güreş

güreş

Son dakika güreş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güreş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güreş haber sayfamızda...

güreş haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.494 gures haberi bulunmuştur.

Edirne Gezilecek Yerler (2020) - Edirne Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Edirne Gezilecek Yerler (2020) - Edirne Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiYüzyıllar boyunca pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Edirne, Türkiye'nin en önemli kültür mirasları arasında yer alıyor. Pek çok farklı tarihi ve kültürel yapısı ile her sene yoğun yerli ve yabancı turist çeken önemli şehirlerden biridir. Eşsiz tarihi, dokusu, kültürel ve doğal mirası ile beraber mutlaka gezilip görülmesi gereken köklü geçmişe sahip yerler arasında gelmektedir. Her köşesi tarih kokan Doğu Trakya'nın en önemli şehrini ziyaret edebilir; muhteşem yapıları ve doğallığını keşfedebilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu'nun ikinci başkenti olmasıyla büyük üne sahip Edirne, Arda ve Meriç nehirlerin kesişim noktasında yer almaktadır. Müzeler, tarihi yerler, farklı mekanlar ile beraber bu gezi rehberi sayesinde görmeniz gereken yerleri not alabilirsiniz. Özellikle kervansaray, hamam, tarihi çarşısı ve muhteşem köprüleri ile mimari yapıları eşliğinde yerli ve yabancı tüm turistlere unutamayacakları bir gezi deneyimi sunmaktadır.Diğer yandan Edirne Her sene 1-17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri etkinlikleri eşliğinde yüksek oranda turist çekmektedir. Güreş müsabakaları, sergiler, folklor gösterileri ve yarışmalar ile beraber harika bir zaman geçirebilirsiniz. Yaz ve kış turistik ziyaretinde tatil yapma imkanı veren Edirne, İstanbul'a 3 saat uzaklıkta yer almaktadır. Özellikle Yaz ayları geldiğiniz zaman Edirne'nin muhteşem kültürel sportif etkinliklerine de şahitlik edebilirsiniz. Geçmişten günümüze kadar ulaşmış pek çok farklı medeniyetin tarihi yerlerini gezmek, harika müzelerde dolaşabilmek için bütün yıl içerisinde farklı zamanlarda gitmeniz mümkün. Zira hava koşulları açısından da her daim ılımlı bir iklim şartları olduğu söylenebilir.
18.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar