Kuzey Kore

Kuzey Kore

Son dakika Kuzey Kore haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuzey Kore gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuzey Kore haber sayfamızda...

Kuzey Kore

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.768 kuzey kore haberi bulunmuştur.
Çalkantılarla geçen dört yıl
Çalkantılarla geçen dört yılKoltuğunu iki gün sonra Biden'a devredecek ABD Başkanı Trump, görev süresi boyunca dış politikada aldığı kararlar ile uluslararası kamuoyunun gündeminden düşmedi. Seyahat yasaklarıyla başlayan Trump döneminde İsrail'in istediği her şey verildi, Washington İran'la nükleer anlaşmadan çekildi, Çin'le ticaret savaşına tutuştu.
18.01.2021Dünya
Biden’a Kim Jong-un usulü ‘Hoşgeldin’
Biden’a Kim Jong-un usulü ‘Hoşgeldin’Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, 20 Ocak’ta başkanlık görevini devralacak Joe Biden’a “kendi usulünce” adeta “Hoşgeldin” dedi.
16.01.2021Dünya
Son Dakika | Uluslararası ajanslar gece boyunca bu kareleri servis etti Dünyanın en güçlü silahı...
Son Dakika | Uluslararası ajanslar gece boyunca bu kareleri servis etti! Dünyanın en güçlü silahı...Son dakika haberlere göre, ilk fotoğraf gece yarısı 01.23'te geldi, havaifişekler altında görünen dört siyah-beyaz füze resim medya tarafından 'dünyanın en güçlü silahı' olarak tanımlandı. Podyuma çıkan Kim ise, kalabalığı siyah deri trençkot ve eldivenle selamladı.
16.01.2021Dünya
Tillerson, Trumpı yerden yere vurdu
Tillerson, Trump'ı yerden yere vurduABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD Başkanı Donald Trump'ı entelektüel açıdan yetersiz olmakla itham etti.
15.01.2021Dünya
Biden’ın yemin töreni öncesi Kuzey Kore’den gövde gösterisi
Biden’ın yemin töreni öncesi Kuzey Kore’den gövde gösterisiKuzey Kore, düzenlendiği askeri törende denizaltıdan atılan yeni füzeleri tanıttı.
15.01.2021Haberler
ABD Kübayı tekrar terör listesine aldı
ABD Küba'yı tekrar terör listesine aldıABD Başkanı Donald Trump yönetimi Küba'yı tekrar "terörü destekleyen ülkeler" listesine aldı.
12.01.2021Dünya
Son dakika... ABD duyurdu O ülke yeniden terör listesinde
Son dakika... ABD duyurdu! O ülke yeniden 'terör" listesinde!ABD, Küba'yı yeniden "teröre destek veren ülkeler" listesine ekledi.
11.01.2021Dünya
Kuzey Kore lideri Kim, unvanlarına bir yenisini ekledi
Kuzey Kore lideri Kim, unvanlarına bir yenisini ekledi!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a iktidardaki Kore İşçi Partisinin genel sekreteri unvanı verildi.
11.01.2021Dünya
Kim’den nükleer silah tehdidi
Kim’den nükleer silah tehdidiKuzey Kore lideri Kim Jong-un, geliştirilmekte olan yüksek teknolojili silah sistemlerinin listesini açıklayarak, nükleer silah deposunu güçlendirmekle tehdit etti.
10.01.2021Dünya
Son Dakika: Kimden binlerce kişi önünde nükleer tehdit
Son Dakika: Kim'den binlerce kişi önünde nükleer tehdit!Birkaç gün önce yaptığı itirafla dünyayı sarsan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'dan yine şok bir hamle geldi. Kuzey Kore lideri, geliştirilmekte olan yüksek teknolojili silah sistemlerinin listesini açıklayarak, nükleer silah deposunu güçlendirmekle tehdit etti.
9.01.2021Dünya
Kim, nükleer silah kapasitesini artırmakla tehdit etti
Kim, nükleer silah kapasitesini artırmakla tehdit etti!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, geliştirilmekte olan yüksek teknolojili silah sistemlerinin listesini açıklayarak, nükleer silah deposunu güçlendirmekle tehdit etti.
9.01.2021Dünya
Kim, ülkesinin dış dünyayla bağlarını geliştirmek istiyor
Kim, ülkesinin dış dünyayla bağlarını geliştirmek istiyor!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesinin dış dünyayla bağlarını büyük ölçüde geliştirme ihtiyacını vurguladı.
8.01.2021Dünya
Kris Jenner: Kendini düşün, Kanye Westten boşan kızım
Kris Jenner: Kendini düşün, Kanye West'ten boşan kızım!2014 yılında nikah masasına oturan dünyaca ünlü çift Kim Kardashian ile Kanye West'in evliliği üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Evliliklerinde sıkıntı yaşadıkları iddia edilen Kim Kardashian ve Kanye West hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. 'Kimye' adıyla anılan Kardashian ve West'in boşanmasında anne Kris Jenner'ın etkisi olduğu öğrenildi.
7.01.2021Cadde
Son dakika: İtirafı dünyayı şoka soktu: Her alanda başarısızım
Son dakika: İtirafı dünyayı şoka soktu: 'Her alanda başarısızım'Beş yıl aradan sonra ilk kez toplandılar. 7 bin kişi katıldı, hiçbiri maske takmadı. Binlerce delege ve gözlemci yan yana oturdu ve dünyayı hayrete düşüren itiraf birkaç dakika sonra geldi.
6.01.2021Dünya
Trump: Demokratlar Senatoyu ve Beyaz Sarayı bizden çalmaya çalışıyor
Trump: Demokratlar Senato'yu ve Beyaz Saray'ı bizden çalmaya çalışıyorABD Başkanı Donald Trump, Demokratların seçimlerde usulsüzlük yaptığı iddialarını yineleyerek, "Demokratlar Senato'yu ve Beyaz Saray'ı bizden çalmaya çalışıyor. Biz buna izin vermeyiz, sonuna kadar savaşacağız." açıklaması yaptı.
5.01.2021Dünya
Ülkede vaka olmadığını söyleyen Kuzey Koreden flaş hamle
Ülkede vaka olmadığını söyleyen Kuzey Kore'den flaş hamle!Kuzey Kore, düşük gelirli ülkelere aşılama konusunda yardımcı olan küresel ittifaka Kovid-19 aşısı almak için başvuru yaptı.
4.01.2021Dünya
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır 2021 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2021 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
4.01.2021Eğitim
Son Dakika:  Dünya böyle bir yılbaşı yaşamadı 2020 nihayet bitti...
Son Dakika: Dünya böyle bir yılbaşı yaşamadı! 2020 nihayet bitti...Son dakika haberlere göre tüm dünya Avustralya'dan ABD'ye, Kuzey Kore'den Brezilya'ya, Türkiye'den Hindistan'a, Mısır'dan Hollanda'ya, Irak'tan Myanmar'a, Venezuela'dan Zimbabve'ye eşi benzeri görülmemiş bir yılbaşı yaşadı.
1.01.2021Dünya
ABD, Kübayı terör destekçisi ülke ilan etmeye hazırlanıyor
ABD, Küba'yı terör destekçisi ülke ilan etmeye hazırlanıyor20 gün sonra koltuğunu devredecek Dışişleri Bakanı Pompeo'nun hamlesi Washington'ı allak bullak etti. Obama dönemi Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Rhodes, muhtemel hamleyi 'tamamen saçmalık' diye nitelendirdi.
31.12.2020Dünya
Bu ülkede seyahat etmek bile yasak
Bu ülkede seyahat etmek bile yasak!Kuzey Kore dünyanın en ilginç ve en kapalı ülkelerinden biri. Dünya üzerinde çoğu insan seyahat amaçlı farklı ülkelere gidiyor, farklı kültürler görüyor hatta bu ülkelere yerleşebiliyor. Fakat konu Kuzey Kore olunca işler biraz değişiklik gösteriyor. Kuzey Kore ile ilgili bilinenler sınırlı olunca dünyanın en kapalı ülkesi demek çok yanlış olmuyor.
24.12.2020Tatil
K.Korede balıkçı teknesi kaptanı ABD radyosu dinlediği için infaz edildi
K.Kore'de balıkçı teknesi kaptanı ABD radyosu dinlediği için infaz edildi!Kuzey Kore’de balıkçı teknesinde kaptanlık yapan Choi adlı kişi, ABD hükümeti tarafından finanse edilen Radio Free Asia’yı (RFA) 15 yıldır dinlediğini söylemesinin ardından infaz edildi.
18.12.2020Dünya
Japonyada iki savaş gemisi Aegis füzeleriyle donatılacak
Japonya'da iki savaş gemisi Aegis füzeleriyle donatılacakJaponya Başbakanı Suga Yoşihide'nin kabinesi, vazgeçilen kara konuşlu Aegis Ashore füze savunma sistemi yerine, Aegis sistemlerinin iki donanma gemisine yerleştirilmesini onayladı.
18.12.2020Dünya
Japonya, Moro barış sürecine desteğini yineledi
Japonya, Moro barış sürecine desteğini yinelediJaponya Başbakanı Suga Yoşihide ile Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Roa Duterte, Güney Çin Denizi meselelerine ilişkin yakın iş birliğinin korunmasında mutabık kaldı.
15.12.2020Dünya
Son dakika: ABDnin skandal kararına Türkiyeden sert tepki
Son dakika: ABD'nin skandal kararına Türkiye'den sert tepki!Gelen son dakika haberine göre; ABD, Rusya'dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye'ye bazı yaptırımlar uygulama kararı aldı. Dışişleri Bakanlığı'ndan skandal yaptırım kararına çok sert tepki geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada; 'ABD’nin, S-400 hava savunma sistemlerini tedariğimiz nedeniyle bugün açıkladığı ve Türkiye’ye karşı tek taraflı yaptırımlar içeren kararını kınıyor ve reddediyoruz' denildi. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Şahsım veya kurumumuza yönelik yurt dışında alınan herhangi bir karar, benim ve ekibimin duruşunu değiştirmeyecek; Türk savunma sanayiini hiçbir şekilde engelleyemeyecektir" dedi. Rusya'dan ise 'uluslararası hukuka karşı kibirli bir tutum tepkisi' geldi.
15.12.2020 Dünya
Ayla oyuncuları kimler Ayla konusu, gerçek hikayesi nedir
Ayla oyuncuları kimler? Ayla konusu, gerçek hikayesi nedir?Ayla, yönetmenliğini Can Ulkay'ın, senaristliğini ise Yiğit Güralp'in gerçekleştirdiği 2017 çıkışlı Türkiye ve Güney Kore ortak yapımı sinema filmidir. Ayla bu akşam FOX TV ekranında izleyici karşısına çıkacak. İzleyiciler tarafından ise Ayla oyuncuları kimler, Ayla konusu, gerçek hikayesi nedir soruları merakla araştırılıyor. İşte Ayla filmi hakkında merak edilenler...
11.12.2020Cadde
İki Kore arasında virüs krizi çıktı
İki Kore arasında virüs krizi çıktıGüney Kore Dışişleri Bakanı Kang Kyung-wha’nın, geçtiğimiz günlerde Bahreyn’de düzenlenen bir forumda, Kuzey Kore’de açıklandığı gibi hiçbir vaka olmadığına inanmanın zor olduğunu söylemesi, iki ülke arasındaki gerilimlere bir yenisini ekledi.
10.12.2020Dünya
Japonyada iki donanma gemisi Aegis ile donatılacak
Japonya'da iki donanma gemisi Aegis ile donatılacakJaponya’da vazgeçilen kara konuşlu Aegis Ashore füze savunma sistemine alternatif olarak iki donanma gemisinin Aegis füzesavar sistemiyle donatılacağını açıklandı.
9.12.2020Dünya
Yeni Zelandada cami saldırılarıyla ilgili 792 sayfalık rapor açıklandı
Yeni Zelanda'da cami saldırılarıyla ilgili 792 sayfalık rapor açıklandıYeni Zelanda'da camilere düzenlenen saldırılarla ilgili Kraliyet Soruşturma Komisyonu tarafından hazırlanan 792 sayfalık raporda, Yeni Zelanda istihbaratının beyaz aşırıcılığı göz ardı ettiği belirtildi.
8.12.2020Dünya
ABDden 10 ülkeyi dini özgürlük ihlalleri listesine aldı
ABD'den 10 ülkeyi "dini özgürlük ihlalleri" listesine aldıABD Dışişleri Bakanlığı, 1998'de çıkarılan Uluslararası Dini Özgürlükler Yasası kapsamında 10 ülkeyi "sistematik, devamlı, korkunç dini özgürlük ihlalleri işlediği endişesi olan" ülke olarak nitelendirdi.
7.12.2020Dünya
Kuzey Korede karantinayı ihlal eden kişi kuruşuna dizilerek infaz edildi
Kuzey Kore'de karantinayı ihlal eden kişi kuruşuna dizilerek infaz edildiRadio Free Asia'nın haberine göre, Kuzey Kore'de koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini ihlal eden bir kişinin halka açık bir şekilde kurşuna dizerek infaz edildiğini aktardı.
5.12.2020Dünya
Kuzey Korede bomba iddia Koronavirüs aşısı...
Kuzey Kore'de bomba iddia! Koronavirüs aşısı...Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un, Çin'de geliştirilen bir yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını yaptırdığı iddia edildi.
30.11.2020Dünya
Avrupa’da 2. dalganın sorumlusu ‘turistler’
Avrupa’da 2. dalganın sorumlusu ‘turistler’Bir araştırma, Avrupa’nın tekrar ‘kapanmasına’ yol açan salgının ikinci dalgasına turistlerin neden olduğunu ortaya koydu. Araştırmada ikinci dalganın haziran ayında İspanya’da başladığına dikkat çekildi. Uzmanlar, tüm ülkeleri sınır kontrolleri ve turistler konusunda daha dikkatli olmaya çağırdı
28.11.2020Dünya
Bilgisayar korsanları aşının sırrının peşinde
Bilgisayar korsanları aşının sırrının peşindeDünyada Kovid-19 vaka sayısı 60 milyona yaklaştı, virüsün neden olduğu hastalık yüzünden ölenlerin sayısı da 1.4 milyonu geçti. Yarışa dönüşen aşı geliştirme çalışmalarında pek çok ülke, aşı sırrını çalmak isteyen bilgisayar korsanlarının saldırısıyla karşı karşıya. İstihbarat servislerinin bu sırrı korumak için ilaç şirketleri ve siber güvenlik uzmanlarıyla ‘fikri mülkiyet savaşı’ verdiği iddia edildi.
25.11.2020Gündem
Japonya ve Çinden yeni karar Başlıyor
Japonya ve Çin'den yeni karar! BaşlıyorJaponya ile Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirilen 14 gün karantina şartı olmaksızın, karşılıklı iş seyahatlerinin kasım sona ermeden yeniden başlatılmasına karar verdi.
24.11.2020Dünya
Koreler arasında ilişkiler yeniden başlıyor
Koreler arasında ilişkiler yeniden başlıyorKuzey Kore'nin havaya uçurduğu irtibat bürosu yeniden açılacak, Seul yönetimi açılışla birlikte ilişkilerin yeniden başlayacağını açıkladı.
23.11.2020Dünya
Kimin yeğeni CIA korumasında
Kim'in yeğeni CIA korumasındaABD'den Kuzey Kore lideri Kim'i çıldırtacak hamlenin detaylarını New Yorker dergisi yazdı. Habere göre, üç yıl önce babası Malezya'daki havalimanında sinir gazıyla öldürülen yeğen Kim Han-Sol, Çin'den Tayvan'a geçti ve buradan Amsterdam'a gitmeden önce CIA ajanlarıyla buluştu.
23.11.2020Dünya
Kimden yeni koronavirüs emri
Kim'den yeni koronavirüs emri25 gün sonra ilk kez kamuoyu karşısına çıkan Kuzey Kore lideri, tüm devlet aygıtlarına koronavirüs önlemlerinin sıkılaştırılması talimatını verdi.
16.11.2020Dünya
Burası dünyanın en kapalı ülkesi Kuzey Kore
Burası dünyanın en kapalı ülkesi Kuzey KoreDünyanın en kapalı ülkesi olan Kuzey Kore, pek çok konuda diğer devletlerden ayrışıyor. Turistler için belirlenmiş alanlar dışında seyahat etmenin, fotoğraf çekmenin bir hayli zor olduğu ülke bu yönüyle de bir gizem barındırıyor. Corona virüs salgını sürecinde izlediği politikalarla da eleştirilen Kuzey Kore'ye yakından bakalım.
