Fay

Fay

Son dakika fay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fay haber sayfamızda...

Fay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.571 fay haberi bulunmuştur.
CHP heyetinden Elazığ raporu: Afet İşleri ve Deprem Bakanlığı kurulmalı
CHP heyetinden Elazığ raporu: Afet İşleri ve Deprem Bakanlığı kurulmalıCHP heyeti, yaptığı incelemeler sonrasında Elazığ’da meydana gelen depreme ilişkin rapor hazırladı.
14.01.2021Gündem
Son dakika... Yunanistanda deprem fırtınası
Son dakika... Yunanistan'da deprem fırtınasıÜlkenin orta kesimindeki Aegio bölgesinde dünden bu yana arka arkaya meydana gelen sarsıntılar, büyük korkuya yol açtı. En büyüğü 5.2 olan depremler başkent Atina'da da hissedildi.
13.01.2021Dünya
Son dakika... Ankaradaki 4.5 büyüklüğündeki deprem sonrası flaş uyarı
Son dakika... Ankara'daki 4.5 büyüklüğündeki deprem sonrası flaş uyarı!Gelen son dakika haberine göre; Gazi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevli Doç. Dr. Bülent Özmen, "Son zamanlarda yapılan çalışmalar bize Ankara’nın deprem tehlikesinin sanılanın aksine daha yüksek olduğunu gösteriyor ki Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı, 2019 yılında yeni bir deprem tehlikesi haritası yayımladı. Burada Ankara kent merkezinde bulunan bütün ilçelerdeki beklenen deprem tehlike parametrelerini yüzde 50 kadar arttırdı" dedi.
12.01.2021Gündem
Ankarada korkutan deprem Yeni açıklama geldi...
Ankara'da korkutan deprem! Yeni açıklama geldi...Ankara'da paniğe neden olan depremi değerlendiren İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, "Deprem Çankırı fayının güney ucunda gerçekleşti. Çankırı fayı, doğrultu atım bileşeni yüksek bir fay" dedi.
11.01.2021Gündem
Ankaradaki deprem sonrası uzmanlardan flaş açıklama
Ankara'daki deprem sonrası uzmanlardan flaş açıklamaAnkara'da meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki deprem sonrası uzmanlardan açıklama geldi. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Büyük deprem beklentisi tarihsel depremlere bakarsak çok zayıf. Fakat zemin jeolojik koşulları bazen şiddeti arttırabiliyor" yorumunda bulundu.
10.01.2021Gündem
Kentsel dönüşüm müdürlüğü...
Kentsel dönüşüm müdürlüğü...Kuşadası Belediyesi, 30 Ekim’de Ege Denizi’nde meydana gelen ve Kuşadası’nda da şiddetli bir biçimde hissedilen depremin ardından Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kurma kararı aldı.
9.01.2021Ege
Samos’taki 6.8’lik fay tetiklendi
Samos’taki 6.8’lik fay tetiklendiİZMİR Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof...
6.01.2021Ege
Son dakika... Türkiyede en son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu Kandilli Rasathanesi son depremler listesi...
Son dakika... Türkiye'de en son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu? Kandilli Rasathanesi son depremler listesi...Ülkemizde zaman zaman depremler meydana gelmeye devam ediyor. Aktif fay hatları üzerinde yer alan ülkemizde meydana gelen depremler can ve mal kaybına neden olabildiği gibi bazen korku ve paniğe neden olabiliyor. Meydana gelen depremlerin ardından depremin merkez üssü, kaç şiddetinde olduğu gibi detaylar vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Türkiye'de en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu.? İşte son depremler listesi...
5.01.2021Gündem
Son dakika haberi: Yeni cephe açıldı Suudi Arabistan savaş uçağı gönderiyor
Son dakika haberi: Yeni cephe açıldı! Suudi Arabistan savaş uçağı gönderiyorSon dakika haberlere göre Yunan medyası, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın emriyle çok sayıda F-15 jetinin Girit'teki Suda Üssü'ne Türkiye'ye gözdağı vermek için ineceğini yazıyor. Haberlerde, F-15 savaş uçaklarının Yunan pilotlar tarafından kullanılacağı belirtiliyor.
4.01.2021Dünya
Korkutan uyarı Türkiye’nin her tarafı kırmızı
Korkutan uyarı! 'Türkiye’nin her tarafı kırmızı'Hırvatistan'da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem komşu ülkelerde de hissedildi. Bölgede deprem paniği yaşanırken, Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, "Levhaların birleştiği noktalarda mutlaka deprem olacaktır ve 2021’de depremler devam edecektir. Hırvatistan’da meydana gelen depremde bu yapılar da yıkıldı çünkü bölge eski yapı stokları ile dolu. Özellikle de Almanya’daki yönetmeliklere baktığınızda yine deprem dayanıklılık yüklemesinin yapılmadığını görüyoruz. Hasarlı, eski binalardan vazgeçmelerini ve bu bölgeleri daha dayanıklı hale getirmeleri gerekiyor” dedi.
31.12.2020Haberler
Korkutan uyarı Türkiye’nin her tarafı kırmızı
Korkutan uyarı! 'Türkiye’nin her tarafı kırmızı'Hırvatistan'da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem komşu ülkelerde de hissedildi. Bölgede deprem paniği yaşanırken, Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, "Levhaların birleştiği noktalarda mutlaka deprem olacaktır ve 2021’de depremler devam edecektir. Hırvatistan’da meydana gelen depremde bu yapılar da yıkıldı çünkü bölge eski yapı stokları ile dolu. Özellikle de Almanya’daki yönetmeliklere baktığınızda yine deprem dayanıklılık yüklemesinin yapılmadığını görüyoruz. Hasarlı, eski binalardan vazgeçmelerini ve bu bölgeleri daha dayanıklı hale getirmeleri gerekiyor” dedi.
31.12.2020Gündem
Jeoloji Mühendisi Aykan’dan büyük deprem uyarısı
Jeoloji Mühendisi Aykan’dan büyük deprem uyarısı!TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Balıkesir İl Sorumlusu Aysun Aykan, Elazığ ve Balıkesir’de yaşanan depremleri değerlendirdi. Aykan Balıkesir-Gökçeyazı Fay segmentine dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, bu segmentin 2 bin yıldır kırılmadığını belirtti.
28.12.2020Gündem
5.3lük depremin ardından oluşan fay kırıkları görüntülendi
5.3'lük depremin ardından oluşan fay kırıkları görüntülendiElazığ'da 09.37'de meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından Hazar Gölü'nde yüzey kırığı izleri görüldüğü öne sürüldü. Cep telefonu kamerası ile çekilen görüntülerde fay kırığının oluşturduğu izler suyun üzerinde görülebiliyor. 24 Ocak'ta Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremde de bu izler Karakaya Baraj Gölü üzerinde görüntülenmişti.
27.12.2020Haberler
Elazığda depremin ardından görüntülendi Hazar Gölünde...
Elazığ'da depremin ardından görüntülendi! Hazar Gölü'nde...Elazığ'da 09.37'de meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından Hazar Gölü'nde yüzey kırığı izleri görüldüğü öne sürüldü.
27.12.2020Gündem
Kandilli Rasathanesi Müdürü Özenerden Elazığ depremi açıklaması
Kandilli Rasathanesi Müdürü Özener'den Elazığ depremi açıklamasıBoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Elazığ Kavaktepe'de meydana gelen depremin büyüklüğünün 5,6 olduğunu belirterek, "24 Ocakta Sivrice'de meydana gelen depremin artçısı olarak nitelendirebiliriz. Gecikmiş bir artçı olarak da nitelendirebiliriz. Beklenen bir deprem olduğunu söyleyebiliriz. Burada 6 ve üzeri deprem görme olasılığı çok yüksek. Ama her zaman olduğu gibi yine söyleyelim tarih verme şansımız yok" dedi.
