Hariri

Hariri

Son dakika Hariri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hariri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hariri haber sayfamızda...

Hariri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 784 hariri haberi bulunmuştur.
ABD lafa gelince demokrasi beşiği
ABD lafa gelince demokrasi beşiğiCumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’deki olayları yorumlarken, “Bu süreç gerçekten tüm insanlığı şok etmiştir, şaşırtmıştır. Bizleri de aynı şekilde şaşırtmıştır” dedi. Erdoğan başkanlık devir tesliminin sakin bir şekilde yapılması temennisinde bulundu
9.01.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lübnanda hükümeti kurmakla görevlendirilen Haririyi kabul etti
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen Hariri'yi kabul ettiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen Saad Hariri'yi kabul etti.
8.01.2021Siyaset
BMden Lübnanda hükümeti kuramayan siyasilere Biden eleştirisi
BM'den Lübnan'da hükümeti kuramayan siyasilere "Biden" eleştirisiBirleşmiş Milletler (BM) Lübnan Özel Koordinatörü Jan Kubis, Lübnanlı yetkilileri "ülkedeki ekonomik duruma rağmen hükümeti kurma sürecinde ABD'de yönetimin değişmesini beklemekle" eleştirdi.
28.12.2020Dünya
Lübnan 2020 yılında ekonomik sorunlarla boğuştu
Lübnan 2020 yılında ekonomik sorunlarla boğuştuLübnan, iç savaştan sonraki en zorlu dönemini yaşarken 2020'de ekonomik ve siyasi sorunlar bir kat daha arttı.
22.12.2020Uzmanpara
Lübnan zorlu geçen 2020 yılında ekonomik ve siyasi sorunlarla boğuştu
Lübnan zorlu geçen 2020 yılında ekonomik ve siyasi sorunlarla boğuştuLübnan, iç savaştan sonraki en zorlu dönemini yaşarken 2020'de ekonomik ve siyasi sorunlar bir kat daha arttı.
22.12.2020Ekonomi
Son 24 saatte salgında yaşananlar
Son 24 saatte salgında yaşananlarDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 63 milyon 877 bini, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 480 bini aştı, iyileşenlerin sayısı ise 44 milyon 222 bine yaklaştı.
1.12.2020Dünya
Son dakika... Lübnanda Türk bayrağı yakan alçaklara tokat gibi yanıt
Son dakika... Lübnan'da Türk bayrağı yakan alçaklara tokat gibi yanıtGelen son dakika haberine göre; Lübnan'daki Türkiye Büyükelçiliği önünde bayrak yakıp sloganlar atan Ermenilere yanıt Beyrut'ta yaşayan Mardinlilerden geldi.
27.10.2020Dünya
Lübnan’da görev tekrar Hariri’de
Lübnan’da görev tekrar Hariri’deLübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, başkent Beyrut’ta 4 Ağustos’ta meydana gelen patlamadan bu yana süren siyasi krizin aşılması için, yeni hükümeti kurma görevini eski Başbakan Saad el-Hariri’ye verdi.
23.10.2020Dünya
Lübnanda hükümeti Hariri kuracak
Lübnan'da hükümeti Hariri kuracakBeyrut'u yerle bir eden tarihi patlamanın ardından siyasi krize giren ülkede, Cumhurbaşkanı Avn hükümeti kurma görevini bu kez eski başbakan Hariri'ye verdi.
22.10.2020Dünya
Turkish Cargo, dış hatta 6 noktayı uçuş ağına kattı
Turkish Cargo, dış hatta 6 noktayı uçuş ağına kattıTurkish Cargo, Londra, Bükreş, Bangkok, Singapur, Beyrut ve Lahor’u destinasyonlar arasına katarak, direkt kargo operasyonu düzenlediği destinasyon sayısını 95’e çıkardı.
21.10.2020Uzmanpara
Lübnan eski Başbakanı Haririden iç savaş uyarısı
Lübnan eski Başbakanı Hariri'den 'iç savaş' uyarısıLübnan eski Başbakanı Saad el-Hariri, ülkenin iç savaşa sürüklenebileceği uyarısında bulundu.
