Siyam ikizleri

Siyam ikizleri

Son dakika Siyam ikizleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Siyam ikizleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Siyam ikizleri haber sayfamızda...

Siyam ikizleri haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 136 siyam ikizleri haberi bulunmuştur.

Siyam ikizleri ayrılmak için gün sayıyor
Siyam ikizleri ayrılmak için gün sayıyorAntalya'da yaşayan Evrensel ailesi, kafadan yapışık dünyaya gelen Derman ve Yiğit adını verdikleri siyam ikizlerinin sağlıklı bir şekilde ayrılarak, evlerinde koşturmalarını hayal ediyor. Anne Fatma Evrensel, "Çok şükür bir sıkıntıları yok, sadece bitişik olduğu için zorlanıyorum. Kucağıma, yatırarak alabiliyorum. Üç ay sonra tedavilerimiz başlayacak. Doktorlar damarlarına bakacaklar. 'Ameliyatı 6 aylıkken yapacağız' dediler" açıklamasını yaptı. Bebeğinin biri ağlarken diğerinin uyuduğunu bazen de ikisinin aynı anda ağladığını dile getiren Evrensel, birini uyuturken diğeri ağladığında zorlandığını anlattı.Antalya'da kafadan yapışık dünyaya gelen siyam ikizleri, sempatik tavırlarıyla ailenin prensleri oldu. Alanya ilçesinde 22 Haziran'da sezaryenle dünyaya gelen Evrensel ailesinin kafadan yapışık siyam ikizleri, Akdeniz Üniversitesi Hastanesindeki tedavilerinin ardından taburcu oldu. Evde bakımları yapılan, beyinleri ayrı ancak ana toplardamarı ortak olan ikizlerin gelişim göstermesi, gülümsemesi aileyi de mutlu ediyor.Turizm sektöründe işçi olarak çalışan 40 yaşındaki Ömer ve 32 yaşındaki Fatma Evrensel çiftinin özenle bakımlarını yaptığı, anne sütü ve biberonla beslediği ikizlerin gülümsemesi ve beslenmelerinin normal şekilde devam etmesi aileyi de mutlu ediyor. Evrensel ailesi, Derman ve Yiğit ismi verilen bebeklerini ayrı ayrı kucaklarına almanın hayalini kuruyor.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları