Kartel

Kartel

Son dakika kartel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kartel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kartel haber sayfamızda...

Kartel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 368 kartel haberi bulunmuştur.
Kartel Nedir Kartel Oluşturma Ne Anlama Gelir
Kartel Nedir? Kartel Oluşturma Ne Anlama Gelir?Günümüzde pek çok işletme ve firma bulunmaktadır. Firmalar içerisinde büyük rekabetler oluşur. Burada kartel kavramı ortaya çıkmaktadır. Kartel kavramının ne olduğu meral edilen konulardan birisidir. Peki, kartel nedir? Kartel oluşturma ne anlama gelir? Sizlere kartelin tanımını ve kartel oluşturmanın ne demek olduğun sizlere detaylıca derledik.
Rekabet Kurumu Başkanı Küleden reform açıklaması
Rekabet Kurumu Başkanı Küle'den 'reform' açıklamasıRekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, rekabet kurumlarının reformları uygulamalara yansıtmasının önemine dikkati çekerek, birbiriyle iltisaklı meselelere tüketici refahı odaklı cevap verdiklerini söyledi.
15.12.2020Ekonomi
Son dakika... Şok görüntüler yayıldı Yüzü göründü...
Son dakika... Şok görüntüler yayıldı! Yüzü göründü...Sosyal medyadaki dekolteli ve silahlı görüntüleriyle gittikçe ünlenen, yüzünü emojilerle kapatan genç kadının son videosunda yalnızca sesi duyuluyordu. Ancak söyledikleri savaşı yeni bir boyuta taşıdı.
4.12.2020Dünya
Meksika eski bakan Lunanın ABDde değil kendi ülkesinde yargılanmasını istiyor
Meksika eski bakan Luna'nın ABD'de değil kendi ülkesinde yargılanmasını istiyorMeksika, 'ABD’nin bir uyuşturucu çetesini koruduğu' gerekçesiyle yargıladığı Eski Kamu Güvenliği Bakanı Garcia Luna’yı kendi ülkesinde yargılamak istediğini bildirdi.
30.11.2020Dünya
Kadın siyasetçinin paylaşımı olay yarattı
Kadın siyasetçinin paylaşımı olay yarattı!Kartel savaşları nedeniyle on binlerce kişiyi uyuşturucuya kurban veren ülkede, bir siyasetçinin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım olay yarattı.
24.11.2020Dünya
Mormon katliamının arkasından kartel lideri çıktı
Mormon katliamının arkasından kartel lideri çıktıMeksika'da geçen yıl Mormon Kilisesi'ne bağlı Amerikalı bir ailenin 9 üyesinin öldürülmesiyle ilgili olarak bir kişinin daha yakalandığı bildirildi. BBC'nin Meksika Kamu Güvenliği Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberine göre, "La Linea" uyuşturucu karteliyle bağlantılı, eski polis memuru olduğu düşünülen bir kişi gözaltına alındı.
24.11.2020Dünya
Bücürün oğullarından şeytani plan Para karşılığı örgüte katıyor
'Bücür'ün oğullarından şeytani plan! Para karşılığı örgüte katıyorMeksika'nın ünlü uyuşturucu baronu “El Chapo” (Bücür) lakaplı Joaquin Guzman’ın oğlullarının, ülkenin kuzey sınırlarındaki uyuşturucu rehabilitasyon merkezindeki gençleri parayla örgüte kattığı ortaya çıktı.
10.11.2020Dünya
Meksikada hafta sonu 114 kişi cinayete kurban gitti
Meksika'da hafta sonu 114 kişi cinayete kurban gittiMeksika'da geçen hafta sonu ülkenin çeşitli kentlerinde çıkan şiddet olaylarında 114 kişinin cinayete kurban gittiği bildirildi.
12.10.2020Dünya
Araba parçası üreticilerine ‘kartel’ cezası
Araba parçası üreticilerine ‘kartel’ cezasıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, arabaların kapı ve cam sistemlerini üreten firmalara kartel oluşturarak rekabeti engelledikleri gerekçesiyle 18 milyon avronun üzerinde para cezası kesti.
5.10.2020Otomobil
ABden araba parçası üreticilerine kartel cezası
AB'den araba parçası üreticilerine kartel cezasıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, arabaların kapı ve cam sistemlerini üreten firmalara kartel oluşturarak rekabeti engelledikleri gerekçesiyle 18 milyon avronun üzerinde para cezası kesti.
29.09.2020Uzmanpara
Meksika’da bara silahlı saldırı: 11 ölü
Meksika’da bara silahlı saldırı: 11 ölüMeksika'nın Guanajuato eyaletinde bir bara düzenlenen silahlı saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti.
28.09.2020Dünya
Escobarın yeğeni duvarın içinde 18 milyon dolar buldu
Escobar'ın yeğeni duvarın içinde 18 milyon dolar buldu!Plastik poşetlere saklanmış paranın yanı sıra bir altın kalem, uydu telefonları, daktilo, bir kamera ve bir de tab edilmemiş bir rulo fotoğraf duvarın içindeydi.
26.09.2020Dünya
Rekabet Kurumundan kartellere oyunu kuralına göre oynayın mesajı
Rekabet Kurumu'ndan kartellere "oyunu kuralına göre oynayın" mesajıRekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, tekel ve kartellere karşı tüketicilerin refahını korumak için kamu spotu hazırladıklarını belirterek, "Rekabet, tüketiciyi koruyan gizli bir kahraman gibidir, bu mesajı kamuoyu ve tüketicilerle etkili biçimde paylaşabilmek adına kamu spotu yaptırma fikrini benimsedik." dedi.
5.09.2020Ekonomi
Son dakika... Ölüm emri verildi: Kan gölüne döndü
Son dakika... Ölüm emri verildi: Kan gölüne döndü!Gelen son dakika haberine göre, Meksika'daki uyuşturucu savaşları iyice kızıştı. Göklerin Efendisi lakabıyla da tanınan, suç makinesi uyuşturucu baronu Amado Carrillo'nun 35 yaşındaki çete lideri oğluna suikast düzenlendi. Suikastın ardındaki isimler de yabancı değil. İşte son dakika haberinin tüm detayları...
18.08.2020Dünya
Meksikada yol kenarına atılmış cesetler bulundu
Meksika'da yol kenarına atılmış cesetler bulunduYeryüzünün en tehlikeli ülkeleri arasında başı çeken Meksika'da, kurşunlanan yedi erkeğin kartel savaşının yeni kurbanları olduğu tahmin ediliyor.
9.08.2020Dünya
Son dakika haberleri... Dünya bu görüntüleri konuştu Tam bir yıl sonra...
Son dakika haberleri... Dünya bu görüntüleri konuştu! Tam bir yıl sonra...Yeryüzünün en ünlü suçlusu 'El Chapo-Bücür' lakaplı Joaquin Guzman'ın hapishaneden ikinci kez firar ettikten sonra memleketi Sinaloa'da yakalanmıştı. Son dakika haberine göre, ömür boyu hapis cezasını çekmekte olan azılı uyuşturucu baronu, yeni adımıyla yine dünyayı sarsmaya hazırlanıyor.
23.07.2020Dünya
Son dakika: Sokaklarda korku ve dehşet Koronavirüsten sonra kartel kabusu...
Son dakika: Sokaklarda korku ve dehşet! Koronavirüsten sonra kartel kabusu...Beyaz koruyucu kıyafetler giyiyorlar ve özellikle geceleri ortaya çıkıyorlar. Evden dışarı adımını atanlar ölüm tehlikesiyle karşı karşıya. Son dakika haberine göre, şimdiye kadar en az dokuz kişi bu sebeple hayatını kaybetti. Ülkede panik havası hakim. Halk çaresiz.
17.07.2020Dünya
Kayıp öğrencilerden birinin daha kalıntılarına ulaşıldı
Kayıp öğrencilerden birinin daha kalıntılarına ulaşıldıMeksika tarihinin en karanlık olayları arasında yer alan 43 üniversite öğrencisinin gözaltında kaybolmasında, yeni bir gelişme var. Bulunan bir kemik parçasının 2014'ten bu yana haber alınamayan öğrencilerden birine ait olduğu DNA testiyle kesinleşti.
8.07.2020Dünya
Son dakika... Bunun adı katliam 24 kişi öldü, 7 kişi yaralandı
Son dakika... Bunun adı katliam! 24 kişi öldü, 7 kişi yaralandıYeryüzünün en tehlikeli ülkesinden gelen haberler yine kan dordurdu. Uluslararası haber ajansları Reuters ve AP, bakmanın cesaret istediği fotoğrafları art arda servis etti. Korkunç saldırıda 24 kişi hayatını kaybederken, 7 kişi de yaralandı.
2.07.2020Dünya
Son dakika: Genç kadınlar, alemler, ultra lüks yaşam... Kim Jong-unun gizli örgütü: Ofis 39
Son dakika: Genç kadınlar, alemler, ultra lüks yaşam... Kim Jong-un'un gizli örgütü: Ofis 39Son dakika haberine göre, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un, silah ticareti, uyuşturucu üretimi ve ticareti ile kaçakçılıktan sorumlu karanlık bir kartelin başkanı olduğu iddia ediliyor. ABD Başkanı Donald Trump ile aşk-nefret ilişkisi yaşayan Kuzey Kore liderinin, Ofis 39 adlı gizli örgütten milyonlar kazandığı, genç kadınlar ve ultra lüks yaşantısını bu şekilde finanse ettiği ileri sürülüyor. İşte tüm gelişmeler...
29.06.2020Dünya
Son dakika... Şok görüntü Kadınları arabaya bağladılar
Son dakika... Şok görüntü! Kadınları arabaya bağladılarKırsal bir bölgedeki yol üzerinde arazi aracına bağlanmış sarı elbiseli bir kadınla başlayan kayıt, sosyal medyayı çalkaladı. Yeryüzünün en tehlikeli ülkesinde çekilen görüntüler şok etkisi yarattı.
22.06.2020Dünya
Grisalda Blanca: Kocalarını öldürttü, sapkın partilerin müdavimiydi...
Grisalda Blanca: Kocalarını öldürttü, sapkın partilerin müdavimiydi...İlk cinayetini işlediğinde henüz 11 yaşından olan, üç kocasını, kadınları ve çocukları bile gözünü kırpmadan öldüren, tarihin en azılı çete liderlerinden biri olan suç makinesi Grisalda Blanca, yine gündeme geldi.
15.06.2020Dünya
Son dakika haberler: Savaş başladı Maskeli, çekiçli...
Son dakika haberler: Savaş başladı! Maskeli, çekiçli...Maske takmadığı için gözaltına alınan genç polis tarafından öldürüldü, hemen ardından bu kez polis bir göstericinin başını tekmeledi. Yeryüzünün en tehlikeli beş şehrinin bulunduğu ülke alev aldı, her yer savaş alanına döndü.
9.06.2020Dünya
Son dakika haberler: Çırılçıplak buldular Pusu, saldırı, bomba...
Son dakika haberler: Çırılçıplak buldular! Pusu, saldırı, bomba...Banka müdürünün beline bomba bağlayıp işe gönderdiler, kırmızı ışıkta el ele geçen bir çift birden silahlarına sarıldı, kaçırıldıktan iki gün sonra cesedi terk edilmiş minibüsteydi. Yeryüzünün en tehlikeli beş şehrinin bulunduğu ülkeye protestolar da sıçradı, her yer savaş alanına döndü.
7.06.2020Dünya
Meksikada yeni katliam
Meksika'da yeni katliamIrapuato kentindeki uyuşturucu rehabilitasyon merkezine düzenlenen silahlı saldırıda 10 erkek yaşamını yitirdi.
7.06.2020Dünya
Son dakika... Çete lideri tam 50 kez vuruldu: Konseri basıp katliam yaptılar
Son dakika... Çete lideri tam 50 kez vuruldu: Konseri basıp katliam yaptılar!Gelen son dakika haberine göre, Meksika'daki uyuşturucu savaşları kızışıyor... Geçen hafta Sinaloa Karteli'nin rakibi olduğu öğrenilen bir çetenin, Meksikalı uyuşturucu baronu El Chapo'nun oğulları Ivan Archivaldo, Jesus Alfredo ve Ovidio Guzman'ı öldürmeleri için suikastçılara görev verdiği ortaya çıkmıştı. Bu kez de Meksika'nın en güçlü suç çetelerinin liderlerinden biri, silahlı grubun Facebook Live'da canlı olarak yayınlanan konseri basıp ateş açmasıyla öldürüldü. Onunla birlikte beş kişi daha yaşamını yitirdi. İşte tüm detaylar...
6.06.2020Dünya
Son dakika... Ölüm emri verildi: Sokaklar kan gölüne dönecek
Son dakika... Ölüm emri verildi: Sokaklar kan gölüne dönecek!Gelen son dakika haberine göre, Meksika'daki uyuşturucu savaşları kızışıyor... Sinaloa Karteli'nin rakibi olduğu öğrenilen bir çetenin, Meksikalı uyuşturucu baronu El Chapo'nun oğulları Ivan Archivaldo, Jesus Alfredo ve Ovidio Guzman'ı öldürmeleri için suikastçılara görev verdiği ortaya çıktı.
1.06.2020Dünya
Son dakika... Bücürün sağ koluydu Çete lideri tetikçi lüks aracında böyle bulundu...
Son dakika... 'Bücür'ün sağ koluydu! Çete lideri tetikçi lüks aracında böyle bulundu...Gelen son dakika haberine göre, yeryüzünün en ünlü suçlusu 'El Chapo-Bücür' lakaplı Joaquin Guzman'ın sağ kolu olduğu bilinen, sayısız suça karışan ve acımasızlığıyla bilinen tetikçi Jose Rodrigo Arechiga Gamboa ve kız kardeşinin cesetleri, ABD'de denetimli serbestlikten kaçtıktan sonra geçen hafta Sinaloa eyaletinde bulundu.
24.05.2020Dünya
Son dakika haberler: Tüyler ürperten kayıt Şok görüntüler...
Son dakika haberler: Tüyler ürperten kayıt! Şok görüntüler...Son dakika haberlere göre, akşam saatlerinde sokaklarda gezen araçların içlerinde kimlerin olduğu sosyal medyada paylaşılan videoyla ortaya çıktı. Kan donduran kayıtta yapılan anonsun ise tek kelimeyle izahı yok.
7.05.2020Dünya
Son dakika... Pencere ve balkonlara çıktılar Corona virüs her şeyi değiştirdi
Son dakika... Pencere ve balkonlara çıktılar! Corona virüs her şeyi değiştirdiDünya üzerinde milyarlarca insanın evlerine kapanmasına yol açan corona virüs salgını, Meksika'da kartellerin yardım dağıttığı görüntüler ortaya çıkardı. Avrupa'da ise bir ülkenin en önemli milli bayramı bu yıl sıra dışı kutlanıyor.
27.04.2020Dünya
Karteller corona virüs için yardım dağıtıyor
Karteller corona virüs için yardım dağıtıyor!Meksika Başkanı Andrés Manuel López Obrador, Pazartesi günü sıra dışı bir çağrıda bulundu. Başkan, suç çetelerine yiyecek paketleri bağışlamayı durdurmalarını onun yerine bir önceki gün 100 kişinin ölümüyle sonuçlanan şiddete odaklanmalarını söyledi.
23.04.2020Dünya
Kanlı çatışma: 9 ölü
Kanlı çatışma: 9 ölü!Meksika'da bir suç çetesi ve şüpheli bir kaçırılma olayını araştıran polis ekipleri arasında meydana gelen kanlı çatışmada dokuz kişinin öldü
7.03.2020Dünya
Son dakika... Bu fotoğrafları ilk kez göreceksiniz
Son dakika... Bu fotoğrafları ilk kez göreceksiniz!Helikopterle getirip bahçede beklettiler, saçını kesip bıyığını traş ettiler, her şey saniye saniye saniye kaydedildi. Ortaya çıkan yüzün sahibinin kimliği şok etkisi yarattı.
19.02.2020Dünya
Meksikada yeni cesetler bulundu
Meksika'da yeni cesetler bulunduSilahla vurularak öldürüldüğü tespit edilen sekiz cesedin yanında, çalıntı bir araç vardı.
15.02.2020Dünya
Testereyle başını kesti, yüzünün derisini futbol topuna dikti
'Testereyle başını kesti, yüzünün derisini futbol topuna dikti!'Bir kenti savaş alanına çevirdikleri görüntüler henüz unutulmamışken, yeni vahşet kayıtları şok etkisi yarattı. Guiso adı verilen işkence yönteminde, kurbanlar sıcak suda kaynatılarak haşlanıyor. Bir başka yöntem ise, petrol varillerine koyup canlı canlı yakmak...
19.02.2020Dünya
Kayaktan fotoğraf paylaştı
Kayaktan fotoğraf paylaştıKocası dünyanın en ünlü suçlusu! Paparazzilerin aylarca peşinden koştuğu genç kadın, Instagram hesabındaki tüm fotoğrafları sildikten yedi ay sonra yeniden ortaya çıktı.
12.02.2020Dünya
Katliam yaptılar Hafta sonu 48 kişi öldürüldü
Katliam yaptılar! Hafta sonu 48 kişi öldürüldüMeksika'nın Guanajuato eyaletine bağlı farklı kentlerde meydana gelen silahlı saldırılar, ülkedeki suç oranının ne denli yüksek olduğunu bir kez daha gösterdi. Meksika'da 2019'da 35 binden fazla kişi cinayete kurban gitmişti.
28.01.2020Dünya
Dünyanın en tehlikeli ülkesinde bir yılda 35 bin cinayet
Dünyanın en tehlikeli ülkesinde bir yılda 35 bin cinayetUyuşturucu kartellerinin savaş sahası Meksika'daki bir diğer korkunç veri, son 14 yılda 60 bin insanın kayıp olması. Ülkede bulunan toplu mezarların sayısı ise 3 bin 631.
22.01.2020Dünya
Bildiğiniz her şeyi unutun
Bildiğiniz her şeyi unutun!Dünya Paraguay'dan gelen haberle dehşete düştü, 75 firarinin arasında Brezilya'daki en tehlikeli çetenin üyeleri de var. Resmi açıklamaya göre, gardiyanlar rüşvet alarak kaçışa izin verdi.
20.01.2020Dünya
Meksikada bir çukurda 29 ceset bulundu
Meksika'da bir çukurda 29 ceset bulunduMeksika'nın batısındaki Jalisco eyaletinde bir çukurda 29 ceset tespit edildi.
14.01.2020Dünya
Kan donduran olay 26 çantada 14 kişiye ait ceset parçaları bulundu
Kan donduran olay! 26 çantada 14 kişiye ait ceset parçaları bulunduMeksika'da içinde ceset parçaları bulunan 26 çanta ele geçirildi.
9.01.2020Dünya
Meksikada 2006dan bu yana 60 binden fazla kişi kayboldu
Meksika'da 2006'dan bu yana 60 binden fazla kişi kaybolduMeksika'da, devletin uyuşturucu kaçakçılığı ve suç örgütlerine karşı mücadele başlattığı 2006 yılından bu yana 60 binden fazla kişinin kaybolduğu bildirildi.
7.01.2020Dünya
Cezaevinde mahkumlar arasında silahlı çatışma çıktı: 16 kişi öldü
Cezaevinde mahkumlar arasında silahlı çatışma çıktı: 16 kişi öldüMeksika'da silah sesleri yaklaşık iki buçuk kesilmedi, çatışmanın neden başladığı henüz bilinmiyor. Çoğunlukla kapasitesinin üzerinde mahkum barındıran ve uyuşturucu çetelerinin yönettiği Meksika cezaevlerinde, şiddet olayları sıklıkla yaşanıyor.
2.01.2020Dünya
Sevgilisinin yatağında çırılçıplak
Sevgilisinin yatağında çırılçıplak!Sevgilisinin yatağında uyurken ölen 'İmparatoriçe' lakaplı kadın mafya lideri, eşi benzeri görülmemiş bir törenle toprağa verildi.
29.12.2019Dünya
Meksika yine kan gölü
Meksika yine kan gölüSilahlı saldırganlar otoyolda polisle çatışmaya girdi, biri polis sekiz can kaybı var.
18.12.2019Dünya
Bir araçta yedi ceset
Bir araçta yedi cesetKartel üyelerinin peşine düşen Brezilya polisi, Angra dos Reis kentinde park halindeki bir aracın içinde cesetler buldu.
16.12.2019Dünya
Meksikalı eski bakana ABDde gözaltı
Meksikalı eski bakana ABD'de gözaltıEski Kamu Güvenliği Bakanı Luna'nın uyuşturucu karteli Sinaloa'dan en az 6 milyon dolar rüşvet aldığı belirtiliyor. Luna'nın kartele güvenli sevkiyat rotaları konusunda verdiği gizli bilgiler dosyada.
11.12.2019Dünya
Çatışmada can kaybı 24e çıktı
Çatışmada can kaybı 24'e çıktıMeksika-ABD sınırındaki Villa Union kasabasında hafta sonu başlayan şiddet dalgasında, yeni cesetler bulundu. Kamyonlarla kasabayı basan kartel üyeleri, resmi binalara saldırmıştı.
5.12.2019Dünya
Kartel lideri yakalandı
Kartel lideri yakalandıKarayipler ülkesi Dominik Cumhuriyeti'nin en büyük kartelini yöneten Peralta, Kolombiya'da ele geçirildi. 'Cesar the Abuser' lakaplı uyuşturucu kaçakçısı, FBI tarafından da aranıyordu.
3.12.2019Dünya
Son dakika | Meksikada kanlı çatışma Çok sayıda ölü var...
Son dakika | Meksika'da kanlı çatışma! Çok sayıda ölü var...Meksika'nın ABD sınırı yakınında güvenlik güçleriyle silahlı kişiler arasında çıkan çatışmada 21 kişi öldü.
2.12.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

MeksikakartelABDuyuşturucuSon dakika haberleri

Kartel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.