Soykırım

Soykırım

Son dakika soykırım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan soykırım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan soykırım haber sayfamızda...

Soykırım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.665 soykirim haberi bulunmuştur.
Arjantinde kürtaja onay çıktı
Arjantin'de kürtaja onay çıktıDışarıda gösteriler yapılırken Senato'dan geçen düzenleme, Devlet Başkanı Fernandez'in önüne gidecek. Fernandez'in imzasıyla Arjantin kürtaja izin veren ilk Latin Amerika ülkesi olacak.
30.12.2020Dünya
Arjantinde kürtaj karşıtı ve yanlısı gösteri
Arjantin'de kürtaj karşıtı ve yanlısı gösteriArjantin Senatosunda kürtajın yasallaşmasını kapsayan kanun tasarısı tartışılırken, Kongre binasının önünde bu tasarıyı destekleyen ve karşı çıkan binlerce kişi gösteri düzenledi.
29.12.2020Dünya
Son dakika... Türkiye Çevre Ajansının kurulması teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Son dakika... Türkiye Çevre Ajansının kurulması teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
24.12.2020Siyaset
Fransız gazeteci Ruanda soykırımını inkar ettiği için yargılanacak
Fransız gazeteci Ruanda soykırımını inkar ettiği için yargılanacakFransız gazeteci Natacha Polony'nin, 800 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği Ruanda soykırımını inkar ettiği gerekçesiyle yargılanacağı bildirildi.
18.12.2020Dünya
AK Partili Dağdan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyere karikatürist tepkisi
AK Parti'li Dağ'dan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'e karikatürist tepkisiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'Uluslararası İzmir Mizah Festivali'ne Türk ve İslam karşıtı karikatüristlerin davet edilmesine tepki gösterdi. Dağ, "Bu insanların İslam karşıtlığı, soykırım düşüncelerini meşrulaştırmaya hiçbirimizin hakkı yok" dedi.
18.12.2020Siyaset
Arakanlı mültecileri taşıyan teknedeki şiddetin görüntüleri ortaya çıktı
Arakanlı mültecileri taşıyan teknedeki şiddetin görüntüleri ortaya çıktıBangladeş’ten tekne ile Malezya’ya geçmeye çalışan Arakanlı Müslümanların insan kaçakçılarının şiddetine uğradığını gözler önüne seren video kayıtları ortaya çıktı.
15.12.2020Dünya
Bosna Kasabı Karadzicin adı yazılı tabela, yurttan kaldırıldı
"Bosna Kasabı" Karadzic'in adı yazılı tabela, yurttan kaldırıldı"Bosna Kasabı" olarak bilinen savaş ve soykırım suçlusu Radovan Karadzic'in adının yazılı olduğu tabela, Bosna Hersek'in Pale şehrindeki öğrenci yurdunun duvarından kaldırıldı.
10.12.2020Dünya
Bangladeş, Arakanlı mültecileri tartışmalı adaya yerleştiriyor
Bangladeş, Arakanlı mültecileri tartışmalı adaya yerleştiriyorBangladeş, Myanmar'daki baskı ve şiddetten kaçarak ülkeye sığınan Arakanlı mültecileri, Bengal Körfezi açıklarında Bhasan Char Adası'na yerleştirmeye başladı.
4.12.2020Dünya
Adolf Hitler adlı aday Namibyada seçim kazandı
Adolf Hitler adlı aday Namibya'da seçim kazandıAfrika ülkelerinden Namibya'daki yerel seçimlerde ezici bir zafer kazanan Adolf Hitler adlı politikacı, dünya hakimiyeti kurmak gibi bir planı olmadığını söyledi.
4.12.2020Dünya
21. yüzyılın kilit meselesi Kudüs’tür
'21. yüzyılın kilit meselesi Kudüs’tür'TBMM Başkanı Şentop, “Kudüs meselesi, 21. yüzyılın en önemli meselesidir, kilit meselesidir. 21. yüzyılda başta Müslümanlar olmak üzere, mazlum milletlerin güçleneceği, haklarını, hukuklarını alacağı bir mevsimin içindeyiz” dedi.
30.11.2020Siyaset
Son dakika... Sudanda binlerce kişi nihai barış anlaşmasını kutladı
Son dakika... Sudan'da binlerce kişi nihai barış anlaşmasını kutladı!Sudan'da, geçiş hükümetiyle yıllardır silahlı mücadele yürüten ayrılıkçı hareketler arasında geçen ay imzalanan nihai barış anlaşması, binlerce kişinin katılımıyla kutlandı.
15.11.2020Dünya
Ruanda soykırımından sorumlu tutulan Felicien Kabuga hakim karşısına çıkıyor
Ruanda soykırımından sorumlu tutulan Felicien Kabuga hakim karşısına çıkıyorUluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizması (UCMRM), Ruanda soykırımını finanse etmekten sorumlu tuttuğu isimlerden Felicien Kabuga'nın bu hafta ortasında hakim karşısına çıkacağını açıkladı.
