Taksit

Taksit

Son dakika taksit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan taksit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan taksit haber sayfamızda...

Taksit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.837 taksit haberi bulunmuştur.
MTV hesaplama nasıl yapılır Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ödemelerinde son gün ne 2021 MTV
MTV hesaplama nasıl yapılır? Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ödemelerinde son gün ne? 2021 MTVMotorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde son günler. 2021 MTV ücretlerinin belli olmasıyla birlikte Ocak ayında ilk taksit ödemeleri gerçekleşiyor. Peki, aracınız için ne kadar MTV ödeyeceksiniz? MTV hesaplama nasıl yapılır? İşte 2021 MTV ücretleri ve MTV hesaplama yöntemi.
26.01.2021Gündem
İGDAŞtan geciken doğal gaz faturalarına taksit
İGDAŞ'tan geciken doğal gaz faturalarına taksitİGDAŞ, gecikmiş doğal gaz fatura borçları için taksitli ödeme kampanyası başlattı.
25.01.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, müjde vermek istiyorum deyip duyurdu: Taksitleri ertelendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'müjde vermek istiyorum' deyip duyurdu: Taksitleri ertelendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Denizli, Mersin, Uşak İl kongrelerine canlı bağlantı ile katıldı. Kongrede 'bir müjde vermek istiyorum' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Esnaf ve sanatkarlara kullanılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 6 aylık dönemdeki ödenmesi gereken taksitleri ertelenmiştir' dedi.
25.01.2021Haberler
Vergi yapılandırmasının bozulmaması için ilk taksidin ödenmesi şart
Vergi yapılandırmasının bozulmaması için ilk taksidin ödenmesi şartMilyonlarca vergi mükellefini yakından ilgilendiren yapılandırma başvuruları 31 Ocak’ta sona eriyor.
25.01.2021Ekonomi
Karne hediyesinde kısıtlama yok
Karne hediyesinde kısıtlama yokÜç haftalık yarıyıl tatili bugün başlıyor. Öğrencileri karne hediyesi heyecanı sardı. Kısıtlamalara karşın hediye alışverişinde yüzde 30 artış bekleniyor. Sanal alışveriş öne çıkarken, hediyede teknoloji ve oyun başı çekiyor
22.01.2021Ekonomi
Beyaz eşya satışları 2020de yüzde 16 arttı
Beyaz eşya satışları 2020'de yüzde 16 arttıTürkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, "2020 yılını iç satışta 6 ana ürün grubumuzda 7,8 milyon adetle kapattık, yüzde 16'lık büyüme yaşadık. Beklentinin aksine iç satışlar ciddi bir büyüme sağladı." dedi.
21.01.2021Ekonomi
Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. taksit ödemeleri için son gün ne zaman Hangi araç ne kadar MTV ödeyecek
Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. taksit ödemeleri için son gün ne zaman? Hangi araç ne kadar MTV ödeyecek?Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. taksit ödemeleri alınmaya devam ediyor. 1 Ocak tarihinde başlayan MTV 1. taksit ödemeleri için son gün ne zaman sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. taksit ödemeleri hangi tarihte sona erecek, hangi araç ne kadar MTV ödeyecek?
19.01.2021Otomobil
Son dakika haber... Müstehcen sitelerde fotoğrafı görünce şoke oldu Ahlak dışı saldırıya uğradım
Son dakika haber... Müstehcen sitelerde fotoğrafı görünce şoke oldu! 'Ahlak dışı saldırıya uğradım'İstanbul'da tekstil işiyle uğraşan Dila Arzu Yıldırım'ın iddiası şoke etti. 2 aracının gasp edildiğini iddia eden kadın, telefon numarasının da müstehcen sitelerde paylaşıldığı söyledi.
17.01.2021Gündem
Şoke eden iddia Araçlarımı getirdi, telefonumu müstehcen sitelerde yayınlattı
Şoke eden iddia! 'Araçlarımı getirdi, telefonumu müstehcen sitelerde yayınlattı'İstanbul'da tekstil işiyle uğraşan Dila Arzu Yıldırım'ın iddiası şoke etti. 2 aracının gasp edildiğini iddia eden kadın, telefon numarasının da müstehcen sitelerde paylaşıldığı söyledi.
17.01.2021Haberler
Son dakika: Araç sahipleri dikkat MTV taksitinde yapılandırma fırsatı
Son dakika: Araç sahipleri dikkat! MTV taksitinde yapılandırma fırsatıMotorlu taşıtlar vergisinde (MTV) ödeme dönemi başladı, geçmiş borçlar için de yapılandırma fırsatı devam ediyor. MTV’de bu yıla ilişkin ilk taksit ödemesinin ocak ayı sonuna kadar yapılması gerekiyor, geçmiş dönem borçlarının yapılandırılması için de aynı tarihe kadar başvuru imkanı bulunuyor. Ödemeler, İnteraktif Vergi Dairesi internet adresinden şifresiz yapılabilirken, geçmiş borçları yapılandırmak için de yine buradan başvuru imkanı tanınıyor.
17.01.2021Ekonomi
Değerli konut vergisi başladı
Değerli konut vergisi başladıHazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan Değerli Konut Vergisi Uygulama Genel Tebliği, dünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
16.01.2021Ekonomi
Devlet ‘Önce istihdam’ dedi
Devlet ‘Önce istihdam’ dediKovid-19 salgınının ekonomi üzerindeki etkisini öngören devlet, salgın başlar başlamaz işletmeleri, dolayısıyla da istihdamı korumak adına pek çok alacağını tahsil etmeyi erteledi. Destek paketlerinin bir kısmı bu yıl da devam ediyor.
15.01.2021Ekonomi
Dayanışma sürüyor
Dayanışma sürüyor2020 yılında dar gelirli bin 943 aileye toplamda 3 milyon 299 bin lira yardımda bulunan Büyükşehir, yeni yılda da ilk iş olarak kiracılarına yüzde 50 indirim yaptı
15.01.2021Ege
2021 MTV ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ödeme nasıl ve nereden yapılır
2021 MTV ne kadar? Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ödeme nasıl ve nereden yapılır?MTV 1. taksit ödemeleri devam ediyor. 2021 yılı gelmesiyle birlikte yeni MTV oranları da belli oldu. Peki, hangi araç için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödenecek? MTV ödemelerinde son gün ne zaman? İşte MTV ödeme tarihleri ve nasıl ödeme yapılacağı ile ilgili merak edilenler.
14.01.2021Gündem
Beyanname bu yıl ‘kilit’ sözcük
Beyanname bu yıl ‘kilit’ sözcükBu yıl gelir vergisinde ‘beyannameye’ dikkat! İş değiştirenler için ikinci işverenden elde ettiği gelir için beyanname verme sınırı 49 bin lira ki bu özellikle geçen yıl iş değiştiren doktorlar açısından önemli. Ayrıca sanatçılar ve sporcular da gelir vergisi beyannamesi verecek
14.01.2021Ekonomi
2021 MTV ödeme ve hesaplama nasıl yapılır Hangi araç ne kadar ödeme yapacak, son gün ne zaman
2021 MTV ödeme ve hesaplama nasıl yapılır? Hangi araç ne kadar ödeme yapacak, son gün ne zaman?2021 MTV oranları açıklandı. Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren Motorlu Taşıtlar Vergisi her yıl iki taksit halinde ödeniyor. Yeni yıla girilmesi ile birlikte Motorlu Taşıtlar Vergisi'de zamlandı. Ocak ve Temmuz ayları içerisinde ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplama nasıl yapılır, hangi araç ne kadar ödeyecek sorusu da merak konusu olmaya devam ediyor. İşte zamlı yeni oranlar...
7.01.2021Ekonomi
Kuyumcularla sevgilileri taksit ayırdı
Kuyumcularla sevgilileri taksit ayırdıTakı alışverişinde düşürülen taksit süreleriyle yeni yıla giren kuyumcular, yılbaşı hediyesi alımında olumsuz tablo ile karşılaştı.
7.01.2021Ekonomi
Halk Bankası ATO üyelerine düşük faizli finansman desteği verecek
Halk Bankası ATO üyelerine düşük faizli finansman desteği verecekAnkara Ticaret Odası, Türkiye Halk Bankası Ankara Bölge Müdürlüğü ile "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi" iş birliği protokolü imzaladı.
6.01.2021Ekonomi
1.5 milyon işletmeye tahsilat güvencesi
1.5 milyon işletmeye tahsilat güvencesiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında imzalanan anlaşmayla, ülke çapında faaliyet gösteren 1.5 milyon işletme, tahsilat güvencesi ve vadeli ödeme esnekliği imkanlarından faydalanacak
6.01.2021Ekonomi
TOBBdan KOBİleri rahatlatacak adım
TOBB'dan KOBİ'leri rahatlatacak adımTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" imzalandı. Satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan TOBB çatısı altındaki 1,5 milyon işletme yararlanabilecek.
5.01.2021Uzmanpara
TOBB ve Halkbank, KOBİleri rahatlatacak finansman anlaşması imzaladı
TOBB ve Halkbank, KOBİ'leri rahatlatacak finansman anlaşması imzaladıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" imzalandı. Satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan TOBB çatısı altındaki 1,5 milyon işletme yararlanabilecek.
5.01.2021Ekonomi
SGK ile 3 banka arasında imzalar atıldı
SGK ile 3 banka arasında imzalar atıldı!Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank arasında, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında emekli olabilecek sigortalılara yönelik "kredi iş birliği protokolüne" imza atıldı.
4.01.2021Sigorta
MTV ödeme ne zaman Motorlu Taşıtlar Vergisi 2021 MTV hesaplama nasıl yapılır
MTV ödeme ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi 2021 MTV hesaplama nasıl yapılır?MTV ücretleri 2021 belli oldu. Yeni yılın gelmesi ile birlikte MTV zammı da belli oldu. Peki, MTV ödemeleri ne zaman yapılır? İki taksitte yapılan MTV ödemeleri için son gün ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde aracın yaşı ve motor hacmi belirleyici oluyor. İşte MTV ödemeleri ile ilgili ayrıntılar.
4.01.2021Ekonomi
Son fırsatı kaçırmayın
Son fırsatı kaçırmayın!Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı’nın başkanlığında düzenlenen video konferans toplantısında, “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7256 Sayılı Kanun” ile ilgili İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ömer Alanlı soruları cevaplandırdı...
31.12.2020Ege
Son dakika: Milyonları ilgilendiren karar En az 3 bin 427 lira...
Son dakika: Milyonları ilgilendiren karar! En az 3 bin 427 lira...Son dakika haberlere göre, yeni yıla girerken hükümetten hamleler geldi. Buna göre aileleriyle birlikte milyonları ilgilendiren çalışan gruplarının temel ücretleri belli oldu. Sözleşmeli personel pozisyonlarına ait temel ücretler üçüncü grup için en az 3 bin 427 lira olacak. Ayrıca hükümet yeni yıla birçok alanda da 6 önemli adımla giriyor. Kritik ödemenin tarihi öne alındı. 5 gün sonra gerçekleşecek. Nakdi ücret desteği 2 ay uzatıldı. Esnafın kira desteği başvuruları başladı. Yapılandırmada başvuru ve taksit süresi uzatıldı. Kısa çalışma ödeneği 5 Ocak’ta hesapta. KİT’lerde sözleşmeli personelin ücreti arttı. İşte detaylar...
31.12.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ve kısa çalışma uzadı
İşten çıkarma yasağı ve kısa çalışma uzadıKoronavirüs salgınıyla başlayan işten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneği 17 Ocak 2021’den itibaren 2 ay daha uzatıldı.
31.12.2020Ekonomi
Son Dakika: Yapılandırma başvuru süresi uzatıldı Borç yapılandırma için son gün ne zaman
Son Dakika: Yapılandırma başvuru süresi uzatıldı! Borç yapılandırma için son gün ne zaman?Borç yapılandırma başvuru süresi ile ilgili son dakika açıklaması. Devlete olan borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik yapılan düzenleme 31 Aralık'ta sona erecekti. Yapılan açıklamaya göre borç yapılandırma başvurusu için süre uzatıldı. Peki, borç yapılandırma için son gün ne zaman?
30.12.2020Ekonomi
Son dakika: Resmen açıklandı Bir ay uzatıldı
Son dakika: Resmen açıklandı! Bir ay uzatıldıVergi ve idari para cezaları için tanınan yapılandırma hakkından yararlanacak borçlular için başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri bir ay uzatıldı.
30.12.2020Ekonomi
TFFden son dakika yayıncı kuruluş açıklaması
TFF'den son dakika yayıncı kuruluş açıklaması!Türkiye Futbol Federasyonu, resmi internet sitesinden yayınladığı açıklamada Digiturk beIN MEDIA GROUP ile sözleşme imzalandığını duyurdu.
29.12.2020Futbol
MTV hesaplama yap | 2021 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi değişti, ne kadar ödeyeceğim
MTV hesaplama yap | 2021 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi değişti, ne kadar ödeyeceğim?2021 MTV zammı ne kadar? MTV ücretleri ne kadar? 2021 yılının gelmesi ile birlikte motorlu taşıtlar vergisi ücretleri de merak ediliyor. 2021 MTV ücretleri belli oldu. Motorlu taşıtlar için iki kıstas ve matrah farkı bulunuyor. Peki, MTV hesaplama nasıl yapılır? MTV ne zaman, nereden ödenir? İşte MTV 2021 tablosu ve MTV hesaplama ile ilgili ayrıntılar.
29.12.2020Ekonomi
Son dakika: Taksit sayıları azaltıldı Herkesi ilgilendiriyor
Son dakika: Taksit sayıları azaltıldı! Herkesi ilgilendiriyorSon dakika gelen habere göre taksit sayılarını düşüren düzenleme resmen yürürlüğe girdi. Televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum satışlarında taksit sayıları azaltıldı.
26.12.2020Ekonomi
Flaş taksit kararı Televizyon, beyaz eşya, mobilya, altın...
Flaş taksit kararı! Televizyon, beyaz eşya, mobilya, altın...Gelen son dakika haberine göre, Ticaret Bakanlığı, televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum satışlarında taksit sayılarını düşürdü.
26.12.2020Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı 5 yılda 1,5 milyon konut...
Bakan Kurum açıkladı! 5 yılda 1,5 milyon konut...Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, her yıl 300 bin konut, 5 yılda 1,5 milyon acil öncelikli dönüştürülmesi gereken konutu dönüştürerek, şehirleri depreme hazır hale getirmek için canla başla çalıştıklarını bildirdi.
25.12.2020Siyaset
Son dakika Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbaldan enflasyon açıklaması
Son dakika! Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'dan enflasyon açıklamasıGelen bir son dakika haberine göre; Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, enflasyon hedefine yönelik açıklamalarda bulundu
25.12.2020Ekonomi
Mükelleflere unuttukları borçları öğrenme ve yapılandırma fırsatı
Mükelleflere unuttukları borçları öğrenme ve yapılandırma fırsatıAnkara Vergi Dairesi Başkanı Yüksel Duman, vatandaşlara yapılandırma yasası kapsamına giren borçlarının olup olmadığını bir kez daha kontrol etmeleri önerisinde bulunarak, "Bilginiz dahilinde olmayan trafik para cezası, askerlik, seçim ve nüfus para cezaları veya kara yollarında usulsüz geçişten kaynaklı cezanız olabileceği gibi, ödemesini unuttuğunuz bir vergi ya da öğrenim ve katkı kredisi borcunuz olabilir." dedi.
