Jeremy Corbyn

Jeremy Corbyn

Son dakika Jeremy Corbyn haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Jeremy Corbyn gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Jeremy Corbyn haber sayfamızda...

Jeremy Corbyn

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 257 jeremy corbyn haberi bulunmuştur.
Corbyn, partinin parlamento grubuna katılamayacak
Corbyn, partinin parlamento grubuna katılamayacakİngiltere'de, İşçi Partisi lideri Keir Starmer, antisemitizm şikayetleri ile ilgili bir raporun ardından askıya alınan üyeliği iade edilen eski lider Jeremy Corbyn'in partinin parlamento grubuna katılamayacağını bildirdi.
18.11.2020Dünya
Corbynin İşçi Partisi üyeliği askıya alındı
Corbyn'in İşçi Partisi üyeliği askıya alındı!İngiltere'de İşçi Partisinin eski lideri Jeremy Corbyn'in parti üyeliği, "liderliği dönemindeki antisemitizmden sorumlu olduğu" değerlendirmesi yapılan raporun ardından askıya alındı.
29.10.2020Dünya
Son dakika: Canlı blog | İngiltere karıştı Maske takmadan parkta toplandılar...
Son dakika: Canlı blog | İngiltere karıştı! Maske takmadan parkta toplandılar...Tüm dünyadan corona virüse dair yeni haberler gelmeye devam ediyor. İngiltere'de corona virüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı 34 bin 466 oldu. Öte yandan Londra'da corona virüs için uygulanan önlemleri protesto etmek için toplanan bir grup sokaklardaydı. Dünya genelinde virüs yüzünden ölenlerin sayısı 310 bini geçti.
16.05.2020Dünya
Türk Mutfağına İngiltereden Büyük İlgi
Türk Mutfağına İngiltere'den Büyük İlgiİngiltere’de bulunan dünya mutfağı pazarında oldukça yer etmiş olan Türk Mutfağı başta kebap olmak üzere zenginliğiyle İngiltere’de her geçen gün daha vazgeçilmez hale geliyor. Türkiye’den zincir restoranlarında yapmış oldukları girişimlerle birlikte bilinirliği artan Türk mutfağı, tüm dünyada olduğu gibi İngiltere’de de değişik lezzetleriyle ün salıyor.
10.03.2020Tatil
İngilterede İşçi Partisinin lider adayları belirlendi
İngiltere'de İşçi Partisinin lider adayları belirlendiİngiltere'de seçimde büyük bir yenilgi alan ana muhalefetteki İşçi Partisinin liderliği için adaylar belirlendi.
13.01.2020Dünya
Yatırım Gurusu Rogerstan Birleşik Krallık ve AB dağılabilir uyarısı
"Yatırım Gurusu" Rogers'tan "Birleşik Krallık ve AB dağılabilir" uyarısıUluslararası piyasalarda "yatırım gurusu" olarak tanınan, Amerikalı yatırımcı ve finans uzmanı Jim Rogers, Birleşik Krallık'ın ve Avrupa Birliği’nin (AB) dağılma riskiyle karşı karşıya olduğunu belirterek, 21. yüzyılın Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Asya’nın yüzyılı olacağını söyledi.
19.12.2019Ekonomi
S&P ve Fitch : Birleşik Krallık seçim sonuçları anlaşmasız Brexit riskini hafifletti
S&P ve Fitch : Birleşik Krallık seçim sonuçları anlaşmasız Brexit riskini hafiflettiABD merkezli derecelendirme kuruluşları S&P ve Fitch, ayrı raporlarda Birleşik Krallık seçimlerindeki Muhafazakar Parti zaferinin, bir önceki seçim dönemine göre anlaşmasız Brexit riskini hafiflettiğini duyurdular.
18.12.2019Ekonomi
‘Suç benim, özür dilerim’
‘Suç benim, özür dilerim’İngiltere’de yapılan genel seçimde lideri olduğu İşçi Partisi’nin ağır yenilgi almasının kendi suçu olduğunu kabul eden Jeremy Corbyn, özür diledi
16.12.2019Dünya
İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, yenilgi için özür diledi
İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, yenilgi için özür diledi12 Aralık'taki genel seçimde partisinin milletvekili sayısı düşen İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, İngiltere'de çıkan Sunday Mirror gazetesine yazdığı yazıda, partisinin destekçilerinden özür diledi, tüm sorumluluğu kabul ettiğini belirtti.