15.11.2020Tatil
Japonya Başbakanı Suga, ABD Başkanı seçilen Biden ile telefonda görüştü
Japonya Başbakanı Suga, ABD Başkanı seçilen Biden ile telefonda görüştüJaponya Başbakanı Suga Yoşihide, 3 Kasım seçimlerinde ABD'nin 46. başkanı seçilen Joe Biden ile telefonda görüştü.
12.11.2020Dünya
NATO’dan ‘nükleer Çin’ uyarısı
NATO’dan ‘nükleer Çin’ uyarısıNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, video konferans yoluyla düzenlenen 16. NATO Yıllık Kitle İmha Silahları, Silahların Kontrolü, Silahsızlanma ve Silahların Yayılmasını Önleme Konferansı’nın açılışında konuşma yaptı.
11.11.2020Dünya
Kuzey Korede kadınların savaşı
Kuzey Kore'de kadınların savaşıKuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kız kardeşiyle sevgilisi arasında iktidar savaşı başladı. Bu mücadelenin bir parçası olan Kim Jong-un’un eşi ise uzun süredir ortada görünmüyor.
30.10.2020Dünya
Japonya Başbakanı Suga: Çin ile ilişkilerde kararlılık oldukça önemli
Japonya Başbakanı Suga: Çin ile ilişkilerde kararlılık oldukça önemliJaponya Başbakanı Suga Yoşihide, Çin'le ilişkilerde istikrarın önemine işaret ederek “Karşılıklı ilişkilerde neyi savunmamız gerekirse savunacağız. Çin ile ilişkilerde kararlılık oldukça önemli.” dedi.
29.10.2020Dünya
Bir ülke daha Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşmasını onayladı
Bir ülke daha Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşması'nı onayladı Yürürlüğe girmesi için 50 ülkenin onaylaması gereken Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşması'na son olarak Honduras onay verdi.
25.10.2020Dünya
Kuzey Korede koronavirüs alarmı...Çinden rüzgarla gelebilir
Kuzey Kore'de koronavirüs alarmı...Çin'den rüzgarla gelebilir!Kuzey Kore devlet televizyonu, halkı Çin'den rüzgarla gelen “sarı virüs tozu” hakkında uyardı ve evlerinde kalmalarını istedi. Bununla birilikte sarı tozda, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yanı sıra çeşitli mikropların ve toksik maddelerin bulunduğu da öne sürüldü.
23.10.2020Dünya
Çin, ABDye tek taraflılıktan kaçınma mesajı verdi
Çin, ABD'ye "tek taraflılıktan kaçınma" mesajı verdiÇin Devlet Başkanı Şi Cinping, ülkesinin Kore Savaşı'na girmesinin 70. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma toplantısında, son dönemde siyasi ve diplomatik gerilim yaşadığı ABD'ye "tek taraflılıktan kaçınma" mesajı verdi.
23.10.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Deniz KilislioğluMilliyet Yazarı
‘Ankara’ya hâlâ gelemiyorum’Tarihler 19 Aralık 2016’yı gösteriyordu...
20.12.2020
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
Biden’ın önceliği Türkiye olmayacak!Yaklaşık iki haftadır, gerek ABD gerekse de Türkiye, Başkanlık seçimlerini yorumlayıp tartışıyor...
16.11.2020
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
Trump işi yokuşa sürüyor!ABD Başkanlık seçimlerinin resmi sonuçlarına göre Joe Biden, ABD nin 46...
13.11.2020
Sami KohenMilliyet Yazarı
BIDEN İLE NE DEĞİŞECEK?ABD’de sancılı geçen Başkanlık seçimlerinden Demokrat aday Joe Biden’ın galip çıkmasından sonra, şimdi yeni dönemde Washington’un iç ve dış politikasında ne gibi değişiklikler olacağı konuşuluyor...
10.11.2020Dünya
Sami KohenMilliyet Yazarı
Trump veya Biden, ne fark edecek?Haftaya bugün ABD’de yapılacak seçimlerden iki başkan adayından Cumhuriyetçi Donald Trump’ın mı, yoksa Demokrat Joe Biden’ın mı galip çıkacağı büyük merak konusu...
27.10.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kuzey KoreABDKim Jong unkoronavirüsJaponya

Kuzey Kore ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.