Metin Feyzioğlu

Metin Feyzioğlu

Türk ceza hukuku profesörü. Prof. Dr. Turhan Feyzioğlu ve Leyla (Cıngıllıoğlu) Feyzioğlu'nun kızı Saide (Feyzioğlu) Buçukoğlu (1950-1969) ile Mehmet Buçukoğlu (1945-2000) çiftinin tek çocuğudur. Annesi doğum sırasında vefat edince, dedesi ve anneannesi tarafından büyütülmüştür. 1986 yılında TED Ankara Koleji'nden, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1992 yılında Kamu Hukuku yüksek lisansını tamamlamıştır. Kamu Hukuku alanında 1995 yılında doktor ünvanını almıştır. 1996 yılında mezun olduğu fakülteye Ceza Hukuku alanında Yardımcı Doçent olarak atanmıştır. Columbia Üniversitesi'nde Hukuk İngilizcesi sertifikasını almıştır. 2000 yılında Doçent, 2005 yılında Profesör olmuştur. 2007 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı olmuş ve bu görevi bir yıl sürdürmüştür. 1991 yılından beri kayıtlı olduğu Ankara Barosu'nun, 10 Ekim 2010 tarihinde gerçekleşen 61. Olağan Genel Kurulu'nda kullanılan oyların yüzde 58'ini alarak başkanlığa seçilmiştir. Ankara Barosu 62. Olağan Genel Kurulu'nda oyların yüzde 60'ını alarak, ikinci kez Ankara Barosu Başkanlığı'na seçilmiştir. 18 Temmuz 2012 tarihinde Bilim Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanından CHP Parti Meclisi üyesi olmuştur. 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan Türkiye Barolar Birliği 32. olağan genel kurulunda delege oylarının yüzde 50'sini alarak Türkiye Barolar Birliği'nin 8. başkanı seçilmesinin ardından parti meclisi üyeliğinden istifa etmiştir. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Metin Feyzioğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 897 metin feyzioglu haberi bulunmuştur.
Dijital kredide faiz sıfıra indi
Dijital kredide faiz sıfıra indi!ParamKredi ve Türkiye Barolar Birliği işbirliğiyle Türkiye’nin ilk dijital kredisi olarak hayata geçirilen UYAP Destek Kredisi’nde yeni yılda faizler sıfıra çekilirken, dosya masrafı da alınmıyor. Ocak ayında geçerli olacak kampanya ile UYAP harç ve masraf ödemelerinde kullanılacak finansmanda, bir ay vadede faizsiz kredi imkânı BaroKart ile avukatların hizmetine sunuluyor.
12.01.2021Ekonomi
Eski bakan Atilla Sav son yolculuğuna uğurlandı
Eski bakan Atilla Sav son yolculuğuna uğurlandıAnkara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski bakan Ömer Atila Sav (89), son yolculuğuna uğurlandı.
17.12.2020Siyaset
Bakan Gül , Feyzioğlu ile görüştü
Bakan Gül , Feyzioğlu ile görüştüAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, insan hakları eylem planı çalışmaları kapsamında Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu ile görüştü.
8.12.2020Siyaset
Türkiye Barolar Birliği İstanbulda ikinci baro kurulması için yetki verdi
Türkiye Barolar Birliği İstanbul'da ikinci baro kurulması için yetki verdiTürkiye Barolar Birliği, İstanbul'da ikinci baro kurulması için başvuru yapan 4 kişilik kurucular kurulunu, kuruluş işlemlerini yerine getirmek üzere görevlendirdi.
25.09.2020Gündem
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman evlendi
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman evlendiAnkara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Ayça Dursun ile dünyaevine girdi.
19.09.2020Gündem
Son dakika Bakan Gülden İnsan Hakları Eylem Planı açıklaması
Son dakika! Bakan Gül'den İnsan Hakları Eylem Planı açıklamasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, hazırlıkları süren yeni İnsan Hakları Eylem Planı'nın hak ve özgürlüklere ilişkin standartları yükseltmek için önemli bir yol haritası olduğunu söyledi.
3.09.2020Siyaset
Erdoğan’dan Doğu Akdeniz mesajı: Biz artık bu gölge oyunundan bıktık
Erdoğan’dan Doğu Akdeniz mesajı: Biz artık bu gölge oyunundan bıktıkCumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’ı kastederek, “Kendine bile hayrı olmayan bir devleti, Türkiye gibi bölgesel ve küresel bir gücün önüne atıp yem etmeye çalışmak, komik kaçmaya başladı... Biz artık bu gölge oyunundan bıktık!” dedi.
2.09.2020Siyaset
TBB Başkanı Feyzioğlu, 2020-2021 Adli Yıl Açılış Töreninde konuştu
TBB Başkanı Feyzioğlu, 2020-2021 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştuTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, ilk yargı paketiyle belli avukatlık hizmetleri kalemlerinde KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldüğünü hatırlatarak, önerilerinin, geri kalan hizmet kalemlerinde de KDV indiriminin gerçekleştirilmesi olduğunu bildirdi.
1.09.2020Gündem
Son dakika... İstanbul Barosuna asılan pankarta Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert tepki
Son dakika... İstanbul Barosu'na asılan pankarta Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiSon dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni adli yıl açılış töreninde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Önümüzdeki dönemde avukatlıktan teröristliğe uzanan bu kanlı yolun önünü kesmek için gerekeni yapacağız' dedi.
1.09.2020Siyaset
Metin Feyzioğlundan çoklu baro düzenlemesiyle ilgili açıklama
Metin Feyzioğlu'ndan çoklu baro düzenlemesiyle ilgili açıklamaTürkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu, "Türkiye Barolar Birliği kurulurken, Türkiye'nin birliği olması için hiçbir baronun kendisini figüran kabul etmesine izin verilmemiştir. Bugün İstanbul Barosu'nun, Ankara Barosu'nun, İzmir Barosu'nun sayısal üstünlüğü sebebiyle Ardahan Barosu, Kayseri Barosu, Kırşehir Barosu figüran rolündedir." dedi.
14.07.2020Gündem
Bakan Gülden Ayasofya açıklaması: İbadete açılması hukuki bir gereklilik
Bakan Gül'den Ayasofya açıklaması: İbadete açılması hukuki bir gereklilikAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bu ülkenin bir vatandaşı, bir ferdi olarak ben Ayasofya'nın tekrar ibadete açılmasının hukuki bir gereklilik olduğunu düşünüyorum, inanıyorum." dedi.
9.07.2020Siyaset
Son dakika... AK Partiden baro teklifi açıklaması
Son dakika... AK Parti'den baro teklifi açıklamasıSon dakika haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, barolara yönelik düzenleme konusunda, "Ümit ediyorum 28 maddelik teklifin görüşmeleri bugün, yarın biter. Olmadı cuma biter. Makul süre içinde kavgasız, gerginlikten uzak, herkesin ifade hürriyetini rahat kullanabileceği, komisyondaki gibi konuşabileceği bir zemin olur." dedi.
8.07.2020Siyaset
Son dakika... Metin Feyzioğlundan baro başkanlarına çağrı
Son dakika... Metin Feyzioğlu'ndan baro başkanlarına çağrıSon dakika haberi... TBB Başkanı Metin Feyzioğlu baro başkanlarına çağrıda bulundu. 'Baro başkanlarına sesleniyorum' diyen Feyzioğlu dün TBMM'de komisyona çağrıldınız gelmediniz, yine aracılık edelim lütfen gidin konuşun. Diyalog imkanının reddedilmesini doğru bulmuyorum. Diyalog kurmadan dava kazanabiliyor muyuz ki kendi mesleki davamızı kazanalım?' dedi.
3.07.2020Gündem
AK Partili Turandan Meclis önünde bekleyen baro başkanlarına ilişkin açıklama
AK Parti'li Turan'dan Meclis önünde bekleyen baro başkanlarına ilişkin açıklamaAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, barolara ilişkin kanun teklifinin TBMM Adalet Komisyonundaki görüşmelerine katılmak isteyen bazı baro başkanlarının Meclis önündeki bekleyişine işaret ederek, "Eğer dertleri üzüm yemek idiyse bugün hepsini temsilen içeriye gelecek olan İstanbul başta olmak üzere 3 baro başkanımız, komisyona katkı sağlardı, konuşma yapardı, Komisyon Başkanımız istediği kadar süreyi verirdi. Ancak ısrarla 'hepimiz' demesi hem teamüle hem usule hem de içinde bulunduğumuz pandemi sürecine aykırı." dedi.
