Spil Dağı

Spil Dağı

Son dakika spil dağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan spil dağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan spil dağı haber sayfamızda...

Spil Dağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 250 spil dagi haberi bulunmuştur.
Virüsle tüketim yüzde 30 arttı
Virüsle tüketim yüzde 30 arttı!Öğrencilere yönelik tasarruf projesi başlatan Prof.  Dr. Ayaz “Pandemide hijyen ihtiyacıyla su kullanımı da arttı” dedi.
18.01.2021Ege
Spil’e ilk kar düştü
Spil’e ilk kar düştüMANİSA’nın 1517 metre yüksekliğindeki Spil Dağı Milli Parkı’na mevsimin ilk karı düştü.
15.01.2021Ege
Yılkı atları şehirde
Yılkı atları şehirdeSpil Dağı Milli Parkı’nda yaşayan ve Manisa’nın simgesi haline gelen yılkı atları, yiyecek bulamayınca kent merkezine indi.
9.01.2021Ege
Manisa’nın altyapısına 265 milyon
Manisa’nın altyapısına 265 milyonManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ’nin alt ve üstyapı müjdelerini paylaştı.
28.11.2020Ege
Spil’in hurdaları
Spil’in hurdalarıManisa’nın 1517 rakımlı Spil Dağı’nda kaza yapan ve oldukları yerden çıkarılamayan araçlar, Türkiye’nin tek solo alpinisti dağcı Erdek Cennet tarafından görüntülendi.
20.11.2020Ege
Spil’de kaderine terk edilen araçlar görüntülendi
Spil’de kaderine terk edilen araçlar görüntülendiManisa’nın 1517 rakımlı Spil Dağında kaza yapan ve oldukları yerden çıkarılamayan araçlar Türkiye’nin tek solo alpinisti olan dağcı Erdek Cennet tarafından görüntülendi. Araçların bulunduğu ortamlarda araç yolunun olmaması ise araçların o bölgelere nasıl geldiği hakkında kafalarda soru işareti oluşturdu.
18.11.2020Haberler
Bu araba buraya nasıl çıktı
Bu araba buraya nasıl çıktı? Manisa’nın 1517 rakımlı Spil Dağında kaza yapan ve oldukları yerden çıkarılamayan araçlar Türkiye’nin tek solo alpinisti olan dağcı Erdek Cennet tarafından görüntülendi. Araçların bulunduğu ortamlarda araç yolunun olmaması ise araçların o bölgelere nasıl geldiği hakkında kafalarda soru işareti oluşturdu.
18.11.2020Gündem
Spil’de kaderine terk edilen araçlar görüntülendi
Spil’de kaderine terk edilen araçlar görüntülendiManisa’nın 1517 rakımlı Spil Dağında kaza yapan ve oldukları yerden çıkarılamayan araçlar Türkiye’nin tek solo alpinisti olan dağcı Erdek Cennet tarafından görüntülendi. Araçların bulunduğu ortamlarda araç yolunun olmaması ise araçların o bölgelere nasıl geldiği hakkında kafalarda soru işareti oluşturdu.
18.11.2020Gündem
400 efsane ‘Elle beslemeyin’
400 efsane! ‘Elle beslemeyin’TARIM ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 4...
27.09.2020Ege
Spil Dağı Milli Parkı Manisa İlinde Nerededir, Nasıl Gidilir Giriş Ücreti Ve Özellikleri
Spil Dağı Milli Parkı Manisa İlinde Nerededir, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve ÖzellikleriSpil Dağı Milli Parkı Manisa ilinde nerededir? Spil Dağı Milli Parkına nasıl gidilir? Spil Dağı Milli Parkı Giriş ücreti ve özellikleri nelerdir? Spil Dağı Milli Parkının faaliyet durumu nedir? Milli parkın yüzölçümü kaç hektardır? Spil Dağı Milli Parkının Açılış tarihi nedir ve Milli park hangi orman müdürlüğüne bağlıdır? Spil Dağı Milli Parkında kamp yapmak yasak mıdır, gibi daha birçok soruya yanıt veren bilgileri detaylı bir şekilde sizler için derledik.
