Mişel Avn

Mişel Avn

Son dakika Mişel Avn haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mişel Avn gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mişel Avn haber sayfamızda...

Mişel Avn

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 152 misel avn haberi bulunmuştur.
BMden Lübnanda hükümeti kuramayan siyasilere Biden eleştirisi
BM'den Lübnan'da hükümeti kuramayan siyasilere "Biden" eleştirisiBirleşmiş Milletler (BM) Lübnan Özel Koordinatörü Jan Kubis, Lübnanlı yetkilileri "ülkedeki ekonomik duruma rağmen hükümeti kurma sürecinde ABD'de yönetimin değişmesini beklemekle" eleştirdi.
28.12.2020Dünya
Lübnan 2020 yılında ekonomik sorunlarla boğuştu
Lübnan 2020 yılında ekonomik sorunlarla boğuştuLübnan, iç savaştan sonraki en zorlu dönemini yaşarken 2020'de ekonomik ve siyasi sorunlar bir kat daha arttı.
22.12.2020Uzmanpara
Lübnan zorlu geçen 2020 yılında ekonomik ve siyasi sorunlarla boğuştu
Lübnan zorlu geçen 2020 yılında ekonomik ve siyasi sorunlarla boğuştuLübnan, iç savaştan sonraki en zorlu dönemini yaşarken 2020'de ekonomik ve siyasi sorunlar bir kat daha arttı.
22.12.2020Ekonomi
Lübnan Cumhurbaşkanından yardım çağrısı
Lübnan Cumhurbaşkanı'ndan yardım çağrısıLübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, uluslararası toplumdan ülkesine yardım etmesini istedi.
3.12.2020Dünya
Macrondan Lübnan açıklaması: Dünya Bankası, BM ve AB fon oluşturacak
Macron'dan Lübnan açıklaması: Dünya Bankası, BM ve AB fon oluşturacakFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Lübnan'ın yeniden inşası için Dünya Bankası, BM ve Avrupa Birliği'nin (AB) bir fon oluşturmaya karar verdiğini açıkladı.
2.12.2020Dünya
Beyrut patlamasıyla 28inci gözaltı
Beyrut patlamasıyla 28'inci gözaltı! Lübnan yargısı, Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta meydana gelen patlamayla ilgili yürütülen soruşturmada hakkında gözaltı kararı verilenlerin sayısının 28'e ulaştığını duyurdu.
8.11.2020Dünya
Dünya liderlerinden Bidena tebrikler gelmeye başladı
Dünya liderlerinden Biden'a tebrikler gelmeye başladıDünya liderleri, ABD'de 3 Kasım'da yapılan 59. başkanlık seçimini kazanan Demokrat aday Joe Biden'ı tebrik etmeye başladı.
8.11.2020Dünya
Beyrutta tarihi enkaz kaldırılmayı bekliyor
Beyrut'ta tarihi enkaz kaldırılmayı bekliyorTarihi patlamanın meydana geldiği Beyrut Limanı içinde büyük oranda ayıklanan 300 bin tonu aşkın metal, toprak ve beton moloz, aradan geçen üç aya rağmen hala kaldırılmadı. Limandaki depo, bina ve malzemelerdeki hasarın boyutu 350 milyon dolar.
7.11.2020Dünya
Lübnan’da görev tekrar Hariri’de
Lübnan’da görev tekrar Hariri’deLübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, başkent Beyrut’ta 4 Ağustos’ta meydana gelen patlamadan bu yana süren siyasi krizin aşılması için, yeni hükümeti kurma görevini eski Başbakan Saad el-Hariri’ye verdi.
23.10.2020Dünya
Lübnanda hükümeti Hariri kuracak
Lübnan'da hükümeti Hariri kuracakBeyrut'u yerle bir eden tarihi patlamanın ardından siyasi krize giren ülkede, Cumhurbaşkanı Avn hükümeti kurma görevini bu kez eski başbakan Hariri'ye verdi.
22.10.2020Dünya
Lübnan-İsrail sınır anlaşmazlığı müzakereleri başladı
Lübnan-İsrail sınır anlaşmazlığı müzakereleri başladıLübnan ile İsrail arasındaki tartışmalı sınırın belirlenmesine yönelik müzakereler Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde başladı.
14.10.2020Dünya
Lübnan: İsraille müzakerelerin ilk aşaması deniz sahasıyla sınırlı olacak
Lübnan: İsrail'le müzakerelerin ilk aşaması deniz sahasıyla sınırlı olacakLübnan, Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde İsrail'le yürütülecek müzakerelerin ilk aşamasının "teknik ve deniz sahasıyla" sınırlı olacağını duyurdu.
13.10.2020Dünya
Lübnanda hükümeti kurma çalışmaları yeniden başlıyor
Lübnan'da hükümeti kurma çalışmaları yeniden başlıyorLübnan'da geçen ay başarısızlıkla sonuçlanan hükümeti kurma çalışmaları 15 Ekim'de yeniden başlayacak.
7.10.2020Dünya
Son dakika... Lübnandan İsrail açıklaması: Anlaşmaya varıldı
Son dakika... Lübnan'dan İsrail açıklaması: Anlaşmaya varıldıGelen son dakika haberine göre; Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri, İsrail'le aralarında uzun zamandır sorun olan kara ve deniz sınırını belirleme müzakereleri için çerçeve anlaşmasının sağlandığını söyledi.
1.10.2020Dünya
Kuveyt Emirinin vefatı dolayısıyla 7 Arap ülkesinde yas ilan edildi
Kuveyt Emiri'nin vefatı dolayısıyla 7 Arap ülkesinde yas ilan edildiKuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın hayatını kaybetmesinin ardından Katar, Mısır, Ürdün, Filistin, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'de yas ilan edildi.
29.09.2020Dünya
Lübnan’da yine hüsran
Lübnan’da yine hüsranLübnan’da Mustafa Edib 3 haftalık görüşmelere rağmen hükümeti kuramadı ve görevi iade etti. Fransa’nın destek verdiği Edib’in açıklamasının ardından ülke belirsizliğe sürükleniyor
27.09.2020Dünya
Lübnan Başbakanı: Ülkenin içinden geçtiği dönem istisnai
Lübnan Başbakanı: Ülkenin içinden geçtiği dönem istisnaiLübnan Başbakanı Hassan Diyab, ülkenin siyasi güçlerden çekişmeleri durdurmalarını gerektiren istisnai bir dönemden geçtiği uyarısında bulundu.
26.09.2020Dünya
Fransa: Lübnan’da hükumet kurulmazsa ülke çökebilir
Fransa: 'Lübnan’da hükumet kurulmazsa ülke çökebilir'Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Agnes Von Der Mühll, Lübnanlı siyasetçilere seslenerek, hükumetin kurulmaması durumunda ülkenin çökebileceğini ifade etti.
23.09.2020Dünya
Lübnandan Suriyeli mültecilerin dönüşü için uluslararası destek talebi
Lübnan'dan Suriyeli mültecilerin dönüşü için uluslararası destek talebiLübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, ülkesindeki Suriyeli mültecileri vatanlarına geri göndermek için uluslararası destek talebinde bulundu.
22.09.2020Dünya
Beyrutta dokuz kişi hala kayıp
Beyrut'ta dokuz kişi hala kayıpLübnan'ın başkentini yıkan tarihi patlamanın üzerinden 40 günden fazla süre geçti, resmi yetkililer iki Suriye vatandaşı ile yedi Lübnanlının hala kayıp olduğunu açıkladı.
19.09.2020Dünya
Macronun Lübnan adımı çıkmaza girdi
Macron'un Lübnan adımı çıkmaza girdiFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ekonomik kriz ve Beyrut Limanı'ndaki patlamayla sarsılan Lübnanlı siyasi gruplara teknokratlar hükümetini dayatma yönünde başlattığı girişim tehlikede.
17.09.2020Dünya
Lübnanda yeni hükümetin kurulmasına yönelik beklentiler boşa çıktı
Lübnan'da yeni hükümetin kurulmasına yönelik beklentiler boşa çıktıLübnan'da yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Edib, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na çıkarak kabineyi oluşturma çalışmalarını Cumhurbaşkanı Avn ile paylaştı.
14.09.2020Dünya
Son dakika... Beyrut limanında büyük yangın
Son dakika... Beyrut limanında büyük yangınLübnan'ın başkentini yerle bir eden patlamadan bir ay sonra bu kez limandan yoğun dumanlar yükseliyor, ordu yangını kontrol etmek için helikopterlerin kullanılacağını duyurdu.
10.09.2020Dünya
Beyrut Limanında flaş gelişme 4 tondan fazla amonyum nitrat bulundu
Beyrut Limanı'nda flaş gelişme! 4 tondan fazla amonyum nitrat bulunduLübnan ordusundan yapılan yazılı açıklamada, geçen ay 2 bin 750 ton amonyum nitrat maddesinin infilak ettiği Beyrut Limanı'ndaki çalışmaların sürdüğü aktarıldı.
3.09.2020Dünya
Lübnanda hükümeti kurma görevi büyükelçiye verildi
Lübnan'da hükümeti kurma görevi büyükelçiye verildiBeyrut'taki tarihi patlamanın ardından kabinenin istifa ettiği ülkede, Cumhurbaşkanı Avn Mustafa Edib'i yeni hükümeti kurması için yetkilendirdi.
31.08.2020Dünya
BMden Lübnan için gıda krizi uyarısı
BM'den Lübnan için gıda krizi uyarısıBM Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu, "Yıl sonu itibarıyla Lübnan halkının yarısı temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayabilir" değerlendirmesinde bulundu.
30.08.2020Dünya
Lübnanda koalisyon turu başlıyor
Lübnan'da koalisyon turu başlıyorTarihi patlamanın ardından hükümetin istifa etmesiyle yeni bir siyasi krize giren Ortadoğu ülkesinde, yeni haftayla birlikte koalisyon arayışına girişilecek.
28.08.2020Dünya
Hariri davası sonuçlandı
Hariri davası sonuçlandı!BM’nin yürüttüğü davada karar açıklandı. Suriye hükümeti ve Hizbullah liderlerinin müdahalesi olmadığı belirtilirken, Hizbullah üyesi Selim Cemil Ayyaş suikastı düzenlemekten suçlu bulundu.
19.08.2020Dünya
Tüm dünya bu olayı konuşmuştu Türkiyede onarılacak
Tüm dünya bu olayı konuşmuştu! Türkiye'de onarılacakLübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen şiddetli patlamada hasar gören askeri gemi Türkiye'de tamir edilecek.
18.08.2020Dünya
Lübnanın başkenti Beyrutta OHAL bir ay uzatıldı
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta OHAL bir ay uzatıldıLübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük can ve mal kaybına yol açan şiddetli patlamanın ardından ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) bir ay uzatıldı.
17.08.2020Dünya
Lübnan Cumhurbaşkanı Avndan İsrail ile barışa açık kapı
Lübnan Cumhurbaşkanı Avn'dan 'İsrail ile barışa' açık kapıLübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, ülkesinin gelecekte İsrail ile barış yapma ihtimalinin sorulması üzerine, "Bu değişir. Bizim, İsrail ile sorunlarımız var ve ilk önce bunları çözmeliyiz." dedi.
16.08.2020Dünya
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: Misliyle karşılığını alacaklar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: Misliyle karşılığını alacaklar!Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hz. Ali Camii’ndeki cuma namazının ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "Kemal Reis gereken cevabı verdi. Karşılığını misliyle alacaklar. Sivil gemilerimize karşı yapılabilecek en ufak bir saldırıyı cevapsız bırakamayız." ifadelerini kullandı.
14.08.2020Siyaset
Russel Crowedan Beyrutun sembol lokantasının yeniden açılması için bağış
Russel Crowe'dan Beyrut'un sembol lokantasının yeniden açılması için bağışAvustralyalı ünlü Aktör Russel Crowe, Beyrut'taki patlamada zarar gören mütevazi ancak ünlü lokanta "Le Chef"in kurtarılması için düzenlenen bağış kampanyasına yardımda bulundu.
14.08.2020Dünya
Beyrutta 15 gün olağanüstü hal ilan edildi
Beyrut'ta 15 gün olağanüstü hal ilan edildiBeyrut Limanı'nda meydana gelen şiddetli patlamanın ardından ilk kez toplanan Lübnan Meclisi, başkent Beyrut'ta bugünden geçerli olmak üzere 15 gün süreyle olağanüstü hal (OHAL) ilan etti.
13.08.2020Dünya
Beyrut Limanı, patlamadan bir hafta sonra kısmi olarak faaliyete başladı
Beyrut Limanı, patlamadan bir hafta sonra kısmi olarak faaliyete başladıLübnan'da geçen hafta büyük patlamalara sahne olan Beyrut Limanı, bir hafta sonra kısmi bir şekilde faaliyetlerine yeniden başladı.
12.08.2020Dünya
İstifa eylemleri dindirmedi
İstifa eylemleri dindirmediLübnan’ın başkenti Beyrut’ta gerçekleşen ve hükümetin istifasıyla sonuçlanan patlamanın ardından ülkede protesto gösterileri sona ermedi.
12.08.2020Dünya
Lübnan Ordusu: Kayıpları arama çalışmaları devam ediyor
Lübnan Ordusu: Kayıpları arama çalışmaları devam ediyorLübnan ordusu, yerel ve yabancı kurtarma ekipleriyle Beyrut Limanı'ndaki patlama sonucu kayıp durumundaki kişileri arama çalışmalarının sürdüğünü duyurdu.
11.08.2020Dünya
Beyruttaki patlamada 8 bin bina hasar gördü
Beyrut'taki patlamada 8 bin bina hasar gördü200'ü aşkın insanın hayatına mal olan tarihi patlamanın bilançosu netleşiyor, zarar gören binalardan 50'si ise tarihi nitelik taşıyor.
11.08.2020Dünya
İstifasını açıkladı
İstifasını açıkladı!Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlamanın ardından başlayan gösteriler devam ederken, Başbakan Hassan Diyab istifa ettiğini açıkladı.
11.08.2020Dünya
Son dakika Lübnan Başbakanı Hassan Diyab istifa kararı aldı
Son dakika! Lübnan Başbakanı Hassan Diyab istifa kararı aldıGelen bir son dakika haberine göre; Lübnan Başbakanı Hassan Diyab, Beyrut Limanı’ndaki şiddetli patlamanın ardından gelen yoğun baskılar üzerine istifa etti. Diyab istifa sonrası açıklama yaptı. Öte yandan Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, istifasını sunan Başbakan Hassan Diyab'dan yeni hükümet kuruluncaya kadar görevini sürdürmesini istedi.
10.08.2020Dünya
NASA bu fotoğrafları paylaştı Lübnanda dehşetin resmi...
NASA bu fotoğrafları paylaştı! Lübnan'da dehşetin resmi...NASA, Lübnan'daki Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamaya ait uydu görüntülerini yayınladı. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Beyrut'taki patlamaya ait uydu verilerini paylaştı. Uydulardan elde edilen veriler patlamanın etkisini 3.3 ila 4.5 şiddeti arasında bir depremde ortaya çıkan güce denk olarak gösteriyor.
10.08.2020Dünya
Lübnan’da değişim çağrısı
Lübnan’da değişim çağrısıPatlamanın ardından Lübnan’daki siyasi kriz derinleşiyor. Önceki gün gerçekleşen ‘öfke günü’ eylemlerinin ardından hükümetten ilk istifa geldi. Başbakan Hasan Diab ise, ülkenin içinde olduğu kriz nedeniyle erken seçim çağrısı yapacağını açıkladı
10.08.2020Dünya
Lübnanda patlama nedeniyle bakan ve milletvekili istifaları sürüyor
Lübnan'da patlama nedeniyle bakan ve milletvekili istifaları sürüyorLübnan'daki Beyrut Limanı'nda çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine ve binlercesinin yaralanmasına neden olan patlamanın ardından 1 bakan ve 1 milletvekili daha görevinden istifa etti.
9.08.2020Dünya
Macrondan Lübnan için acil yardım çağrısı
Macron'dan Lübnan için acil yardım çağrısıBirçok ülke lideriyle video konferans yöntemiyle görüşen Fransa Cumhurbaşkanı, muhtemel adımların hızla atılmasını istedi.
9.08.2020Dünya
Fransa: Beyruttaki patlama soruşturmasında yer alıyoruz
Fransa: Beyrut'taki patlama soruşturmasında yer alıyoruzLübnan'da en az 160 kişinin can verdiği korkunç patlamanın soruşturmasına katıldıklarını belirten Beyrut Büyükelçisi Foucher, teknik destek sağlandığını söyledi.
9.08.2020Dünya
Türk heyeti Beyrut’ta
Türk heyeti Beyrut’taCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, patlamayla sarsılan ve yaralarını sarmaya çalışan Beyrut’ta temaslarda bulundu
9.08.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Çavuşoğlu yurda döndü
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Çavuşoğlu yurda döndüCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamayla sarsılan Lübnan'a destek ziyaretini tamamlayarak yurda döndü.
8.08.2020Siyaset
Son dakika Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Çavuşoğlu Beyrutta
Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Çavuşoğlu Beyrut'taCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun’u ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Oktay, "Beyrut Limanı tekrar ayağa kaldırılıncaya kadar Mersin Limanımızın Lübnan'ın hizmetinde olacağını ifade ettik." dedi.
8.08.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Lübnanda
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Lübnan'daCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Lübnan'ın başkenti Beyrut'a geldi. Fuat Oktay'a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da eşlik ediyor.Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, resmi görüşmelerin ardından patlamanın meydana geldiği limanı da ziyaret ederek AFAD ve Türk Kızılay ekiplerince yardım çalışmaları yürütülen bölgede incelemelerde bulunacak.
8.08.2020Siyaset
Oktay ve Çavuşoğlu Lübnan’a gidiyor
Oktay ve Çavuşoğlu Lübnan’a gidiyorTürkiye 4 Ağustos’ta meydana gelen patlamanın ardından Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yaralarının sarılması için harekete geçti.
8.08.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

lübnanBeyrutpatlamaBeyrut patlamasıMişel Avn

Mişel Avn ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.