9.11.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun’da konuştu: Yaraları saracağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun’da konuştu: Yaraları saracağızCumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Samsun 7. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada İzmir depreminde enkaz kaldırma çalışmalarının bitmesinin ardından süratle yeni binaların yapımına başlanacağını belirtti. Erdoğan, “Yağmurlar bastırmadan yaraları saracağız” dedi.
2.11.2020Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Srebrenitsa mesajı
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Srebrenitsa mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Avrupalı Müslümanlar, sistematik olarak ayrımcılığa uğramakta, hak ve özgürlükleri ellerinden alınmaktadır." dedi.
1.11.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Srebrenitsa mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Srebrenitsa mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Soykırım: Srebrenitsa'dan Alınan Dersler" başlıklı Liderler Zirvesine bir videomesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsan hakları ve demokrasi konusunda dünyaya ders veren ülkelerin, bugün İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığında başı çektiğini görüyoruz. Irkçı terörizm birçok Batı ülkesinde veba gibi yayılmakta kimi zaman devlet başkanlığı seviyesinde himaye görmektedir." dedi.
1.11.2020Haberler
Ruandada 5 bin kişilik toplu mezar bulundu
Ruanda'da 5 bin kişilik toplu mezar bulunduRuanda'nın doğusunda yaklaşık 5 bin soykırım kurbanının olduğu tahmin edilen bir toplu mezar bulundu.
28.10.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Fransız mallarına boykot çağrısı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fransız mallarına boykot çağrısıGelen son dakika haberlerine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Fransız markalarına boykot çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Buradan milletime sesleniyorum. Sakın Fransız markalara asla iltifat etmeyin, bunları satın almayın' dedi.
26.10.2020Siyaset
Kıran: Rohingya krizi modern çağın trajedisi
Kıran: Rohingya krizi modern çağın trajedisiDışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Myanmar’daki Müslümanların 50 yılı aşkın süredir acı çektiklerini belirterek, “Rohingya krizi, modern çağın en ağır trajedilerinden biridir” dedi.
21.10.2020Dünya
Vişegrad Ülkeleri filmleri İstanbul Modern Sinemada
Vişegrad Ülkeleri filmleri İstanbul Modern Sinema'daVişegrad ülkeleri sinemalarından örneklerin sunulacağı “Vişegrad Düşleri” başlıklı program 22 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında İstanbul Modern Sinema’da izleyiciyle buluşuyor
16.10.2020Kültür Sanat
Gence’ye kalleş saldırı: 9 ölü
Gence’ye kalleş saldırı: 9 ölüErmenistan, ilan edilen ateşkesin üzerinden 24 saat geçmeden Azerbaycan’ın ikinci büyük kenti Gence’de yine sivilleri hedef aldı. Bir apartmana isabet eden füze en az 9 kişinin ölümüne, 34 kişinin yaralanmasına neden oldu
12.10.2020Dünya
Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum
"Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum"Covid-19 salgın 2020'nin başından itibaren dünyada geriye kalan tüm gündemleri ikinci plana attı. Pandeminin neden olduğu ölümlerin yanı sıra ekonomik ve sosyolojik etkileri de her geçen gün daha fazla netleşiyor. Corona virüsün dünyayı etkisi altına almaya başladığı ilk aylardan sonra bu konuda yavaş yavaş bir literatür de oluşmaya başladı. Tellekt de bu literatüre "Salgın: Tükeniş Çağında Dünyayı Yeniden Düşünmek" adını taşıyan derlemeyle önemli bir katkıda bulunuyor. Paul Auster'den İonna Kuçuradi'ye, Bekir Ağırdır'dan Görgün Taner'e farklı alanlarda önemli işlere imza atmış isimlerin yazılarının yer aldığı kitabı derleyen Didem Bayındır ile "Salgın" üzerine konuştuk.
Ermenistana destek vermişti  Cardi B özür diledi...
Ermenistan'a destek vermişti! Cardi B özür diledi...Amerikalı rap sanatçısı Cardi B, Ermenistan için yaptığı destek çağrısına gelen tepkilerden sonra özür mesajı yayınladı.
8.10.2020Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi TBMMde kabul edildi
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi TBMM'de kabul edildiSon dakika haberine göre, Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlar kapsamında hudut, şümul, miktar ve zamanı hükümetçe takdir ve tespit edilmek üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yurt dışına gönderilmesinde hükümete verilen izin süresini 31 Ekim 2020'den itibaren 1 yıl uzatan Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Aynı zamanda Türkiye'nin, Lübnan'da konuşlu Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) TSK unsurlarıyla verdiği desteğin süresinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
6.10.2020Gündem
Son dakika: Ruanda soykırımı zanlısı üç kişi Belçikada yakalandı
Son dakika: Ruanda soykırımı zanlısı üç kişi Belçika'da yakalandı!AFP'nin son dakika olarak duyurduğu habere göre, Ruanda soykırımı zanlısı üç kişi Belçika'da yakalandı.
3.10.2020Dünya
Azerbaycan’dan büyük darbe
Azerbaycan’dan büyük darbeAzerbaycan, 4 gündür süren çatışmalarda Ermenistan’a ait 200 tank ve zırhlı araç, 30 hava savunma sisteminin imha edildiğini ve 2 bin 300 Ermeni askerinin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
1.10.2020Dünya
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Ermenistan ordusu geri çekilirse, çatışmalar durur
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: 'Ermenistan ordusu geri çekilirse, çatışmalar durur!'Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Karabağ'da stratejik noktaların işgalden kurtarıldığını belirterek, "Azerbaycan’ın tek koşulu Ermenistan ordusunun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse çatışmalar durur." dedi.
30.09.2020Dünya
MSBden flaş Ermenistan paylaşımı Tüm dünyanın gözü önünde...
MSB'den flaş Ermenistan paylaşımı! Tüm dünyanın gözü önünde...Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından son dakika açıklaları yapıldı. MSB'den yapılan açıklamada, Hocalı'da soykırım yapan, Azerbaycan topraklarını işgal eden Ermenistan'ın bugün de tüm dünyanın gözü önünde masum sivilleri hedef aldığı belirtildi.
30.09.2020Haberler
MSBden flaş Ermenistan paylaşımı Tüm dünyanın gözü önünde...
MSB'den flaş Ermenistan paylaşımı! Tüm dünyanın gözü önünde...Milli Savunma Bakanlığı, 1992'de Hocalı'da yaşanan soykırıma ilişkin görüntüleri paylaşarak, Ermenistan'ın, bugün de tüm dünyanın gözü önünde masum sivilleri hedef aldığını belirtti.
30.09.2020Gündem
Son dakika... İbrahim Kalından Pelosiye: Ön yargılı bir siyasetçi
Son dakika... İbrahim Kalın'dan Pelosi'ye: Ön yargılı bir siyasetçiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'nin Türkiye hakkındaki skandal açıklamasına sert tepki gösterdi.
25.09.2020Siyaset
Kolombiyada halk İspanyol subayın heykelini yıktı
Kolombiya'da halk İspanyol subayın heykelini yıktıKolombiya'nın Popayan kentinde protestocular, soykırım ve köleliği temsil ettiği gerekçesiyle İspanyol Sebastian de Belalcazar'ın heykelini devirdi.
17.09.2020Dünya
Soykırımı itiraf ettiler
'Soykırım'ı itiraf ettilerMyanmar'dan kaçan iki asker, Lahey'de görüntülü alınan ifadelerinde Arakanlı Müslümanları toplu mezarlara gömdüklerini söyledi. Askerlerden Myo Win Tun "Ayrım yapmadan herkesi vurduk" derken, diğer asker Zaw Naing Tun "20 köyü haritadan sildik" ifadesini kullandı.
8.09.2020Dünya
Endonezya’da denizde mahsur kalan 297 Arakanlı Müslüman kurtarıldı
Endonezya’da denizde mahsur kalan 297 Arakanlı Müslüman kurtarıldıEndonezya’nın Açe eyaletinde tekneleriyle denizde mahsur kalan 297 Arakanlı Müslüman kurtarıldı.
7.09.2020Dünya
MHP’li Erkan Akçay’dan Macron ve muhalefete tepki
MHP’li Erkan Akçay’dan Macron ve muhalefete tepkiManisa'da partisinin Selendi İlçe Kongresi'ne katılan MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, son günlerde açıklamalarıyla Türkiye’yi hedef alan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a ve hükümeti eleştiren muhalefete yüklendi.
6.09.2020Siyaset
İngilterede Uygur Türklerine karşı soykırım iddiaları incelenecek
İngiltere'de Uygur Türklerine karşı 'soykırım' iddiaları incelenecekİngiltere'de kamu mahkemesi Uygur Türklerine İngiltere'de kamu mahkemesi Uygur Türklerine karşı "soykırım"  iddialarını inceleyecek.
3.09.2020Dünya
ABDden Afganistanda savaş suçlarını soruşturan Uluslararası Ceza Mahkemesi yetkililerine yaptırım
ABD'den Afganistan'da savaş suçlarını soruşturan Uluslararası Ceza Mahkemesi yetkililerine yaptırımABD, Amerikan askerlerinin Afganistan'da savaş suçu işleyip işlemediklerini soruşturan Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin, (UCM) aralarında Başsavcı Fatou Bensouda'nın da bulunduğu üst düzey yetkililerine yaptırım uygulamaya başladı.
