İşçi Partisi

İşçi Partisi

Son dakika İşçi Partisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İşçi Partisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İşçi Partisi haber sayfamızda...

İşçi Partisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.784 isci partisi haberi bulunmuştur.
Son Dakika | Uluslararası ajanslar gece boyunca bu kareleri servis etti Dünyanın en güçlü silahı...
Son Dakika | Uluslararası ajanslar gece boyunca bu kareleri servis etti! Dünyanın en güçlü silahı...Son dakika haberlere göre, ilk fotoğraf gece yarısı 01.23'te geldi, havaifişekler altında görünen dört siyah-beyaz füze resim medya tarafından 'dünyanın en güçlü silahı' olarak tanımlandı. Podyuma çıkan Kim ise, kalabalığı siyah deri trençkot ve eldivenle selamladı.
15.01.2021Dünya
İtalya ve Hollanda hükümet krizine girdi
İtalya ve Hollanda hükümet krizine girdi!Halen salgın nedeniyle ekonomik zorluklar yaşayan İtalya ile Hollanda’daki koalisyon hükümetlerinde oluşan çatlaklar, iki ülkeyi yeni bir krize sürükledi.
15.01.2021Dünya
6 bin 606 önerge yanıtsız kaldı
6 bin 606 önerge yanıtsız kaldıTBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, muhalefet partilerinin TBMM Başkanlığı’na 2020’de sunduğu yazılı soru önergelerinin yanıtlanma oranlarını açıkladı. Buna göre; işleme alınan 14 bin 245 önergenin 6 bin 606’sı yanıtlanmadı
13.01.2021Siyaset
Kuzey Kore lideri Kim, unvanlarına bir yenisini ekledi
Kuzey Kore lideri Kim, unvanlarına bir yenisini ekledi!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a iktidardaki Kore İşçi Partisinin genel sekreteri unvanı verildi.
11.01.2021Dünya
Arnold Schwarzenegger, ABD Kongresini işgal edenleri Nazilere benzetti
Arnold Schwarzenegger, ABD Kongresi'ni işgal edenleri Nazilere benzettiCumhuriyetçi Partili eski California Valisi Arnold Schwarzenegger, 6 Ocak'ta ABD Kongresi'ni işgal eden Trump taraftarlarının eylemini, Almanya'da 2. Dünya Savaşı öncesinde iktidara gelen Nasyonal Sosyalist İşçi Partisi (Nazi Partisi) destekçilerinin yaptıklarına benzetti.
11.01.2021Dünya
Kim’den nükleer silah tehdidi
Kim’den nükleer silah tehdidiKuzey Kore lideri Kim Jong-un, geliştirilmekte olan yüksek teknolojili silah sistemlerinin listesini açıklayarak, nükleer silah deposunu güçlendirmekle tehdit etti.
10.01.2021Dünya
Son Dakika: Kimden binlerce kişi önünde nükleer tehdit
Son Dakika: Kim'den binlerce kişi önünde nükleer tehdit!Birkaç gün önce yaptığı itirafla dünyayı sarsan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'dan yine şok bir hamle geldi. Kuzey Kore lideri, geliştirilmekte olan yüksek teknolojili silah sistemlerinin listesini açıklayarak, nükleer silah deposunu güçlendirmekle tehdit etti.
9.01.2021Dünya
Kim, nükleer silah kapasitesini artırmakla tehdit etti
Kim, nükleer silah kapasitesini artırmakla tehdit etti!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, geliştirilmekte olan yüksek teknolojili silah sistemlerinin listesini açıklayarak, nükleer silah deposunu güçlendirmekle tehdit etti.
9.01.2021Dünya
Kim, ülkesinin dış dünyayla bağlarını geliştirmek istiyor
Kim, ülkesinin dış dünyayla bağlarını geliştirmek istiyor!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesinin dış dünyayla bağlarını büyük ölçüde geliştirme ihtiyacını vurguladı.
8.01.2021Dünya
Son dakika: İtirafı dünyayı şoka soktu: Her alanda başarısızım
Son dakika: İtirafı dünyayı şoka soktu: 'Her alanda başarısızım'Beş yıl aradan sonra ilk kez toplandılar. 7 bin kişi katıldı, hiçbiri maske takmadı. Binlerce delege ve gözlemci yan yana oturdu ve dünyayı hayrete düşüren itiraf birkaç dakika sonra geldi.
6.01.2021Dünya
İngilterede Oxford-AstraZeneca aşısı yapılmaya başlandı
İngiltere'de Oxford-AstraZeneca aşısı yapılmaya başlandıİngiltere'de kullanım onayı alan ikinci koronavirüs aşısı olan ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen aşı, ilk olarak 82 yaşındaki emekli Brian Pinker'a uygulandı.
4.01.2021Dünya
Brexit’e rağmen oylarını ‘eritti’
Brexit’e rağmen oylarını ‘eritti’Yeni bir anket İngiliz halkının, Başbakan Boris Johnson liderliğindeki hükümetin koronavirüs pandemisini ele alış şeklinden ve Brexit müzakerelerindeki tutumundan mutsuz olduğunu ortaya koydu.
4.01.2021Dünya
Johnson’dan zafer ilanı
Johnson’dan zafer ilanıAB ile İngiltere Brexit sonrası ticari ilişkileri belirleyecek anlaşma konusunda uzlaşıya varırken, İngiltere Başbakanı Johnson’ın, uzlaşmayı bir zafer havasında duyurması dikkat çekti
26.12.2020Dünya
İspanyada 2021 devlet bütçesi kabul edildi
İspanya'da 2021 devlet bütçesi kabul edildiİspanya'da azınlık sol koalisyon hükümetinin hazırladığı 2021 yılı devlet bütçesi, meclisin ardından yaklaşık üç hafta sonra senatoda da kabul edildi.
23.12.2020Uzmanpara
UNICEF, 74 yıllık tarihinde ilk kez İngilteredeki yoksul çocuklara gıda yardımı yapacak
UNICEF, 74 yıllık tarihinde ilk kez İngiltere'deki yoksul çocuklara gıda yardımı yapacakBirleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF, 74 yıllık tarihinde ilk kez İngiltere'de yoksul çocuklara gıda yardımı yapacak. Muhalefet, UNICEF'in devreye girmesinin, dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan İngiltere için "utanç verici" olduğunu söyledi.
17.12.2020Dünya
Johnson: ABnin ticaret şartları kabul edilemez
Johnson: AB'nin ticaret şartları kabul edilemezİngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa Birliği (AB) ile yürütülen Brexit sonrası ticaret anlaşması müzakerelerindeki bazı koşulların "kabul edilemez" olduğunu belirtti.
9.12.2020Dünya
İspanya yeni devlet bütçesine sahip olacak
İspanya yeni devlet bütçesine sahip olacakİspanya'da azınlık sol koalisyon hükümetinin hazırladığı 2021 yılı devlet bütçesi, 11 siyasi partinin desteğiyle mecliste kabul edilerek senatoya gönderildi.
3.12.2020Uzmanpara
Yerel seçimlerde Bolsonaronun adaylarından sadece 5i kazandı
Yerel seçimlerde Bolsonaro'nun adaylarından sadece 5'i kazandıBrezilya’da yapılan yerel seçimlerde Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun desteklediği belediye başkanı adaylarından sadece 5’inin kazandığı bildirildi.
30.11.2020Dünya
İskoçya’da kadın hijyen ürünleri ücretsiz olacak
İskoçya’da kadın hijyen ürünleri ücretsiz olacakMonica Lennon’un hazırladığı, kadınlara ped gibi hijyen ürünlerini ücretsiz vermeyi öngören yasa tasarısı oy birliğiyle kabul edildi
26.11.2020Dünya
Barış Ataya darp olayında 3 sanık hakkında flaş gelişme
Barış Atay'a darp olayında 3 sanık hakkında flaş gelişme!Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu'nun darbedilmesine ilişkin tutuklu yargılanan 3 sanığın adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.
25.11.2020Gündem
İngiltere, askeri harcamalarını son 30 yılın en yüksek düzeyine çıkarıyor
İngiltere, askeri harcamalarını son 30 yılın en yüksek düzeyine çıkarıyorLondra yönetimi savunma bütçesinin her yıl en az yüzde 10 artırılacağını ilan etti, hesaplamalara göre ek kaynağın tutarı 24 milyar sterlini aşacak.
19.11.2020Dünya
Corbyn, partinin parlamento grubuna katılamayacak
Corbyn, partinin parlamento grubuna katılamayacakİngiltere'de, İşçi Partisi lideri Keir Starmer, antisemitizm şikayetleri ile ilgili bir raporun ardından askıya alınan üyeliği iade edilen eski lider Jeremy Corbyn'in partinin parlamento grubuna katılamayacağını bildirdi.
18.11.2020Dünya
İngiliz Parlamentosu hükümetin karantina kararını onayladı
İngiliz Parlamentosu hükümetin karantina kararını onayladıİngiliz Parlamentosu, yeni tip koronavirüsle (covid-19) mücadele için hükümetin aldığı karantina kararını onayladı.
4.11.2020Dünya
Barış Ataya saldırdığı iddiasıyla tutuklanan sanıklar ilk kez hakim karşısında
Barış Atay'a saldırdığı iddiasıyla tutuklanan sanıklar ilk kez hakim karşısındaKadıköy'de ağustos ayında Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu'na saldırdıkları iddiasıyla haklarında dava açılan 3 tutuklu sanık ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada sanık avukatı, “Sanıklar basit yaralama suçundan yargılanmalarına rağmen hala tutuklular. Bu suç başkasına karşı işlenseydi kesinlikle tutuklu kalmazlardı" dedi. Müşteki avukatı da sanık avukatının savunmasını kabul etmediğini belirterek, "Bunun en iyi yakın örneği yakın zamanda aynı suçtan tutuklanmış bulunan Halil Sezai'dir" şeklinde beyanda bulundu.
4.11.2020Gündem
Brexitin mimarı Farage bu kez koronavirüs yasaklarıyla mücadele edecek
Brexit'in mimarı Farage bu kez koronavirüs yasaklarıyla mücadele edecekİngiltere Avrupa Birliği'nden ayrıldıktan sonra ne yöne evirileceği merakla beklenen sağcı-izolasyonist Brexit Partisi'nin lideri Nigel Farage, Muhafazakar hükümetin koronavirüs karşısında ulusal çapta önlemler almasını eleştirerek, bununla mücadeleye odaklanacaklarını söyledi.
2.11.2020Dünya
Yeni Zelandada bir ilk Yerli halktan bir kadın dışişleri bakanı oldu
Yeni Zelanda'da bir ilk! Yerli halktan bir kadın dışişleri bakanı olduOkyanusya ülkesi Yeni Zelanda'da 17 Ekim'de yapılan genel seçimleri kazanan Başbakan Jacinda Ardern liderliğindeki İşçi Partisi, Dışişleri Bakanlığı görevine ülkenin yerli halkı Maorilerden bir kadın siyasetçiyi atadı.
2.11.2020Dünya
Kuzey Korede kadınların savaşı
Kuzey Kore'de kadınların savaşıKuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kız kardeşiyle sevgilisi arasında iktidar savaşı başladı. Bu mücadelenin bir parçası olan Kim Jong-un’un eşi ise uzun süredir ortada görünmüyor.
30.10.2020Dünya
Corbynin İşçi Partisi üyeliği askıya alındı
Corbyn'in İşçi Partisi üyeliği askıya alındı!İngiltere'de İşçi Partisinin eski lideri Jeremy Corbyn'in parti üyeliği, "liderliği dönemindeki antisemitizmden sorumlu olduğu" değerlendirmesi yapılan raporun ardından askıya alındı.
29.10.2020Dünya
İspanyaya kaçan Venezuelalı muhalif lider Lopez: Eşimin bile haberi yoktu
İspanya'ya kaçan Venezuelalı muhalif lider Lopez: Eşimin bile haberi yoktuVenezuela'dan gizlice çıkarak 25 Ekim'de İspanya'nın başkenti Madrid'e gelen muhalif lider Leopoldo Lopez, kaçışına hangi ülkelerin yardım ettiğini açıklamak istemedi.
27.10.2020Dünya
“Bu sergide bir senfoni oluşturmaya çalıştım”
“Bu sergide bir senfoni oluşturmaya çalıştım”Arnavutluk, dağlık coğrafyası ve Türkiye ile olan kültürel bağları ile bilinen bir Batı Balkan ülkesi. Elli yılı aşkın süre devam eden kapalı yönetimin ardından Berlin Duvarı'nın yıkılmasıyla yeniden dünyaya açılan Arnavutluk, bugünlerde Avrupa Birliği ile tam üyelik için müzakere aşamasında. İkinci Dünya Savaşı'nın hemen ardından Enver Hoca ile kurulan sosyalist rejim ve yaratılan yeni dünya, sanatta da yansımasını bulmuş 1990 yılına kadar da etkisini sürdürmüştür. Pera Müzesi'nde Temmuz ayından bu yana ziyarete açık olan "Bir Rüyanın İnşası: Arnavutluk Sanatında Toplumcu Gerçekçilik" sergisinin küratörü Artan Shabani ile bir araya geldik. 2013-2018 yılları arasında Arnavutluk Ulusal Galerisi'nin de müdürlüğünü üstlenen Artan Şabani ile özel koleksiyonunun yanı sıra çok sayıda eseri barındıran sergi ve Arnavutluk toplumcu gerçekçiliğine dair bir söyleşi gerçekleştirdik. Sergi Pera Müzesi'nde 15 Kasım'a kadar ziyarete açık.
19.10.2020Kültür Sanat
Ardern ikinci kez kazandı
Ardern ikinci kez kazandıYeni Zelanda’daki dün yapılan genel seçimleri Başbakan Jacinda Ardern liderliğindeki İşçi Partisi kazandı. Sandıkların yüzde 96’sının sayımının tamamlandığı seçimlerde, kesin olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 49’unu alan İşçi Partisi, 120 üyeli  parlamentodaki 64 sandalyeye sahip oldu.
18.10.2020Dünya
Yeni Zelandada Başbakan Ardern seçimden zaferle çıktı
Yeni Zelanda'da Başbakan Ardern seçimden zaferle çıktıYeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'in liderliğindeki İşçi Partisi, bugün düzenlenen genel seçimden zaferle ayrıldı.
17.10.2020Dünya
Yeni Zelanda’da Ardern seçimi önde götürüyor
Yeni Zelanda’da Ardern seçimi önde götürüyorYeni Zelanda’da koronavirüs önlemleri kapsamında Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan ancak bugüne ertelenen genel seçimlerde resmi olmayan ilk sonuçlara göre mevcut Başbakan Jacinda Ardern’in adayı olduğu İşçi Partisi seçimi önde götürüyor.
17.10.2020Dünya
Barış Ataya saldırıda son dakika gelişmesi
Barış Atay'a saldırıda son dakika gelişmesiKadıköy'de Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Barış Atay'a saldırdıkları gerekçesi ile tutuklanan bir şüpheli hakkında, "Kamu görevlisini kasten yaralama" ve "Kamu görevlisine alenen hakaret etmek" suçlarından 3 yıl 10 aya, diğer iki şüpheli hakkında ise, "Kamu görevlisini yaralama" suçundan 1 buçuk yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.
16.10.2020Gündem
Wilders’ın açıklaması tepki yarattı
Wilders’ın açıklaması tepki yarattıHollanda’da ana muhalefetteki aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders’in attığı bir tweet, ülkede tartışma yarattı.
13.10.2020Dünya
İlk başörtülü başkan partisini bıraktı...
İlk başörtülü başkan partisini bıraktı...İngiltere’nin ilk başörtülü belediye başkanı olan Somali asıllı Rakhia İsmail, üyesi olduğu İşçi Partisi’nden istifa ettiğini açıkladı.
13.10.2020Dünya
İngiltere hükümetinin salgınla mücadele politikası neden eleştiriliyor
İngiltere hükümetinin salgınla mücadele politikası neden eleştiriliyor?İngiltere'de koronavirüs vakaları Eylül ayı başından bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor, hükümet de salgınla mücadeleye ilişkin politikaları nedeniyle sert şekilde eleştiriliyor. Vaka sayılarının ülkenin diğer bölgelerine göre çok daha hızlı arttığı Liverpool, Manchester, Newcastle gibi kentlere ve İngiltere'nin kuzeyindeki başka bazı şehirlere yönelik bazı önlemler açıklandı.
12.10.2020Dünya
Kim Jong-un gözyaşları içinde özür diledi
Kim Jong-un gözyaşları içinde özür dilediKuzey Kore lideri Kim Jong-un, iktidardaki İşçi Partisi'nin 75'nci kuruluş yıldönümünde, yaşadıkları zorluklar nedeniyle halktan gözyaşları içinde özür diledi.
12.10.2020Dünya
Levent Kırca kimdir Levent Kırca biyografisi
Levent Kırca kimdir? Levent Kırca biyografisiLevent Kırca ölüm yıldönümünde mezarı başında anılıyor. Olacak O Kadar adlı TV programı ile 17 yıl boyunca ekranlarda boy gösteren usta sanatçı Levent Kırca geçtiğimiz yıl Ekim ayında Karaciğer kanserine yenik düşerek hayatını kaybetmişti. İşte Levent Kırca hakkında merak edilenler...
12.10.2020Cadde
Son dakika... Dün ilk kez gösterdiler Meydan okudu
Son dakika... Dün ilk kez gösterdiler! 'Meydan okudu'Kuzey Kore'de dün düzenlenen dev törene dünya kilitlendi... Tören, birçok televizyondan canlı yayınlanırken analistler, Kuzey Kore'nin askeri bir geçit töreninde sergilenen devasa yeni füzesinin ABD savunması için açık bir tehdit olduğunu söyledi.
11.10.2020Dünya
Kimden ABDyi eleştiri yok, Güney Koreye zeytin dalı...
Kim'den ABD'yi eleştiri yok, Güney Kore'ye zeytin dalı...Kuzey Kore'deki dev törende kürsüye çıkan Kim Jong-un, ülkesinin tehdit edilmesi halinde nükleer silah kullanacağı tehdidini savurmaktan geri durmadı. Törende yeni kıtalararası balistik füzeler de gösterildi.
10.10.2020Dünya
Son dakika... İlk kez gösterdiler Dünya kilitlendi...
Son dakika... İlk kez gösterdiler! Dünya kilitlendi...Son dakika haberlere göre, Kuzey Kore'deki dev tören birçok televizyondan canlı yayınlanırken, Kim Jong-un kürsüden koronavirüs mesajı verdi. Törende iki yılın ardından Kuzey Kore'nin yeni kıtalararası balistik füzeleri ilk kez göründü.
10.10.2020Dünya
Dünya saniye saniye izliyor... Başladı Tarihin en büyüğü...
Dünya saniye saniye izliyor... Başladı! Tarihin en büyüğü...Kuzey Kore tarihinin en büyük askeri geçidine hazırlanıyor. Ülkeyi yöneten partinin 75. yılı kutlamaları kapsamında kapsamlı bir tören düzenlenecek.
9.10.2020Dünya
Yeni Zelandada seçim anketleri Jacinda Ardern’i gösteriyor
Yeni Zelanda'da seçim anketleri Jacinda Ardern’i gösteriyorYeni Zelanda’daki genel seçimlere bir hafta kala yapılan anketler, Başbakan Jacinda Ardern’in seçimlerden zaferle çıkacağını gösteriyor.
9.10.2020Dünya
İngiltere’de ‘teknik sorun’ nedeniyle 16.000 vaka koronavirüs tablosuna yeni eklendi
İngiltere’de ‘teknik sorun’ nedeniyle 16.000 vaka koronavirüs tablosuna yeni eklendiİngiltere Sağlık Bakanlığı, 25 Eylül-2 Ekim arasında tespit edilen yaklaşık 16.000 vakanın 'teknik sorun' nedeniyle bilgisayar sistemine girilmediğini ve bu vakaların hafta sonu açıklanan sayılara eklendiğini duyurdu.
5.10.2020Dünya
Johnson, koronavirüs önlemleri hakkında yanlış bilgi verdiği için özür diledi
Johnson, koronavirüs önlemleri hakkında yanlış bilgi verdiği için özür dilediİngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkenin kuzeydoğusunda bu geceden itibaren uygulanacak ek koronavirüs tedbirleri hakkında bilgi veremedi.
29.09.2020Dünya
İngiliz hükümeti: Okullarda kapitalizm karşıtı kaynaklar kullanmayın
İngiliz hükümeti: Okullarda "kapitalizm karşıtı" kaynaklar kullanmayınİngiltere'de hükümetin, okullara eğitim müfredatı kapsamında "kapitalizm karşıtı" kuruluşların kaynaklarını kullanmamaları uyarısında bulunduğu bildirildi.
28.09.2020Dünya
İtalya ve İngiltere arasında özgürlük atışması
İtalya ve İngiltere arasında "özgürlük" atışmasıİngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın, ülkesindeki Covid-19 oranlarının İtalya'dan daha yüksek seyretmesinin nedenini İngiltere'nin "özgürlükleri seven bir ülke" olmasıyla açıklaması İtalya'nın tepkisini çekti. İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, "Biz de özgürlükleri seviyoruz ama ciddiyeti de önemsiyoruz" dedi.
25.09.2020Dünya
Hem cani hem de ‘cin’
Hem cani hem de ‘cin!’Norveç’te 2011 yılında düzenlediği iki ayrı saldırıyla, aralarında Türk kızı Gizem Doğan’ın da bulunduğu 77 kişiyi katleden asrın canisi ırkçı Anders Behring Breivik’in, hapisten denetimli olarak salınması için başvuru da bulunduğu belirtildi.
18.09.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Özay ŞendirMilliyet Yazarı
Nâzım Hikmet ve PKKHatay’daki yangında terör örgütü PKK izi, yangınları üstlenen PKK grubu, bir sürü haber dolaştı dün ortada...
11.10.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İngiltereKuzey KoreKim Jong unkoronavirüsPyongyang

İşçi Partisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.