27.12.2020Gündem
Elazığ depremi, 100 yılda kırılmamış fay parçasında gelişti
'Elazığ depremi, 100 yılda kırılmamış fay parçasında gelişti'İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Elazığ'da meydana gelen 5.3'lük depremin son 100 yılda kırılmamış fay parçası üzerinde geliştiğini belirtti. Sözbilir, "Kent merkezi ile Sivrice arasındaki 25 kilometrelik genişlik boyunca Doğu Anadolu Fayı'na bağlanan 3 fay parçası yeni depremlerle tetiklenme potansiyeli taşıyor" dedi.
27.12.2020Gündem
Son dakika... Elazığda 5.3 büyüklüğünde deprem Bir kişi camdan atladı
Son dakika... Elazığ'da 5.3 büyüklüğünde deprem! Bir kişi camdan atladıGelen son dakika haberine göre; Elazığ'da bugün sabah 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı, aralarında Diyarbakır'ın da bulunduğu üç şehirde hissedildi. Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, sarsıntının merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesine 10 kilometre mesafede. Yerin iki kilometre altında gerçekleşen deprem, 09.37'de meydana geldi. Öte yandan Elazığ'daki depremin ardından bir ilimizde daha deprem yaşandı. AFAD saat 10.13'te Muğla'nın Dalaman ilçesinde 4.2 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu.
27.12.2020Gündem
Bugün en son nerede deprem oldu AFAD 25 Aralık son depremler listesi
Bugün en son nerede deprem oldu? AFAD 25 Aralık son depremler listesiTürkiye'de en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından meydana gelen son depremler listelenmeye devam ediyor. Peki Bugün en son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu. İşte son depremler listesi...
25.12.2020Gündem
Gözler, Ege’deki  faylara çevrildi
Gözler, Ege’deki faylara çevrildiProf. Dr. Hasan Sözbilir, “Türkiye ölçeğinde 20 noktada deprem üretme olasılığı olan fay var” uyarısında bulundu
25.12.2020Ege
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından önemli açıklama
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan önemli açıklamaÇevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan açıklamada, İzmir depremi sonrası inşa edilecek konutlar için belirlenen alanın aktif fay hattı üzerinde yer aldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
22.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bülent Özmen bu sözlerle uyardı: Büyük bir deprem olma olasılığı her yıl artıyor
Son dakika... Bülent Özmen bu sözlerle uyardı: 'Büyük bir deprem olma olasılığı her yıl artıyor'Gazi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevli Doç. Dr. Bülent Özmen, 120 yıllık kayıtlara göre Türkiye'de her 6 yılda bir büyük deprem olduğunu belirterek, "Son 50 yıllık verilere baktığımızda Gediz depreminden Van depremine kadar 5 büyük deprem meydana gelmiş. Halbuki istatistiklere baktığımızda sayının 8-9'u bulması gerekiyor. Bu verilere bakarak büyük bir deprem olma olasılığının her geçen yıl yükseldiğini söyleyebiliriz" dedi.
20.12.2020Gündem
Bin 300 yıllık depremin izleri
Bin 300 yıllık depremin izleriÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erginal, milattan sonra 715 yılında İznik Gölü kıyısında Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın kırılmasıyla oluşan 100 metrelik kırığı tanımladı
20.12.2020Gündem
Denizlide deprem mi oldu, kaç şiddetinde 19 Aralık son depremler listesi...
Denizli'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 19 Aralık son depremler listesi...Denizli'de deprem mi oldu sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan son açıklamaya göre Denizli'nin Çeltikçi ilçesinde bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü 3.0 olarak duyuruldu. 23:19'da meydana gelen deprem yerin 5 km derinliğinde meydana geldi.
19.12.2020Gündem
Az önce deprem mi oldu En son nerede kaç şiddetinde deprem oldu 18 Aralık AFAD
Az önce deprem mi oldu? En son nerede kaç şiddetinde deprem oldu? 18 Aralık AFADDeprem mi oldu sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. AFAD ve Kandilli Rasathanesi ülkemizde meydana gelen son depremleri listelemeye devam ediyor. Etkin fay hatlarının yer aldığı ülkemizde zaman zaman meydana gelen depremler korku ve paniğe neden olabildiği gibi can ve mal kaybına da neden olabiliyor. Peki Türkiye'de en son nerede deprem oldu? İşte son depremler listesi...