3.09.2020Dünya
Ruanda soykırımının sorumlularından Karemera öldü
Ruanda soykırımının sorumlularından Karemera öldüDokuz yıldır müebbet hapis cezası çeken eski İçişleri Bakanı, Senegal'deki cezaevinde 69 yaşında öldü.
2.09.2020Dünya
Hotel Rwanda filminin esin kaynağı olan Hutu gözaltına alındı
Hotel Rwanda filminin esin kaynağı olan Hutu gözaltına alındıRuanda'da "Hotel Rwanda" filminin esin kaynağı olan Hutu Paul Rusesabagina, 'terörist faaliyetler' yürüttüğü gerekçesiyle gözaltına alındı.
1.09.2020Dünya
Son dakika... Türkiyeden ABye çağrı: Hakkaniyet bekliyoruz
Son dakika... Türkiye'den AB'ye çağrı: Hakkaniyet bekliyoruzAB'ye çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Hakkaniyet bekliyoruz. Bu hakkaniyet çerçevesinde de Türkiye'nin geri adım atmasını kimse beklemesin' dedi.
29.08.2020Siyaset
Protestoda ikinci dalga
Protestoda ikinci dalga!ABD’deki polisin siyahilere yönelik şiddeti devam ederken, en büyük tepki NBA oyuncularından geldi. Basketbolcular, protesto için maça çıkmadı. NBA Yönetimi iki gün maçları tatil etti. Amerika Futbol Ligi, Amerikan Beyzbol Ligi’nde karşılaşmalar birbiri ardına ertelendi.
28.08.2020NBA
Bosna Kasabı Mladic için kritik gün
'Bosna Kasabı' Mladic için kritik günSoykırım ve savaş suçlarından 2017'de ömür boyu hapse mahkum edilen Bosnalı Sırpların eski lideri Ratko Mladic, bu kez temyiz duruşması için mahkemede.
26.08.2020Dünya
ABDden Çine Uygur Türkleri hamlesi: Soykırım olarak nitelemeyi düşünüyor
ABD'den Çin'e Uygur Türkleri hamlesi: 'Soykırım' olarak nitelemeyi düşünüyorABD'de Başkan Donald Trump yönetiminin, Çin'in, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan Uygur Türklerine yönelik "baskı politikasını", "soykırım" olarak nitelemeyi değerlendirdiği iddia edildi.
25.08.2020Dünya
‘Azerbaycan’ın yanındayız’
‘Azerbaycan’ın yanındayız’Türkiye-Azerbaycan ortak askeri tatbikatını izleyen Milli Savunma Bakanı Akar, ‘Ermenistan’a karşı her zaman Azerbaycan’ın yanındayız’ dedi.
14.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Ali ÇınarMilliyet Yazarı
ABD’de kaos beklemek hata olurAmerika’da bu hafta çok kritik iki gün, iki olay yaşanacak...
4.01.2021
DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
İslam, batı ve Aliya İzzetbegoviçİsmail ÖzcanEğitimci/Yazar19 Ekim 2020, “bilge lider”, devlet adamı ve komutan, bilinçli Müslüman Aliya İzzetbegoviç’in ölümünün 17...
16.11.2020Gündem
Belma AkçuraMilliyet Yazarı
Facebook “kötülüğün sıradanlığı”na dur dediYahudi karşıtı şiddette bir artış olduğunu söyleyen Marc Zuckerberg, Holocaust’u reddeden veya tahrif eden içeriği yasaklamak için nefret söylemi politikasını güncelleyeceklerini açıkladıBir gazeteci olarak Irak’tan Güney Afrika’ya, Amerika’dan Almanya’ya uzanan çok sayıda soykırım kamplarını ve müzelerini dolaştım...
25.10.2020Pazar
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
CARDI B, ÖZÜR DİLEDİ SIRA ÜNAL ÇEVİKÖZ’DE‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisini izlerken yaptığı paylaşımlarla Türkler’in sempatisini kazanan ABD’li rap yıldızı Cardi B, bu kez kızdırdı...
10.10.2020Cadde
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Paşinyan şamar oğlanıSosyal medyada Putin’in Ermenistan Başbakanı Paşinyan’ın suratına telefonu kapatan bir videosu dolaşıyor...
7.10.2020Siyaset
Özay ŞendirMilliyet Yazarı
Fransa olmasa ne fark etmez?1994’te Ruanda’da 800 bin kişi öldü...
11.09.2020Gündem
Tunca BenginMilliyet Yazarı
Fransa’nın  derdi ne?Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki kararlığını hazmedemeyen Fransa haddini aşan hamleler yapıyor ve sözler sarf ediyor...
31.08.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

soykırımArakanazerbaycanruandaMyanmar

Soykırım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.