26.09.2020Tatil
Spil Dağı Manisa İlinde Nerededir, Nasıl Oluşmuştur Yüksekliği Ve Diğer Özellikleri
Spil Dağı Manisa İlinde Nerededir, Nasıl Oluşmuştur? Yüksekliği Ve Diğer ÖzellikleriSpil Dağı ülkemizde bulunan ünlü dağlardan bir tanesidir. Spil Dağı Ege bölgesinde bulunur ve bu dağ ile ilgili efsaneler de bulunmaktadır. İnsanlar tarafından bu kadar merak edilen Spil Dağı nerede, nasıl gidilir, yüksekliği ve diğer özellikleri gibi bilgileri sizler için derledik.
26.09.2020Tatil
Yürüyemez denildi köye muhtar oldu
Yürüyemez denildi köye muhtar olduManisa’da yaşayan Berrin Akduman (56), geçirdiği bel fıtığı ameliyatı sonrası yatalak kaldı.
22.09.2020Ege
Melezleme yoluyla üretildi: Spil karası
Melezleme yoluyla üretildi: Spil karasıManisa'nın Alaşehir ilçesinde melezleme yoluyla üretilip 4 yıl önce tescillenen ve adaptasyonuna halen Manisa Bağcılık Araştırma Endüstri Müdürlüğü'nde devam edilen Spil karası üzümde ilk hasat yapıldı. Tane yapısı ve aroması ile dikkati çeken erkenci bir tür olan siyah çekirdekli Spil karası üzümler piyasaya kilosu 5 liradan satıldı.
28.07.2020Yemek
Spil’in efendisi
Spil’in efendisi!MANİSA’da yer alan Spil Milli Parkı’nda, Osmanlı döneminden bu zamana kadar geldiği sanılan yılkı atları, özgürce dolaşıyor...
28.06.2020Ege
Spil Dağı Milli Parkı’nda ses seda yok
Spil Dağı Milli Parkı’nda ses seda yokManisa Şehzadeler’de her yıl birçok turistin ziyaret ettiği Spil Dağı Milli Parkı, koronavirüs nedeniyle ziyarete kapalı olduğu için konuklarını ağırlayamıyor.
29.04.2020Ege
Manisa laleleri erken açtı Koparmanın cezası 73 bin tl
Manisa laleleri erken açtı! Koparmanın cezası 73 bin tl!Manisa'da yılda sadece bir kez açan ve koruma altına alınan 'Manisa lalesi' (tulipa orphanidea), bu yıl havaların erken ısınmasıyla birlikte çiçek açtı. Spil Dağı Milli Parkı'nda özel bir alanda yetişen Manisa lalesini koparanlar 73 bin 747 lira ceza ödeyecek.
22.04.2020Tatil
Ağaç eve kaçtılar
Ağaç eve kaçtılar!Manisa’da üç arkadaş, koronavirüs salgınından korunmak için Spil Dağı Milli Parkı’ndaki arazilerine ağaç ev yaptı.
28.03.2020Ege
Corona virüsten korunmak için yaptıkları ağaç evde kalıyorlar
Corona virüsten korunmak için yaptıkları ağaç evde kalıyorlarManisa'da 3 arkadaş, koronavirüs salgınından korunmak için Spil Dağı Milli Parkı'ndaki arazilerine ağaç ev yaptı. 7 gündür yaşamlarını burada sürdüren gençler, salgın geçene kadar burada kalmakta kararlı olduklarını söyledi.
27.03.2020Haberler
Kaçırıldıktan 13 gün sonra bulunan genç kız ailesine kavuştu
Kaçırıldıktan 13 gün sonra bulunan genç kız ailesine kavuştuManisa’da kaybolduktan 13 gün sonra bulunan 14 yaşındaki kızın, bir evde alıkonulduğu ortaya çıkarken, genç kız ailesine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.
