Milas

Milas

Son dakika Milas haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Milas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Milas haber sayfamızda...

Milas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.286 milas haberi bulunmuştur.
Zincirleme felaket Ölü ve yaralılar var
Zincirleme felaket! Ölü ve yaralılar varMuğla'nın Milas ilçesinde 3 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında bir kişi öldü, 5 kişi yaralandı.
15.01.2021Gündem
‘Standarda göre üretim yapılmalı’
‘Standarda göre üretim yapılmalı’Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MİTSO) ziyaret eden CHP Muğla milletvekilleri Suat Özcan ve Süleyman Girgin, Milas zeytinyağına AB coğrafi işareti alınması nedeniyle Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i kutladı.
15.01.2021Ege
42 ilden büyük
42 ilden büyük!CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Muğla milletvekilleri Suat Özcan ve Süleyman Girgin ile il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaret etti...
13.01.2021Ege
Coğrafi işaret kutlaması
Coğrafi işaret kutlamasıMilas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER) Başkanı Mehmet Kırkık, zeytinyağına AB coğrafi işareti alınması nedeniyle Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Başkanı Reşit Özer’i kutladı...
13.01.2021Ege
Sorumluları bulacağız
Sorumluları bulacağızMülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait olan, ihale usulüyle kiralaması gerçekleştirilen Akkent Atatürk Spor Kompleksi kimliği belirsiz kişiler tarafından talan edildi...
13.01.2021Ege
Mezar kaidesi ve taşı bulundu
Mezar kaidesi ve taşı bulunduMilas’ta arkeolojik sit alanında yapılan kazı çalışmasında, Roma Dönemi’ne ait olduğu değerlendirilen mezar kaidesi ve mezar taşı bulundu.
12.01.2021Ege
Milas’ta gündem kırsal kalkınma
Milas’ta gündem kırsal kalkınmaMilas Belediyesi, 2021 yılının ilk meclis toplantısında 15 ana gündem maddesinin yanı sıra 5 ek gündem maddesi görüşüp karara bağladı...
10.01.2021Ege
Dere ıslahı başlatan belediyeye teşekkür
Dere ıslahı başlatan belediyeye teşekkürYağışlarla birlikte taşıp Söke- Milas Karayolu’nu ulaşıma kapatan Yenidoğan Deresi, Söke Belediyesi ekipleri tarafından temizleniyor.
9.01.2021Ege
Basın emekçilerini unutmadılar
Basın emekçilerini unutmadılarEgeli belediye başkanları ve CHP İzmir milletvekilleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
9.01.2021Ege
Ocak başına geçti, ot kavurdu
Ocak başına geçti, ot kavurduKanal 7’de yayınlanan Özlem Tunca Esirgenç’in sunduğu Mutfağım Şahane programının çekimleri Milas’a bağlı Karacahisar Mahallesi’nde gerçekleşti.
9.01.2021Ege
Milas OSB’de arsa tapuları hazırlanıyor
Milas OSB’de arsa tapuları hazırlanıyorMuğla’nın ilk ve tek Organize Sanayi Bölgesi olan Milas OSB’de 54 sanayi parselinin tapularının çıkarılmasına başlandı.
9.01.2021Ege
Zeytinyağında 63. marka, Ilbıra oldu
Zeytinyağında 63. marka, Ilbıra olduMilas’ta banka memuruyken emekli olup 60 dönümlük arazisinde zeytin ve zeytinyağı üretimine başlayan Duygu Ilbıra, kendi markasını oluşturdu.
8.01.2021Ege
Kuraklık nehirlerin akışını da bozdu
Kuraklık nehirlerin akışını da bozduİstanbul başta olmak üzere Türkiye’yi etkisi altına alan kuraklık sorunu, nehirlerin akış hızını da olumsuz etkiledi.
7.01.2021Gündem
MİTSO’nun hedefi ihracat
MİTSO’nun hedefi ihracatMilas Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MİTSO) başvurusu üzerine Milas zeytinyağına AB’den coğrafi işaret alındı.
6.01.2021Ege
Başkan Tokat, ilçe turunu sürdürüyor
Başkan Tokat, ilçe turunu sürdürüyorMilas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumartesi ve geleneksel Sarı Pazarı’nı ziyaret etti.
6.01.2021Ege
Bayramiç ve Taşköprü AB’ye kabul ediliyor
Bayramiç ve Taşköprü AB’ye kabul ediliyor!Bu yıl Aydın Kestanesi ve Milas Zeytinyağı’nın Avrupa Birliği’nde coğrafi işaret olarak tescil edilmesinin ardından 2021’de Bayramiç Beyazı ve Taşköprü Sarımsağı da AB’ye kabul ediliyor
31.12.2020Ekonomi
Karikatürler sergide
Karikatürler sergideBU yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen eserler Milas Belediyesi toplantı ve düğün salonu girişinde sergileniyor.
30.12.2020Ege
MSKÜ’den 3D eğitim
MSKÜ’den 3D eğitimMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Milas Veteriner Fakültesi, uzaktan eğitim döneminde derslerin verimliliğini arttırmak amacıyla üç boyutlu veteriner anatomik modeller geliştirdi.
29.12.2020Ege
Milas zeytinyağı AB korumasında
Milas zeytinyağı AB korumasındaTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Milas zeytinyağının Avrupa Birliği’nin (AB) coğrafi tescil listesine girmesiyle koruma altına alındığını ve Türkiye’nin AB’den tescil alan ürün sayısının beşe yükseldiğini belirtti...
27.12.2020Ege
Milas’a 41 yeni araç
Milas’a 41 yeni araçMilas Belediyesi, araç filosunu güçlendirdi...
27.12.2020Ege
Milas zeytinyağı AB Komisyonu tarafından koruma altına alındı
"Milas zeytinyağı" AB Komisyonu tarafından koruma altına alındıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, binlerce yılda oluşan bilgi birikimiyle üretilen "Milas zeytinyağı"nın, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından tescil edildiğini ve koruma altına alındığını belirterek, "Bu tescil işleminden sonra ülkemizin, AB'de coğrafi tescil alan ürün sayısı beşe yükseldi." ifadesini kullandı.
27.12.2020Ekonomi
Bu onur Milas’ın
Bu onur Milas’ınMİTSO’nun AB’ye yaptığı başvuru uygun bulundu; Milas zeytinyağı, AB’nin coğrafi işaret siciline yazıldı. Başkan Reşit Özer “Bize inanmadılar, ama başardık” dedi
26.12.2020Ege
Kesintiyi durdurun
Kesintiyi durdurun!Online toplantıda bir araya gelen Kıyı Ege Belediyeler Birliği üyesi başkanlar, salgınla nüfuslarının arttığına dikkat çekti, “İller Bankası kaynaklarından yapılan kesintiler askıya alınmalı” çağrısı yaptı
26.12.2020Ege
Milas zeytinyağı ab tescili aldı
Milas zeytinyağı ab tescili aldıMilas zeytinyağı, Avrupa Birliği’nden (AB) coğrafi işaret almayı başaran ilk ve tek Türk zeytinyağı oldu.
25.12.2020Ekonomi
Gözler, Ege’deki  faylara çevrildi
Gözler, Ege’deki faylara çevrildiProf. Dr. Hasan Sözbilir, “Türkiye ölçeğinde 20 noktada deprem üretme olasılığı olan fay var” uyarısında bulundu
25.12.2020Ege
‘Bir elmanın iki yarısıyız’
‘Bir elmanın iki yarısıyız’Bodrum veMilas kardeş şehir oldu. Karya Belediyeler Birliği’ne giden yolun da temeli atıldı...
25.12.2020Ege
Bakan Varank duyurdu AB nezdinde de tescillendi
Bakan Varank duyurdu! AB nezdinde de tescillendiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milas zeytinyağının, bugün Avrupa Birliği (AB) nezdinde de tescillendiğini bildirdi.
23.12.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli, 3. Tarım Orman Şurası kararlarının birinci yılını değerlendirdi
Bakan Pakdemirli, 3. Tarım Orman Şurası kararlarının birinci yılını değerlendirdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım sektörünün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen büyümeye devam ettiğini belirterek, "İlk 3 çeyrek ortalamasında Türkiye yüzde 0,5 büyüme gösterirken, tarım yüzde 5,3 büyüyerek ekonomimize önemli katkı sağladı. İnşallah bu yılı tarımda önemli bir büyümeyle kapatacağız." dedi.
23.12.2020Ekonomi
Servis alev alev yandı 12 sağlıkçı son anda kurtuldu
Servis alev alev yandı! 12 sağlıkçı son anda kurtulduMuğla’da özel bir hastanenin personelini taşıyan servis aracı olarak kullanılan minibüs, seyir halindeyken alev aldı. İçindeki 12 kişi son anda tahliye edilirken, minibüs yanarak kullanılmaz hale geldi.
21.12.2020Gündem
Üyelerin sorunları çözülüyor
Üyelerin sorunları çözülüyorMilas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) üyelerinin pandemi sürecine ilişkin sorunlarını dinledi, taleplerini not etti.
19.12.2020Ege
Ege zirvesi
Ege zirvesiKemal Kılıçdaroğlu, Ege Bölgesi’ndeki CHP’li belediyelerin başkanlarıyla online toplantıda bir araya geldi. Üçer dakika söz alan 49 katılımcı; sorun, öneri ve projelerini dile getirdi
17.12.2020Ege
Milas zeytinyağının geleceği çok parlak
Milas zeytinyağının geleceği çok parlakMilas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) tarafından ilçede üretilen zeytinyağına coğrafi işaret tescili alınması, sektöre yeni markalar kazandırmaya devam ediyor.
17.12.2020Ege
Dostlar aç kalmıyor
Dostlar aç kalmıyorSokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde belediyeler can dostları unutmadı.
12.12.2020Ege
Dere taşması nedeniyle ulaşıma kapanan kara yolu yeniden açıldı
Dere taşması nedeniyle ulaşıma kapanan kara yolu yeniden açıldıAydın'ın Söke ilçesinde Yenidoğan Deresi'nin taşması sonucu tek taraflı ulaşıma kapanan Söke-Milas kara yolu, yeniden ulaşıma açıldı.
12.12.2020Gündem
Şehitlik Anıtı hızla yükseliyor
Şehitlik Anıtı hızla yükseliyorMilas Belediyesi tarafından Üçyol Mahallesi’nde bulunan Güven Park’a yapılacak olan Şehitlik Anıtı’nda çalışmalar hızla devam ediyor.
11.12.2020Ege
‘Milas’a yapılmış en vicdanlı hizmet’
‘Milas’a yapılmış en vicdanlı hizmet’Milas Belediyesi, bir ilk olarak, pandemi kuralları çerçevesinde Milas Deprem Mastır Planı Çalışma ve Sunum Toplantısı düzenledi...
9.12.2020Ege
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğlada taziye ziyaretinde  bulundu
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla'da taziye ziyaretinde bulunduİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla'da eşi Süleyman Şah Gökcan'ı kaybeden AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'a taziye ziyaretinde bulundu.
9.12.2020Siyaset
Milas, bölgenin parlayan yıldızı
Milas, bölgenin parlayan yıldızıMilas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için çalıştıklarını belirten Başkan Muhammet Tokat, 10 yıllık süreçte, ülkenin ve bölgenin yıldızı olacaklarını söyledi.
8.12.2020Ege
Bu levrek başka
Bu levrek başkaMilas’ta 60 üretici, atıl durumdaki tarım arazilerinde açılan toprak havuzlarda çipura ve levrek üretiyor...
7.12.2020Ege
Atıl tarım arazilerine yaptıkları havuzlarda balık üretiyorlar
Atıl tarım arazilerine yaptıkları havuzlarda balık üretiyorlarMuğla'nın Milas ilçesinde, atıl durumdaki tarım arazilerinde açılan toprak havuzlarda toplam 60 üretici tarafından çipura ve levrek üretiliyor. Milas Su Ürünleri Üreticileri Birlik Başkanı Muhammet Toğuç, toprak havuzlarda yıllık 9 bin ton olan balık üretiminin pandemi döneminde düştüğünü belirterek, "Milas üretiyor, Türkiye tüketiyor" dedi.
7.12.2020Ekonomi
MİTSO’dan yapılandırma çağrısı var
MİTSO’dan yapılandırma çağrısı varMilas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO), üyelerini aidat borçlarını yapılandırmaya davet ediyor...
6.12.2020Ege
‘Engel sadece zihinlerdedir’
‘Engel sadece zihinlerdedir’Dünya Engelliler Günü’nde Egeli başkanlar, “Hep birlikte engelsiz bir dünya yaratalım” mesajı verdi.
4.12.2020Ege
Kuyumcunun eşi kabusu yaşadı Kelepçeleyip altınlarını çaldılar...
Kuyumcunun eşi kabusu yaşadı! Kelepçeleyip altınlarını çaldılar...Muğla’da 2 gaspçı, kuyumculuk yapan Ufuk Aydınol’u evine kadar takip etti. Aydınol’un sabah evden çıkmasını fırsat bilen şahıslar, evin bahçesinde yakaladıkları Aydınol’un eşini kelepçeleyip altınları çalarak kaçtı. Zanlılardan biri, titiz çalışma sonucu yakalandı.
3.12.2020Gündem
61 markalı zeytinyağı
61 markalı zeytinyağıMilas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ilçe sınırları içindeki memecik türü zeytin ağaçlarından erken hasat, soğuk sıkımla elde edilen zeytinyağına coğrafi işaret alınmasıyla birlikte zeytinyağında markalaşma da arttı.
1.12.2020Ege
Karikatürler yarışı
Karikatürler yarışıMilas Belediyesi’nin bu yıl 11. kez düzenleyeceği Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’na başvurular başladı.
30.11.2020Ege
Devrilen traktörün altında kalan yaşlı çift öldü
Devrilen traktörün altında kalan yaşlı çift öldüMuğla'nın Milas ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkarak devrilen traktörün altında kalan yaşlı çift hayatını kaybetti.
29.11.2020Gündem
Kadına şiddete ‘dur’ dediler
Kadına şiddete ‘dur’ dedilerMuğlalı Pusula Grubu’nun yeni single çalışması ‘Son Şarkım’ kadın cinayetlerine ve toplumsal şiddete karşı bir duruş sergileyen video klibiyle dinleyicilerden tam not aldı.
29.11.2020Ege
Pusulanın yeni teklisi yayında
Pusula'nın yeni teklisi yayındaPusula'nın yeni single çalışması "Son Şarkım" tüm dijital platformlarda yayında. 2017 yılında yayınladıkları "Gel" EPsi ile müzikal serüvenine başlayan Muğla grubu Pusula, 2019 yılında yayınlanan "Rüya"nın ardından yeni single çalışması olan "Son Şarkım" ile 20 Kasım’da dijital platformlarda yerini aldı.
26.11.2020Kültür Sanat

Yazar Sonuçları

Nükhet EveriMilliyet Yazarı
Karia Yolu’nda macera ve gizemTarihiyle, doğasıyla tarifi imkânsız bir gizeme sahip Karia Yolu, National Geographic’in belirlediği dünyada gezilebilecek en iyi 35 yer listesinde; “Macera” kategorisinde 3’üncü sırada yer aldı...
28.11.2020Cumartesi

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirgazetemuğlamilas

Milas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.