9.10.2020Dünya
Lübnan Başbakanı: Ülkenin içinden geçtiği dönem istisnai
Lübnan Başbakanı: Ülkenin içinden geçtiği dönem istisnaiLübnan Başbakanı Hassan Diyab, ülkenin siyasi güçlerden çekişmeleri durdurmalarını gerektiren istisnai bir dönemden geçtiği uyarısında bulundu.
26.09.2020Dünya
Macronun Lübnan adımı çıkmaza girdi
Macron'un Lübnan adımı çıkmaza girdiFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ekonomik kriz ve Beyrut Limanı'ndaki patlamayla sarsılan Lübnanlı siyasi gruplara teknokratlar hükümetini dayatma yönünde başlattığı girişim tehlikede.
17.09.2020Dünya
Beyrut Limanında flaş gelişme 4 tondan fazla amonyum nitrat bulundu
Beyrut Limanı'nda flaş gelişme! 4 tondan fazla amonyum nitrat bulunduLübnan ordusundan yapılan yazılı açıklamada, geçen ay 2 bin 750 ton amonyum nitrat maddesinin infilak ettiği Beyrut Limanı'ndaki çalışmaların sürdüğü aktarıldı.
3.09.2020Dünya
Lübnanda hükümeti kurma görevi büyükelçiye verildi
Lübnan'da hükümeti kurma görevi büyükelçiye verildiBeyrut'taki tarihi patlamanın ardından kabinenin istifa ettiği ülkede, Cumhurbaşkanı Avn Mustafa Edib'i yeni hükümeti kurması için yetkilendirdi.
31.08.2020Dünya
Lübnanda koalisyon turu başlıyor
Lübnan'da koalisyon turu başlıyorTarihi patlamanın ardından hükümetin istifa etmesiyle yeni bir siyasi krize giren Ortadoğu ülkesinde, yeni haftayla birlikte koalisyon arayışına girişilecek.
28.08.2020Dünya
Trumpın temsilcisi Jeffrey, İstanbulda Suriyeli muhaliflerle görüştü
Trump'ın temsilcisi Jeffrey, İstanbul'da Suriyeli muhaliflerle görüştüİstanbul'daki bir otelde gerçekleşen buluşmaların ardından Suriye özel temsilcisi Jeffrey'in akşam saatlerinde Ankara'ya gitmesi bekleniyor.
26.08.2020Dünya
Cenevre öncesi Ankara’da kritik isimler ağırlandı
Cenevre öncesi Ankara’da kritik isimler ağırlandıSuriye’de 9 yıldır süren iç savaşı sona erdirmek için diplomatik girişimlerin son halkası olan Anayasa Komitesi’nin 24 Ağustos’ta Cenevre’de yapılacak üçüncü tur görüşmeleri öncesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da kritik isimleri ağırladı.
21.08.2020Siyaset
Hariri davası sonuçlandı
Hariri davası sonuçlandı!BM’nin yürüttüğü davada karar açıklandı. Suriye hükümeti ve Hizbullah liderlerinin müdahalesi olmadığı belirtilirken, Hizbullah üyesi Selim Cemil Ayyaş suikastı düzenlemekten suçlu bulundu.
19.08.2020Dünya
Mahkemenin Refik Hariri suikastı davasıyla ilgili kararını kabul ediyoruz
'Mahkemenin Refik Hariri suikastı davasıyla ilgili kararını kabul ediyoruz'Eski Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri, Uluslararası Lübnan Özel Mahkemesi'nin babası Refik Hariri'nin öldürüldüğü suikast davasıyla ilgili kararını kabul ettiklerini belirtti.
18.08.2020Dünya
Son dakika: Lübnanda Başbakan Refik Hariri suikastının dava sonucu açıklandı
Son dakika: Lübnan'da Başbakan Refik Hariri suikastının dava sonucu açıklandıBM destekli Lübnan mahkemesi 15 yıl önce suikasta uğrayan Başbakan Refik Hariri'nin öldürülmesinde Hizbullah'ın rolüne dair kanıt olmadığına karar verdi.
18.08.2020Dünya
Son dakika... Karar bugün açıklanıyor Dünyanın gözü burada...
Son dakika... Karar bugün açıklanıyor! Dünyanın gözü burada...Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin 2005'te öldürüldüğü suikast ile ilgili karar duruşması bugün yapılacak. Dava, Hollanda'da Birleşmiş Milletler'e bağlı Uluslararası Lübnan Mahkemesi tarafından görülüyor.
18.08.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan açık konuşuyorum diyerek uyardı: Yedirmeyiz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'açık konuşuyorum' diyerek uyardı: 'Yedirmeyiz'Son dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. AK Parti'nin 19. kuruluş yıldönümüne ilişkin Erdoğan, '19 yıldır heyecanımızdan bir şey kaybetmeden aziz milletimize hizmet için koşuyoruz' dedi. 'Açık konuşuyorum' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yunanistan'ın ve Rum yönetiminin amacı bizi Akdeniz'de sadece Antalya Körfezi'ne hapsetmektir. Bizim hiç kimsenin hakkında gözümüz yok ancak hakkımızı da yedirmeyiz' ifadelerine yer verdi.
13.08.2020Siyaset
Türkiyeden Lübnana yardım eli
Türkiye'den Lübnan'a yardım eli!Lübnan’a tıbbi malzeme yardımı getiren ve buradaki arama kurtarma çalışmalarına katılan Türk ekiplerini geri götürecek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait A400M tipi uçak başkent Beyrut’a indi.
11.08.2020Haberler
Son dakika... Türkiyeden Lübnana yardım eli Beyruta indi
Son dakika... Türkiye'den Lübnan'a yardım eli! Beyrut'a indiSon dakika haberine göre, Lübnan’a tıbbi malzeme yardımı getiren ve buradaki arama kurtarma çalışmalarına katılan Türk ekiplerini geri götürecek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait A400M tipi uçak başkent Beyrut’a indi.
11.08.2020Gündem
Türk heyeti Beyrut’ta
Türk heyeti Beyrut’taCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, patlamayla sarsılan ve yaralarını sarmaya çalışan Beyrut’ta temaslarda bulundu
9.08.2020Dünya
Lübnan art arda ekonomik krizlerin etkisine girdi
Lübnan art arda ekonomik krizlerin etkisine girdiLübnan hükümetinin 17 Ekim 2019'da aldığı vergi paketi kararları, ülkede geniş çaplı protestoları başlattı.
8.08.2020Ekonomi
Son dakika Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Çavuşoğlu Beyrutta
Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Çavuşoğlu Beyrut'taCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun’u ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Oktay, "Beyrut Limanı tekrar ayağa kaldırılıncaya kadar Mersin Limanımızın Lübnan'ın hizmetinde olacağını ifade ettik." dedi.
8.08.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Lübnanda
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Lübnan'daCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Lübnan'ın başkenti Beyrut'a geldi. Fuat Oktay'a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da eşlik ediyor.Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, resmi görüşmelerin ardından patlamanın meydana geldiği limanı da ziyaret ederek AFAD ve Türk Kızılay ekiplerince yardım çalışmaları yürütülen bölgede incelemelerde bulunacak.
8.08.2020Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan dolar ve altın açıklaması Dimdik ayaktayız
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar ve altın açıklaması! 'Dimdik ayaktayız'Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Ayasofya Camii'nde kıldı. Cuma namazı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin dimdik ayakta olduğunu belirterek, 'Bu dalgalanmalar her zaman olur. İniş ve çıkışlar olur. Bunların hepsi düzelecek TL'nin yerli yerine oturacağına inanıyorum' dedi.
7.08.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofyada kılınan cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya'da kılınan cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Ayasofya Camii'nde kıldı. Cuma namazı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin dimdik ayakta olduğunu belirterek, 'Bu dalgalanmalar her zaman olur. İniş ve çıkışlar olur. Bunların hepsi düzelecek TL'nin yerli yerine oturacağına inanıyorum' dedi.
7.08.2020Haberler
Lübnan sorumluları arıyor...
