İflas

İflas

Son dakika iflas haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iflas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iflas haber sayfamızda...

İflas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.281 iflas haberi bulunmuştur.
2021 Jandarma uzman erbaş alımı başvuru formu TIKLA: JGK (personel temin) uzman erbaş alımı boy-kilo tablosu ve başvuru şartları neler
2021 Jandarma uzman erbaş alımı başvuru formu TIKLA: JGK (personel temin) uzman erbaş alımı boy-kilo tablosu ve başvuru şartları neler?Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları 21 Ocak 2021 tarihinde başladı. Jandarma 5 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı ile ilgili ayrıntılar başvuru kılavuzunda yer aldı. 31 Ocak 2021 tarihine kadar jandarma uzman erbaş alımı için başvurular devam edecek. Jandarma personel temini ile ilgili ayrıntılar merak konusu. Peki JGK uzman erbaş alımı şartları ve boy-kilo detayları neler? İşte jandarma uzman erbaş alımı başvuru formu ile ilgili ayrıntılar...
24.01.2021Gündem
TFF’ye bağlı kurullar bağımsız oluyor
TFF’ye bağlı kurullar bağımsız oluyorAK Parti’nin hazırladığı ‘Spor Kulüpleri ve Federasyonları’ Yasası teklifine göre; TFF’ye bağlı Tahkim Kurulu, PFDK ve MHK gibi kurulların seçimleri ve yönetimleri, AİHM kararı doğrultusunda ‘TFF’den bağımsız’ hale getirilecek. Böylece federasyonun ana statüsü değişmiş olacak
24.01.2021Siyaset
‘Belediyelerin elini  kolunu bağlıyorlar’
‘Belediyelerin elini kolunu bağlıyorlar’Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Cumhurbaşkanlığı kararı ile belediyelerin devlete olan borçları karşılığında yapılan kesintilerde İller Bankası paylarında artışa gidilmesinin, yerel yönetimleri iş yapamaz hale getireceğini savundu.
23.01.2021Ege
Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları neler, kimler başvurabilir JGK 5 bin uzman erbaş alımı başvuru şartları...
Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları neler, kimler başvurabilir? JGK 5 bin uzman erbaş alımı başvuru şartları...Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine 5 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacağının duyurulmasının ardından kılavuz yayımlanmış ve başvurularda dün itibariyle alınmaya başlanmıştı. Başvuruda henüz bulunmayan ve başvuru yapmak isteyen binlerce aday Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları nasıl yapılır, başvuru şartları neler sorularına yanıt aramayı sürdürüyor. Peki Jandarma Genel Komutanlığı 5 bin uzman erbaş alımı başvuru şartları neler? İşte ayrıntılar...
22.01.2021Gündem
İngilterede hazır giyim satışlarında sert düşüş
İngiltere'de hazır giyim satışlarında sert düşüşİngiltere’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hazır giyim perakende mağazalarının satışları 2020 yılında yüzde 25,1 azaldı.
22.01.2021Uzmanpara
Ebu Cehil Kimdir, Nasıl Ölmüştür Kısaca Ebu Cehilin Hayatı Ve Gerçek İsmi
Ebu Cehil Kimdir, Nasıl Ölmüştür? Kısaca Ebu Cehil'in Hayatı Ve Gerçek İsmiEbu Cehil, 570 yılında Mekke'de doğdu. Mekke'nin sayılı zenginlerinden biriydi. Hayatı boyunca nüfuzunu ve servetini kullanarak İslam'ın yayılmasını engellemeye çalıştı. İslamiyet'i kabul edenler tüccarla iş yapmayı bıraktı ve birçok kişinin iflas etmesine neden oldu. Ebu Cehil kimdir ve nasıl ölmüştür? Merak edilen tüm soruları sizin için derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
JGK 5 bin uzman erbaş alımı yapacak Jandarma Genel Komutanlığı 5 bin uzman erbaş alımı başvuru şartları neler
JGK 5 bin uzman erbaş alımı yapacak! Jandarma Genel Komutanlığı 5 bin uzman erbaş alımı başvuru şartları neler?Jandarma Genel Komutanlığı 5 bin uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Duyurunun yayımlanması ile birlikte kılavuzda yayımlandı. Başvuruların 21 Ocak 31 Ocak tarihleri arasında alınacağı Jandarma Genel Komutanlığı 5 bin uzman erbaş alımı kapsamında 2019-2020 yıllarında KPSS sınavından puan almış olma şartı aranıyor. Alım kapsamında Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim mezunları arasından alım yapılacak. Yayımlanan başvuru şartlarına göre başvuru yapacak olan adayların öğrenim seviyelerine göre tek tercih hakları bulunuyor. Peki Jandarma Genel Komutanlığı 5 bin uzman erbaş alımı başvuru şartları nelerdir?
20.01.2021Gündem
Monopoly Nasıl Oynanır Monopoly Oyunu Kuralları Ve Oynanılışı
Monopoly Nasıl Oynanır? Monopoly Oyunu Kuralları Ve OynanılışıOyun oynayarak vakit geçiren oldukça fazla insan bulunmaktadır. Özellikle kalabalık kişiler ile oynanan oyunlar sıklıkla tercih edilmektedir. Oynadığınız oyunlar ile zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Bazı oyunlar ise hem çok eğlenceli hem de çok heyecanlı geçmektedir. Bu oyunlardan biriside Monopoly oyunudur. Peki Monopoly nasıl oynanır? Monopoly oyunu kuralları ve oynanışı nasıldır? İşte, tüm detaylar.
18.01.2021Oyun
İşte salgının dünya ekonomisine etkileri
İşte salgının dünya ekonomisine etkileriYaklaşık 2,8 trilyon dolarlık (2,06 trilyon sterlin) ekonomisinin yüzde 80'i hizmet sektörüne dayalı olan İngiltere, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından derin yara aldı.
17.01.2021Uzmanpara
Salgın 2020’de Alman ekonomisini vurdu
Salgın 2020’de Alman ekonomisini vurduYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu ekonomik kriz Avrupa’nın lokomotif ülkesi Almanya’yı benzeri görülmemiş şekilde vururken, ülke ekonomisindeki toparlanmanın büyük ölçüde salgının kontrol altına alınmasına bağlı olduğu belirtiliyor.
16.01.2021Uzmanpara
ABD ekonomisi Kovid-19 salgınıyla sarsıldı
ABD ekonomisi Kovid-19 salgınıyla sarsıldıABD ekonomisi, geçen yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu derin bir ekonomik gerilemeyle karşı karşıya kalırken, salgının etkilerinin ülke ekonomisinde kalıcı bir hasar bırakıp bırakmayacağı ve ekonomideki toparlanmanın nasıl olacağı belirsizliğini koruyor.
12.01.2021Uzmanpara
Almanya’da işletme sahiplerinden Kovid-19 protestosu
Almanya’da işletme sahiplerinden Kovid-19 protestosuAlmanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirlerden etkilenen dükkan, restoran, kafe, berber ve güzellik salonları gibi işletmelerin sahipleri, tedbirler kapsamında işletmelerin kapalı tutulmasını protesto etmek amacıyla 18 Ocak'ta iş yerlerini açacak.
11.01.2021Dünya
Almanyada şirket iflasları azaldı
Almanya'da şirket iflasları azaldıAvrupa'nın lokomotif ülkesi Almanya'da iflas eden şirket sayısı, geçen yılın ekim ayında 2019'un aynı dönemine göre yüzde 31,9 azalarak 1.084 oldu.
11.01.2021Uzmanpara
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır Sözleşmeli personel alımı 2021 başvuru şartları, kadroları...
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? Sözleşmeli personel alımı 2021 başvuru şartları, kadroları...İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Sözleşmeli personel temini başvuru ekranı sorgulanıyor. KPSS lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeylerinde 1.772 personel alınacak. Bakanlığın yayımladığı kılavuzda 81 ilde gerçekleştirilecek personel alımı unvanları ve maaşları da yer aldı. Peki, İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu ne zaman?
10.01.2021Ekonomi
Son dakika... Annenin en zor kararı Hangisini seçecek...
Son dakika... Annenin en zor kararı! Hangisini seçecek...İngiltere’de yaşayan üç çocuk annesi Sarah Bingham’ın oğlu Noah (20) ile kızı Ariel (16) böbrek yetmezliği nedeniyle yaşam mücadelesi veriyor.
9.01.2021Dünya
Son dakika - Şansal Büyükadan VAR tepkisi Aziz Yıldırımı hatırlattı...
Son dakika - Şansal Büyüka'dan VAR tepkisi! Aziz Yıldırım'ı hatırlattı...İki yılda teknolojiyi bile bozduk. VAR’ı kendi eyyam çizgimize çektik. VAR’ın işine gelmezse, burnunun dibindekini görmüyor. VAR isterse, “cımbızla çekip” hiç olmayan pozisyonlardan “kader “kararları çıkartıyor.
9.01.2021Süper Lig
Salgında son 24 saat
Salgında son 24 saat Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısı 87 milyon 982 bini, hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 898 bini, iyileşenlerin sayısı 63 milyon 340 bini geçti. Vaka sayısı ABD'de 21 milyon 880 bini, Hindistan'da 10 milyon 405 bini, Brezilya'da 7 milyon 886 bini ve Rusya'da 3 milyon 332 bini aştı.
7.01.2021Dünya
FCAdan 4 bin şirket iflas edebilir uyarısı
FCA'dan '4 bin şirket iflas edebilir' uyarısıİngiltere Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), yaklaşık 4 bin küçük ve orta ölçekli finans şirketinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iflas riskiyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.
7.01.2021Uzmanpara
MİT ve Emniyetten operasyon FETÖnün finans sorumlusu yakalandı
MİT ve Emniyet'ten operasyon! FETÖ'nün finans sorumlusu yakalandıMİT ve Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün ortak operasyonunda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) güncel finans ve personel sorumlusu Erhan Acar eşiyle birlikte saklandığı gaybubet evinde yakalandı. DHA'nın edindiği bilgilere göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında gözaltı kararı verilen Erhan Acar’ın, Türkiye’deki firari FETÖ’cülerin para akışını sağladığı ve halen faaliyet yürütmeye çalışan örgüt üyelerinin takibini yaptığı belirlendi.
7.01.2021Gündem
Böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir Böbrek yetmezliği nasıl belli olur, nasıl tedavi edilir
Böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir? Böbrek yetmezliği nasıl belli olur, nasıl tedavi edilir?Böbrek yetmezliği son derece tehlikeli olan hastalıkların arasında gelmektedir. Böbreklerin iflas etmesine ve ölüme kadar gidebilen bu hastalığın tedavisi olsa da yakalanmadan önce önlemlerinin alınması gerekmektedir. Ayrıca her hastalıkta olduğu gibi böbrek yetmezliğinde de erken tanı ve teşhis oldukça önemlidir. Böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir? Böbrek yetmezliği nasıl belli olur, nasıl tedavi edilir? Böbrek yetmezliği nedenleri nelerdir? Böbrek yetmezliği neden olur? Böbrek yetmezliği tanısı nasıl konur? Böbrek yetmezliğinden korunmak için neler yapmak gerekir? İşte, tüm detaylar.
6.01.2021Sağlık
İspanyada işsiz sayısı 2020de arttı
İspanya'da işsiz sayısı 2020'de arttıİspanya Çalışma ve Sosyal Ekonomi Bakanlığı'na bağlı Devlet İstihdam Kamu Hizmeti Kurumu'nun (SEPE) verilerine göre 2020 yılında kayıtlı işsiz sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 22,9 artışla 3 milyon 888 bin 137'ye ulaştı.
5.01.2021Uzmanpara
İngiliz perakende sektöründe on binler işsiz kaldı
İngiliz perakende sektöründe on binler işsiz kaldıİngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçen yıl perakende sektöründe çalışan 176 bin 700 kişinin işten çıkarıldığı bildirildi.
4.01.2021Uzmanpara
Milli Atlet Süreyya Ayhan Kopa tapu şoku
Milli Atlet Süreyya Ayhan Kop'a "tapu" şokuAtletizmde uluslararası düzeyde elde ettiği, koşu dereceleri, madalyalar, doping testleri, cezalar gibi nedenlerden uzun yıllar Türkiye gündeminde olan Milli Atlet Süreyya Ayhan Kop'un 2002 yılında Avrupa şampiyonluğunun ardından Gaziantep’te hediye edilen evi nedeniyle başı beladan kurtulmuyor. Müteahhidin iflasının ardından evin tapusunu bir türlü alamayan Süreyya Ayhan, toprak sahibinin bir başkasına devrettiği tapu nedeniyle evini kaybetme endişesi yaşıyor. Aynı apartmandaki 10 kişi daha Süreyya Ayhan Kop gibi mağdur edilirken, 22 aile de aynı korkuyu yaşıyor.
2.01.2021Diğer
Yılmaz Vural, koronavirüse yakalandığı dönemde  yaşadıklarını anlattı
Yılmaz Vural, koronavirüse yakalandığı dönemde yaşadıklarını anlattıTeknik direktör Yılmaz Vural yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanmasını ve bu süreçte yaşadıklarını anlattı.
30.12.2020Futbol
Tarım ve Orman Bakanlığı 826 süresiz işçi alımı başvuru şartları neler İŞKUR üzerinden başvurular nasıl yapılacak
Tarım ve Orman Bakanlığı 826 süresiz işçi alımı başvuru şartları neler? İŞKUR üzerinden başvurular nasıl yapılacak?Tarım ve Orman Bakanlığı 826 süresiz işçi alımı yapacağını duyurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine yapılacak olan süresiz işçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden alınacak. İşe alınacak olan vatandaşlar için sınav şartı yapılmadan başvuru yapan sayısı arasından gerçekleştirilecek olan noter kurası ile belirlenecek. Başvurular 3 Ocak 2021 tarihine kadar İŞKUR sitesi üzerinden alınacak. Kura çekilişi 16 Ocak tarihinde yapılacak
29.12.2020Gündem
Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır Jandarma sözleşmeli personel alımı başvuru şartları ve tarihi
Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Jandarma sözleşmeli personel alımı başvuru şartları ve tarihi2020 Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel temini başvuruları ise 28 Aralık'ta başladı. e-devlet üzerinden başvuruları yapılacak sözleşmeli personel alımı başvuruları ne zaman bitiyor?
28.12.2020Gündem
Jandarma Genel Komutanlığı açıktan sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler, başvurular başladı mı, hangi tarihler arasında alınacak
Jandarma Genel Komutanlığı açıktan sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler, başvurular başladı mı, hangi tarihler arasında alınacak?Jandarma Genel Komutanlığı açıktan sözleşmeli personel alımı başvuruları bugün e-devlet üzerinden alınmaya başlandı. Başvuru yapmayı düşünen binlerce aday başvuru şartlarını ve başvuruların en son hangi tarihe kadar alınacağına dair araştırmalarını sıklaştırdı. Peki Jandarma Genel Komutanlığı açıktan sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler, kaç personel alımı yapılacak?
28.12.2020Gündem
Global çapta ‘çifte iflas’
Global çapta ‘çifte iflas’Güney Koreli otomotiv devi SsangYong, 55 milyon dolarlık kredi borcu sebebiyle iflas başvurusunda bulundu.
25.12.2020Ekonomi
Çevreye yeni düzen geliyor
Çevreye yeni düzen geliyor‘Türkiye Çevre Ajansı’ yasası Meclis’ten geçti. Yeni düzenleme hayatımıza dokunan birçok yenilik getiriyor, çevreyle ilgili cezalar artıyor
25.12.2020Gündem
Boşanmada çocuğun çatışma ortasında kalmaması için bunlara dikkat
Boşanmada çocuğun çatışma ortasında kalmaması için bunlara dikkat!Boşanma süreci her çift için zorlu bir yol. Boşanma halinde en büyük sorun çocuğun velayetinin kimde kalacağıdır. Kimi zaman boşanma davası açıldıktan sonra ebeveynlerin çocuğun velayetini almak istemelerinin, çocuğun menfaatini düşündükleri için değil, birbirlerine zarar vermek için olduğu da görülmektedir. Avukat Elvan Kakıcı Şimşek, çocukların çiftler arasındaki kavganın ortasında bırakılmaması gerektiğini belirterek, velayet konusunda anne babalara yol haritası çizdi.
24.12.2020Çocuk
Son Dakika: İngiltere Aliyi konuşuyor Tam 222 gün sonra...
Son Dakika: İngiltere Ali'yi konuşuyor! Tam 222 gün sonra...Son dakika haberlere göre İngiltere’de taksi şoförlüğü yapan Ali Sakallıoğlu, ülkenin en uzun süre hastanede yatan Kovid-19 hastası oldu. 56 yaşındaki Ali Sakallıoğlu, 222 gün sonra Noel için taburcu edildi. ‘Kovid’e en uzun süre direnen kahraman’ olarak ilan edilen 5 çocuk babası Sakallıoğlu, ‘Üç kez ailemle vedalaşmam istendi’ diyerek hâlâ yaşıyor olmasına kendisinin de inanamadığını söyledi.
24.12.2020Dünya
Son dakika... Türkiye Çevre Ajansının kurulması teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Son dakika... Türkiye Çevre Ajansının kurulması teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
24.12.2020Siyaset
Lufthansa Grubu, pilotlarıyla tasarruf sağlayacak anlaşmaya vardı
Lufthansa Grubu, pilotlarıyla tasarruf sağlayacak anlaşmaya vardıAlman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, Alman pilot sendikası Vereinigung Cockpit (VC) ile maliyetleri düşürmeye yardımcı olabilecek bir anlaşmaya vardıklarını duyurdu.
23.12.2020Ekonomi
Lufthansa Grubu anlaşmaya vardı
Lufthansa Grubu anlaşmaya vardıAlman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, Alman pilot sendikası Vereinigung Cockpit (VC) ile maliyetleri düşürmeye yardımcı olabilecek bir anlaşmaya vardıklarını duyurdu.
23.12.2020Uzmanpara
Çocuklar için korona uyarısı
Çocuklar için korona uyarısıKovid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim devam ederken, Milli Eğitim Bakanlığı birinci döneme ilişkin ortaokul ve liselerde yüz yüze sınav yapılabileceğini duyurması uzmanları endişelendirdi.
23.12.2020Gündem
İflas Nedir İflasın Sebepleri Ve Sonuçları Nelerdir
İflas Nedir? İflasın Sebepleri Ve Sonuçları Nelerdir?Günümüzde çok sıklıkla duyduğumuz kavramlardan biri de iflastır. Bu anlamda İflas kavramının ne olduğu en fazla merak edilen konu başlıkları arasında yer almaktadır. İflas; Borçlu durumdaki kişinin alacaklılara borçlarını geri ödeyememesi durumunda karşılaşılan bir süreçtir. Sizin için İflas nedir? İflasın sebepleri ve sonuçları nelerdir sorularının yer aldığı konuları detaylarıyla derledik.
Tahsil Nedir Haricen Ve Cebren Tahsil Ne Anlama Gelir
Tahsil Nedir? Haricen Ve Cebren Tahsil Ne Anlama Gelir?Televizyon programlarından internet sitelerine kadar birçok yayın ve yapım mecrasında tahsil terimi adından söz ettirmektedir. Özellikle bu durum birçok yayın organı izleyicisinin aklında birkaç soru barındırmaktadır. Bu sorular Tahsil nedir? Haricen ve cebren tahsil ne anlama gelmektedir? Şeklinde olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
8 Aralıkta başlayan POMEM başvuruları ne zaman bitiyor 27. Dönem POMEM sınavı ne zaman uygulanacak
8 Aralık'ta başlayan POMEM başvuruları ne zaman bitiyor? 27. Dönem POMEM sınavı ne zaman uygulanacak?27. Dönem POMEM başvuru işlemleri devam ediyor. 8 Aralık'ta başlayan POMEM başvuruları ne zaman bitiyor? Polis olmak isteyen vatandaşlar, POMEM başvuru ücretini ve şartlarını araştırıyor. İşte Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan kılavuzdaki yer alan bilgiler haberimizde...
21.12.2020Gündem
‘Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız’
‘Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız’CHP Sözcüsü Öztrak, mevcut rejimden topyekun kurtulmak gerektiğini belirterek, “Bunun yolu güçlendirilmiş demokratik parlamenter rejimi getirmektir. CHP olarak Cumhuriyetimizi gerçek demokrasiyle taçlandırmaya kararlıyız” dedi
19.12.2020Siyaset
Mevduat Nedir, Türleri Nelerdir Kısaca Mevduatın Tanımı
Mevduat Nedir, Türleri Nelerdir? Kısaca Mevduat'ın Tanımıİstenildiği zaman tamamı ya da bir kısmı çekilmek üzere bankaya yatırılan paraya mevduat denir. Bankaya para yatırabilmek için öncelikli olarak mevduat hesabı açmak gerekir. Müşterisi olunan bankalarda internet bankacılığından faydalanarak hesap açmak mümkündür. Müşterisi olunmayan bankalarda ise şubeye gidilmelidir. Mevduat nedir, türleri nelerdir? Merak edenler için ayrıntılı bir şekilde derledik.
Ciro Nedir, Türleri Nelerdir Ciro Nasıl Hesaplanır
Ciro Nedir, Türleri Nelerdir? Ciro Nasıl Hesaplanır?Günümüzde ciro, kazanç demektir. Ciro kesin olarak belirlenemediğini gibi firmanın günlük, haftalık ve aylık gibi periyotlarda elde ettiği toplam kazancı ifade eder. Ciro nedir? Çeşitleri nelerdir? Sizler için tüm detayları derledik.
Konkordato Nedir, Nasıl İlan Edilir Konkordato Şartları Nelerdir
Konkordato Nedir, Nasıl İlan Edilir? Konkordato Şartları Nelerdir?Ticari hayatı bazen istenmeyen bir şekilde gelişebilmektedir. İflas eşiğine gelmiş olan şirketler için devletin geliştirdiği bazı sistemler bulunmaktadır. Konkordato da iflas eşiğinde olan şirketlerin borçlarını ödemek için önemli bir durum olarak görülmüştür. Peki konkordato nedir? Nasıl ilan edilir? Konkordato şartları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu için tıkla: Uzman erbaş personel alımı başvuru şartları, nasıl başvuru yapılır İşte kilo boy standartları detayları...
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu için tıkla: Uzman erbaş personel alımı başvuru şartları, nasıl başvuru yapılır? İşte kilo boy standartları detayları...Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı gerçekleştirecek. Uzman erbaş alımı başvuru tarihlerinin belli olmasıyla birlikte detaylar gündeme geldi.  Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzunda boy-kilo standartları, başvuru şartları ve diğer ayrıntılar yer aldı. Peki Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılacak, başvuru şartları neler? İşte Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru ekranı ile ilgili detaylar...
18.12.2020Gündem
Temerrüt Nedir Temerrüte Düşmek Ne Anlama Gelir
Temerrüt Nedir? Temerrüte Düşmek Ne Anlama Gelir?BDDK'nın temerrüt işlemleri ile alakalı düzenlemesi ile pek çok kişi temerrüt ile bazı soruların cevabını merak etmektedir. BDDK'nın kararına göre, borçlu kişinin herhangi bir borcunun temerrüde düşmesi, bankaya olacak bütün borçlarının temerrüde düşmesi anlamına gelmeyecektir. Peki, temerrüt nedir? Temerrüt ne anlama gelir? Temerrüte düşmek ne demek? İşte ayrıntılar.
Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvurusu sayfası 2020 Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır
Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvurusu sayfası 2020! Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır?Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı gerçekleştirilecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar merakla başvuru şartları ve başvurularının nasıl yapılacağı ile ilgili detaylar büyük bir merakla araştırılıyor. Peki Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuru şartları neler, nasıl başvuru yapılır? İşte detaylar...
18.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Prof. Dr. Erol UlusoyMilliyet Yazarı
Pandemi konkordatoyu bitirdiMahkemeler iflas ertelemelerdeki kötü tecrübelerinden dolayı, kolay kolay konkordato kararı vermiyor, ince eleyip sık dokuyorlar...
9.01.2021Ekonomi
Prof. Dr. Erol UlusoyMilliyet Yazarı
Ekonomi ve hukuk reformundan beklentiler2021 yılı ekonomi ve hukuk reform yılı olacak...
3.01.2021Ekonomi
Abbas GüçlüMilliyet Yazarı
Muhasebe zamanı2020, bırakın diğer alanları, eğitimde beklentilerimizi karşılayan bir yıl oldu mu?Cevabı zor olduğu kadar bir o kadar kolay bir soru!Peki, bu konuya hiç kafa yordunuz mu?Cevabınız hayırsa, hâlâ zamanınız var, bu muhasebeyi yapmadan yılı sonlandırmayın deriz...
30.12.2020Gündem
Prof. Dr. Erol UlusoyMilliyet Yazarı
E-ticaret yaparken kaçakçı olmayınPandemi döneminde elektronik mağazacılık fırsata dönüştü...
26.12.2020Ekonomi
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Cassandra Sendromu İSTANBULNew York kadar dramatik olmasa bile İstanbul için de Cassandra Sendromu (bu sendromu ve hikâyesini ayrıca çerçeve içindeki yazıda anlattım) yakın gelecekte yaşanabilir...
24.12.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ekonomikoronavirüsBaşvuru şartlarıingilteresalgın

İflas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.