25.03.2020Haberler
Kaçırıldıktan 13 gün sonra bulunan genç kız ailesine kavuştu
Kaçırıldıktan 13 gün sonra bulunan genç kız ailesine kavuştuManisa’da kaybolduktan 13 gün sonra bulunan 14 yaşındaki kızın, bir evde alıkonulduğu ortaya çıkarken, genç kız ailesine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.
25.03.2020Gündem
Koparmanın cezası 73 bin 747 lira
Koparmanın cezası 73 bin 747 lira!Spil Dağı Milli Parkı'nda yetişen ve Manisa'ya özgü endemik bir tür olan Manisa Lalesini koparmanın cezası belli oldu. 2020 yılında Çevre Kanunu ile koruma altında olan Manisa Lalesini koparmak ya da tahrip etmenin cezası ise 73 bin 747 lira olarak açıklandı. Geçen yıl koruma altındaki laleyi koparmanın cezası 60 bin 163 liraydı.
24.02.2020Ekonomi
Acı gerçek 15 gün sonra ortaya çıktı
Acı gerçek 15 gün sonra ortaya çıktı!Manisa'nın Yunusemre ilçesinde, 15 gündür kayıp olarak aranan zihinsel engelli Dilek Türel'in, Spil Dağı eteklerinde cansız bedeni bulundu.
21.02.2020Dünya
Yat turizminin önü nasıl açılır
Yat turizminin önü nasıl açılır?Marina sektöründe ve yat turizminde atılım yapılabilmesi için sorunlar tek bir kamu otoritesi tarafından çözümlenmeli
15.02.2020Cumartesi
Spil Dağı Milli Parkında beyaz örtü
Spil Dağı Milli Parkı'nda beyaz örtüYılbaşından bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle beyaza bürünen Spil Dağı Milli Parkı, drone ile havadan görüntülendi.
8.01.2020Tatil
Manisada, fırtınada elektrik direkleri devrildi
Manisa'da, fırtınada elektrik direkleri devrildiManisa'nın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olurken, çıkan fırtınada bazı elektrik direkleri devrildi. Bölgede meydana gelen elektrik arızası, ekiplerce giderildi.
7.01.2020Gündem
Can dostları unutmadı
Can dostları unutmadıKemalpaşa Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü, soğuk kış günlerinde can dostlara yiyecek dağıtıyor.
2.01.2020Ege
Spil büyüsü
Spil büyüsüSpil Dağı Milli Parkı’na, mevsimin ilk karı yağdı. Parkta bulunan 1517 metre yükseklikteki bungalovların çatıları da beyaz örtüyle kaplandı.
31.12.2019Ege
Manisalı bakkalın ‘çeşme’ sevdası
Manisalı bakkalın ‘çeşme’ sevdası76 yaşındaki hayırsever Sadullah Bulgulu, 25 yıl içinde altısı hayvanlar için toplam 45 çeşme yaptırdı...
31.10.2019Ege
Sonbaharda bir başka güzel
Sonbaharda bir başka güzelManisa'nın Şehzadeler ilçesinde bulunan Spil (Sis) Dağı Milli Parkı, sonbaharda...
25.10.2019Yaşam
Manisada korkutan görüntü
Manisa'da korkutan görüntüManisa Spil Dağı Milli Parkı'nda, derinliği 70 ile 100 metre arasında olduğu tahmin edilen, ağız kısmı genişliği 15 metre çapında obruk meydana geldi. Dağın 1430 metre yüksekliğinde, Çampınar mevkisi yakınlarındaki obruğun oluşum nedenini belirlemek için Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ekipleri araştırma yapacak.
24.10.2019Haberler
Manisada korkutan görüntü
Manisa'da korkutan görüntü!Manisa Spil Dağı Milli Parkı'nda, derinliği 70 ile 100 metre arasında olduğu tahmin edilen, ağız kısmı genişliği 15 metre çapında obruk meydana geldi. Dağın 1430 metre yüksekliğinde, Çampınar mevkisi yakınlarındaki obruğun oluşum nedenini belirlemek için Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ekipleri araştırma yapacak.
24.10.2019Gündem
Keçiler kafenin masasında bulunan şekerleri yedi
Keçiler kafenin masasında bulunan şekerleri yedi!Manisa'nın Şehzadeler ilçesi Spil Dağı Milli Parkı yolu üzerinde otlayan keçiler, yol kenarında bulunan bir kafeyi bastı. Sevimli keçiler masaların üzerlerindeki şekerleri paketleriyle yerken, kafede çalışan personel keçileri güçlükle uzaklaştırdı.
31.07.2019Gündem
Manisa Lalesini koparana 60 bin TL ceza
'Manisa Lalesi'ni koparana 60 bin TL cezaManisa'nın Spil Dağı Milli Parkı'nda yetişen ve koruma altında bulunan Manisa Lalesi fotoğrafçıların ilgi odağı oldu. Koparana 60 bin 163 TL ceza kesilen Manisa Lalesi Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Manisalı fotoğrafçılar tarafından özenle fotoğraflandı. Manisa'da yılda bir kere baharın son aylarında açan Manisa Lalesi fotoğrafçıların ilgi odağı oldu. Manisa Spil Dağı Milli Parkı'nın zirveye yakın bölgelerinde yetişen ve koruma altında olan Manisa Lalesi Manisa Valisi Ahmet Deniz öncülüğünde düzenlenen geziyle basın mensupları ve fotoğrafçılar tarafından fotoğraflandı. Spil Dağı’nda yetişen Manisa Lalesi için özel olarak geçtiğimiz yıllarda Tür Eylem Planı hazırlanırken cezalar ise ağırlaştı. Bu özel türe zarar verip, biyolojik çeşitliliği tahrip edenlere 2872 sayılı Çevre Kanunu’na göre geçen yıl 48 bin 625 lira ceza uygulanırken, bu yıl ceza miktarı arttı. Çevre Kanunu’na göre bu yıl Manisa Lalesini koparan ya da soğanlarını toplayanlar 60 bin 163 lira idari para cezası kesilecek. Manisa Lalesiyle ilgili olarak Tür Eylem Planlarını yaptıklarını söyleyen Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Kerim Gençoğlu, "Manisa Lalemiz açtı. Bugün hep birlikte lalemizi göreceğiz, fotoğraflarını çekeceğiz. Hem Spil Dağı Milli Parkımıza hem de Manisa Lalemize çok değer veriyoruz. 2015 yılında Manisa Lalemizin Tür Eylem Planımızı yaptık bitirdik. Aynı zamanda Celal Bayar Üniversitemiz ve İstanbul Üniversitemiz ile beraber Manisa Lalemizin bioçeşitliliği ile alakalı çalışmalarımız devam etmektedir" dedi. "Önemli olan bu güzelliklere sahip çıkmak ve gelecek kuşaklara aktarmak" Manisa'da yetişen özel bir tür olan Manisa Lalesinin korumak ve gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamanın önemli olduğunu söyleyen Manisa Valisi Ahmet Deniz, "Manisa hem bir tarım hem sanayi şehri olduğu kadar doğası, tarihi ve kültürel değerleri olan bir turizm şehri. Çok önemli değerlerimiz var. En önemli değerlerimizden bir tanesi de Spil Dağı. Burada Manisa'mıza özgü bir tür olan Manisa Lalesini fotoğraflamak
11.09.2019Haberler
Koparan yandı Cezası 60 bin...
Koparan yandı! Cezası 60 bin...Manisa'daki Spil Dağı Milli Parkı'nda yetişen Manisa Lalesi, havaların ısınmasıyla birlikte yüzünü bu yıl da gösterdi. Koruma altındaki laleyi koparmanın cezasının, 60 bin 163 lira olduğu belirtildi.
11.09.2019Yaşam
Koparan yandı Cezası 60 bin...
Koparan yandı! Cezası 60 bin...Manisa'daki Spil Dağı Milli Parkı'nda yetişen Manisa Lalesi, havaların ısınmasıyla birlikte yüzünü gösterdi. Çevre kanununa göre...