Lübnan sorumluları arıyor...Başkent Beyrut’taki patlamanın ardından Lübnan halkının hükümete ve yetkililere yönelik isyanı büyüyor. Mezhepsel ve dini ayrımları bırakıp kenetlenmek isteyen Lübnanlılar, sorumluların cezalandırılmasını talep ediyor
7.08.2020Dünya
Beyrut’u yıkan patlama
Beyrut’u yıkan patlamaLübnan’ın başkenti Beyrut’ta patlayıcı maddelerin bulunduğu depoda meydana gelen patlama, kenti harabeye çevirdi. En az 70 kişi öldü, 4 bine yakın kişi de yaralandı. Cumhurbaşkanı Avn, Yüksek Savunma Konseyi’ni toplarken, Başbakan Diyab, ‘felaket’ olarak nitelendirdiği patlamanın hesabının sorulacağını söyledi.
5.08.2020Dünya
Son dakika... Lübnanda çok büyük patlama Nükleer bomba gibi: İşte saldırıyı üstlenen örgüt...
Son dakika... Lübnan'da çok büyük patlama! Nükleer bomba gibi: İşte saldırıyı üstlenen örgüt...Son dakika haberine göre, Lübnan'daki Beyrut Limanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Lübnan resmi ajansı NNA'nın haberine göre, Beyrut Limanı'nda patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda yangın çıktı. Hayatını kaybedenlerin sayısının 73'e yükseldiği, 3 bin 700'den fazla kişinin yaralandığı Beyrut'ta 2 hafta olağanüstü hal ilan edildi. CNN International'ın haberine göre söz konusu patlamayı terör örgütü DEAŞ üstlendi. Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Beyrut Limanı'ndaki patlamada 6 yıldır bir depoda tutulan 2 bin 750 ton amonyum nitratın infilak ettiğini belirtti. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mişel Avn ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi ve taziye mesajı yayımladı.
5.08.2020Dünya
Beyrut Limanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi
Beyrut Limanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldiLübnan'daki Beyrut Limanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi.
4.08.2020Haberler
Lübnanın başkenti Beyrutta şiddetli patlama
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta şiddetli patlamaLübnan'daki Beyrut Limanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi.
4.08.2020Televizyon
Son dakika... İrana ait yolcu uçağı savaş uçakları tarafından taciz edildi Gözler ABDye çevrildi...
Son dakika... İran'a ait yolcu uçağı savaş uçakları tarafından taciz edildi! Gözler ABD'ye çevrildi...Gelen son dakika haberlerine göre; Tahran- Beyrut seferini yapan İran'a ait bir yolcu uçağının, Suriye'nin başkenti Şam üzerinde ABD veya İsrail'e ait olduğu iddia edilen 2 savaş uçağı tarafından taciz edildiği ve olay sırasında bazı yolcuların yaralandığı bildirildi. Öte yandan İran, Şam semalarında iki savaş uçağı tarafından taciz edilen Mahan Havayolları'na ait yolcu uçağına Tahran'a dönüşü sırasında bir şey olması durumunda bundan ABD'nin sorumlu olacağını bildirdi. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), İran merkezli Mahan Havayolları'na ait yolcu uçağına Suriye semalarından önleme yapılmasının güvenlik amaçlı ve uluslararası standartlara uygun olduğunu açıkladı.
24.07.2020Dünya
Lübnan Başbakanı Diyab: İstifa etmeyeceğim
Lübnan Başbakanı Diyab: İstifa etmeyeceğimLübnan Başbakanı Hassan Diyab, ülkeyi uzun sürecek yönetim boşluğuna sürüklememek için istifa etmeyeceğini söyledi.
18.07.2020Dünya
Lübnanda uçuşlar yeniden başladı
Lübnan'da uçuşlar yeniden başladıLübnan'da corona virüs salgını ile mücadele kapsamında 18 Mart'ta kapatılan başkent Beyrut'taki Uluslararası Refik Hariri Havalimanı yeniden çift yönlü tarifeli uçuşlara açıldı.
2.07.2020Tatil
Lübnan, borçlarının yeniden yapılandırılması için müzakereye hazır
Lübnan, borçlarının yeniden yapılandırılması için müzakereye hazırLübnan Maliye Bakanı Gazi Vezni, hükümetin eurobond tahvil senetlerinin ödemesinde temerrüde düşmesinin ardından borçların yeniden yapılandırılması için alacaklılarla müzakereye hazır olduklarını söyledi.
10.03.2020Ekonomi
Bahreyn, Kuveyt, Lübnan, Cezayir ve Katarda koronavirüs vakaları artıyor
Bahreyn, Kuveyt, Lübnan, Cezayir ve Katar'da koronavirüs vakaları artıyorYeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen kişi sayısı Bahreyn'de 85, Kuveyt'te 64, Lübnan'da 32, Cezayir'de 20, Katar'da 15'e yükseldi.
8.03.2020Dünya
Koronavirüs son durum nedir Coronavirüs bulaşıcı mı, belirtileri neler İşte coronavirüs haritası
Koronavirüs son durum nedir? Coronavirüs bulaşıcı mı, belirtileri neler? İşte coronavirüs haritasıSon dakika koronavirüs haberleri gelmeye devam ediyor. Çin’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 872’ye yükseldi. Ayrıca Çin’de yapılan araştırma, koronavirüsün (Kovid - 19) SARS’tan bin kat daha bulaşıcı olduğunu ortaya çıkardı. Uzmanlar koronavirüsün, vücutta AIDS’e neden olan HIV ve Ebola gibi çok saldırgan hareket ettiğini açıkladı. Peki koronavirüs belirtileri nelerdir? Coronavirüs bulaşıcı mı, nasıl bulaşır? İşte son dakika coronavirüs haberleri ve coronavirüs haritası...
1.03.2020Gündem
Lübnanda koronavirüs nedeniyle eğitime bir hafta ara verildi
Lübnan'da koronavirüs nedeniyle eğitime bir hafta ara verildiLübnan'da yeni tip koronavirüs (Kovid -19) salgını nedeniyle eğitime bir hafta ara verilmesi kararlaştırıldı.
28.02.2020Dünya
Irak ve Lübnanda koronavirüs vakaları artıyor
Irak ve Lübnan'da koronavirüs vakaları artıyor!Yeni tip koronavirüs (Kovid -19) tespit edilen kişi sayısı Irak'ta 8'e, Lübnan'da 4'e yükseldi.
28.02.2020Dünya
Irak ve Lübnanda yeni koronavirüs vakaları Sayı yükseldi
Irak ve Lübnan'da yeni koronavirüs vakaları! Sayı yükseldiYeni koronavirüs (Kovid-19) salgınına yakalananların sayısı Irak'ta 7'ye, Lübnan'da 3'e yükseldi.
27.02.2020Dünya
Lübnanda ilk kez yeni tip koronavirüs vakası görüldü
Lübnan'da ilk kez yeni tip koronavirüs vakası görüldüLübnan Sağlık Bakanlığı, İran'dan gelen bir yolcuda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini açıkladı.
21.02.2020Dünya
Protestoların gölgesinde ... Yeni hükümet güvenoyu aldı
Protestoların gölgesinde ... Yeni hükümet güvenoyu aldıLübnan'da 21 Ocak'ta kurulan Hassan Diyab liderliğindeki yeni hükümet Meclis'ten güvenoyu aldı.
11.02.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Deniz KilislioğluMilliyet Yazarı
Lübnan ekonomisine son darbeSalı akşamı Beyrut, büyük bir patlama ile sarsıldı...
9.08.2020
Ali AğaoğluMilliyet Yazarı
KORONA SONRASI NELER OLABİLİR?Koronavirüs salgını dünyada birçok şeyin değişmesine neden olacak...
6.04.2020Ekonomi
Berrin PehlivanMilliyet Yazarı
KANSER VE KOMPLO TEORİLERİKoronavirüs pandemisiyle bloke olduğumuz şu günlerde, virüsün nasıl bulaştığı veya tedavisi kadar tartışılan konulardan biri de, laboratuvarda üretilip üretilmediği...
31.03.2020

Benzer Haber Etiketleri

lübnanbeyrutHaberlerkoronavirüspatlama

Hariri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.