2.07.2020Siyaset
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Feyzioğlundan CNN TÜRKte flaş açıklamalar
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Feyzioğlu'ndan CNN TÜRK'te flaş açıklamalarTürkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, CNN TÜRK'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında önemli açıklamalarda bulundu. Feyzioğlu, "Ben ve pek çok baro başkanı da yürüme fikrini yerinde bulmadık. Yani yürümek yerine, biz Meclis'te diyalogla bu işin makul noktada çözüleceğine inanıyoruz. Bu eylem Türkiye Barolar Birliğini'nin planladığı bir eylem değil." ifadelerini kullandı.
24.06.2020Gündem
Baro yürüyüşünde 150 metre uzlaşması
Baro yürüyüşünde 150 metre uzlaşmasıAlternatif baro oluşumuna imkan tanıyacağı belirtilen baro düzenlemesine yönelik tepkilerini Ankara’ya yürüyerek gösteren ancak önceki gün kente girişlerine izin verilmeyen 56 baro başkanının oturma eylemi, yapılan görüşmeler sonucu dün “temsili 150 metre” yürüyüşe izin verilmesinin ardından sona erdi. Ankara’ya girmelerine izin verilmesinin ardından 150 metre yürüyen başkanlar, daha sonra araçlarla Anıtkabir’e geçip Atatürk’ün mozalesine çelenk bıraktı.
24.06.2020Siyaset
Baro düzenlemesi için muhalefet turu
Baro düzenlemesi için muhalefet turuAK Parti, baroların yönetim yapısı ile seçim sistemini değiştirecek, üç büyük ilde alternatif barolar kurulmasının önünü açacak yeni avukatlık yasası teklifini muhalefet partilerine götürecek. Teklifin cuma günü Meclis Başkanlığı’na sunulabileceği ifade ediliyor.
23.06.2020Siyaset
Feyzioğlu: Çoklu baro bizim açımızdan doğru değil
Feyzioğlu: Çoklu baro bizim açımızdan doğru değilTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, avukatlık kanununda yapılması düşünülen değişikliklere ilişkin, "Türkiye Barolar Birliği'nin çok net görüşü şudur; Çoklu baronun yanlış olduğunu söylüyoruz. Çoklu baro bizim açımızdan doğru bir yöntem değildir" dedi.
22.06.2020Siyaset
Adalet Bakanı Gülden baro başkanlarının yürüyüşüne ilişkin açıklama
Adalet Bakanı Gül'den baro başkanlarının yürüyüşüne ilişkin açıklamaSon dakika haberi... Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bazı baro başkanlarının başlattığı yürüyüşe ilişkin, "Savunma mesleğini geriye götürecek bir çalışmaya asla destek vermeyiz. Arkadaşlarımız, savunmayı daha güçlendiren, avukatların haklarını daha koruyan ve mesleki örgütlenmeyi daha da güçlendiren bir yapı üzerine çalışma yapıyorlar." dedi.
22.06.2020Siyaset
‘Çoklu barolara biz de karşıyız’
‘Çoklu barolara biz de karşıyız’Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, baro başkanlarının eş zamanlı yürüyüşüyle ilgili değerlendirmede bulundu.
21.06.2020Siyaset
Gül: Ayasofya hepimizin rüyası
Gül: Ayasofya hepimizin rüyasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Hepimizi heyecanlandıran bir sürecin arifesindeyiz” ifadesini kullandı. Gül, “Hepimizin rüyası Ayasofya’nın aslına döndüğünü inşallah hep birlikte görürüz” diye konuştu.