22.12.2020Ekonomi
Kredi Riski Nedir Bankacılıkta Kredi Ve Kredi Riski
Kredi Riski Nedir? Bankacılıkta Kredi Ve Kredi RiskiNakit ihtiyacı olan kişilere belirli bir süre içinde ödemesi için bankalar tarafından verilen paraya kredi denir. Bankaların en çok kullanılan ve müşterilerin ihtiyacı olan ev, araba gibi ürünleri kolay bir şekilde satın alabilmesini sağlayacak parayı bankalar kredi aracılığı ile verir. Kredi riski nedir? Kredi riski nedir? Sizler için tüm detayları derledik.
Nakit Avans Nedir, Nasıl Çekilir Ve Nasıl Ödenir
Nakit Avans Nedir, Nasıl Çekilir Ve Nasıl Ödenir?Bankaların müşterilerinin nakit gereksinimlerini karşılamak amacı ile sunduğu kredili hizmet ürünlerden biri nakit avans. Nakit avans sistemi sayesinde hesapta para olmasa bile banka müşterileri hesaplarından ya da kredi kartlarından hemen nakit çekerek nakit ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabiliyorlar. İşte nakit avans nedir, nasıl çekilir ve nasıl ödenir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Stopaj Nedir, Nasıl Hesaplanır Stopaj Vergisi Ne Zaman Ödenir
Stopaj Nedir, Nasıl Hesaplanır? Stopaj Vergisi Ne Zaman Ödenir?Vergi türlerinden biri de stopaj vergisi olmaktadır. Stopaj vergisi günlük hayatta sık sık duyduğumuz bir kavram olmaktadır. En sık karşılaşılan sorulardan birisi de stopaj verginin asıl hesaplanacağı ve ne zaman ödeneceğidir. Peki Stopaj nedir, nasıl hesaplanır? Stopaj vergisi ne zaman ödenir? Sizlere Stopaj vergisi hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
Gelir Vergisi Nedir, Nasıl Hesaplanır Kimler Gelir Vergisi Ödemelidir
Gelir Vergisi Nedir, Nasıl Hesaplanır? Kimler Gelir Vergisi Ödemelidir?Gelir vergisi günümüzde pek çok sayıda kişinin vermek ile yükümlü olduğu bir vergi türüdür. Bu nedenle sizler için detaylı bir şekilde gelir vergisi nedir, nasıl hesaplanır? Kimler gelir vergisi ödemelidir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Nakit Avans Nedir, Nasıl Çekilir Ve Nasıl Ödenir
Nakit Avans Nedir, Nasıl Çekilir Ve Nasıl Ödenir?Bankaların müşterilerinin nakit gereksinimlerini karşılamak amacı ile sunduğu kredili hizmet ürünlerden biri nakit avans. Nakit avans sistemi sayesinde hesapta para olmasa bile banka müşterileri hesaplarından ya da kredi kartlarından hemen nakit çekerek nakit ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabiliyorlar. İşte nakit avans nedir, nasıl çekilir ve nasıl ödenir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Veraset Ve İntikal Vergisi Nedir, Nasıl Hesaplanır
Veraset Ve İntikal Vergisi Nedir, Nasıl Hesaplanır?Mirasçıların, miras kalan mallar için devlete bir miktar vergi ödemeleri gerekir. Gelir İdaresi, mirasçı kişiler için kapsamlı bir rehber hazırlamıştır. Bu rehberde vergiye tabi her şey sıralanmıştır. Çok fazla kişinin aklında olan veraset ve intikal vergisi nedir, nasıl hesaplanır? Soruların cevaplarını izler için derledik.
Bsmv Nedir, Nasıl Hesaplanır Bsmv Açılımı Ne Demektir
Bsmv Nedir, Nasıl Hesaplanır? Bsmv Açılımı Ne Demektir?Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi kısa tabiri ile BSMV, bankaların elde etmiş oldukları durumda komisyon ve ücret gelirlerinin yanı sıra, sigorta şirketlerinin poliçelerinde göstermiş oldukları prim tutarlarının yüzde 5’i kadar oranında alınan vergiyi ifade eder. Sizin için BSMV nedir, nasıl hesaplanır? BSMV açılımı ne demektir konularını detayları ile birlikte derledik.
Taksite fren geldi  kredi vadesi kısaldı
Taksite fren geldi kredi vadesi kısaldıBDDK, kredi vade sınırları ve kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinde değişiklik yaptı. Kuyum ve elektronikte kart taksidi sayısı azaltılırken taşıt kredilerinde de vade sınırı düşürüldü
19.12.2020Ekonomi
Brüt Takas Nedir Borsada Hisse Senedi Brüt Takas Ne Anlama Gelir
Brüt Takas Nedir? Borsada Hisse Senedi Brüt Takas Ne Anlama Gelir?Brüt takas bir çeşit tedbir amaçlı uygulamaya alınmış bir işlemdir. Yatırımcıları korumak amacıyla geliştirilmiştir. Bu uygulama sayesinde yatırımcıları zor sokan netleştirme uygulaması kaldırılmış yerine, brüt takas uygulaması geçmiştir. Bu bakımdan önemli olan brüt takas nedir? Borsada hisse senedi brüt takas ne anlama gelir? Neden brüt takas uygulaması yapılır ve benzeri bilgileri derledik.
Mtv Nedir Mtv Vergisi Borcu Ne Zaman Ödenir
Mtv Nedir? Mtv Vergisi Borcu Ne Zaman Ödenir?MTV yani motorlu taşıtlar vergisi; araç sahibi olan kişilerin her sene iki kez ödemekle yükümlü olduğu bir vergidir. Bu vergi hakkında bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Bununla birlikte MTV nedir? MTV vergisi borcu ne zaman ödenir? MTV hakkında bilinmesi gereken hususlar nelerdir? İşte MTV vergisine dair tüm ayrıntılar.
Milliyette Haftanın Özeti (18 Aralık 2020)
Milliyet'te Haftanın Özeti (18 Aralık 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları...
18.12.2020Haberler
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor Araç alımına taksit sınırı
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Araç alımına taksit sınırıGelen son dakika haberine göre; Kovid-19 salgını nedeniyle toplu taşımadan kaçınmak isteyen vatandaşlar, otomobil satın almaya yöneldi. Dünya genelinde fabrikaların sıfır araç üretimini düşürmesiyle ikinci el araçlara talep arttı. Talep artışıyla fiyatlar da yükselmişti. Fakat normalleşmeye fabrikaların yeniden üretime geçmesi, otomobil firmalarının yaptığı kampanyalarla fiyatlardaki düşüş devam ediyor. Bugün ise BDDK araç alımlarında taksit sayısını değiştirdi. İşte son dakika haberinin detayları...
18.12.2020Ekonomi
BDDKdan kredi kartı taksit sınırlarında değişiklik
BDDK'dan kredi kartı taksit sınırlarında değişiklikBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kredi vade sınırları ve kredi kartı taksit sınırlarında bazı değişikliklerde bulundu.
18.12.2020Uzmanpara
Kredi Riski Nedir Bankacılıkta Kredi Ve Kredi Riski
Kredi Riski Nedir? Bankacılıkta Kredi Ve Kredi RiskiNakit ihtiyacı olan kişilere belirli bir süre içinde ödemesi için bankalar tarafından verilen paraya kredi denir. Bankaların en çok kullanılan ve müşterilerin ihtiyacı olan ev, araba gibi ürünleri kolay bir şekilde satın alabilmesini sağlayacak parayı bankalar kredi aracılığı ile verir. Kredi riski nedir? Kredi riski nedir? Sizler için tüm detayları derledik.

Yazar Sonuçları

Cem KılıçMilliyet Yazarı
Sağlık borçları sildirilebilirİlgili kanunun hayata geçmesiyle 2 milyon 787 bin kişi vergi ve prim borçlarının yapılandırılması için başvurdu...
17.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomimtvmotorlu taşıtlar vergisivergimtv 2021

Taksit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.