15.12.2019Dünya
İngiltere için ‘yeni bir şafak’
İngiltere için ‘yeni bir şafak’İngiltere’de Başbakan Boris Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti, erken seçimden tarihi zaferle çıktı. Tek başına iktidara gelen Johnson, Brexit’i derhal gerçekleştirme sözü verirken, zafer konuşmasında sonucun ülke için “yeni bir şafak” olduğunu söyledi
14.12.2019Dünya
ABDden Johnsona tebrik: Çalışmak için sabırsızlanıyoruz
ABD'den Johnson'a tebrik: Çalışmak için sabırsızlanıyoruzABD yönetimi, İngiltere'de yapılan erken seçimlerde zafer ilan eden Boris Johnson’ı tebrik etti.
13.12.2019Dünya
Ve istifa geldi Tarihin en kötü yenilgisi
Ve istifa geldi! Tarihin en kötü yenilgisiİngiltere'de yapılan erken genel seçimde Başbakan Boris Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti, resmen tek başına iktidara geldi. Başbakan Boris Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti, 364 sandayle kazanarak büyük bir farkla Avam Kamarası'nda çoğunluğu sağladı. Johnson, "Halk Muhafazakar Parti hükümetine güçlü bir yetki verdi, Brexit'i gerçekleştireceğiz" dedi. Johnson'ın en büyük rakibi konumundaki Jeremy Corbyn liderliğindeki İşçi Partisi ikinci oldu. İşçi Partisi, 2017'de kazandığı 262 sandalyeden 71'ini kaybederek tarihinin en kötü yenilgilerinden birini aldı. İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, seçim hezimetinin ardından istifa edeceğini açıkladı. Bu sonuca göre Johnson, AB'yle vardığı Brexit anlaşmasını başka bir partinin desteğine gerek kalmadan 650 üyeli Avam Kamarasında geçirebilecek ve İngiltere, 31 Ocak 2020'de AB'den ayrılmış olacak.
13.12.2019Dünya
Son dakika | Seçim hezimetinden sonra Jeremy Corbyn istifa edeceğini açıkladı
Son dakika | Seçim hezimetinden sonra Jeremy Corbyn istifa edeceğini açıkladıİngiltere'de İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, seçim hezimetinin ardından istifa edeceğini açıkladı.
13.12.2019Dünya
Son dakika | İngilterede seçimi kazanan belli oldu
Son dakika | İngiltere'de seçimi kazanan belli olduİngiltere'de yapılan erken genel seçimde Başbakan Boris Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti, sandık çıkış anketine göre tek başına iktidara geldi.
13.12.2019Dünya
Tarihi seçim Dünya izliyor
Tarihi seçim! Dünya izliyorYalnızca İngiltere'nin değil Avrupa'nın da kaderini değiştirme potansiyeli olan erken seçimde İngilizler sandığa gidiyor. Gece yarısı çıkacak ortaya sonuçlar, anketleri alt üst edebilir.
12.12.2019Dünya
İngiltere sandık başında
İngiltere sandık başındaYerel saatle 07.00'de oy kullanmaya başlayan seçmenler, 3 bin 322 aday arasından parlamentonun alt kanadı olan Avam Kamarasının yeni üyelerini belirleyecek. Avam Kamarasında salt çoğunluk olan 326 sandalyeye ulaşan parti tek başına hükümet kurabilecek. Anketlerde Başbakan Johnson liderliğindeki Muhafazakarlar önde olsa da tek başına hükümet garanti değil.
12.12.2019Dünya
İngiltere kritik seçim için sandığa gidiyor
İngiltere kritik seçim için sandığa gidiyorİngiltere Brexit krizinin bir türlü aşılamamasının ardından bugün yine sandık başına gidiyor. Son anketler, Başbakan Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti’nin önde olduğunu gösterirken, seçimin, Brexit’in ve dolayısıyla ülkenin geleceğini belirlemesi bekleniyor.
12.12.2019Dünya
Son anketler açıklandı Artık saatler kaldı
Son anketler açıklandı! Artık saatler kaldıİngiltere tarihinin en kritik seçimlerinden biri için nefesler tutuldu, son kamuoyu yoklamaları iktidarla ana muhalefet arasındaki farkın kapandığını gösteriyor. Brexit taraftarları ve karşıtlarının çarpışmasına sahne olacak seçimin sonucu Avrupa'nın kaderini değiştirebilir.
11.12.2019Dünya
İngilterede son anketler Muhafazakarlar önde görünüyor
İngiltere'de son anketler! Muhafazakarlar önde görünüyorİngilizler erken seçim için Perşembe günü sandık başına gidiyor, son kamuoyu yoklamaları iktidardaki Muhafazakar Parti'nin yarışı 11 puan farkla kazanacağını gösteriyor.
10.12.2019Dünya
Boris Johnson golü yedi
Boris Johnson golü yedi!İngiltere erken seçime hazırlanırken, liderler ülke içinde ziyaretlerine devam ediyor.
8.12.2019Dünya
Terör suçundan hüküm giymiş
Terör suçundan hüküm giymişLondra’da gerçekleşen terör saldırısının faili daha önce terör suçundan hapis yatan Usman Khan olarak açıklandı. Seçime iki hafta kala yaşanan terör olayı ülkenin ceza sistemini de tartışmaya açtı
1.12.2019Dünya
Brexit sonrası Sağlık Sisteminin ABDye satılabileceğini gösteren belgeler paylaştı
Brexit sonrası Sağlık Sistemi'nin ABD'ye satılabileceğini gösteren belgeler paylaştıResmi belgeleri medyaya gösteren İngiltere'de muhalefet lideri Corbyn, Başbakan Johnson'ın yalan söylediğini ve ABD Başkanı Trump'la gizli görüşmeler yapıldığını açıkladı.
27.11.2019Dünya
İngilterede İşçi Partisinden yeşil sanayi devrimi sözü
İngiltere'de İşçi Partisi'nden 'yeşil sanayi devrimi' sözüCanlı yayında konuşan Corbyn, tüm konutlara ve işyerlerine bedava internet, ikinci evi olandan ekstra vergi, üniversite harçlarının kalması, asgari ücretin saatte 10 sterline yüksetilmesi gibi vaatler sıraladı. İşçi Partisi, yeni bir Brexit referandumundan da söz ediyor.
21.11.2019Dünya
Tehlikeli düello
'Tehlikeli düello'İngiltere'de seçime kısa süre kala Boris Johnson ve Jeremy Corbyn ilk kez canlı yayında kozlarını paylaştı, gazeteler 'TV karşılaşması sonrası kafa kafaya', 'Liderler ilk çivilerini çaktı' manşetlerini attı.
20.11.2019Dünya
Canlı yayında kozlarını paylaştılar Dikkat çeken hediye göndermesi
Canlı yayında kozlarını paylaştılar! Dikkat çeken hediye göndermesiİngiltere’de Başabakan Boris Johnson ile ana muhalefetteki İşçi Partisi'nin lideri Jeremy Corbyn 12 Aralık’taki erken genel seçim öncesinde ilk canlı televizyon programında karşı karşıya gelirken, tartışmaya Brexit damga vurdu.
19.11.2019Dünya
Johnsona göre bedava internet planı deli saçması
Johnson'a göre bedava internet planı 'deli saçması'İngiltere Başbakanı Boris Johnson, İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'in her eve bedava internet sağlamak için bir telekomünikasyon firmasını kamulaştırma planını "deli saçması bir Komünist program" olarak niteledi.
15.11.2019Dünya
İngilterede o papaz açığa alındı
İngiltere'de o papaz açığa alındıİngiltere'de bir papaz, İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'i terör sempatizanlığıyla suçlamasının ve İslamofobik paylaşımlarının ortaya çıkmasının ardından açığa alındı.
15.11.2019Dünya
Brexitçi partilerden gayr-ı resmi ittifak
Brexit'çi partilerden gayr-ı resmi ittifakİngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmasını en hararetli şekilde savunan Brexit Partisi lideri Farage, erken seçimde Başbakan Johnson'ın partisine karşı aday çıkarmayacaklarını açıkladı.
11.11.2019Dünya
İngilterede Bolivya krizi
İngiltere'de Bolivya kriziAna muhalefetteki İşçi Partisi Morales'in ordu darbesiyle devrilmesini kınadı, Dışişleri Bakanı Raab ise muhalefetin Marksist dayanışmayı demokrasinin önüne koyduğunu savundu.
11.11.2019Dünya
Rakibini Staline benzetti: Zevkle ve kinle...
Rakibini Stalin'e benzetti: Zevkle ve kinle...İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede seçim kampanyası başlarken İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'i zenginlerden daha fazla vergi alınmasını istediği için komünist diktatör Joseph Stalin'e benzetti.
6.11.2019Dünya
Brexit İngiltere seçimlerinin kaderini belirleyecek
Brexit İngiltere seçimlerinin kaderini belirleyecekBaşbakan Johnson'ın liderliğindeki iktidar partisi Muhafazakarlar önceliği AB'den ayrılığa veriyor, ana muhalefetteki İşçi Partisi ise az sayıdaki elitin kontrolündeki 'yozlaşmış sistemi' yıkacağı ve Brexit'i yeniden referanduma götüreceği sözünü veriyor. Brexit Partisinin tek vaadini anlaşmasız ayrılık oluştururken, Liberal Demokrat Parti ise süreci bitireceğini söylüyor.