16.06.2020Siyaset
Son dakika... Adalet Bakanı Gül duyurdu Yarın başlıyor
Son dakika... Adalet Bakanı Gül duyurdu! Yarın başlıyorSon dakika haberi... Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Covid-19 nedeniyle durdurulan yargısal sürelerin ve duruşmaların yarından itibaren başlayacağını bildirdi. Ayasofya ile ilgili açıklama yapan Bakan Gül, 'Turnikeyle girilen tek camidir, bu ayıbın ortadan kalkması hukukun gereğidir. Ayasofya'nın zincirlerinin kırılarak ibadete açılması hepimizin ortak dileğidir, Fatih Sultan Mehmet'in vasiyetinin yerine getirilmesidir. Ayasofya ile ilgili konu, Türkiye Cumhuriyeti'nin tasarrufunda olan bir egemenlik meselesidir.' dedi.
15.06.2020Gündem
Adalet Bakanı Gül, TBB Başkanı Feyzioğlu ve bazı baro başkanlarıyla görüştü
Adalet Bakanı Gül, TBB Başkanı Feyzioğlu ve bazı baro başkanlarıyla görüştüSon dakika haberi... Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu ve bazı baro başkanlarıyla bir araya geldi.
10.06.2020Siyaset
Adil yargılanma ihlal ediliyor
'Adil yargılanma ihlal ediliyor'AYM üyeliğine seçilen Bağcı’nın yemin töreninde konuşan AYM Başkanı Arslan, verdikleri ihlal kararlarının yarıdan fazlasının adil yargılanma hakkına ilişkin olduğunu ifade ederek, “Adil yargılanma hakkının ihlal edildiğini görüyoruz” dedi.
10.06.2020Siyaset
Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan, AYMdeki yemin töreninde konuştu
Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan, AYM'deki yemin töreninde konuştuSon dakika haberi... Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Basri Bağcı için yemin töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Basri Bağcı'nın yemin törenininde konuştu. Arslan, "Renginden ya da inancından dolayı insana nefes alma hakkı tanımayan yaklaşımla erdemli evrensel toplum inşa edilemez." dedi.
9.06.2020Gündem
Metin Feyzioğlu: Ankara Barosunca yapılan sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değil
Metin Feyzioğlu: Ankara Barosunca yapılan sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değilSon dakika gelen bilgilere göre; Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a yönelik açıklamaları değerlendiren TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, "Ankara Barosunca yapılan sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değil" dedi.
28.04.2020Gündem
Türkiyenin corona virüsle mücadelesi Son 24 saatte neler yaşandı
Türkiye'nin corona virüsle mücadelesi! Son 24 saatte neler yaşandı?Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 4 bin 611 kişiye Covid-19 tanısı konulduğunu, 119 kişinin hayatını kaybettiğini, 1488 kişinin ise iyileştiğini açıkladı.
21.04.2020Gündem
Adalet Bakanı Gül başkanlığındaki toplantı başladı
Adalet Bakanı Gül başkanlığındaki toplantı başladıAdalet hizmetlerinde korona virüse karşı alınacak tedbirlerle ilgili Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında 5'incisi gerçekleştirilen koordinasyon toplantısı saat 11.00’de başladı.
13.04.2020Siyaset
Son dakika Bakan açıkladı 12 hakim ve savcı ile 55 personelin testi pozitif çıktı
Son dakika! Bakan açıkladı! 12 hakim ve savcı ile 55 personelin testi pozitif çıktıGelen son dakika haberine göre; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Covid-19'la bağlantılı "Cumhuriyet Başsavcılıklarınca 66 ilde 750 kişi hakkında soruşturma başlatıldı" dedi. Bakan Gül, "12 hakim ve savcı ile 55 personelin testi pozitif çıktı, sağlık durumları iyi" açıklamasını yaptı.
6.04.2020Gündem
Son dakika haberler: Bakanlıktan corona virüs kararı Personel evlerine gönderilmeyecek
Son dakika haberler: Bakanlık'tan corona virüs kararı! Personel evlerine gönderilmeyecekSon dakika haberine göre; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargıda corona virüs önlemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, duruşmaların 30 Nisan'a kadar ertelendiğini duyurdu. Öte yandan Bakan Gül cezaevlerinde görev yapan personelin belirlenen süreler sonunda evlerine gönderilmeyeceğini ve izole edilen yerlerde kalacağını açıkladı.
30.03.2020Siyaset
Son dakika Yargıda corona virüs önlemleri Bakan Gülden önemli açıklamalar
Son dakika! Yargıda corona virüs önlemleri! Bakan Gül'den önemli açıklamalarSon dakika haberlere göre, Adalet hizmetlerinde corona virüse karşı alınacak tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantılarının ikincisi gerçekleştirildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarda bulundu.
23.03.2020Gündem
TBB Başkanı Feyzioğlu ceza ve infaz indirimi önerisinde bulundu
TBB Başkanı Feyzioğlu 'ceza ve infaz indirimi' önerisinde bulunduTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, yeni tip corona virüsün (Kovid-19) infaz reformunu zorunlu hale getirdiğini belirterek, "Meclisimize sesleniyorum, bir defaya mahsus ceza ve infaz indirimi yapalım. Çünkü bugün cezaevleri, kapasitesinin 4-5 katı. İçeriye virüs bulaşırsa çok büyük sıkıntı doğar. Cezaevlerindeki sayıyı makul düzeye indirelim." ifadesini kullandı.
17.03.2020Gündem
Duruşmalara erteleme
Duruşmalara ertelemeAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, dün Bakanlık’ta Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin ile Adalet Bakan Yardımcılarının katılımıyla yapılan koordinasyon toplantısının ardından koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirleri açıkladı.
17.03.2020Siyaset
Son dakika haberi: Bakan açıkladı İdari izinli sayılacaklar
Son dakika haberi: Bakan açıkladı! İdari izinli sayılacaklarAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında 60 yaş üstü ve risk grubundaki hakim ve savcıların izinli sayılacağını, hafta sonu noterlik uygulamasının durdurulduğunu bildirerek, "Vatandaşlarımızdan beklentimiz, gerek evlerine gelenler gerek dolaşıma sokulan asılsız haberlerle ilgili savcılıklara ve emniyete müracaat etmeleridir." dedi.
16.03.2020Gündem
Yargı hizmetlerinde corona virüs tedbirleri
Yargı hizmetlerinde corona virüs tedbirleriAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni tip corona virüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında 60 yaş üstü ve risk grubundaki hakim ve savcıların izinli sayılacağını, hafta sonu noterlik uygulamasının durdurulduğunu bildirerek, "Vatandaşlarımızdan beklentimiz, gerek evlerine gelenler gerek dolaşıma sokulan asılsız haberlerle ilgili savcılıklara ve emniyete müracaat etmeleridir." dedi.
16.03.2020Haberler
Adalet Bakanlığı’ndan corona virüs açıklaması
Adalet Bakanlığı’ndan corona virüs açıklaması!Adalet Bakanlığı tarafından corona virüse karşı alınacak tedbirlerle ilgili Adalet Bakanı Gül başkanlığında koordinasyon toplantısı başladı.
16.03.2020Gündem
Genel af yasası çıkıyor mu Af ile ilgili son durum nedir İşte son açıklama...
Genel af yasası çıkıyor mu? Af ile ilgili son durum nedir? İşte son açıklama...Af yasası için umutlar bir hayli artmış durumda... Binlerce kili hükümetten bir açıklama beklerken ikinci yargı paketi de merakla bekleniyor. Hükümlü ve hükümlü yakınları en son gelişmelerden haberdar olmak için Genel af yasası çıkıyor mu? sorusunu yöneltiyor.
22.02.2020Gündem
Af yasasında son durum nedir Genel af yasası çıkıyor mu
Af yasasında son durum nedir? Genel af yasası çıkıyor mu?Af yasası kamuoyunun gündeminde... Mahkum ve mahkum yakınları günlük olarak af ile ilgili haberleri kontrol ederken son açıklama Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan geldi. İşte Feyzioğlu'nun açıklamaları...
22.02.2020Gündem
50 yıl daha mı bekleyelim
50 yıl daha mı bekleyelim?Başbakan Ersin Tatar, Maraş toplantısıyla ilgili “Maraş hamledir. Toplantının seçimle ilgisi yok. Maraş için 50 yıl daha mı bekleyelim? Türkiye’nin açıklamaları yüreğimize su serpti” dedi.
18.02.2020Kıbrıs
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, STK temsilcileriyle buluştu
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, STK temsilcileriyle buluştuCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin, ülkeye turist çekme noktasında yaptığı faaliyetlerle ilgili tüm çalışmalarına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni (KKTC) de dahil edeceğini açıkladı.
15.02.2020Siyaset
Türkiye kararını verdi Hayalet şehir için tarihi adım
Türkiye kararını verdi! 'Hayalet şehir' için tarihi adımDoğu Akdeniz'de önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kapalı Maraş'ın açılmasına yönelik önemli bir süreci başlatma kararı aldı.
12.02.2020Haberler
Türkiye kararını verdi Hayalet şehir için tarihi adım
Türkiye kararını verdi! 'Hayalet şehir' için tarihi adımDoğu Akdeniz'de önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kapalı Maraş'ın açılmasına yönelik önemli bir süreci başlatma kararı aldı.
12.02.2020Gündem
Bakan açıkladı 3 Şubattan itibaren başlıyor
Bakan açıkladı! 3 Şubat'tan itibaren başlıyorSon dakika... Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "'Noterlik İşlemlerinde Güvenli Ödeme Sistemi' ve 'Noter Ücretlerinin Kredi Kartı ile Ödenmesi' olarak ifade ettiğimiz bu uygulamalara 3 Şubat 2020 tarihinden itibaren tüm noterliklerde aynı anda başlayacağız" dedi.
22.01.2020Ekonomi
İzmir’i teniste başkent yapalım
İzmir’i teniste başkent yapalım!Sevgili tenis dostları, bugün yazıma Küçük Kulüp Başkanlığı görevine yeniden seçilmemle ilgili birkaç söz ederek başlamak istiyorum...
17.01.2020Ege
Metin Feyzioğlundan CNN Türkte önemli açıklamalar
Metin Feyzioğlu'ndan CNN Türk'te önemli açıklamalarTürkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu CNN Türk’te canlı Hakan Çelik'e açıklamalarda bulundu.
24.11.2019Gündem
Feyzioğlu: CHPnin genel başkanlığı benim meselem değil
Feyzioğlu: CHP'nin genel başkanlığı benim meselem değilTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu CHP’li bir siyasetçinin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettiği ve Erdoğan'ın da ona "CHP’nin Genel Başkanı olmalısın" dediği söylentileri ile ilgili, "Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanı kim olur, genel başkanı ne der, ne zaman değişir ya da bir başka siyasi partinin içişinde ne olur, bu benim meselem değil. Benim meselem olsa olsa size derim ki Cumhurbaşkanı CHP’nin içine karışamaz. Ben bunu demiyorum, bunu CHP’liler söylesin, bu benim meselem değil" dedi.
21.11.2019Gündem
Fevzioğlu: Türkiye’yi bölme projesi çukura gömüldü
Fevzioğlu: Türkiye’yi bölme projesi çukura gömüldüTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekâtı’yla Sevr’de 100 yıl önce ortaya konmuş olan 'Türkiye’yi bölme projesini' bir kez daha yırttığını ve çukura gömdüğünü söyledi. Emperyalistlerin planlarının üç-beş yıllık olmadığına dikkat çeken Feyzioğlu,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kıbrıs'a da çok önem verdiğini ve her konuyu yakından takip ettiğini kaydetti.
2.11.2019Siyaset

Yazar Sonuçları

Melih AşıkMilliyet Yazarı
Çemberin içi dışı!Ya dışındasındır çemberin/ Ya da içinde yer alacaksın/ Kendin içindeyken/ Kafan dışındaysa/ Çaresi yok kardeşim/ Her akşam böyle içip kederlenip/ Mutsuz olacaksın”Murathan Mungan’ın Yeni Türkü tarafından bestelenen bu şiiri biraz politik nasihat da içeriyor...
29.09.2020Gündem
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Bir 12 Eylül sayfası12 Eylül yıl dönümü bağlamında “çok önemli bulduğum” bir tarih sayfasını gün ışığına çıkarmakta fayda görüyorum...
15.09.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Metin FeyzioğluHaberlerAdalet BakanıcoronaAbdulhamit Gül

Metin Feyzioğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.