şarık tara

şarık tara

Son dakika şarık tara haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şarık tara gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şarık tara haber sayfamızda...

şarık tara haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 398 sarik tara haberi bulunmuştur.

Ünlü iş adamı Şarık Tara, son yolculuğuna uğurlandı
Ünlü iş adamı Şarık Tara, son yolculuğuna uğurlandı88 yaşında hayatını kaybeden ünlü iş adamı Şarık Tara son yolculuğuna uğurlandı. Tara ailesi cami avlusunda taziyeleri kabul ederken, cenaze törenine Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eski başbakanlardan Mesut Yılmaz da katıldı. 88 yaşında vefat eden Enka İnşaat ve Sanayi AŞ kurucusu ve Onursal Başkanı Şarık Tara, son yolculuğuna uğurlandı. Bebek Camii'nde öğle namazını müteakip düzenlenen cenaze törenine Tara'nın ailesi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, eski Başbakan Mesut Yılmaz ve iş dünyasının önemli isimleri katıldı. Cenazede Tara ailesi taziyeleri kabul ederken, cami avlusu Tara'nın sevenleri ile doldu taştı. “Dünyada ses getiren yatırımlar yaptı” CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şarık Tara'nın Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli iş insanlarından biri olduğunu belirterek, "Önemli bir kurumun başındaydı. Oluşturduğu kurumun kültürünü de oluşturdu. Sadece Türkiye'de değil, dünyada ses getiren yatırımlar yaptı. Bugün kendisini sonsuzluğa uğurluyoruz. Allah'tan rahmet diliyoruz. İş dünyasına başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Hepimizin başı sağ olsun” dedi. “Büyük bir değeri kaybettik” Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise, "Hem spor camiasına, Türk sporuna yaptığı katkılarından dolayı kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Cumhurbaşkanımız aileye taziye dileklerini iletti. Hükümet adına ben de buradayım. Okuduğumuz zaman inşaat sektöründeki başarılarıyla tüm dünyada adımızı duyuran çok değerli bir büyüğümüzdü. Biz de onu örnek alırdık. Sohbetlerimiz de olmuştu. Büyük bir değeri kaybettik, başımız sağ olsun” diye konuştu. Tara'nın naaşı, alınan helalliğin ardından Ulus Mezarlığı'na defnedildi.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları