Wuhan

Wuhan

Son dakika Wuhan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Wuhan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Wuhan haber sayfamızda...

Wuhan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.032 wuhan haberi bulunmuştur.
Engelledi Çin, virüsü incelemeye gelen DSÖ ekibine...
Engelledi! Çin, virüsü incelemeye gelen DSÖ ekibine...1 yıldan uzun süredir tüm dünyada hayatı kabusa çeviren koronavirüsün kaynağı sonunda araştırılmaya başlanıyor ancak Çinli yetkililerin bu konuda zorluk çıkartmaya devam ettiği bildirildi. Virüsün ilk çıktığı Çin'in Wuhan kentine giden DSÖ ekibi gördüğü muamele karşısında şaşkına döndü. Daha önce de virüsün insan eliyle yapıldığına dair iddialar öne sürülmüş ancak Çin bunları sert bir şekilde reddetmişti ancak Çin'in geçmişte de, ekiplerin yerinde inceleme talepleri reddetmesi bu yeni ekibe çıkarttığı zorluklarla birleşince soru işaretlerini artırdı.
15.01.2021Dünya
Devasa korona tesisi şaşkına çevirdi 100den fazla makine...
Devasa korona tesisi şaşkına çevirdi! 100'den fazla makine...Koronavirüs salgınının başladığı ülke olan Çin'in Hebei eyaletinde devasa bir tesis inşa ediliyor. Görenlerin yapılış hızına inanamadığı yeni tesisi tamamlamak için yüzlerce işçi ve makine 24 saat aralıksız çalışıyor. Yetkililer, yeni bir salgın dalgasını engellemek için 'temel inşaatın' üç gün içinde tamamlanacağı bilgisini verdi. Öte yandan, bugün Çin, Mayıs ayından bu yana ilk Kovid-19 ölümünü ve son 10 ayda görülen en büyük vaka sıçrayışını bildirdi
14.01.2021Dünya
DSÖ uzmanları Vuhana ulaştı
DSÖ uzmanları Vuhan'a ulaştıDünya Sağlık Örgütü uzmanları koronavirüsün kökenine ilişkin araştırmalarda bulunmak üzere virüsün ilk kez görüldüğü Çin’in Vuhan kentine gitti. Ekibin iki hafta süreyle karantinaya alındığı bildirildi.
14.01.2021Dünya
Son dakika... Panik dalgası büyüyor Her yere sıçradı...
Son dakika... Panik dalgası büyüyor! Her yere sıçradı...Koronavirüsün ilk çıktığı yer olan Çin'de yakın zamana kadar esen olumlu rüzgarlar terse dönmeye başladı. Ülkenin her yerinde tedbirler sıkılaştırılırken, 5 milyona yakın nüfusa sahip Langfang kenti karantinaya alındı. Daily Mail'in haberine göre, Wuhan'da geçen sene ortaya çıktıktan sonraki en büyük salgın dalgası ülkenin kuzeyini kasıp kavurmaya başladı. Yetkililer halka tedbirlere sıkı sıkıya uyma çağrısı yaparken insanlarda yeni bir dalga paniği baş gösteriyor.
12.01.2021Dünya
Son dakika: DSÖnün koronavirüs uzmanları Çine gidiyor
Son dakika: DSÖ'nün koronavirüs uzmanları Çin'e gidiyor!AFP'nin son dakika haberine göre Çin, Dünya Sağlık Örgütü’nden ekibin koronavirüsün kökenini araştırmak için ülkeye Perşembe günü geleceğini açıkladı.
11.01.2021Dünya
Corona Virüsü Belirtileri Nelerdir Korona Virüs (Covıd 19) Tüm Belirtileri
Corona Virüsü Belirtileri Nelerdir? Korona Virüs (Covıd 19) Tüm Belirtileri2019 yılını sonlarına doğru dünyamız yüzyıllardır karşılaşmadığı bir gerçek ile yeniden yüz yüze geldi. Bu gerçeğin adı ise pandemi olmaktadır. Çin'in Wuhan kentinden tüm dünyaya çok kısa bir süre içerisinde yayılan corona virüsü, insanların evlerine kapanmalarına sebep oldu.
10.01.2021Sağlık
Wuhanda belirti göstermeyen on binlerce kişi virüse yakalanmış olabilir
Wuhan'da belirti göstermeyen on binlerce kişi virüse yakalanmış olabilir!Çin'de yürütülen bir araştırma, yeni tip koronavirüsün ortaya çıktığı Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentindeki salgında hiçbir hastalık belirtisi göstermeyen on binlerce kişinin virüse yakalanmış olabileceğini ortaya koydu.
8.01.2021Dünya
Virüsü yenenlerin sayısı 60 milyonu geçti
Virüsü yenenlerin sayısı 60 milyonu geçtiDünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandıktan sonra sağlığına kavuşanların sayısı 60 milyonu aştı.
3.01.2021Dünya
Son dakika... 2021in ilk sürprizi geldi Kemerlerinizi bağlayın...
Son dakika... 2021'in ilk sürprizi geldi! Kemerlerinizi bağlayın...Dünya yılbaşında evlerine kapandı, bomboş meydanlarda ateşlenen havaifişekler balkonlar ve pencerelerden izlendi. Ancak herkesin gözünü çevirdiği şehirden sosyal medyaya düşen fotoğraf bomba etkisi yarattı. Gün ağardığında ise yine benzer sahneler vardı.
1.01.2021Dünya
Koronavirüsün dünyaya yayıldığı Wuhanda yılbaşı sokaklarda kutlandı
Koronavirüsün dünyaya yayıldığı Wuhan'da yılbaşı sokaklarda kutlandıYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ortaya çıktığı Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde halk, yeni yılı sokaklarda karşıladı.
1.01.2021Dünya
Korkunç tablo Tam 3 kat daha fazla
Korkunç tablo! Tam 3 kat daha fazlaHerkes gözlerini Çin'e ve Wuhan'dan gelen haberlere dikmişken, Rusya ve Fransa'dan felaket haberleri yağdı. Rusya'da ölü ve vaka sayılarına ilişkin çıkan haberler şok etkisi yarattı. Fransa'da ise ilk Güney Afrika'da görülen koronavirüsün saldırgan varyantı görüldü. Hükümet alarma geçerken yılbaşı kutlamaları engellemek için devasa bir polis gücünü devreye soktu. İngiltere'den ise acı rekor haberleri moralleri bozdu.
31.12.2020Dünya
Şok görüntüler Saklamaya çalıştılar...
Şok görüntüler! Saklamaya çalıştılar...Dünya bir bir Çin'den gelen haberlerle saldırıyor. Salgının başladığı yer olan Wuhan'la ilgili Çin devletinin saklamaya çalıştığı görüntülere ulaşan bir vatandaş gazetecisine verilen ceza ülkeyi ayağa kaldırdı. Öte yandan gelen son dakika haberlerine göre ülkede 23 yaşındaki bir hastanın durumu alarma sebep oldu
31.12.2020Dünya
Pandeminin gölgesinde 2020nin magazin olayları
Pandeminin gölgesinde 2020'nin magazin olayları2020 yılında dünyayı sarsan koronavirüs salgını, ülkemizde de özellikle sosyal hayatta fazlasıyla etkisini gösterdi
31.12.2020Cadde
Türkiye’yi bekleyen e-ihracat tablosu masaya yatırıldı
Türkiye’yi bekleyen e-ihracat tablosu masaya yatırıldıPandeminin sektörlerde açtığı yaralar yavaş yavaş sarılıyor. TİM verilerine göre Türkiye’nin 2020’deki 165,9 milyar dolarlık ihracat hedefi yıl bitmeden aşılarak 166 milyar doların üzerine çıktı. E-ihracatta yaşanan ivmelenmenin bu tablodaki payı ise yeniden gündeme geldi. B2B E-ihracat platformu TradeValley, 2020 Ötesinde E-ihracat ve Dijitalleşme etkinliğinde yeni yılda Türkiye’yi bekleyen e-ihracat tablosunu masaya yatırdı.
28.12.2020Uzmanpara
Wuhanda koronavirüsle ilgili haber yapan gazeteciye hapis
Wuhan'da koronavirüsle ilgili haber yapan gazeteciye hapis!Çin'in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan Kovid-19 salgınıyla ilgili haberler yapan Çinli gazeteci, 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
28.12.2020Dünya
Koronavirüs vaka sayısı 79 milyonu geçti
Koronavirüs vaka sayısı 79 milyonu geçti!Çin'in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan salgında tespit edilen toplam vaka sayısı 79 milyon 57 bin 616'ya yükseldi.
24.12.2020Dünya
Yarasa kadın BBCye konuştu: Ziyarete açığız
'Yarasa kadın' BBC'ye konuştu: Ziyarete açığızKoronavirüsün sıfır noktası kabul edilen Wuhan'da, koronavirüsü yaydığı iddia edilen laboratuvardan Prof. Shi, "Ziyarete açığız" dedi.
22.12.2020Dünya
Türkiye için flaş koronavirüs mutasyon açıklaması
Türkiye için flaş koronavirüs mutasyon açıklamasıSağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, “Türkiye’de zaten virüsün mutasyon geçirip geçirmediği, Wuhan’daki virüs ile her iki virüsün aynı olup olmadığı konusunda Sağlık Bakanlığımızın bir çalışması halihazırda devam ediyor” dedi.
21.12.2020Haberler
Bilim Kurulu Üyesi konuştu Türkiye için flaş koronavirüs mutasyon açıklaması
Bilim Kurulu Üyesi konuştu! Türkiye için flaş koronavirüs mutasyon açıklamasıSağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, “Türkiye’de zaten virüsün mutasyon geçirip geçirmediği, Wuhan’daki virüs ile her iki virüsün aynı olup olmadığı konusunda Sağlık Bakanlığımızın bir çalışması halihazırda devam ediyor” dedi.
21.12.2020Gündem
Koronavirüsten ölenlerin sayısı 1 milyon 700 bini aştı
Koronavirüsten ölenlerin sayısı 1 milyon 700 bini aştı!Son dakika haberine göre, dünya genelinde Kovid-19'dan ölenlerin sayısının 1 milyon 700 bini geçtiği bildirildi.
21.12.2020Dünya
Son dakika: Yeni mutasyon paniği Dünya Sağlık Örgütü alarma geçti
Son dakika: Yeni mutasyon paniği! Dünya Sağlık Örgütü alarma geçtiWuhan'dan dünyaya yayılan ve yaklaşık 77 milyon kişiye bulaşan virüsle ilgili dünyanın dört bir yanından haberler gelmeye devam ediyor. Yeni koronavirüs mutasyonu Dünya Sağlık Örgütü'nü alarma geçirdi. İngiliz yetkililer yeni varyantın daha hızlı hareket ettiğini ve "baskın tür" haline geldiğini söyledi. Son dakika haberine göre ise, İngiltere'de yeni koronavirüs türünün ortaya çıkmasının ardından Türkiye, Fransa, Hollanda, Belçika, İsrail, Avusturya, Almanya ve İtalya ada ülkesine havayolu ulaşımını durdurdu. İtalya Sağlık Bakanlığı ise virüsün İtalya'da da görüldüğünü duyurdu.
21.12.2020Dünya
Son dakika haberi: Fotoğraflar peş peşe geldi... Tüyler ürpertici
Son dakika haberi: Fotoğraflar peş peşe geldi... Tüyler ürpertici!Son dakika haberine göre, sıfır noktası Çin'den dünyaya yayılan koronavirüsle ilgili dehşete düşüren haberler geliyor. Virüsün yarattığı şok dalgaları kıtalararası paniğe yol açmaya devam ediyor. Associated Press haber ajansının servis ettiği fotoğraflar, salgının boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi. İşte son dakika haberinin detayları...
20.12.2020Dünya
Uzmanlar uyardı Salgın, uyku düzenini bozdu
Uzmanlar uyardı! Salgın, uyku düzenini bozduİstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Uyku Bozuklukları Merkezi Sorumlu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Derya Karadeniz, Kovid-19 salgını sırasında günlük hayatın değişmesinin insanların normal uyku düzenini bozduğunu belirtti.
19.12.2020Gündem
Son dakika: Virüsün sıfır noktası Wuhanda gece hayatı: Partiler sokaklara taşıyor
Son dakika: Virüsün sıfır noktası Wuhan'da gece hayatı: Partiler sokaklara taşıyor!Yüzyılın kabusu koronavirüs, dünyada 75 milyona yakın insana bulaştı, 1,6 milyondan fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Koronavirüs salgını bundan bir yıl önce Çin'in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkmıştı. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan salgından korunmak için evlerine hapsolmuşken, Çin'de hayatın normale dönmesiyle birlikte gece hayatı da hareketlenmeye başladı. Reuters şoke eden fotoğrafları dünyaya servis etti. İşte son dakika haberinin detayları...
17.12.2020Dünya
Son Dakika: Macronun beti benzi attı Koronavirüs testi...
Son Dakika: Macron'un beti benzi attı! Koronavirüs testi...Dünyaya diz çöktüren koronavirüs, hız kesmeden yayılmaya ve ülkelerin kabusu olmaya devam ediyor. Çin'in Wuhan kentinde bundan tam bir yıl önce ortaya çıkan ve dünyaya yayılan virüsle ilgili dehşete düşüren haberler geliyor. Uluslararası ajansların duyurduğu son dakika haberine göre, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un koronavirüs testi pozitif çıktı. İşte son dakika haberinin detayları...
17.12.2020Dünya
Evde sağlık hizmetlerine talep arttı ama ilanlara dikkat
Evde sağlık hizmetlerine talep arttı ama ilanlara dikkat!Kovid-19 hastalığı, alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Öyle ki önceden en küçük bir rahatsızlığımızda bile sağlık kurumuna başvururken şimdiler de ise bu hizmeti eve talep ediyoruz. Online sağlık hizmeti almak isteyenlerin sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Orhan Akdeniz, “Her alanda gördüğümüz dönüşümü sağlık alanında da yaşıyoruz. En çok talep edilen alanların başında ise fizik tedavi geliyor. Bu konu ile ilgili sosyal medyada gün geçmiyor ki yeni bir ilan ile karşılaşmayalım. Bu nedenle vatandaşlarımız hizmet alacakları kişiyi ya da kurumu iyice araştırıp ona göre seçim yapmalı" ifadelerini kullandı
15.12.2020Genel Sağlık
Dünyanın merak ettiği kent Wuhan
Dünyanın merak ettiği kent WuhanWuhan bundan bir yıl öncesine kadar adı Çin'in gelişen ve hızla büyüyen ticaret şehirlerinden biri olarak anılıyordu. Yangtze Nehri ve onun bir kolu olan Han nehrinin kesiştiği noktada yer alan Wuhan, dünyanın en büyük 42. metropolüdür. Hubei eyaletinin yönetim merkezi olan Wuhan, geçtiğimiz yıl başlayan ve sonrasında tüm dünyayı etkisi altına alıp bir pandemiye dönüşen korona virüs salgınının da ortaya çıktığı yer olarak kabul edilen Wuhan, salgın ortaya ilk çıktığı dönem uygulanan sıkı tedbirlerin ardından bugün dünyanın pek çok yerinden daha güvenli bir konumda. Üç kasabanın zaman içinde büyümesinden ortaya çıkan bu tartışmalı kente yakından bakalım.
9.12.2020Tatil
Son Dakika: Çin durmuyor Donmuş gıdalarla yayıldı...
Son Dakika: Çin durmuyor! Donmuş gıdalarla yayıldı...Çin'in Wuhan kentindeki hayvan pazarından dünyaya yayıldığı düşünülen virüsle ilgilli bomba bir iddia geldi. 67 milyonu aşkın kişiye bulaşan ve 1 buçuk milyondan fazla kişiyi öldüren koronavirüsün donmuş gıdalarla ülkeye girdiği iddia edildi. Virüsün başlangıç noktası olarak ise o ülke işaret edildi. İşte son dakika haberinin detayları...
7.12.2020Dünya
Covid-19a yakalananlar için büyük tehlike: Anormal kan pıhtılaşması
Covid-19'a yakalananlar için büyük tehlike: Anormal kan pıhtılaşmasıKış aylarıyla birlikte yayılma hızı artan Covid-19'un vücuda etkileri hakkındaki bilgiler ve veriler enfekte olanlar üzerinde yapılan incelemelerle sürekli güncelleniyor. Covid 19 ile ilgili bugüne dek saptanmış en önemli özelliklerden birinin toplardamarlar ('venler') içinde pıhtılara yol açması olduğunu belirten Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Semih Barlas bu pıhtıların hayati organlarda kan akımını durdurduğuna dikkat çekti ve bu yaşamsal sorunu rakamlarla detaylandırdı.
Son dakika: Swinger partisine yüzlerce kişi katıldı, ülke alarma geçti Koronavirüs...
Son dakika: Swinger partisine yüzlerce kişi katıldı, ülke alarma geçti! Koronavirüs...Yüzyılın kabusu koronavirüsle ilgili dehşet verici haberler peş peşe geliyor. Son dakika haberine göre virüsün vurduğu ülkede kasım ayında gerçekleşen sapkın etkinliğe katılmak için sıraya girdiler. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı swinger partisi yetkilileri, etkinliğin kurallara uygun bir şekilde düzenlendiğini iddia etti. Ancak sonuç bunun aksini gösterdi. Koronavirüs testleri pozitif çıkanlar yavaş yavaş kendini gösterirken, organizatörler "Etkinliğimizden sonra kaç kişinin koronavirüs testi yaptırdığına veya kimlerin pozitif çıkıp da bize söylemediğine dair hiçbir fikrimiz yok." ifadelerini kullandı.
2.12.2020Dünya
Son dakika: Koronavirüs aşısından sonra hayat ne zaman normale dönecek
Son dakika: Koronavirüs aşısından sonra hayat ne zaman normale dönecek?Çin'in Wuhan kentinden neredeyse tüm ülkelere yayılan ve yaklaşık 64 milyon kişiye bulaşan koronavirüs, dünyaya diz çöktürmeye devam ediyor. Koronavirüs aşısıyla ilgili umut veren açıklamalar art arda gelse de, hayatın ne zaman normale döneceği merak konusu. BBC'den José Carlos Cueto konuyu masaya yatırdı, yaşantımızın ne zaman normale döneceği sorusunu yanıtladı.
1.12.2020Dünya
Son dakika... Çinden sızdı, CNN dünyaya duyurdu
Son dakika... Çin'den sızdı, CNN dünyaya duyurdu!Koronavirüs salgınının yeryüzüne yayıldığı Çin'in Wuhan kentinde, aynı günlerde bir başka sağlık krizi daha vardı. Kovid-19 testlerinin 23 günde sonuç vermesi dünyayı bir felakete sürükledi, Çin'den sızan belgeler şok etkisi yarattı.
1.12.2020Dünya
Bursa’da 210 filyasyon ekibinin zorlu görevi
Bursa’da 210 filyasyon ekibinin zorlu göreviBursa İl Sağlık Müdürlüğü şehir merkezi ve ilçelerde korona virüsle mücadele kapsamında filyasyon ekibi sayısını 2 kattan fazla arttırdı. Ekipler her gün salgının önlenmesi için kapı kapı dolaşarak hastalıkla mücadele ediyor. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr Fevzi Yavuzyılmaz, virüsün herkesin çok yakınında olduğunu belirterek, "Pozitif ya da temaslı hastalar lütfen karantina kurallarına uysunlar. Karantinada olması gereken insanlara HES kodu sorgulaması yapıyoruz, bakıyoruz pozitif veya temaslı. Hem kendimiz hem temas ettiğimiz insanlar için bu yaklaşımdan vazgeçmemiz lazım. Bu aynı zamanda kul hakkıdır" dedi. Yavuzyılmaz, önemli sınav için bir sene boyunca hazırlanan bir öğrencinin otobüste pozitif çıkan bir vaka yüzünden karantinada olduğunu ve bir yılının heba olduğunu ifade etti.
30.11.2020Gündem
63 milyonu da geçti... Durdurulamıyor
63 milyonu da geçti... Durdurulamıyor!Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid 19) vaka sayısı 63 milyonu, virüs nedeniyle tedavi görenlerin sayısı da 18 milyonu aştı.
30.11.2020Dünya
Son dakika: Bir yıl direndi ama... Ülkede ilk koronavirüs vakası görüldü
Son dakika: Bir yıl direndi ama... Ülkede ilk koronavirüs vakası görüldü!Çin'in Wuhan kentinde doğup kısa sürede dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün uğramadığı çok az ülke kaldı. Dünya çapında vaka sayısı 62 milyona dayanmışken, her türlü önlemi almasına rağmen bu ülkelerden biri, bir yıl sonra ilk vakanın çıktığını doğruladı. İşte son dakika haberinin detayları...
27.11.2020Dünya
Çinin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei: 3-4 aydır ölüm yaşanmıyor
Çin'in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei: 3-4 aydır ölüm yaşanmıyorÇin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, ilk olarak Çin'in Wuhan kentinde tespit edilen koronavirüsün Çin’deki son durumu ve koronavirüs önlemlerini değerlendirdi. Wei, "Salgının durumuna göre kademeli bir şekilde tedbirleri ya artırıyor ya da azaltıyorduk. 11 milyonluk bir şehri kapattık. Şehri kapatmak demek, giriş çıkış yasağı değildir. 11 milyon insan hepsi evinde durması gerekiyor. İşte bu şekilde bu salgını yenebiliriz. Sert tedbirler olmadan bu sonucu alamazsınız." dedi.
25.11.2020Dünya
Son dakika: Üçüncü dalga İkiye katlanacak...
Son dakika: Üçüncü dalga! İkiye katlanacak...Sıfır noktası Çin'in Wuhan kenti olan koronavirüs salgını hem yayılmaya hem de can almaya devam ediyor. Yüzyılın salgını koronavirüste, hem Avrupa hem de ABD'den ürküten haberler peşi sıra geliyor. CNN International, Washington Üniversitesi'nde yapılan araştırmanın sonuçlarını izleyicileriyle paylaştı. Buna göre iki ay içinde vakaları ikiye katlanabilir. Öte yandan DSÖ yetkilileri ikinci dalga bitmeden üçüncü dalga uyarıları yapıyor. İşte son dakika haberinin detayları...
25.11.2020Dünya
Türkiyede ilk koronavirüs vakası ne zaman ortaya çıktı Dünyada ilk korona vakası tarihi
Türkiye'de ilk koronavirüs vakası ne zaman ortaya çıktı? Dünyada ilk korona vakası tarihiCovid-19 virüsünün yol açtığı koronavirüs Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına aldı. Koronavirüsün yayılmasıyla birlikte binlerce insan hayatını kaybetti ve covid-19 bulaşan sayısız kişi de çeşitli rahatsızlıkla mücadele eder oldu. Peki, dünyada ilk koronavirüs vakası ne zaman ortaya çıktı?
23.11.2020Gündem
Son dakika: Ceset tarlası... Wall Street Journal duyurdu, dünya dehşete düştü
Son dakika: Ceset tarlası... Wall Street Journal duyurdu, dünya dehşete düştü!Dünyaya diz çöktüren koronavirüs, hız kesmeden yayılmaya ve ülkelerin kabusu olmaya devam ediyor. Çin'in Wuhan kentinde bundan bir yıl önce ortaya çıkan ve dünyaya yayılan virüsle ilgili dehşete düşüren haberler geliyor. Virüsten en kötü etkilenen, en fazla vaka ve can kaybının görüldüğü ABD'den gelen fotoğraflar dünyayı tam anlamıyla dehşete düşürdü. Çin'de bir havalimanında çalışan bir personelin koronavirüs testinin pozitif çıkması ise büyük kaos yarattı. 14 bin kişinin karantinaya alınma çabaları sosyal medyadan hızla yayıldı. Ürküten bir haber de Avrupa'dan geldi. İşte son dakika haberinin detayları...
23.11.2020Dünya
Son dakika: Haftada 1 milyondan fazla vaka... Yeni kısıtlamalar yürürlükte
Son dakika: Haftada 1 milyondan fazla vaka... Yeni kısıtlamalar yürürlükte! Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp dünyaya yayılan yüzyılın kabusu koronavirüs salgınından korkutan haberler gelmeye devam ediyor. 59 milyon kişiye bulaşan virüsten en kötü etkilenen ülke olan ABD'de, salgının önüne geçilemeyince yeni kısıtlamalar getirildi.
22.11.2020Dünya
Son dakika habeleri: Korkulan oldu Koronada en kötü dönem başladı
Son dakika habeleri: Korkulan oldu! Koronada en kötü dönem başladıGelen son dakika haberine göre; İlk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart’tan beri bir günde en fazla ölüm gerçekleşti. Önceki gün ülke genelinde 141 kişi Kovid-19 nedeniyle can verdi. Vehamet tablosu ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasına yansırken, İstanbul’un 39 ilçesi de kırmızıya döndü.
22.11.2020Gündem
En kötü dönem başladı
En kötü dönem başladıİlk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart’tan beri bir günde en fazla ölüm gerçekleşti. Önceki gün ülke genelinde 141 kişi Kovid-19 nedeniyle can verdi. Vehamet tablosu ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasına yansırken, İstanbul’un 39 ilçesi de kırmızıya döndü
22.11.2020Gündem
Son dakika: Dünya bu kareleri konuşuyor 52 bin kişi yan yana ve maskesiz olarak...
Son dakika: Dünya bu kareleri konuşuyor! 52 bin kişi yan yana ve maskesiz olarak...Dünyaya diz çöktüren koronavirüs, hız kesmeden yayılmaya ve ülkelerin kabusu olmaya devam ediyor. Çin'in Wuhan kentinde bundan tam bir yıl önce ortaya çıkan ve dünyaya yayılan virüsle ilgili dehşete düşüren haberler geliyor. Virüsten en kötü etkilenen, en fazla vaka ve can kaybının görüldüğü ABD'de California Valisi'nin katıldığı doğum günü partisi gündem yaratırken, uluslararası haber ajanlarının servis ettiği fotoğraflar, "dünyanın en çok kıskanılan ülkesi"nden geldi... İşte son dakika haberinin detayları.
19.11.2020Dünya
Koronavirüs tam bir yıl önce ortaya çıktı
Koronavirüs tam bir yıl önce ortaya çıktı!Bugüne kadar 1 milyon 343 bini aşkın kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde “gizemli bir solunum yolu hastalığı” şüphesiyle tespit edilmesinin üzerinden bir yıl geçti.
18.11.2020Dünya
Son Dakika: Korona virüs kabusu devam ediyor Panik zirve yaptı...
Son Dakika: Korona virüs kabusu devam ediyor! Panik zirve yaptı...Son dakika haberlerine göre dünyaya diz çöktüren koronavirüs, hız kesmeden yayılmaya ve ülkelerin kabusu olmaya devam ediyor. Çin'in Wuhan kendinde doğup dünyaya yayılan virüsle ilgili dehşete düşüren haberler gelmeye devam ediyor. Aşı cephesinden olumlu gelişmeler yaşanmasına rağmen salgının yarattığı panik bitmek bilmiyor. Virüsten en kötü etkilenen, en fazla vaka ve can kaybının görüldüğü ABD'den gelen fotoğraflar ise dünyayı şoka uğrattı. İşte son dakika haberinin detayları...
18.11.2020Dünya
Son dakika: Morgda şok görüntü Babasının cenazesini almaya gitmişti...
Son dakika: Morgda şok görüntü! Babasının cenazesini almaya gitmişti...Yüzyılın kabusu koronavirüs salgınıyla ilgili tüyler ürperten haberler gelmeye devam ediyor. Dünya çapında hastalığa yakalananların sayısı 55 milyona dayanırken, 1 milyon 324 bin kişi hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. Salgından en fazla etkilenen ülkelerin başında gelen Rusya'dan gelen görüntüler ise dünyayı dehşete düşürdü. Babasının cenazesini almak için hastane morguna giren eski güzellik kraliçesinin kayda aldığı görüntüler şok etkisi yarattı.
17.11.2020Dünya
Sonunda oldu Koronavirüs oraya da sıçradı
Sonunda oldu! Koronavirüs oraya da sıçradıÇin’in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Güney Pasifik Okyanusu’nda yer alan adalar topluluğu Vanuatu’ya ulaştı.
11.11.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Abdullah KarakuşMilliyet Yazarı
Büyük fırsatlarla yarınlara yürüyeceğizBakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile 2020 yılında yaptıklarını ve 2021 hedeflerini konuştuk...
4.01.2021Gündem
Deniz KilislioğluMilliyet Yazarı
Aşı DNA’mızı değiştirecek mi? Kovid-19 pandemisine karşı adeta umut haline geldi aşılar...
3.01.2021
Engin Uğur AğırMilliyet Yazarı
Bir tarafta savaşlar bir tarafta Kovid-19Patladı, patlıyor derken, atom bombasından hiçbir farkı kalmadı, hatta solladı geçti son sürat...
14.12.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüskoronacoronawuhancoronavirüs

Wuhan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.