4.11.2019Dünya
Trumpın tavsiyesini reddetti
Trump'ın tavsiyesini reddettiİngiltere Başbakanı Boris Johnson, aşırı sağcı Nigel Farage ile seçim ittifakı yapmasına yönelik ABD Başkanı Donald Trump'tan gelen öneriyi reddetti.
1.11.2019Dünya
İngilterede Trump krizi Müdahale etmeye çalışıyor
İngiltere'de Trump krizi! 'Müdahale etmeye çalışıyor'ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere’deki genel seçimler öncesi İşçi Partisi liderini hedef alırken, Başbakan Boris Johnson ve aşırı sağcı Nigel Farage'ın bir araya gelmeleri durumunda harika işler çıkaracağını söyledi.
31.10.2019Dünya
İngilterede seçim kampanyası başladı
İngiltere'de seçim kampanyası başladıSeçmenlerle buluşan İşçi Partisi lideri Corbyn, "Elitleri ne korkutuyor biliyor musunuz? Asıl korktukları şey vergilerini ödemeleri. Dolaysıyla bu seçimde her zamankinden daha çok ve daha kirli savaşacaklar" dedi.
31.10.2019Dünya
Johnson’ın kumarı tutacak mı
Johnson’ın kumarı tutacak mı?Brexit anlaşmasını parlamentodan geçiremeyen Başbakan Johnson, erken seçimi kabul ettirmeyi başardı. Anketler, Muhafazakâr Parti’nin liderliğini gösterse de, ülkede Brexit tartışması nedeniyle oy oranlarının değişken olduğu belirtiliyor.
31.10.2019Dünya
İngilterede erken seçim yolu açıldı İşçi Partisi desteğini açıkladı
İngiltere'de erken seçim yolu açıldı! İşçi Partisi desteğini açıkladıAna muhalefetteki Corbyn, anlaşmasız Brexit ihtimalinin ortadan kalkmasıyla 2019 bitmeden sandığa gidilmesine yeşil ışık yaktı.
29.10.2019Dünya
AB, İngiltereyle ilgili kararını yarın açıklayacak
AB, İngiltere'yle ilgili kararını yarın açıklayacakBrüksel'de toplanan Avrupa Birliği (AB) üyesi 27 ülkenin büyükelçileri, İngiltere'nin Brexit'in ertelenmesi talebiyle ilgili kararın ertelendiğini açıkladı.
24.10.2019Dünya
İngilizlerin çoğu parlamento ve hükümete güvenmiyor
İngilizlerin çoğu parlamento ve hükümete güvenmiyor!Sky News kanalının anketine göre, İngiliz halkının yüzde 69'u parlamentoya, yüzde 62'si hükümete, yüzde 59'u da AB'ye güvenmiyor. Neredeyse her beş kişiden üçü, ülke ekonomisinin son 12 ayda daha da kötüleştiğini düşünüyor.
23.10.2019Dünya
Son dakika... Brexit oylaması ertelendi
Son dakika... Brexit oylaması ertelendi!İngiltere Parlamentosu, Başbakan Boris Johnson'ın Avrupa Birliği (AB) ile vardığı yeni Brexit anlaşması oylamasının ertelenmesine karar verdi.
19.10.2019Dünya
İngilterede tarihi cumartesi 37 yıl sonra ilk...
İngiltere'de tarihi cumartesi! 37 yıl sonra ilk...İngiltere Başbakanı Johnson, AB ile vardığı yeni Brexit anlaşması için parlamentodan destek isterken, yeni bir ertelemenin "anlamsız, pahalı ve halkın güvenini aşındırıcı" olacağını söyledi.
19.10.2019Dünya
İngiliz basını: Johnsonın kaderi ABnin elinde
İngiliz basını: Johnson'ın kaderi AB'nin elindeİngiltere Başbakanı'nın masaya getirdiği son Brexit teklifinin Brüksel'de soğuk karşılandığını belirten Financial Times, tarafların talepleri arasında büyük bir mesafe bulunduğunu aktarıyor. Gazetelere göre İrlanda Cumhuriyeti'nin onayı olmadan AB'nin bir ayrılık anlaşmasını kabul etmesi mümkün değil.
3.10.2019Dünya
Avrupanın Kaşıkçı cinayetine tepkisi sözde kaldı
Avrupa'nın Kaşıkçı cinayetine tepkisi sözde kaldıAvrupa Birliği ülkeleri, Almanya hariç İstanbul'da vahşice öldürülen Suudi gazeteci Kaşıkçı cinayetini yalnızca kınadı. Birlik genelinde öncü rol oynayan Almanya, Riyad yönetimine daha önce onay verilen silah satışlarıyla yeni silah satışlarını durdurma kararı aldı. Danimarka ve Finlandiya da Suudilere planlanan silah satışlarının askıya alındığını açıkladı, İngiltere cinayete tepki gösterse de Suudi Arabistan'a silah satmayı sürdürdü.
1.10.2019Dünya
BBCden ırkçılık tartışmasında geri adım
BBC'den 'ırkçılık' tartışmasında geri adımİngiliz kamu yayın kuruluşu BBC, ABD Başkanı Donald Trump'ın bazı kongre üyelerine yönelik "ırkçı" ifadelerini eleştiren Hindistan kökenli sunucusu hakkındaki şikayet üzerine aldığı "tarafsızlık ilkesini ihlal" kararını geri çekti.
30.09.2019Dünya
BBCnin, Trumpın ırkçı sözlerini eleştiren sunucusunu hatalı bulan kararı tepki topladı
BBC'nin, Trump'ın 'ırkçı' sözlerini eleştiren sunucusunu hatalı bulan kararı tepki topladıSabah haberlerini sunan Naga Munchetty hakkında verilen kararı eleştiren siyah medya çalışanları, Guardian gazetesinde yer alan açık mektupta "Irkçılık hakkında 'tarafsız' olamazsınız" dedi. Sosyal medyadan yoğun tepki alan BBC ise verilen kararın yanlış anlaşıldığını savunuyor.
27.09.2019Dünya
İngiliz basını: Johnson parlamentoya karşı halk temalı seçimin zeminini hazırlıyor
İngiliz basını: Johnson 'parlamentoya karşı halk' temalı seçimin zeminini hazırlıyorBrexit çıkmazında üst üste hezimete uğrayan ve son olarak parlamentoyu askıya alma kararı hukuksuz bulunan İngiltere Başbakanı, erken seçim stratejisini netleştiriyor. The Times, gelinen noktayı "Avam Kamarası kaynama noktasına geldi" başlığıyla özetledi.
26.09.2019Dünya
İngilterede Boris Johnsonın hukuksuz biçimde askıya aldığı parlamento yeniden toplandı
İngiltere'de Boris Johnson'ın hukuksuz biçimde askıya aldığı parlamento yeniden toplandıBM zirvesi için gittiği ABD'den seyahatini yarıda keserek İngiltere'ye dönen Başbakan Johnson, bugünkü oturumda sorularla karşılaşmayacak. Ancak hükümet adına soruları yanıtlayan Adalet Bakanı Geoffrey Cox, muhalefetin ardarda gündeme getirdiği sorularla sıkıştırılıyor.
25.09.2019Dünya
İngilterede erken seçim yolu açılıyor
İngiltere'de erken seçim yolu açılıyorBrexit kaosunda çırpınan ülke, yüksek mahkemenin parlamentoyu tatil kararını yok hükmünde saymasıyla yeni bir erken seçime gidebilir. Başbakan Johnson, 17 Ekim’deki AB liderler zirvesine kadar bir Brexit anlaşması sağlayamazsa yeni bir erteleme istemek zorunda kalacak. Johnson'ın 15 Ekim'de erken seçim teklifini daha önce reddeden muhalefetin, Brexit'in ertelenmesini güvenceye aldıktan sonra seçimin yolunu açması bekleniyor.
25.09.2019Dünya
İngiltere basını: Yüksek Mahkemenin kararı Johnsona büyük bir darbe
İngiltere basını: Yüksek Mahkeme'nin kararı Johnson'a büyük bir darbe"Kraliçeyi, halkı ve parlamentoyu kandırdı" manşetini atan Guardian, "Onurlu bir başbakan istifasını sunar. Ama Johnson'un onuru ve utancı yok" diye yazdı. Times "Başbakan geri, kaosa uçuyor" başlığını kullandı, Financial Times ise "Johnson istifa çağrılarıyla karşı karşıya" manşetiyle çıktı.
25.09.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Ali AğaoğluMilliyet Yazarı
Ticaret savaşları mı, teknoloji savaşları mı?ABD ve Çin arasındaki gerginliği en başından beri bir ticaret savaşından çok teknoloji savaşı olarak görüyorum...
16.12.2019Ekonomi
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Fakir Ankaralı!Eski bakanlardan Gürcan Dağdaş’ın “Zübük” şeklindeki hitabı üzerine Melih Gökçek tazminat davası açıyor...
14.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ingiltereBoris JohnsonbrexitJeremy CorbynAvrupa Birliği

Jeremy Corbyn ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.