Fön

Fön

Son dakika fön haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fön gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fön haber sayfamızda...

Fön

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.096 fon haberi bulunmuştur.
Halka arzlar 2020nin parlayan yıldızı oldu
Halka arzlar 2020'nin parlayan yıldızı olduYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle küresel merkez bankalarının 2020'de para musluklarını sonuna kadar açması, dünya genelinde hem halka arzlarda hem de halka arzlardan elde edilen gelirlerde oldukça verimli bir yıl yaşanmasını sağladı.
24.01.2021Uzmanpara
KKTC bayrağının boyanması Rumları kızdırdı
KKTC bayrağının boyanması Rumları kızdırdıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) Beşparmak Dağları'nın Güney Kıbrıs'a bakan yamacında, Taşkent köyü yakınında bulunan dev KKTC bayrağının boyanması Kıbrıs Rum Yönetimi'ni kızdırdı.
24.01.2021Gündem
Son dakika: Gıda fiyatları arttı İşte sebebi...
Son dakika: Gıda fiyatları arttı! İşte sebebi...Mutfak alışverişi için marketlere giden vatandaş zamlı fiyatlarla karşılaşıyor. Ayçiçek yağından tereyağına, peynirden yumurtaya kadar birçok ürüne yüzde 25’ten fazla zam geldi. Bazı hammaddelerde de fiyat yükselişleri yaşandı. Sektör temsilcileri fiyat artışlarının nedenlerini anlattı. İşte çözüm önerileri...
22.01.2021Ekonomi
İtalyada harcama planı onaylandı
İtalya'da harcama planı onaylandıİtalya'da hükümetin ek 32 milyar euroluk harcama planı parlamentoda onaylandı.
21.01.2021Uzmanpara
Bakanı Karaismailoğlundan Kanal İstanbul açıklaması: Başlamak için sabırsızlanıyoruz
Bakanı Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması: Başlamak için sabırsızlanıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul'un sadece su yoluna alternatif bir proje olmadığını vurgulayarak, "Kanal İstanbul çok önemsediğimiz ve ülkeye çok katkısı bulunacak, dünya ölçeğinde çok büyük bir proje. Projeleri bir taraftan tamamlıyoruz, bir taraftan imar planlarına çalışıyoruz. En kısa zamanda işe başlamak için sabırsızlanıyoruz." dedi.
20.01.2021Ekonomi
Telefon Temizleme Nasıl Yapılır Telefon Temizliği İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler
Telefon Temizleme Nasıl Yapılır? Telefon Temizliği İle İlgili Dikkat Edilmesi GerekenlerTelefon temizliği sadece fiziksel temizlik olarak düşünülmemelidir. Bazen gereksiz uygulamalar, telefonu yavaşlatan yüklemeler, zaman alan sosyal medya hesapları da telefondan silinmelidir. Telefonlar artık hayatımızın en önemli parçası haline gelmiş durumda. Bu kadar uzun süre temas halinde olduğumuz bu cihazlarında bakımının yapılması gerekir. İşte, tüm detaylar.
20.01.2021Teknoloji
ABden dolara karşı euroyu güçlendirme planı
AB'den dolara karşı euroyu güçlendirme planıAvrupa Birliği (AB), dolara bağımlılığı azaltmaya ve küresel ticarette euronun daha önemli bir rol üstlenmesini sağlamaya yönelik yeni plan hazırladı.
19.01.2021Ekonomi
Geleceğin tarımı için çalışıyor
Geleceğin tarımı için çalışıyorDr. Öğretim Üyesi Onur Öztaş, azot gübresini kullanımdan çıkaracak bir projenin yanı sıra Prof. Dr. Sancar’a Nobel ödülü getiren insanda DNA tamir mekanizmasının bitkilerde nasıl işlediğini araştıran çalışmayı yürütüyor...
19.01.2021Gündem
Yapay zekaya AB’den destek
Yapay zekaya AB’den destekVestel, Avrupa Birliği’nin en büyük araştırma ve inovasyon programlarından olan Horizon 2020’den yeni bir fon almaya hak kazandı. Dört projesiyle Horizon 2020’den teşvik desteği alan Vestel, kabul alan son projesinde yapay zeka sistemleri geliştirerek, kullanıcı deneyimini iyileştiren ve veri güvenliğini artıran çözümler üretmeyi amaçlıyor.
19.01.2021Ekonomi
Kartondan Etkinlik Nasıl Yapılır Kartondan Etkinlik Önerileri
Kartondan Etkinlik Nasıl Yapılır? Kartondan Etkinlik ÖnerileriKartonlar ve evde bulunan bazı atık malzemeler çocuklarınız ile birlikte vakit geçirmek için oldukça güzel seçeneklerdir. Üstelik hem malzemeleri değerlendirmek için hem de birlikte vakit geçirerek ortaya yeni bir ürün çıkarmak için kartonlar etkinlik yapmak için son derece uygundur. Kartondan etkinlik nasıl yapılır? Kartondan etkinlik önerileri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
19.01.2021Ebeveyn
Apartman Kuralları Nelerdir Apartmanda Uyulması Gereken Başlıca Kurallar
Apartman Kuralları Nelerdir? Apartmanda Uyulması Gereken Başlıca KurallarApartmanlar toplu yaşamın olduğu alanlardır ve kişilerin birbirlerine saygılı olmaları gerekir. Herkesin bir diğerinin yaşam alanına saygı göstermesi yaşanacak sorunlarında önüne geçecektir. Temizlik, gürültü ve güvenlik gibi konularda kişilerin uyması gereken bazı kurallar vardır. Yazılı kuralların olmasının yanı sıra yazılı olmayan toplumsal kurallarda vardır. İşte, tüm detaylar.
19.01.2021Konut
Çin salgın yılında güven ve itibar kaybetti
Çin salgın yılında güven ve itibar kaybetti"Dünyanın üretim motoru" şeklinde nitelendirilen Çin'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıkmasının ardından halihazırda korumacılık önlemleriyle zorda olan küresel ticaret büyük bir darbe alırken, ülkenin 2021'de en büyük avantajının dijitalleşme ve inovasyon çalışmaları olduğu, en büyük mücadeleyi ise dünyada oluşan alternatif tedarik kanalları konusunda vereceği belirtiliyor.
18.01.2021Uzmanpara
Mevzuata aykırılık yok
Mevzuata aykırılık yokTürkiye Varlık Fonu’na(TVF) ait denetim raporları, TBMM’ye sunuldu. Bağımsız kuruluşlar ve Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu denetçilerinin imzasını taşıyan raporlarda 177 milyar TL’lik özkaynağı bulunan TVF hesapları için “önemli bir mevzuata aykırılığa rastlanmadı” tespiti yer aldı.
18.01.2021Siyaset
Japonyanın kronikleşen sorunları ayyuka çıktı
Japonya'nın kronikleşen sorunları ayyuka çıktıJaponya ekonomisinin yıllardır mücadele ettiği geniş kamu borcu ve düşük enflasyon problemleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yıkıcı etkileriyle derinleşirken, 2021'de de kronikleşen bu sorunların gündemdeki yerini koruyacağı, sürdürülebilir büyüme için ise yenilikçi politika arayışını hızlandırmaktan başka yolun kalmadığı değerlendiriliyor.
15.01.2021Uzmanpara
Son dakika... Twitter devreye girdi Rus aşısına siber tehdit...
Son dakika... Twitter devreye girdi! Rus aşısına siber tehdit...Sosyal medya platformu Twitter, web sitesinde Rus Sputnik V COVID-19 aşısını tanıtan resmi hesaba erişimi kısıtladı. Sputnik, daha sonra erişimin açıldığını duyurdu.
14.01.2021Dünya
Kosova’da son 40 yılın en büyük seli
Kosova’da son 40 yılın en büyük seliSon 40 yılın en büyük sel felaketi ile mücadele eden Kosova’da yüzlerce hektarlık araziler sular altında kaldı, yüzlerce köy ise tahliye edildi. Felaketin bölgede çok büyük hasara neden olduğu bildirildi.
14.01.2021Dünya
Rusyanın Ulusal Refah Fonu arttı
Rusya'nın Ulusal Refah Fonu arttıRusya’nın Ulusal Refah Fonu, 2020’de bir önceki yıla göre yüzde 46 artarak 183,3 milyar dolara yükseldi.
14.01.2021Uzmanpara
Rusyanın Ulusal Refah Fonu 183,3 milyar dolara ulaştı
Rusya'nın Ulusal Refah Fonu 183,3 milyar dolara ulaştıRusya’nın Ulusal Refah Fonu, 2020’de bir önceki yıla göre yüzde 46 artarak 183,3 milyar dolara yükseldi.
13.01.2021 Ekonomi
Pompeoya baskın sorusu yönelten Voice of America muhabii görevinden oldu
Pompeo'ya baskın sorusu yönelten Voice of America muhabii görevinden olduVoice of America'nın (Amerika'nın Sesi) Beyaz Saray muhabiri, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya, Kongre baskınına ilişkin ısrarla soru sormaya çalışınca tenzili rütbeye uğradı.
13.01.2021Dünya
Vogue editörü, tartışmalı Kamala Harris kapağını savundu
Vogue editörü, tartışmalı Kamala Harris kapağını savunduDünyanın önde gelen moda dergilerinden Vogue'un ABD editörü Anna Wintour, derginin Şubat sayısı kapağına yöneltilen eleştiriler karşısında dergisini savundu.
13.01.2021Dünya
AB fonlarıyla ürün geliştirdiler
AB fonlarıyla ürün geliştirdilerHasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Kalyon Garaj Girişimcilik ve Prototipleme Merkezi’nin son 3 yılda geliştirdiği 14 projeyle, TÜBİTAK, KOSGEB ve AB fonlarından yaklaşık 2,5 milyon TL’lik finansman desteğinin KOBİ’ler ve girişimcilere aktarılması sağlandı. Merkezin son olarak yürüttüğü ‘Yeni Ürün Geliştirmek için Altyapının Geliştirilmesi ve Mentor Köprüsünün Kurulması’ projesiyle AB’den 250 bin euro’ya kadar fon almaya hak kazanıldı.
13.01.2021Eğitim
Son dakika... ABD Dışişleri Bakanı o ismin başına ödül koydu
Son dakika... ABD Dışişleri Bakanı o ismin başına ödül koydu!ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, El Kaide liderinin başına ödül konduğunu ve örgütün yeni üssünün artık İran olduğunu söyledi. İran Dışişleri Bakanı Zarif ise suçlamalara sert tepki vererek Pompeo'yu "savaş çığırtkanlığı" yapmakla suçladı.
12.01.2021Dünya
Katılım Emeklilik, fon getirisinde yılı ‘lider’ tamamladı
Katılım Emeklilik, fon getirisinde yılı ‘lider’ tamamladı2020 yılını değerlendiren Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Pandemi döneminde tasarruf etmenin ve geleceğe yatırım yapmanın önemi bir kez daha anlaşıldı.
12.01.2021Sigorta
BES’le tasarrufu sevdik
BES’le tasarrufu sevdikBireylerin emeklilik dönemlerinde refah seviyelerinin düşmemesini hedefleyen, aynı zamanda yurt içinde uzun vadeli tasarruf seviyesini yükselterek yarattığı fonlarla ülke ekonomisine katkı sağlayan BES’te ve Otomatik Katılım Sistemi’nde katılımcıların sağladığı fon tutarı her geçen gün artıyor.
12.01.2021Sigorta
BES fonları 170 milyar lirayı aştı
BES fonları 170 milyar lirayı aştı2020 sonu itibarıyla Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) katılımcıların fon tutarı ile devlet katkısı fon tutarının toplam büyüklüğü 158 milyar 347 milyon lirayı, otomatik katılımdaki (OKS) toplam fon büyüklüğü ise 11 milyar 787 milyon lirayı buldu. Sistemin toplam büyüklüğü 2020 sonu itibarıyla 170 milyar 134 milyon liraya  ulaştı.
12.01.2021Ekonomi
Kenetlenmeliyiz
KenetlenmeliyizSüper Lig’de takımdaki kötü gidişatın ardından Teknik Direktör İlhan Palut’un istifa ettiği Göztepe’de Başkan Vekili Talat Papatya değerlendirmelerde bulundu, “Taraftarlarımızın siteminin farkındayız. Birlikte her sorunun üstesinden geleceğiz. Yeter ki bu zorlu süreçte umutsuzluğa kapılmayalım” dedi
11.01.2021Ege
Göztepede teknik direktör açıklaması
Göztepe'de teknik direktör açıklamasıSüper Lig'de takımdaki kötü gidişatın ardından teknik direktör İlhan Palut'un istifa ettiği Göztepe'de Başkanvekili Talat Papatya değerlendirmelerde bulundu.
11.01.2021Göztepe
BES kumbarasındaki birikim 170 milyar lirayı aştı
BES kumbarasındaki birikim 170 milyar lirayı aştıDünyada olduğu gibi Türkiye'de de sosyal güvenlik sistemini tamamlayıcı olarak kurulan Bireysel Emeklilik Sistemi'nde (BES) katılımcıların fon tutarı ile devlet katkısı fon tutarının toplam büyüklüğü olan 158 milyar 347,4 milyon lira ile otomatik katılımla sisteme dahil olanların biriktirdiği 11 milyar 787,4 milyon lira dikkate alındığında, sistemin toplam büyüklüğü 2020 sonu itibarıyla 170 milyar 134,8 milyon liraya ulaştı.
11.01.2021Uzmanpara
BES kumbarasındaki birikim 2020de 170 milyar lirayı aştı
BES kumbarasındaki birikim 2020'de 170 milyar lirayı aştıDünyada olduğu gibi Türkiye'de de sosyal güvenlik sistemini tamamlayıcı olarak kurulan Bireysel Emeklilik Sistemi'nde (BES) katılımcıların fon tutarı ile devlet katkısı fon tutarının toplam büyüklüğü olan 158 milyar 347,4 milyon lira ile otomatik katılımla sisteme dahil olanların biriktirdiği 11 milyar 787,4 milyon lira dikkate alındığında, sistemin toplam büyüklüğü 2020 sonu itibarıyla 170 milyar 134,8 milyon liraya ulaştı.
11.01.2021Ekonomi
Katılım Emeklilik ‘getiri birincisi’
Katılım Emeklilik ‘getiri birincisi’Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, Katılım Emeklilik olarak Bireysel Emeklilik Sistemi’nden (BES) sağlık sigortalarına kadar hayatın her alanına dokunan güvence ürünleriyle salgının neden olduğu bu sınavdan başarıyla çıkmayı bildiklerini, yüksek fon performanslarıyla BES’in cazibesini artırmaya önemli katkı sağladıklarını belirterek, yüzde 34.5’lik getiri oranıyla emeklilik şirketleri arasında 2020’yi birinci sırada tamamladığını kaydetti.
11.01.2021Ekonomi
Libya’da Türk firmalar için ‘özel fon talebi’
Libya’da Türk firmalar için ‘özel fon talebi’Libya’da alacaklı Türk firmalarının, idarelere başvurmaları için öngörülen ikinci 90 günlük süre başladı.
11.01.2021Ekonomi
Japonya, cinsel istismara uğrayan Güney Koreli kadınlara tazminat ödeyecek
Japonya, cinsel istismara uğrayan Güney Koreli kadınlara tazminat ödeyecekGüney Kore'de mahkeme, Japonya'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Japon askerler tarafından cinsel istismara uğrayan Güney Koreli kadınlara tazminat ödemesine hükmetti.
8.01.2021Dünya
Merkez Bankası Banka Kredileri Eğilim Anketi yayımlandı
Merkez Bankası Banka Kredileri Eğilim Anketi yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Banka Kredileri Eğilim Anketi'nde, "2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin beklentiler, yurt içi fonlama koşullarında sıkılaşmanın, yurt dışı fonlama koşullarında ise gevşemenin devam edeceği yönündedir." ifadelerine yer verildi.
8.01.2021Ekonomi
TCMB Banka Kredileri Eğilim Anketi yayımlandı
TCMB Banka Kredileri Eğilim Anketi yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Banka Kredileri Eğilim Anketi'nde, "2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin beklentiler, yurt içi fonlama koşullarında sıkılaşmanın, yurt dışı fonlama koşullarında ise gevşemenin devam edeceği yönündedir." ifadelerine yer verildi.
8.01.2021Uzmanpara
‘Hoş geldin yeni yaşım’
‘Hoş geldin yeni yaşım’Uluslararası fon yöneticisi Volkan Sarı’nın ekonomist eşi Serap Sarı, yeni yaşını ailesiyle kutladı.
8.01.2021Cadde
Deprem ve tsunami uyarı sistemi
Deprem ve tsunami uyarı sistemiGüzelbahçe Belediyesi AKUT’a lojistik merkezi yer tahsisinden sonra Doğa Hareketleri Araştırma Derneği’ne (DOHAD) Deprem İzleme Merkezi kurmaları için yer verdi.
8.01.2021Ege
Girişimci ve KOBİ’lere pusula olacak
Girişimci ve KOBİ’lere pusula olacakKOBİ’lere ve girişimcilere mentorlük ve prototip desteği sağlayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), geliştirdiği son proje ile AB’den 250 bin euro’ya kadar hibe almaya hak kazandı.
7.01.2021Ekonomi
Saç kırıklarına ne iyi gelir Kırık saç uçları sorunu nasıl geçer
Saç kırıklarına ne iyi gelir? Kırık saç uçları sorunu nasıl geçer?Kimse saç uçlarının sert, kuru, kırık ve mat olmasını istemez. Saçı kestirmek bile bazen kırık saçlara çözüm olmuyor. Saçlarımız biz istemeden sürekli dış etkenler nedeni ile kırılıyor. Deniz suyu, güneş, rüzgar, yüksek ısılı saç şekillendiriciler, saçı çok taramak gibi nedenlerden dolayı saçlar kırılabiliyor. Sizlere bu yazımızda kırık uç sorunu nasıl çözülür, saç kırıklarına ne iyi gelir sorularının cevaplarını tüm detayları ile derledik...
6.01.2021Sağlık
Yerli sağlık girişimine büyük yatırım
Yerli sağlık girişimine büyük yatırımODTÜ Teknokent’te kurulan ve start up olarak sağlık alanına getirdiği yeniliklerle dikkat çeken Inofab'a yeni yatırım desteği geldi. Re-Pie Portföy Yönetimi tarafından sağlanan fon ile Inofab, global pazarda daha güçlü olmayı hedefliyor.
6.01.2021Ekonomi
Kredi garanti kurumları kefaletlerinde süre uzatımı
Kredi garanti kurumları kefaletlerinde süre uzatımıKredi garanti kurumları tarafından verilecek yeni kefaletlerde, kullanıcıların vergi ve SGK borcunun olmaması şartına sağlanan istisna süresi 1 Temmuz'a kadar uzatıldı.