18.12.2020Gündem
Son Dakika: Deprem mi oldu Türkiyede en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu 16 Aralık
Son Dakika: Deprem mi oldu? Türkiye'de en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu? 16 AralıkTürkiye'de zaman zaman depremler meydana gelebiliyor. Aktif fay hatları üzerinde yer alan ülkemizde meydana gelen depremler korku ve paniğe neden olabiliyor. AFAD ve Kandilli Rasathanesi ülkemizde meydana gelen depremleri listelemeye devam ediyor. Peki En son nerede kaç şiddetinde deprem oldu. AFAD 16 Aralık son depremler listesi...
16.12.2020Gündem
Köprü ve viyadüklere 2.2 milyar TL’lik güçlendirme
Köprü ve viyadüklere 2.2 milyar TL’lik güçlendirmeKarayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’deki kara ve demiryolları tünelleriyle, tüm köprüler ve viyadüklerin deprem başta olmak üzere tüm afetlere karşı gözden geçirileceğini belirterek bundan sonra yapılacak olanların da belirlenen kriterler gözetilerek yapılacağını kaydetti.
15.12.2020Ekonomi
Son dakika... Japon uzmanlardan olası İstanbul depremi açıklaması
Son dakika... Japon uzmanlardan olası İstanbul depremi açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Japon uzmanların da katıldığı panelde, olası İstanbul depreminde etkilenebilecek binalar ve olası tsunami konusunu değerlendirildi. Türkiye’deki 20 milyona yakın yapıdan yüzde 67’sinin son deprem yönetmeliğine uygun olmadığı vurgulanırken, tsunami tehlikesinin Japonya’daki kadar büyük olmadığı vurgulandı.
14.12.2020Gündem
10 gündür devam ediyor Korkutan açıklama
10 gündür devam ediyor! Korkutan açıklamaBurdur Gölü'nde sahile yakın bölgede yaklaşık 10 gündür devam eden gaz çıkışı, yer bilimcileri heyecanlandırdı. Jeofizik yüksek mühendisi Abdurrahman Arıkan, "Burdur birinci derece deprem bölgesi olduğu için bu bir stres boşalması olabilir. Bu kabarcıklar olası depremin habercisi olabilir. Yer altından gelen her türlü gaz veya sıvı çıkışı bir sıkıntının başlangıcı olabilir" dedi.
14.12.2020Haberler
10 gündür devam ediyor Korkutan açıklama
10 gündür devam ediyor! Korkutan açıklamaBurdur Gölü'nde sahile yakın bölgede yaklaşık 10 gündür devam eden gaz çıkışı, yer bilimcileri heyecanlandırdı. Jeofizik yüksek mühendisi Abdurrahman Arıkan, "Burdur birinci derece deprem bölgesi olduğu için bu bir stres boşalması olabilir. Bu kabarcıklar olası depremin habercisi olabilir. Yer altından gelen her türlü gaz veya sıvı çıkışı bir sıkıntının başlangıcı olabilir" dedi.
14.12.2020Gündem
Depreme vagon barınak
Depreme vagon barınakTCDD Genel Müdürü Uygun, ısınma sorunu olmayan yataklı ve koltuklu vagonların depremlerde vatandaşın hizmetinde olacağını söyledi
14.12.2020Ekonomi
DSİ: İstanbul’da 3 ay daha su var
DSİ: İstanbul’da 3 ay daha su varKuraklık endişesinin yaşandığı megakent için DSİ, “İstanbul’da üç ay kadar daha su var. Bir sorun olmayacağını düşünüyoruz. Aralık, ocak, şubat aylarında o barajları dolduracağız” denildi
13.12.2020Gündem
Bütçe görüşmelerinde aşı mesajı: Aşı kampanyasına örnek olmalıyız
Bütçe görüşmelerinde aşı mesajı: Aşı kampanyasına örnek olmalıyızMHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede aşıyla ilgili polemik yapmanın kamu sağlığı açısından zararlı olduğunu belirterek, "Siyasi liderlere düşen görev aşı kampanyasına destek vermek, liderlik göstererek motive etmek, örnek olmaktır." dedi.
12.12.2020Siyaset
Balıkesirimiz  dönüşecek
Balıkesirimiz dönüşecek!Bakan Kurum, ziyaretinde kentsel dönüşümün her zaman öncelikleri olduğunu ifade etti, “2023 yılı sonuna kadar 15 bin konut yapacağız, vatandaşımıza teslim etmiş olacağız” dedi
11.12.2020Ege
Son dakika | Az önce deprem mi oldu Türkiyede en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu
Son dakika | Az önce deprem mi oldu? Türkiye'de en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu?Türkiye'de meydana gelen son depremler AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından listelenmeye devam ediyor. Aktif fay hatları üzerinde yer alan ülkemizde zaman zaman depremler yaşanmaya devam ediyor. Meydana gelen bazı depremler korku ve paniğe yol açabildiği gibi bazen yıkımlara da neden olabiliyor. Ülkemizde 5 ve üzeri meydana gelen depremler bu yıl oldukça sık yaşandı. Peki Az önce deprem mi oldu? İşte Türkiye'de meydana gelen son depremler listesi...
10.12.2020Gündem
Son dakika | Az önce deprem mi oldu 9 Aralık AFAD son depremler listesi...
Son dakika | Az önce deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD son depremler listesi...Deprem mi oldu sorusu vatandaşlar tarafından sıkça aratılan soru cümleleri arasında yer alıyor. Aktif fay hatları üzerinde yer alan ülkemizde zaman zaman depremler meydana geliyor. Yıl içerisinde irili ufaklı birçok deprem bitçok bölgede yaşanabiliyor. Peki Türkiye'de en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu? İşte son depremler listesi...
9.12.2020Gündem
Dünya Ekonomik Forumu Singapurda toplanacak
Dünya Ekonomik Forumu Singapur'da toplanacakDünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum - WEF) yıllık toplantısının ocak ayında her zaman olduğu gibi İsviçre'nin Davos kentinde toplanmayacağını açıkladı.
8.12.2020Uzmanpara
Bire üç verme dönemi kapanmalı
Bire üç verme dönemi kapanmalıVatandaş ve müteahhitlerin kentsel dönüşümde “Bire üç veririm” denilerek emsal artışına alıştırıldığına dikkat çeken Çevre Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Kayapınar, “Artık bu dönemin kapanması gerekiyor. Aktif fay zonlarını haritalandıracağız” dedi
8.12.2020Gündem
Son depremler 7 Aralık | Az önce deprem mi oldu, nerede meydana geldi
Son depremler 7 Aralık | Az önce deprem mi oldu, nerede meydana geldi?Son depremler ile ilgili araştırma yapan vatandaşlar için AFAD'ın paylaştığı son depremler listesini haberimize ekledik. Az önce deprem mi oldu sorusuna cevap arayanlar için bugün meydana gelen depremlerin konumu, şiddeti ve derinliğini paylaştık.
7.12.2020Gündem
Leonardo da Vincinin günlüğünde dikkat çeken Antalya detayı
Leonardo da Vinci'nin günlüğünde dikkat çeken Antalya detayıAkdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden Prof. Dr. Nihat Dipova, ressamlığının yanı sıra, iyi bir mühendis ve jeolog da olan Leonardo da Vinci'nin Antalya'ya geldiğinde, burada meydana gelen bir tsunamiyi günlüğüne not ettiğini anlattı. Prof. Dr. Dipova, Da Vinci’nin günlüğünde, Antalya'da büyük bir deprem olduğu ve denizin çekilerek dipteki yarığın görüldüğü, bu işlemin 3 saat kadar sürdüğünü yazdığını aktardı.
7.12.2020Gündem
Deprem mi oldu, Bursada deprem oldu mu AFAD, Kandilli Rasathanesi son depremler listesi (6 Aralık)
Deprem mi oldu, Bursa'da deprem oldu mu? AFAD, Kandilli Rasathanesi son depremler listesi (6 Aralık)Deprem mi oldu sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ülkemizde meydana gelen son depremler AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından listelenmeye devam ediyor. Peki Türkiye'de en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu? İşte 6 Aralık son depremler listesi...
6.12.2020Gündem
Siirt depreminin ardından derin yarıklar oluştu
Siirt depreminin ardından derin yarıklar oluştu!Siirt'in Kurtalan ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremde fay hattının geçtiği bölgede derin yarıklar oluştu. Öte yandan depremden yaklaşık 45 dakika önce çatlaklardan buhar çıktığı açıklandı.
6.12.2020Haberler
Depremden 45 dakika önce buhar çıktı
'Depremden 45 dakika önce buhar çıktı!'Siirt'in Kurtalan ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremde fay hattının geçtiği bölgede derin yarıklar oluştu. Öte yandan depremden yaklaşık 45 dakika önce çatlaklardan buhar çıktığı açıklandı.
6.12.2020Gündem
Son dakika... Siirt depreminin ardından derin yarıklar oluştu 45 dakika önce...
Son dakika... Siirt depreminin ardından derin yarıklar oluştu! '45 dakika önce...'Siirt'in Kurtalan ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremde fay hattının geçtiği bölgede derin yarıklar oluştu. Öte yandan depremden yaklaşık 45 dakika önce çatlaklardan buhar çıktığı açıklandı.
6.12.2020Gündem
Belediyelere büyük görev düşüyor
Belediyelere büyük görev düşüyorİzmir İş Dünyası Derneği (İZİD) Başkanı, inşaat yüksek mühendisi Feyyaz Sungur, deprem afet yönetmeliği ve kentsel dönüşüm konusunda acilen revizyona gidilmesi gerektiğini dile getirdi.
5.12.2020Ege
İzmir fayı daha kırılmadı
İzmir fayı daha kırılmadıJeolog Prof. Dr. Naci Görür, 30 Ekim’de İzmir vuran Ege Denizi’ndeki depremin ardından kentle ilgili uyarılarda bulundu.
4.12.2020Ege
İstanbul depremi ne zaman olacak Büyük İstanbul depremi ne zaman bekleniyor, olacak mı
İstanbul depremi ne zaman olacak? Büyük İstanbul depremi ne zaman bekleniyor, olacak mı?İstanbul depremi, deprem kuşağında yer alan Türkiye için kritik öneme sahip. Her an ülkenin farklı bölgelerinde meydana gelen sarsıntılar, zaman zaman yıkıcı büyüklükte olabiliyor. Sonuncusu 2019 yılından 5.8 büyüklüğünde yaşanan İstanbul depremi olacak mı?
3.12.2020Gündem
Son dakika... Naci Görür açıkladı: İstanbulda 7.6 büyüklüğünde deprem olacak
Son dakika... Naci Görür açıkladı: İstanbul'da 7.6 büyüklüğünde deprem olacakSon dakika haberine göre; Prof. Dr. Naci Görür, 'Kumburgaz kolunun yani Silivri açıkları ile Yeşilköy açıklarına uzanan 65 kilometrelik fayın kırılmasıyla en az 7.2 büyüklüğünde bir deprem olacağını ama Adalar'ın güneyinden geçen fay hattı kırılırsa en fazla 7 büyüklüğünde deprem olacağını düşünüyoruz. Ancak her ikisinin birden kırılma olasılığı var. İkisi birden kırılırsa İstanbul'da 7.6 büyüklüğünde bir deprem olacak' dedi.
3.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Nur DemirMilliyet Yazarı
Dünyanın Enerji AğlarıDünya’nın kendine özgü bir enerjisi var...
17.01.2021PN Yaşam
Tunca BenginMilliyet Yazarı
Trump yeni bir parti kurar mı?Joe Biden’ın 20 Ocak’taki Başkanlık yemini töreni öncesinde ABD’deki hava kırmızı alarm durumunda...
14.01.2021Gündem
Belma AkçuraMilliyet Yazarı
21 yıldır aynı sorunu konuşuyoruzDepremle ilgili pek çok şeyi ezbere biliyoruz, ama olası bir depreme ne kadar hazırlıklıyız bilmiyoruz...
3.01.2021Pazar

Benzer Haber Etiketleri

depremizmirAFADDeprem mi olduson depremler

Fay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.