Metin Feyzioğlu

Metin Feyzioğlu

Türk ceza hukuku profesörü. Prof. Dr. Turhan Feyzioğlu ve Leyla (Cıngıllıoğlu) Feyzioğlu'nun kızı Saide (Feyzioğlu) Buçukoğlu (1950-1969) ile Mehmet Buçukoğlu (1945-2000) çiftinin tek çocuğudur. Annesi doğum sırasında vefat edince, dedesi ve anneannesi tarafından büyütülmüştür. 1986 yılında TED Ankara Koleji'nden, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1992 yılında Kamu Hukuku yüksek lisansını tamamlamıştır. Kamu Hukuku alanında 1995 yılında doktor ünvanını almıştır. 1996 yılında mezun olduğu fakülteye Ceza Hukuku alanında Yardımcı Doçent olarak atanmıştır. Columbia Üniversitesi'nde Hukuk İngilizcesi sertifikasını almıştır. 2000 yılında Doçent, 2005 yılında Profesör olmuştur. 2007 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı olmuş ve bu görevi bir yıl sürdürmüştür. 1991 yılından beri kayıtlı olduğu Ankara Barosu'nun, 10 Ekim 2010 tarihinde gerçekleşen 61. Olağan Genel Kurulu'nda kullanılan oyların yüzde 58'ini alarak başkanlığa seçilmiştir. Ankara Barosu 62. Olağan Genel Kurulu'nda oyların yüzde 60'ını alarak, ikinci kez Ankara Barosu Başkanlığı'na seçilmiştir. 18 Temmuz 2012 tarihinde Bilim Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanından CHP Parti Meclisi üyesi olmuştur. 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan Türkiye Barolar Birliği 32. olağan genel kurulunda delege oylarının yüzde 50'sini alarak Türkiye Barolar Birliği'nin 8. başkanı seçilmesinin ardından parti meclisi üyeliğinden istifa etmiştir. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Metin Feyzioğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 796 metin feyzioğlu haberi bulunmuştur.
‘Kapılar bütün avukatlara açıldı’
‘Kapılar bütün avukatlara açıldı’Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, yeni dönemin yeni anlayışla başlayacağını belirterek, "Bugün itibarıyla TBB'nin kapıları bütün avukatlara açılmıştır. Bugün itibarıyla TBB'de avukatlara kısıtlı alanlar artık kaldırılmıştır" dedi.
12.12.2021Gündem
Barolar Birliği’nde Sağkan dönemi
Barolar Birliği’nde Sağkan dönemiTürkiye Barolar Birliği'nin (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda dün başkanlık seçimi yapıldı. Mevcut Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan'ın listelerinin yarıştığı seçimde, yeni TBB Başkanı Erinç Sağkan oldu.
6.12.2021Siyaset
Son dakika! Türkiye Barolar Birliği’nin yeni başkanı Erinç Sağkan oldu
Son dakika! Türkiye Barolar Birliği’nin yeni başkanı Erinç Sağkan olduTürkiye Barolar Birliği’nin (TBB) yeni başkanı Ramiz Erinç Sağkan oldu.
5.12.2021Gündem
Türkiye Barolar Birliği'nde seçim heyecanı
Türkiye Barolar Birliği'nde seçim heyecanıTürkiye Barolar Birliği'nin (TBB) 36'ncı Olağan Genel Kurulu'nda oy verme işlemi başladı. 348 delegenin oy kullanacağı seçimlerde TBB'nin yeni başkanı seçilecek.
5.12.2021Gündem
Feyzioğlu ve Sağkan aday
Feyzioğlu ve Sağkan adayTürkiye Barolar Birliği'nin (TBB) çoklu baro düzenlemesiyle getirilen yeni delege sisteminin ilk kez uygulandığı 36'ıncı Olağan Genel Kurulu dün Ankara'da başladı.
5.12.2021Gündem
Türkiye Barolar Birliği, yeni başkanını seçiyor
Türkiye Barolar Birliği, yeni başkanını seçiyorTürkiye Barolar Birliği'nin 36'ncı Olağan Genel Kurulu, Ankara'da başladı. 2 gün sürecek Genel Kurul'da, TBB'nin yeni başkanı seçilecek.
