Ecb

Ecb

Son dakika ecb haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ecb gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ecb haber sayfamızda...

Ecb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 772 ecb haberi bulunmuştur.
Euro Bölgesinin toparlanmasına ilişkin beklentiler geriledi
Euro Bölgesi'nin toparlanmasına ilişkin beklentiler gerilediAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Profesyonel Tahminciler Anketi katılımcılarının tahminlere göre, 2021'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ikinci dalgasından etkilenen Euro Bölgesi ekonomisi, muhtemelen toparlanacak fakat bu toparlanma birkaç ay önce beklenenden daha yavaş hızda olacak.
22.01.2021Uzmanpara
ECBden ek parasal genişleme beklenmiyor
ECB'den ek parasal genişleme beklenmiyorING Group Başekonomisti Peter Vanden Houte, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) ek bir parasal genişleme önlemi almayabileceğini, bu yıl sıkılaşma önlemi beklenmediğini vurguladı.
22.01.2021Uzmanpara
Euro Bölgesi ekonomisi son çeyrekte muhtemelen daraldı
'Euro Bölgesi ekonomisi son çeyrekte muhtemelen daraldı'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Kovid-19 vaka sayısındaki artış ve bununla ilgili kısıtlamaların ekonomiye zarar verdiğini belirterek, Kovid-19'un ikinci dalgasının yaşandığı 2020'nin dördüncü çeyreğinde euro Bölgesi ekonomisinin muhtemelen daraldığını söyledi.
21.01.2021Ekonomi
ECB faiz kararını açıkladı
ECB faiz kararını açıkladıAvrupa Merkez Bankası (ECB), piyasa beklentileri doğrultusunda, faiz oranları ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nın (PEPP) toplam büyüklüğünde değişikliğe gitmedi.
21.01.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, güne alıcılı bir seyirle başladı.
21.01.2021Uzmanpara
Piyasalar Merkez Bankasına odaklandı
Piyasalar Merkez Bankası'na odaklandıKüresel piyasalar, ABD'de başkanlık değişiminin sorunsuz gerçekleşmesiyle pozitif bir seyir izlerken, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) kararları takip edilecek.
21.01.2021Uzmanpara
ECBden bekle-gör tutumu bekleniyor
ECB'den 'bekle-gör' tutumu bekleniyorING Group Başekonomisti Peter Vanden Houte, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) aralık ayında ek teşvik önlemleri kapsamında ayrıntılı bir paket açıkladıktan sonra "bekle-gör" moduna geçebileceğini belirtti.
20.01.2021Uzmanpara
Piyasalar Merkez Bankasına odaklandı
Piyasalar Merkez Bankası'na odaklandıGeçen haftanın ikinci yarısında, risk iştahının küresel ölçekte azalmasının ardından bu hafta yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) toplantıları takip edilecek.
18.01.2021Uzmanpara
Salgın 2020’de Alman ekonomisini vurdu
Salgın 2020’de Alman ekonomisini vurduYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu ekonomik kriz Avrupa’nın lokomotif ülkesi Almanya’yı benzeri görülmemiş şekilde vururken, ülke ekonomisindeki toparlanmanın büyük ölçüde salgının kontrol altına alınmasına bağlı olduğu belirtiliyor.
16.01.2021Uzmanpara
ECB tutanakları yayınlandı
ECB tutanakları yayınlandıAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) aralık ayı toplantısına ilişkin tutanaklar yayınlandı.
14.01.2021Uzmanpara
Lagarde: Kurları dikkatli şekilde izliyoruz
Lagarde: Kurları dikkatli şekilde izliyoruzAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, "Kurları dikkatli şekilde izliyoruz ancak kur hedeflemiyoruz." dedi.
13.01.2021Uzmanpara
Euro Bölgesi çift dipli resesyonun eşiğinde
Euro Bölgesi çift dipli resesyonun eşiğindeBrexit'in olumsuz etkisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısındaki artışla sıkılaşan kısıtlamalar ve aşılamanın yavaş bir seyir izlemesinin, Euro Bölgesi ekonomisini "çift dipli" veya "W tipi" olarak adlandırılan resesyona sürükleyeceği belirtiliyor.
13.01.2021Uzmanpara
Pandemi etkilerine karşın enflasyon ölmedi
'Pandemi etkilerine karşın enflasyon ölmedi'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yürütme Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, koronavirüs pandemisinin piyasalar üzerindeki ağır etkilerine karşın "enflasyonun ölmediğini" vurguladı.
12.01.2021Uzmanpara
ECBden önemli tahmin
ECB'den önemli tahminAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) aylık ekonomi bülteninde, Kovid-19'un ikinci dalgasının Euro Bölgesi ekonomisini "önemli" ölçüde etkilediği belirtilerek, veriler ve tahminlerin 2020'nin son çeyreğinde GSYH'nin düşüşüne işaret ettiği bildirildi.
7.01.2021Uzmanpara
Euronun dolar karşısında güçlenişini yakından izliyoruz
'Euronun dolar karşısında güçlenişini yakından izliyoruz'Avrupa Merkez Bankası üyesi ve Finlandiya Merkez Bankası Başkanı Olli Rehn, euronun ABD Doları karşısında güçlenişini yakından takip etmekte olduklarını söyledi.
31.12.2020Uzmanpara
ECB ihtiyaç olur ise faizleri yükseltir
'ECB ihtiyaç olur ise faizleri yükseltir'Bundesbank Başkanı ve Avrupa Merkez Bankası üyesi Jens Weidmann, koronavirüs salgını sürecinde ekonomilerini desteklemek için kamu borcunu artırmak zorunda kalan hükümetleri, Avrupa Merkez Bankası'ndan (ECB) faizleri sonsuza kadar düşük tutmasını beklememeleri yönünde uyardı.
31.12.2020Uzmanpara
ECBden bankalara tavsiye
ECB'den bankalara tavsiyeAvrupa Merkez Bankası (ECB), bankalara, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 30 Eylül 2021'e kadar temettü dağıtmamayı, hisse geri alımı yapmamayı ve karlarını salgının etkisine karşı ekonomiyi desteklemek için kullanmayı tavsiye etti.
16.12.2020Uzmanpara
ECB, Noel tatilinde tahvil alımlarını askıya alacak
ECB, Noel tatilinde tahvil alımlarını askıya alacakAvrupa Merkez Bankası (ECB), Avrupa'da Noel ve yılbaşı tatilinde tahvil alımlarının askıya alınacağını duyurdu.
15.12.2020Uzmanpara
ECBnin güvercin adımlarının ucu açık
ECB'nin güvercin adımlarının ucu açıkRabobank ECB ve Euro Bölgesi Makro Strateji Başkanı Elwin de Groot, Avrupa Merkez Bankası'nın 2023'e dair enflasyon beklentisinin yüzde 1,4 olduğuna dikkati çekerek, "Dikkatlerin uzun süreli bir gevşemeye yoğunlaşıldığı doğrulanmış gözüküyor." dedi.
11.12.2020Uzmanpara
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına ilişkin olumlu haber akışı ve merkez bankalarının genişlemeci adımlarına devam etmesine karşın karışık bir seyir izliyor.
11.12.2020Uzmanpara
Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladıAvrupa Merkez Bankası (ECB), piyasa beklentileri doğrultusunda faiz oranlarında değişikliğe gitmezken, Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nın (PEPP) toplam büyüklüğünü 500 milyar euro artırarak 1,85 trilyon euroya yükseltti.
10.12.2020Ekonomi
ECB faiz kararını açıkladı
ECB faiz kararını açıkladıAvrupa Merkez Bankası (ECB), piyasa beklentileri doğrultusunda faiz oranlarında değişikliğe gitmezken, Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nın (PEPP) toplam büyüklüğünü 500 milyar euro artırarak 1,85 trilyon euroya yükseltti.
10.12.2020Uzmanpara
Borsa günün ilk yarısında rekor seviyeyi gördü
Borsa günün ilk yarısında rekor seviyeyi gördüBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,82 değer kazanarak 1.361,37 puana yükselirken, 1.362,92 puanla da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.
10.12.2020Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, güne alıcılı bir seyirle başladı.
10.12.2020Ekonomi
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,35 artışla 1.355,07 puandan başladı.
10.12.2020Uzmanpara
Piyasalar ECBye odaklandı
Piyasalar ECB'ye odaklandıKüresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından bugün Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) toplantısı takip dilecek.
10.12.2020Uzmanpara
ECB geçtiğimiz hafta varlık alımına hız verdi
ECB geçtiğimiz hafta varlık alımına hız verdiAvrupa Merkez Bankası (ECB) para basımını geçtiğimiz hafta hızlandırdı.
8.12.2020Uzmanpara
ECBden faiz oranları düşük kalacak mesajı
ECB'den 'faiz oranları düşük kalacak' mesajıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, küresel olarak faiz oranlarının uzun bir süre düşük seviyede kalacağını söyledi.
30.11.2020Uzmanpara
Piyasalarda Kovid-19 ile ilgili haberler takip ediliyor
Piyasalarda Kovid-19 ile ilgili haberler takip ediliyorKüresel piyasalarda veri gündeminin zayıf olması ve ABD'deki tatil nedeniyle iç dinamiklerin öne çıktığı görülürken, salgına ilişkin gelişmeler gündemin odağında bulunuyor.
27.11.2020Uzmanpara
ECBden daha fazla teşvik sinyali
ECB'den daha fazla teşvik sinyaliAvrupa Merkez Bankası (ECB) ekim ayı para politikası toplantı tutanaklarında, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ikinci dalgasına karşı kayıtsız kalınamayacağının altı çizilerek, ekonomiyi desteklemeye yönelik daha fazla yardım sinyali verildi.
26.11.2020Uzmanpara
Euro Bölgesinde toparlanma ivme yitiriyor
'Euro Bölgesi'nde toparlanma ivme yitiriyor'Avrupa Merkez Bankası (ECB), ekonomik verilerin Euro Bölgesi'ndeki ekonomik toparlanmanın ivme yitirmekte olduğuna dikkat çekerek, Covid-19 pandemisinin "kalıcı etkiler" bırakabileceği uyarısı yaptı.
26.11.2020Uzmanpara
ECB kamu borçlarını silmeli
'ECB kamu borçlarını silmeli'İtalya'da hükümet kanadından önceki gün gelen "Avrupa Merkez Bankası (ECB) borçları silmeli" çağrısı Başbakan Danışmanı Riccardo Fraccaro tarafından tekrarlandı.
26.11.2020Uzmanpara
ECB finansal istikrarın önündeki tehlikelere karşı uyardı
ECB finansal istikrarın önündeki tehlikelere karşı uyardıAvrupa Merkez Bankası (ECB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sağlık krizi ve bunun ekonomiye etkilerinin Euro Bölgesi'nde finansal sistemin istikrarı için riskler oluşturduğu konusunda uyarıda bulundu.
25.11.2020Uzmanpara
Bozulmalar sürdükçe ekonomi desteklenecek
'Bozulmalar sürdükçe ekonomi desteklenecek'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başekonomisti Philip Lane, ekonomideki bozulmalar sürdükçe, ekonomiyi desteklemek için uyguladıkları Pandemi Acil Durum Satın Alma Programı (Pandemic Emergency Purchase Program - PEPP) çerçevesinde alımların süreceğini vurguladı.
23.11.2020Uzmanpara
ECB ekonominin dijitalleşmesini desteklemeli
'ECB ekonominin dijitalleşmesini desteklemeli'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, ECB'nin ekonominin dijitalleşmesini destekleyip, kolaylaştırması gerektiğini vurguladı.
20.11.2020Uzmanpara
ECBden düzensiz toparlanma uyarısı
ECB'den düzensiz toparlanma uyarısıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, "Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) oldukça sıra dışı bir durgunluk üretti ve salgının benzer şekilde düzensiz bir toparlanmaya yol açması çok muhtemel." dedi.
11.11.2020Uzmanpara
ECB büyüme tahminlerini aralıkta düşürecek
ECB büyüme tahminlerini aralıkta düşürecekAvrupa Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, bankanın Aralık ayında yayınlayacağı makroekonomik projeksiyonlarda AB Komisyonu'nun bugün açıkladığı tahminlerden ciddi şekilde ayrışmasının muhtemel olmadığını söyledi.
5.11.2020Uzmanpara
Daha fazla para politikası desteği gerekli
'Daha fazla para politikası desteği gerekli'Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Isabel Schnabel, "Daha fazla para politikası desteği gerekli." dedi.
5.11.2020Uzmanpara
Güvenli sabitcoinler gerekiyor
'Güvenli sabitcoin'ler gerekiyor'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta, önümüzdeki dönemde gerçekleşmesi beklenen değişimlere uyum için, Avrupa Birliği'nin veri koruma düzenlemeleriyle uyumlu "sabitcoin"lerin gerektiğini söyledi.
4.11.2020Uzmanpara
ECB aralık ayına tam teçhizatlı hazırlanıyor
ECB aralık ayına tam teçhizatlı hazırlanıyorAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB), aralık ayı toplantısına çeşitli uygulamaların bir arada olduğu büyük bir paket açıklaması bekleniyor.
30.10.2020Uzmanpara
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin gelişmeler ve teşvik beklentileri ile karışık bir seyir izliyor.
30.10.2020Uzmanpara
Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladıAvrupa Merkez Bankası (ECB), faiz oranlarında ve Kovid-19 nedeniyle başlatılan Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nın (PEPP) boyutunda değişikliğe gitmezken aralık ayında değişiklik sinyali verdi.
29.10.2020Ekonomi
Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarını sabit tuttu
Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarını sabit tuttuAvrupa Merkez Bankası (ECB), faiz oranlarında ve Kovid-19 nedeniyle başlatılan Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nın (PEPP) boyutunda değişikliğe gitmezken aralık ayında değişiklik sinyali verdi.
29.10.2020Uzmanpara
Piyasalar ECB için ekimi pas geçip aralık ayına odaklandı
Piyasalar ECB için ekimi pas geçip aralık ayına odaklandıPiyasalar, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) yarın yapılacak toplantısında değişiklik beklemezken, aralık ayında alabileceği aksiyonlara odaklandı.
28.10.2020Uzmanpara
AB bankaları kredi koşullarını 3. çeyrekte sıkılaştırdı
AB bankaları kredi koşullarını 3. çeyrekte sıkılaştırdıAvrupa Merkez Bankası (ECB), Avrupa Birliği'nde bankaların, yılın üçüncü çeyreğinde kredi koşullarını sıkılaştırdığını açıkladı.
27.10.2020Uzmanpara
Dijital euro ekonomiyi modernize edecek
'Dijital euro ekonomiyi modernize edecek'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta, Perşembe günü yaptığı açıklamada dijital euronun, Avrupa ekonomisinin "dijitalizasyonu ve modernizasyonu"nu destekleyeceğini söyledi.
22.10.2020Uzmanpara
ECB daha fazla yardım sağlamaya hazır
'ECB daha fazla yardım sağlamaya hazır'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, "Eğer salgın devam eder ise ECB daha fazla yardım sağlamaya hazır." dedi.
16.10.2020Uzmanpara
Toplam piyasa hacmi 360 milyar doları aştı
Toplam piyasa hacmi 360 milyar doları aştıDünyanın önde gelen merkez bankalarının kendi kripto para birimlerini çıkartma konusunda art arda açıklamalar yapması üzerine, kripto para piyasalarına gelen alımlarla, toplam piyasa hacmi 360 milyar doları aştı. Toplam piyasa hacmi son 24 saatte 6.0 milyar dolar dolayında artışla 364.39 milyar dolara yükseldi.
13.10.2020Uzmanpara
Dijital euro konusunda geç kalmak istemiyoruz
'Dijital euro konusunda geç kalmak istemiyoruz'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu üyesi Fabio Panetta, dijital bir euro ihracı için doğru anın henüz gelmediğini, ancak ECB'nin dijital parasını çıkarmak konusunda "geç" kalmayacağını söyledi.
13.10.2020Uzmanpara

Yazar Sonuçları

Benzer Haber Etiketleri

ecbSon haberAvrupa merkez bankasıfaizpiyasa

Ecb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.