30.04.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu konuda halkımdan destek bekliyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu konuda halkımdan destek bekliyorumCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Manisa'da düzenlenen mitingde yaptığı açıklamada, "Çevre Şehircilik Bakanım bütün 81  vilayete yazılarını gönderdi. Dedi ki 'Bu tür kaçak yapılar, bunlardan bir an  önce çıkın, kiranızı da biz vereceğiz, yerleşin, biz de oraları yıkalım ve  oralarda TOKİ olarak süratle sağlam, güvenilir binalar yapalım" ifadelerini kullandı.
21.02.2019Siyaset
İYİ Parti- CHP ittifakının Manisa adayı Orkun Şıktaşlı
İYİ Parti- CHP ittifakının Manisa adayı Orkun ŞıktaşlıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimi için CHP- İYİ Parti ittifakının Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı adayının, Orkun Şıktaşlı olduğunu açıkladı. Adaylığını değerlendiren Şıktaşlı, "Şehrimizin 17 ilçesini kucaklayacağız. Orijinal projelerle şehrimizi hem ekonomik hem sosyal anlamda geliştirmek en büyük amacımız olacak" dedi.
5.02.2019Gündem
Hediyeleri Spil Dağı’ndan
Hediyeleri Spil Dağı’ndanBornova Belediyesi, yarıyıl tatiline giren çocukları kar sürpriziyle mutlu etti.
20.01.2019Ege
Spil Dağında canlı yakalanıyor Bilen hemen alıyor…
Spil Dağı'nda canlı yakalanıyor! Bilen hemen alıyor…Manisa'nın Spil Dağı ve çevresindeki dağlık alanda canlı şekilde yakalanan bozyörük yılanlarının derisi şifa kaynağı olarak büyük ilgi görüyor. Bir zamanlar büyü bozma için toplanan yılan derileri şimdi basur tedavisi ve cilt hastalıklarında kullanılırken, saç çıkarmaya da yardımcı olduğuna inanılıyor.
7.11.2018Gündem
Spil Dağında canlı yakalanıyor Bilen hemen alıyor…
Spil Dağı'nda canlı yakalanıyor! Bilen hemen alıyor…Manisa'nın Spil Dağı ve çevresindeki dağlık alanda canlı şekilde yakalanan bozyörük yılanlarının derisi şifa kaynağı olarak büyük ilgi görüyor. Bir zamanlar büyü bozma için toplanan yılan derileri şimdi basur tedavisi ve cilt hastalıklarında kullanılırken, saç çıkarmaya da yardımcı olduğuna inanılıyor.
7.11.2018Gündem
Liseli gençler büyük şok yaşadı
Liseli gençler büyük şok yaşadı!Manisa'da, doğa gezisi için çıktıkları Spil Dağı'nda mahsur kalan 2 lise öğrencisi 6 saatlik çalışmayla kurtarıldı.
30.10.2018Gündem
Kış kapıya dayandı
Kış kapıya dayandıTürkiye, Balkanlar’dan gelen soğuk havanın etkisine girdi. Kış turizm merkezleriyle birçok il ve ilçede kar yağışı etkili olurken, Antalya’da heyelan nedeniyle bir kişi öldü, Kahramanmaraş’ta çöken duvarın altında kalan çocuk yaralandı.