6.01.2021Uzmanpara
Kredi garanti kurumları kefaletlerinde esnekliğe süre uzatımı
Kredi garanti kurumları kefaletlerinde esnekliğe süre uzatımıKredi garanti kurumları tarafından verilecek yeni kefaletlerde, kullanıcıların vergi ve SGK borcunun olmaması şartına sağlanan istisna süresi 1 Temmuz'a kadar uzatıldı.
6.01.2021Ekonomi
Son dakika... ABD açıkladı Siber saldırının arkasında Rusya var
Son dakika... ABD açıkladı! Siber saldırının arkasında Rusya varABD'li istihbarat ve güvenlik birimleri, ABD Enerji Departmanı ve ülkenin nükleer silah deposunu yöneten Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresi gibi stratejik kurumlar dışında, Microsoft'a da erişilmesini sağlayan Solarwind siber saldırısının istihbarat toplama amaçlı olduğunu ve arkasında Rusya'nın olduğunu düşündüklerini söylediler.
5.01.2021Dünya
BES fon büyüklüğü 171 milyar TL oldu
BES fon büyüklüğü 171 milyar TL olduTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin verilerine göre Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ve otomatik katılımdaki toplam katılımcı sayısının 12.6 milyonu aştığını, devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğünün ise yaklaşık 171 milyar liraya ulaştığını söyledi. Benli, “BES ve otomatik katılım uygulamasında 2020 yılının 11 aylık döneminde fon büyüklüğünde yüzde 30’a yakın önemli bir artış oldu. Bu durum salgın döneminde sisteme olan güvenin de bir işareti olarak değerlendirilmektedir” dedi.
3.01.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhuriyetçi Senato Trumpın savunma bütçesi vetosunu bozdu
Son dakika... Cumhuriyetçi Senato Trump'ın savunma bütçesi vetosunu bozdu!Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump'ın daha önce veto ettiği 2021 savunma bütçesi, Temsilciler Meclisi'nin ardından Senato'da da 3'te 2'nin üzerinde oyla kabul edilerek yasalaştı. Söz konusu bütçe tasarısı, 4 yıllık görev süreci içinde Trump'ın veto yetkisini aşarak yasalaşan ilk tasarı olarak kayıtlara geçti.
1.01.2021Dünya
İş Sanattan yeni yıl konserleri
İş Sanat'tan yeni yıl konserleriYeni yılın ilk konserleri İş Sanat sosyal medya hesaplarında ve internet sitesinde sanatseverleri bekliyor. 31 Aralık akşamından başlayıp 4 Ocak sabahına kadar devam edecek sokağa çıkma kısıtlamasında yeni yılı evlerinde karşılayacak izleyiciler için dopdolu bir program hazırlandı.
31.12.2020Kültür Sanat

Yazar Sonuçları

DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
Devlet millet el eleMUSTAFA KEMAL ULUSUAllah gani gani rahmet eylesin, çok önemli bir asker, sporcu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü, milletvekili, Güreş Federasyonu Başkanı, Spor Bakanı, önemli bir spor adamı ama bence en önemlisi adam gibi bir adamdı...
22.01.2021Gündem
Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
Altın ve hisse alamayan fon aldıAltın ve hisse senetlerinin son bir yılda gösterdiği yüksek performans altın ve hisse senedi alamayan birikim sahiplerinin fonlara yönelmesine neden oldu...
14.01.2021Ekonomi
Cem KılıçMilliyet Yazarı
Yaşlanan nüfusa bakım sigortasıNüfusun yaşlanması sağlık ve sosyal güvenlik sistemleri üzerinde yük yaratıyor...
11.01.2021Ekonomi
Serkan ÜnsalMilliyet Yazarı
2020’den Güzel VedaDaha önceki yazılarımda 2020 yılı pandemiye rağmen iyi geçiyor demiştim...
1.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yazar yazısıBESekonomikrediyazar

Fön ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.