4.12.2021Gündem
‘3 M’ parolasıyla yola çıkıyoruz’
‘3 M’ parolasıyla yola çıkıyoruz’Ankara 2 No'lu Baro genel kurulunda 1 oy farkla yeni baronun başkanlığına seçilen avukat Eyüphan Korkmaz, Milliyet'e konuştu.
1.12.2021Siyaset
Türkiye'nin ilk Çocuk Adalet Merkezi, Bakan Gül'ün katılımıyla açıldı
Türkiye'nin ilk Çocuk Adalet Merkezi, Bakan Gül'ün katılımıyla açıldıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'nin ilk Çocuk Adalet Merkezi'ni (ÇAM) Erzurum'da açtı. Gül, “Çocuk, yargılandığını değil devletin kendisini suçtan uzak tutmak için seferber olduğunu iliklerine kadar hissetsin, istiyoruz. Özellikle ilk defa suça temas eden çocuklar hakim, savcı, pedagogları aynı zamanda ağabey, abla gibi görsün istiyoruz" dedi.
20.11.2021Gündem
Avukatlık asgari ücretinde müjde
Avukatlık asgari ücretinde müjdeTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Erzincan’da mesleğe yeni başlayacak avukatlar için düzenlenen ruhsat verme ve yemin törenine katıldı.
20.11.2021Siyaset
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan 'avukatlık asgari ücret tarifesi' müjdesi
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan 'avukatlık asgari ücret tarifesi' müjdesiTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Biraz önce Resmi Gazete'ye avukatlık asgari ücret tarifesini enflasyon oranının üzerinde yüzde 25 artışla gönderdik. Maliye Bakanımız, Adalet Bakanımız ile yakın bir çalışma içinde." dedi.
19.11.2021Gündem
İlk aday Ahsen Coşar oldu
İlk aday Ahsen Coşar olduTürkiye Barolar Birliği’nde 4-5 Aralık’ta başkanlık yarışı yaşanacak. Adaylığını açıklayan ilk isim birliğin önceki başkanı Vedat Ahsen Coşar olurken, TBB BaşkanıMetin Feyzioğlu’nun da yeniden aday olacağı belirtiliyor
5.11.2021Gündem
Bakan Gül'den 'hukuk devleti' açıklaması
Bakan Gül'den 'hukuk devleti' açıklamasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "hukuk devleti" ile "kanun devleti"ni değil, insan haklarına dayanan, hukukun evrensel standartlarını koruyan ve geliştiren devleti kastettiklerini belirterek, "Bir hukukçunun mesleki kalitesi de sadece kanunu uygulama kabiliyetine göre ölçülmemelidir." dedi.
25.10.2021Siyaset
Siirt'teki "ışık hadisesi" ilgiyle izlendi
Siirt'teki "ışık hadisesi" ilgiyle izlendiSiirt'in Tillo ilçesinde, İbrahim Hakkı Hazretleri'nin 257 yıl önce yaptırdığı ışık düzeneğiyle güneşin ilk ışınlarının hocası İsmail Fakirullah Hazretleri'nin başucunu aydınlatması hadisesi büyük bir ilgiyle izlendi.
23.09.2021Gündem
Mengü sonsuzluğa uğurlandı
Mengü sonsuzluğa uğurlandıEski CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, dün son yolculuğuna uğurlandı.
22.09.2021Siyaset
Bakan Gül, Filistin Barosu heyetini kabul etti
Bakan Gül, Filistin Barosu heyetini kabul ettiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Filistin Barosu Başkan Yardımcısı Yazeed Makhloof ve beraberindeki heyeti kabul etti.
16.09.2021Gündem
Adalet Bakanı Gül, Filistin Barosu heyetini kabul etti
Adalet Bakanı Gül, Filistin Barosu heyetini kabul ettiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Filistin Barosu Başkan Yardımcısı Yazeed Makhloof ve beraberindeki heyeti kabul etti.
16.09.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye Cumhuriyeti büyük ve güçlü bir devlet
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye Cumhuriyeti büyük ve güçlü bir devletKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine dün gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili, "Türkiye Cumhuriyeti büyük ve güçlü bir devlet. Bölgeye sahip çıkıldığını, en kısa sürede yaraların sarılacağını ve Bozkurt ilçesi gibi diğer zarar gören yerleşim yerlerinin de devletin yapacağı yatırımlarla eski günleri yakalayacağını, refaha kavuşacağı günlerin yakın olduğunu gördüm" dedi.
