Numan Kurtulmuş

Numan Kurtulmuş

Adalet ve Kalkınma Partisi Ordu 1 .sıra Adayı. 1959′da Ünye’de dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde aldı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde 1982 yılında ve 1984 yılında da yüksek lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde uzun yıllar Sosyal Siyaset, Çalışma Ekonomisi ve İnsan Kaynakları Yönetimi derslerini verdi. Kurtulmuş, 1998 yılında siyaset yaşamına girerek Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 04 Ekim 2012 günü AK Parti Ekonomi İşleri Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Kurtulmuş, 29 Ağustos 2014 tarihinde 62. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nde Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirilmiş ve halen bu görevi sürdürmektedir.Kurtulmuş, evli ve üç çocuk babasıdır.

Numan Kurtulmuş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.561 numan kurtulmus haberi bulunmuştur.
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Kılıçdaroğlunu kınadı
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Kılıçdaroğlu'nu kınadı!AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Kılıçdaroğlu'nun kullandığı nefret dili siyaseti kirletiyor. Demokrasi ve milli irade hazımsızlığının dozunu her geçen gün artıran bu saygısız şahsı şiddetle kınıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
12.01.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu’na tepki: ‘Milli iradeye saygısızlık’
Kılıçdaroğlu’na tepki: ‘Milli iradeye saygısızlık’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘sözde cumhurbaşkanı’ ifadesi tepkilere neden oldu.
11.01.2021Siyaset
Kılıçdaroğluna peş peşe sert tepkiler: Derhal özür dilemelidir
Kılıçdaroğlu'na peş peşe sert tepkiler: Derhal özür dilemelidir!CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için kullandığı "sözde" ifadesi büyük tepki topladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Anayasal kurumlara, meşruiyete, milli iradeye saygı göstermek herkesin vazifesidir" ifadesiyle tepkisini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kılıçdaroğlu'nu özür dilemeye çağırdı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kılıçdaroğlu için "tarihin çöplüğünde yerini alacak" dedi. Hükümet Sözcüsü Ömer Çelik de "Kılıçdaroğlu'nun milli iradeye saygısızlık ettiğini" savundu.
10.01.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Kılıçdaroğluna en büyük cevabı aziz milletimiz 2023te verecektir
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Kılıçdaroğlu'na en büyük cevabı aziz milletimiz 2023'te verecektirAK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na en büyük cevabı milletin 2023 seçimlerinde vereceğini belirtti.
10.01.2021Siyaset
Henüz köprüyü geçmiş değiliz
Henüz köprüyü geçmiş değilizAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, başörtüsü ve darbe tartışmalarına değinirken, “hala birilerinin zihninde darbe, demokrasiyi içselleştirememiş olan birilerinin zihninde bu milletin bu medeniyet yürüyüşünü akamete uğratmak için darbe hayallerinin yer aldığını da maalesef çok net bir şekilde görüyoruz” dedi
7.01.2021Siyaset
Son dakika AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuştan tepki: Büyük saçmalık
Son dakika! AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan tepki: Büyük saçmalık!Gelen bir son dakika haberine göre; AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, Sözcü'nün Ayasofya haberi hakkında ise "Büyük saçmalık!" ifadesini kullandı.
2.01.2021Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuştan Ayasofya paylaşımı
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan Ayasofya paylaşımıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, bir gazetenin, "2020'de hatırlanmak istenmeyen, felaket ve gözyaşı" olarak nitelendirilen olayların arasına Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin açılmasını eklemesine tepki gösterdi.
1.01.2021Siyaset
Son dakika... Sözcü gazetesine siyasilerden Ayasofya tepkisi
Son dakika... Sözcü gazetesine siyasilerden Ayasofya tepkisiAyasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasını "2020'nin felaketleri" arasında gösterdiği gerekçesiyle Sözcü gazetesine siyasiler tepki gösterdi.
1.01.2021Siyaset
‘Bu fikir koronadan daha tehlikelidir’
‘Bu fikir koronadan daha tehlikelidir’Eski Kültür Bakanı ve eski CHP Milletvekili Fikri Sağlar’ın katıldığı bir televizyon programında “Türban irticai faaliyetlerin, şeriat isteyenlerin üniformasıdır. Başörtüsü ise yüzyıllar boyunca Anadolu’da bir geleneksel giysidir. Ben yargılandığım zaman türbanlı bir hakimin haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var” sözlerine tepki yağdı.
1.01.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Önümüzde Türkiyenin önlenemez yükselişi diyebileceğimiz bir dönem geliyor
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Önümüzde 'Türkiye'nin önlenemez yükselişi' diyebileceğimiz bir dönem geliyorAK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "Yeniden güçlü, büyük Türkiye istikametinde çok büyük adımlar attık. Önümüzde inşallah Türkiye'nin önlenemez yükselişi diyebileceğimiz bir dönem geliyor" dedi.
31.12.2020Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuştan erken seçim açıklaması
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan erken seçim açıklaması AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "Türkiye'de ne rasyonel şartlar erken seçimi söylüyor ne de Türkiye Büyük Millet Meclisi aritmetiği erken seçim olmasına imkan tanıyor. Dolayısıyla Türkiye'de bir erken seçim yoktur." dedi
24.12.2020Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Fransa ve Japonyanın Ankara büyükelçilerini kabul etti
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Fransa ve Japonya'nın Ankara büyükelçilerini kabul ettiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro ile Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki'yi ayrı ayrı kabul etti.
23.12.2020Siyaset
‘Cumhur İttifakı’nda farklı yaklaşım yok’
‘Cumhur İttifakı’nda farklı yaklaşım yok’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘HDP’nin kapatılması gerektiği’ tartışmalarına ilişkin, “Cumhur İttifakı içinde farklı bir yaklaşım yok. Demokrasi ve hukuk devleti, terör karşısında çaresiz değildir” dedi.
23.12.2020Siyaset
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelikten AİHMin Demirtaş kararı için flaş açıklama
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten AİHM'in Demirtaş kararı için flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; AK Parti MYK sonrası sözcü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, Belçika Temsilciler Meclisinin Dağlık Karabağ kararına ilişkin "Hiçbir hükmü yoktur, geçersiz, haksız, hukuksuz, hakkaniyetsiz ve gayrimeşrudur." ifadelerini kullandı. Çelik, koronavirüsün mutasyona uğradığı konusuna dair, "Gerekli tüm tedbirler alınacaktır" ifadesini kullandı. Çelik AİHM'in Demirtaş kararına ilişkin, "Hukuk sistemimiz gerekçeli kararı değerlendirecek." dedi.
22.12.2020Siyaset
Bütçede tartışmalı final
Bütçede tartışmalı finalCumhurbaşkanlığı Hükümeti’nin üçüncü, AK Parti hükümetlerinin ise 19. bütçesi olma özelliğini taşıyan 2021 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun teklifi Meclis’ten geçti.
19.12.2020Siyaset
‘Reform için adalet lazım’
‘Reform için adalet lazım’CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Olay TV canlı yayınında gündeme ilişkin konuştu.
18.12.2020Siyaset
Son dakika... Akademinin yüz karası Yeter artık
Son dakika... Akademinin yüz karası! 'Yeter artık'Son dakika haberlere göre, bir televizyon programında üniversiteler için ‘fuhuş yuvası’ ifadesini kullanan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na tepki yağdı. Skandal sözler siyasetin gündemine otururken; Sofuoğlu, hakkında soruşturma başlatıldı.
18.12.2020Gündem
Vahim yanlıştan bir an önce dönün
Vahim yanlıştan bir an önce dönünTBMM’de dört parti, yaptırım kararına karşı ortak bildiri yayımlayarak, “ABD’yi bu vahim yanlıştan bir an evvel geri dönmeye” davet etti.
16.12.2020Siyaset
‘Parti kapatma sonuç vermez’
‘Parti kapatma sonuç vermez’AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin HDP’nin kapatılmasına yönelik çıkışı konusunda, “parti kapatmanın Türkiye’de olumlu sonuçları görülmedi” ifadesini kullandı.
16.12.2020Siyaset
Son dakika AK Partiden ABDnin yaptırım kararına sert tepki
Son dakika! AK Parti'den ABD'nin 'yaptırım' kararına sert tepkiGelen bir son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD'nin 'yaptırım' kararları hakkında resmi twitter hesabından sert açıklamalarda bulundu. Sözcü Çelik, ABD'nin Türkiye'ye yönelik S-400 yaptırım kararına ilişkin, "Bu kararın hiçbir hukuki zemini yoktur, adaletten uzaktır ve müttefiklik ilişkisi bakımından tamamen yanlıştır." ifadesini kullandı.
15.12.2020Siyaset
Son dakika... Numan Kurtulmuştan ABDye yaptırım tepkisi Akıl dışı vahim bir karar
Son dakika... Numan Kurtulmuş'tan ABD'ye yaptırım tepkisi! Akıl dışı vahim bir kararAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye bu kadar büyük para verdiği S-400'leri laf olsun diye almadı, ihtiyacı var." dedi.
15.12.2020Siyaset
‘ABD bu vahim yanlıştan derhal geri dönmeli’
‘ABD bu vahim yanlıştan derhal geri dönmeli’ABD, Rusya’dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım kararı aldı. Savunma Sanayii Başkanlığı, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve 3 Başkanlık yetkilisi yaptırım listesine alındı. Dışişleri Bakanlığı, skandal karara ilişkin “ABD’nin, tek taraflı yaptırımlar içeren kararını kınıyor ve reddediyoruz. ABD’yi bu vahim yanlıştan geri dönmeye davet ediyoruz” açıklamasını yaptı.
15.12.2020Dünya
Bütçe teklifi maratonu başladı
Bütçe teklifi maratonu başladı2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin görüşmeleri dün başladı. Koronavirüs tedbirleri altında gerçekleşen görüşmelerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, hükümet adına bütçe sunumunu gerçekleştirdi
8.12.2020 Siyaset
TBMMde bütçe maratonu başlıyor
TBMM'de bütçe maratonu başlıyorTBMM Genel Kurulu'nda, yarın başlayacak 'bütçe maratonu' 18 Aralık’ta tamamlanacak. Bütçe görüşmelerinde, Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan önlemler uygulanacak.
6.12.2020Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: Bu millet seni affetmeyecek
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: Bu millet seni affetmeyecekGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk kadınına seçme seçilme hakkının 86. yıl dönümü programında konuşma yaptı. CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Vekilin benim askerime, orduma hakaret edecek. Bay Kemal senin ağzından bir olumsuz bir ifade çıkmayacak. Bu millet seni affetmeyecek. Hakaret edilen ordu ve onun her mensubu birer Mehmetçiktir. Biz Mehmetçiğimizi size yedirtmeyiz ve yedirtmeyeceğiz. İşte daha geçenlerde... Gördünüz, cenaze namazında bile bu ahlâksız, terbiyesiz adam yanında birisiyle konuşurken pişmiş kelle gibi sırıtıyor. Yahu bu milletin değerleri, kutsalları var. Siz bu kutsallara karşı bu denli ahlaki olmayan yollara tevessül edemezsiniz' dedi.
3.12.2020Siyaset
AK Partili Kurtulmuştan Kılıçdaroğlunun açıklamalarına tepki: Sözler akıl, izan ve siyasi ahlak dışı
AK Parti'li Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki: Sözler akıl, izan ve siyasi ahlak dışıAK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "CHP'nin Genel Başkanı'nın muhalefet etmek adına Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelttiği sözler akıl, izan ve siyasi ahlak dışı, politikalarının tamamen dibe vurduğunu gösteren hezeyanlarıdır." dedi.
2.12.2020Siyaset
Siyaseti geren sözlere soruşturma
Siyaseti geren sözlere soruşturmaCHP’li Başarır’ın Tank-Palet Fabrikası’nın devrine ilişkin, “Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış. 20 milyon dolara satıldığı söyleniyor, 50 milyon dolara satılmış” sözlerine resen soruşturma başlatıldı
30.11.2020Siyaset
Kurtulmuştan, CHPli Başarırın sözlerine tepki
Kurtulmuş'tan, CHP'li Başarır'ın sözlerine tepkiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ı, Türk ordusu hakkındaki ifadeleri nedeniyle kınadı.
29.11.2020Siyaset
Son dakika... CHPli vekilin Türk ordusu için kullandığı ifadeye çok sert tepki
Son dakika... CHP'li vekilin Türk ordusu için kullandığı ifadeye çok sert tepkiGelen son dakika haberine göre; CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır katıldığı televizyon programında Tank-palet fabrkiasında Katar'ın ortaklığına ilişkin anlaşmayı gündeme getirirken Türk ordusu için "satıldı" ifadesini kullandı. Başarır'ın ifadelerine siyasilerden büyük tepki geldi. Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Türk ordusuna yönelik sözleri nedeniyle CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldı.
29.11.2020Siyaset
Halka bomba yağdıranlara ceza yağdı
Halka bomba yağdıranlara ceza yağdı!Cezaları üst sınırdan ve indirimsiz veren mahkeme darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten dört ‘sivil imam’ Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş ile Ankara’ya bomba yağdıran F-16 pilotlarını yönlendiren 15 eski askeri 79’ar kez ağırlaştırılmış müebbete mahkûm etti. Sanıklar ayrıca 3 bin 901 yıl hapis cezasına çarptırıldı...
27.11.2020Gündem
Kurtulmuştan, Akıncı Üssü davası kararına ilişkin değerlendirme
Kurtulmuş'tan, Akıncı Üssü davası kararına ilişkin değerlendirmeAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Akıncı Üssü davası kararına ilişkin yaptığı değerlendirmede, adaletin yerini bulduğunu belirtti. Kurtulmuş, 'Adalet yerini buldu. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. FETÖ'cü hainler hak ettikleri cezayı aldı. Bu hainlere karşı mücadelemiz her alanda devam edecek' dedi.
26.11.2020Siyaset
Akdeniz’de skandal
Akdeniz’de skandalAkdeniz’de Türkiye bandıralı yük gemisi Alman fırkateyni tarafından durduruldu ve Libya’ya uygulanan ‘silah ambargosunu deldiği’ iddiasıyla arama yapıldı
24.11.2020Dünya
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuştan korsan müdahaleye tepki
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan korsan müdahaleye tepkiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye'den Libya'ya giden Türk ticaret gemisine yönelik bir Alman fırkateyninden yapılan korsan müdahale kabul edilemez." ifadesini kullandı.
23.11.2020Siyaset
Bakan Pekcandan vefat eden annesi için taziye sunanlara teşekkür paylaşımı
Bakan Pekcan'dan vefat eden annesi için taziye sunanlara teşekkür paylaşımıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, dün vefat eden annesi İhsan Kadaifci'nin cenaze namazına katılan ve taziyede bulunanlara teşekkürlerini iletti.
21.11.2020Siyaset
TL’ye güven artacak yatırımlar hızlanacak
TL’ye güven artacak yatırımlar hızlanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Derdimiz yatırım, istihdam, üretim ve ihracat” dedi. Erdoğan, yatırımların hızlanmasını temin edeceklerini, TL’ye güveni artıracaklarını vurguladı
21.11.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Pekcan’ın acısını paylaştı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Pekcan’ın acısını paylaştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, annesi İhsan Kadaifci’yi kaybeden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı acılı gününde yalnız bırakmadı.
21.11.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Pekcanın annesinin cenaze törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Pekcan'ın annesinin cenaze törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Ticaret Bakanı Ruhsan Pekcan'ın annesi İhsan Kadaifci'nin cenaze törenine katıldı.
20.11.2020Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Pekcanın annesinin cenaze törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Pekcan'ın annesinin cenaze törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın annesi İhsan Kadaifci'nin cenaze törenine katıldı.
20.11.2020Gündem
Son dakika... Merkez Bankasının faiz kararı Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklama
Son dakika... Merkez Bankası'nın faiz kararı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18. MÜSİAD EXPO Fuarı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Gerekirse şu aşamada bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğinin farkındayız. Dün faiz kararını bu çerçevede değerlendiriyoruz. Ülkemizi faiz, enflasyon, kur sarmalıdan çıkarmak zorundayız. Aksi halde bedel ödemek durumunda kalırız. Reformlarla ülkemiz bu kronik sancıdan kurtulacak' dedi.
20.11.2020Siyaset
Yanan tarihi camide inceleme
Yanan tarihi camide incelemeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çıkan yangında büyük zarar gören Tarihi Vaniköy Camii’nde incelemede bulundu.
20.11.2020Siyaset
Ahmet Kekeç son yolculuğuna uğurlandı
Ahmet Kekeç son yolculuğuna uğurlandıGazeteci yazar Ahmet Kekeç son yolculuğuna uğurlandı. Yakalandığı koronavirüse nedeniyle yaşamını yitiren Kekeç için Eyüpsultan Camii'nde öğle vakti cenaze namazı kılındı. Cenazede taziyeleri Kekeç'in ağabeyi Nusret Kekeç, kardeşi Hüseyin Kekeç ve amcası Derviş Kekeç kabul etti.
19.11.2020Gündem
‘Türkiye’nin önünü kesmek istiyorlar’
‘Türkiye’nin önünü kesmek istiyorlar’AK Parti Arnavutköy 5. Olağan İlçe Kongresinde konuşan Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Türkiye’nin önünü kesmeye, Türkiye’yi yolundan çevirmeye çalışıyorlar. Türkiye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı ve ferasetli liderliğiyle yoluna devam ediyor” dedi.
15.11.2020Siyaset
Numan Kurtulmuş: Türkiyeyi yolundan çevirmeye çalışıyor
Numan Kurtulmuş: Türkiye'yi yolundan çevirmeye çalışıyorAK Parti Arnavutköy 5. Olağan İlçe Kongresinde konuşan Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye'nin önünü kesmeye, Türkiye'yi yolundan çevirmeye çalışıyor. Türkiye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı ve ferasetli liderliğiyle yoluna devam ediyor" dedi.
14.11.2020Siyaset
Ermenistan teslim oldu
Ermenistan teslim olduAzerbaycan ordusunun 44 gün sürdürdüğü Dağlık Karabağ’ı kurtarma harekâtı, Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya arasında yapılan anlaşma ile tamamlandı. 9 maddelik anlaşmaya göre, Karabağ’a yaklaşık 2 bin kişilik Rus Barış Gücü konuşlandırılacak. Laçın, Kelbecer, Ağdam ve Gazah bölgesi Azerbaycan’a bırakılacak.
13.11.2020Dünya
Viyana’daki saldırıyı DAEŞ üstlendi
Viyana’daki saldırıyı DAEŞ üstlendiAvusturya’nın başkenti Viyana’da meydana gelen terör saldırısında 4 sivilin hayatını kaybettiği açıklandı. Saldırıda 14 kişi yaralanırken, bazılarının durumunun ağır olduğu da bildirildi. Saldırıyı Daeş üstlendi
4.11.2020Dünya
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuştan Avusturyaya taziye mesajı
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan Avusturya'ya taziye mesajıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Avusturya'nın başkenti Viyana'daki saldırılara ilişkin taziye mesajı yayımladı.
3.11.2020Siyaset
Burhan Kuzu uğurlandı
Burhan Kuzu uğurlandıKoronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eski TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve eski AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu (65), dün son yolculuğuna uğurlandı.
3.11.2020Gündem
Son dakika... Burhan Kuzuya veda Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar
Son dakika... Burhan Kuzu'ya veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu için Fatih Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.
2.11.2020Siyaset

Yazar Sonuçları

Abdullah KarakuşMilliyet Yazarı
Darbe tartışmaları ve Amerika rüyasıDarbe tartışmaları demokrasinin kabul edemeyeceği bir konu...
8.01.2021Gündem
Abdullah KarakuşMilliyet Yazarı
Azerbaycan mesajları, AB ve TürkiyeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye yaptırımların görüşüleceği AB zirvesi öncesi Azerbaycan yolunda net mesajlar verdi...
11.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

AK partiNuman KurtulmuşAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuşrecep tayyip erdoğanchp

Numan Kurtulmuş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.