25.10.2018Gündem
Firari düve bir yıl sonra ortaya çıktı
Firari düve bir yıl sonra ortaya çıktıManisa’da geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı öncesi kesimhaneye gittiği sırada sahibinin elinden kaçarak, Spil Dağı’nda gözden kaybolan düvenin izine bir yıl sonra rastlanıldı. Kaçak düveyi, müşterisine geçen yıl 6 bin 650 TL'ye satan besicisi cep telefonuyla görüntüledi. İlginç olay geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki canlı hayvan borsasında meydana geldi. Kurban ibadetini yerine getirmek isteyen Celal Ö. isimli bir vatandaş, canlı hayvan borsasından 6 bin 650 liraya düve aldı. Celal Ö. büyük pazarlık sonucu üretici Aytaç Karagülle’den aldığı kurbanlığı kesimhaneye götürürken elinden kaçırdı. Peşine düşülen düve, Spil Dağı yamaçlarında izini kaybettirdi. Günlerce aranan düveden hiçbir iz bulunamadı. Aradan geçen bir yılın ardından yine Kurban Bayramı için Ardahan'ın Göle ilçesinden kurbanlık satışı yapmak üzere Manisa'ya gelen kaçak düvenin besicisi Aytaç Karagülle, geçtiğimiz gece canlı hayvan borsasının da yer aldığı Spil Dağı yamacında firari düveyi gördü. Sahiplerinin dahi unuttuğu düve, besici Karagülle tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Su içmek için canlı hayvan borsasına indiği tahmin edilen düve yakalanacağı sırada tekrar kaçarak dağda izini kaybettirdi. Besici Aytaç Karagülle, düveyi sattığı Celal Ö.'ye durumu haber vererek, düvenin tekrar canlı hayvan borsasına ineceğini ve tuzak kurarak yakalanabileceğini anlattı.Düveyi yakalayacaklarından emin olduğunu belirten besici Aytaç Karagülle, düvenin kaçış sürecini şöyle anlattı: “Ardahan Göle Kutluca köyünden Manisa’mıza kurban getirdik. Geçen sene müşterimize bir hayvan sattık. Parasını aldık. Onlar kesim yerine götürüp hayvanı kesmeye çalışırken kaçırdılar. Hayvanı bir ay boyunca Manisa Canlı Hayvan Borsası’nın üst taraflarındaki dağlık alanda aradılar. Hayvanı yakalayamadılar. Daha sonra hayvan dağda kaldı. Bunlarda hayvandan ümidini keserek evlerine geldiler. Hayvanın yaşadığını biliyorlar ama yakalayamıyorlardı. 2018 yılında yine aynı yerimize gelerek,
11.09.2019Haberler
Manisa’ya gelirken heybem hep dolu
'Manisa’ya gelirken heybem hep dolu'Alaşehir’de, 99 milyon liraya mal olacak olan 7 tesisin temel atma törenini gerçekleştiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Çiftçinin hiçbir sulama sorunu kalmayacak” dedi
2.06.2018Ege
‘Ölüme terk ediliyorlar’
‘Ölüme terk ediliyorlar’Manisa’da Spil Dağı Milli Parkı’ndaki hasta ve açlıktan zayıflamış köpeklerin sayısı arttı.
1.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Ali Canip OlgunluMilliyet Yazarı
Manisa’da dinle, dinlenİlkbahar tanrısı Adonis’in bahar bereketini getirdiği Manisa’nın, kültür tarihimizin birbirinden değerli miras eserlerini muhafaza eden sıcacık bünyesi vardır...
1.11.2020Pazar
Kemal ÖnderoğluMilliyet Yazarı
'Kirazı ve Spil Dağı’nın turizmini bitirir...'Başkan Rıdvan Karakayalı, karşı çıktığı taşocağı için, “Konuyu, İzmir Valimiz ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne aktardık...
12.10.2020Ege
Altan AltınMilliyet Yazarı
Bir şehit toprağı30 Ağustos 1922 destanının 98...
2.09.2020Ege
Orhan BeşikçiMilliyet Yazarı
İzmir’in çöpçü eşekleri1922 İzmir yangını enkazını kaldıran emekçi atlar konulu yazımın üzerine bir okuyucu, “Yakın zamana kadar yukarı mahallelerin çöpünü taşıyan emektar eşekleri unuttunuz mu?” diye sordu...
29.11.2018Ege
Mustafa YılmazMilliyet Yazarı
İzmir ve Manisa böyle olacakİzmir ve Manisa’nın geleceğini belirleyecek 1/100...
20.11.2018Ege

Benzer Haber Etiketleri

manisaegespil dağıizmirgazete

Spil Dağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.