4.09.2021Siyaset
Başarı sıralamasına karşı “hukuk hüllesi”
Başarı sıralamasına karşı “hukuk hüllesi”Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, önceki gün yeni adli yılın açılışı nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada hukuk eğitimine ayrı bir parantez açtı. Kaliteli hukuk eğitiminin öneminin altını çizen Feyzioğlu, öncelikle eğitim-öğretim kadrolarının mevcutlar açısından bile yeterli olmadığını vurgulayarak, “Çok uzun süre yeni hukuk fakültesi açılmamalıdır” dedi. Yargıda uygulama yanlışlarının önemli bölümünün nedeninin, eğitim öğretim eksikliği ve tecrübe yoksunluğu olduğunu ifade eden Feyzioğlu, “Hukuk mesleklerine giriş sınavı tarihi bir adımdır. Başarı eşiğinin getirilmesi eşit derecede değerlidir” diye konuştu.
3.09.2021Eğitim
‘Mülteci Çocuk’ mesajı
‘Mülteci Çocuk’ mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir programının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde yabancı misyon şefleri ve devlet erkânının tebriklerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.
31.08.2021Siyaset
Adli yıl açılış töreni yeniden Yargıtay’da
Adli yıl açılış töreni yeniden Yargıtay’daYeni Adli Yıl açılış töreni 2017 yılındaki ‘istisna’ hariç 10 yıl aradan sonra ilk kez Yargıtay’ın ev sahipliğinde düzenlenecek. Böylece son yıllarda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne taşındığı için “yargı bağımsızlığı”na ilişkin eleştirilerin hedefi haline gelen adli yıl açılış törenleri için yeni bir sayfa açılmış olacak. Yarın yapılacak törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması ve bir konuşma gerçekleştirmesi bekleniyor.
31.08.2021Siyaset
Konya katliamında 13 gözaltı, bir kaçak
Konya katliamında 13 gözaltı, bir kaçakKonya’nın Meram ilçesinde önceki gün Dedeoğlu ailesinden 7 kişi aralarında husumet bulunan K. ailesi mensubu tarafından katledilmişti. 7 kişiyi öldüren ve K. ailesinin yakını olduğu belirtilen Mehmet Altun (33), polis ekiplerince her yerde aranıyor. Polis, Altun’un kaçtığı güzergahlar ve aracını terk edip gittiği bölgelerde çalışmaları yoğunlaştırırken, gözaltındaki 13 kişinin sorgusu ise sürüyor.
1.08.2021Gündem
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün acı günü!
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün acı günü!Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden 75 yaşındaki annesi Saliha Gül, Gaziantep'te toprağa verildi.
10.04.2021Siyaset
‘Vesayet odaklarına güç veriyorsunuz’
‘Vesayet odaklarına güç veriyorsunuz’Emekli 104 amiralin imzaladığı ve hükümetin “darbe iması” içerdiği gerekçesiyle sert tepki gösterdiği bildiriye yönelik tepki ve tartışmalar dün de sürdü.
6.04.2021Siyaset
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan amirallerin bildirisine tepki
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan amirallerin bildirisine tepkiTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, bazı emekli amirallerin açıklamasını, "Bildiri hem olumsuz çağrışımlara sebebiyet verdiği hem Türkiye için son derece önemli olan Montrö Antlaşması'nın içeride sorgulandığı algısını yarattığı için yanlış olmuştur." şeklinde değerlendirdi.
5.04.2021Gündem
Emre Sarıgedik'ten seçime giremez iddialarına yanıt
Emre Sarıgedik'ten seçime giremez iddialarına yanıtİzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı'nın genel kurulu öncesinde mevcut yönetimden gelen "Emre Sarıgedik, başkan adayı olarak seçime giremez" çıkışına Sarıgedik, hukuku hatırlatarak cevap verdi.
1.04.2021Futbol

Benzer Haber Etiketleri

Metin Feyzioğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.