Wuhan

Wuhan

Son dakika Wuhan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Wuhan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Wuhan haber sayfamızda...

Wuhan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.039 wuhan haberi bulunmuştur.
Son dakika... Yine Vuhan! Dünya dehşete düştü
Son dakika... Yine Vuhan! Dünya dehşete düştüKoronavirüs salgınının ortaya çıktığı ve aylarca dünya gündeminin ilk sırasından düşmeyen Çin'in Vuhan kentinde, sabaha karşı yine dehşet verici görüntüler vardı.
15.05.2021Dünya
Son dakika... Baskı artıyor! DSÖ'ye karşı bir araya geldiler
Son dakika... Baskı artıyor! DSÖ'ye karşı bir araya geldilerGelen son dakika haberine göre, koronavirüs salgınının başından itibaren süreci tartışmalı şekilde yöneten Dünya Sağlık Örgütü'ne karşı ortak açıklama yapıldı. İlk olarak eski ABD Başkanı Trump'ın çok sert yüklendiği ve Çin ile birlikte virüsün kökenini örtbas etmekle suçladığı örgütle ilgili hem tepkiler, hem de soru işaretleri artmaya başladı.
14.05.2021Dünya
Koronavirüsle birlikte doktor ziyaretinde 'online' dönem
Koronavirüsle birlikte doktor ziyaretinde 'online' dönemKoronavirüs salgını tam kapanma, karantina, evden çalışma, sosyal mesafe gibi pek çok kavramı beraberinde getirdi. Bunlardan biri de 'online doktor ziyareti'. Uzmanlara göre dijitalleşmeyle birlikte hastane randevuları da online gerçekleşebilecek.
12.05.2021Gündem
Doktor ziyaretleri online hale geliyor
Doktor ziyaretleri online hale geliyorÇin’in Wuhan kentinde başlayan ve hızla dünyaya yayınlan COVID-19 salgını ve 2020 yılının Mart ayında Türkiye’de de vakalar görülmesiyle başlayan süreç, hayatımıza tam kapanma, karantina, evden çalışma, sosyal mesafe gibi pek çok kavramı da beraberinde getirdi.
11.05.2021Vitrin
Son dakika haberi: Üçüncü Dünya Savaşı! Belgeler şok etkisi yarattı...
Son dakika haberi: Üçüncü Dünya Savaşı! Belgeler şok etkisi yarattı...ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından elde edilen ve dünya gündemine bomba gibi düşen belgeler şok etkisi yarattı. Belgelere göre Çinli bilim insanları, altı yıldır koronavirüs de dahil olmak üzere biyolojik ve genetik silahların kullanıldığı "Üçüncü Dünya Savaşı" için hazırlanıyor.
10.05.2021Dünya
Dünyada Büyük Yıkıma Neden Olmuş Virüs Çeşitleri Nelerdir? En Büyük Virüs Salgınları...
Dünyada Büyük Yıkıma Neden Olmuş Virüs Çeşitleri Nelerdir? En Büyük Virüs Salgınları...Yaşadığımız bu hayatta birçok virüs ve salgın hastalıklarla karşı karşıya gelebilmekteyiz. İnsanlar tarih boyunca birçok virüsle mücadelede bulunmuşlardır. Bazı tedavi şekilleri ve ilaçlarla bu hastalıkların yayılımını ve azalmasını sağlanmıştır. Virüsler insan hayatını tehlikeye sokan ve insanın ölümüne dahi sebebiyet veren bulaşıcı bir hastalık çeşididir. Dünya da büyük yıkıma neden olmuş virüs çeşitleri nelerdir? En büyük virüs nedir? İşte, tüm detaylar.
5.05.2021Sağlık
Son dakika... Salgın yokmuş gibi! Çin'de inanılmaz görüntüler
Son dakika... Salgın yokmuş gibi! Çin'de inanılmaz görüntülerKoronavirüsün kaynağı olan Çin'de insanlar, işçi bayramı tatili nedeniyle turistik mekanlara hücum edince salgın zamanında alışık olunmayan görüntüler meydana geldi. Çinli turistler kalabalıklar halinde mekanları doldurdu.
3.05.2021Dünya
Uzmanlar: Şu an için korkuya gerek yok
Uzmanlar: Şu an için korkuya gerek yokHindistan’da adeta büyük felakete yol açan Kovid-19 varyant türünün Türkiye’de de tespit edildiğinin açıklanması endişelere neden oldu. Uzmanlar ise Hindistan varyantının Türkiye’de daha öldürücü olduğuna dair bilimsel araştırma bulunmadığına dikkat çekerken, gereksiz korku ve panik yaratıldığı uyarısında bulundular.
2.05.2021 Gündem
Pandemi robot projelerini hızlandırdı
Pandemi robot projelerini hızlandırdıSTM ThinkTech hazırladığı raporla, pandeminin, insanlar arasındaki teması azaltacak, işyerlerini daha güvenli hâle getirecek otomasyon projelerine beklenmedik bir hız kazandırdığını ortaya koydu
17.04.2021Gündem
Son dakika: Dünya Sağlık Örgütü'nden flaş çağrı! 'Hemen durdurun'
Son dakika: Dünya Sağlık Örgütü'nden flaş çağrı! 'Hemen durdurun'Associated Press ajansı, Dünya Sağlık Örgütü’nün koronavirüsün kaynağını tespit etmek için Çin’in Wuhan kentinde yaptığı araştırma sonrası yayınlayacağı rapora ulaşmış ve resmen yayınlanmadan önce raporu sızdırmıştı. Son dakika haberine göre ajans, şimdi de örgütün acilen uygulamaya koyulması gerektiğini belirten çağrısını dünyaya duyurdu.
13.04.2021Dünya
Koronavirüs yeni belirtileri neler? Korona belirtileri ile ilgili son dakika gelişmeleri...
Koronavirüs yeni belirtileri neler? Korona belirtileri ile ilgili son dakika gelişmeleri...Koronavirüs yeni belirtileri ile ilgili detaylar gündemde merak konusu. Dünyaya yayınlan koronavirüs salgınıyla ilgili peş peşe haberler geliyor. Vakalarda belirtilerin değiştiği gündeme geldi. Bu haber sonrasında koronavirüs belirtileri araştırılmaya başlandı. Peki koronavirüs yeni belirtileri neler?
6.04.2021Gündem
Dünyanın merak ettiği kent Wuhan
Dünyanın merak ettiği kent WuhanWuhan bundan bir yıl öncesine kadar adı Çin'in gelişen ve hızla büyüyen ticaret şehirlerinden biri olarak anılıyordu. Yangtze Nehri ve onun bir kolu olan Han nehrinin kesiştiği noktada yer alan Wuhan, dünyanın en büyük 42. metropolüdür. Hubei eyaletinin yönetim merkezi olan Wuhan, geçtiğimiz yıl başlayan ve sonrasında tüm dünyayı etkisi altına alıp bir pandemiye dönüşen korona virüs salgınının da ortaya çıktığı yer olarak kabul edilen Wuhan, salgın ortaya ilk çıktığı dönem uygulanan sıkı tedbirlerin ardından bugün dünyanın pek çok yerinden daha güvenli bir konumda. Üç kasabanın zaman içinde büyümesinden ortaya çıkan bu tartışmalı kente yakından bakalım.
5.04.2021Tatil
Milliyet'te Haftanın Özeti (2 Nisan 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (2 Nisan 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları...
2.04.2021Haberler
Koronavirüsten iyileşenlerin sayısı 105 milyonu geçti
Koronavirüsten iyileşenlerin sayısı 105 milyonu geçtiDünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandıktan sonra sağlığına kavuşanların sayısı 105 milyonu aştı.
2.04.2021Dünya
Milliyet'te Gündem (31 Mart 2021)
Milliyet'te Gündem (31 Mart 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
31.03.2021Haberler
Son dakika: Ateş püskürdüler! DSÖ raporunu açıkladı, ABD dahil 14 ülke...
Son dakika: Ateş püskürdüler! DSÖ raporunu açıkladı, ABD dahil 14 ülke...Son dakika haberine göre, Dünya Sağlık Örgütü’nün koronavirüsün kaynağını tespit etmek için Çin’in Wuhan kentinde yaptığı araştırma sonrası hazırladığı rapor sonunda açıklandı. ABD dahil 14 ülke ise rapora tepki göstererek "bağımsız çalışmaların" desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, DSÖ'yü şeffaf olmamakla suçladı.
30.03.2021Dünya
Son dakika: DSÖ'nün raporu sızdı... İşte koronavirüsün kaynağı!
Son dakika: DSÖ'nün raporu sızdı... İşte koronavirüsün kaynağı!Son dakika haberine göre, Dünya Sağlık Örgütü’nün koronavirüsün kaynağını tespit etmek için Çin’in Wuhan kentinde yaptığı araştırma sonrası yayınlayacağı rapora, haber ajansı The Associated Press ulaştı. Cenevre merkezli bir diplomat, resmen yayınlanmadan önce raporu sızdırarak bombayı patlattı.
29.03.2021Dünya
Son dakika... Skandal ortaya çıktı! Çinli 'Yarasa Kadın'ın yazışmalarını ele geçirdiler
Son dakika... Skandal ortaya çıktı! Çinli 'Yarasa Kadın'ın yazışmalarını ele geçirdilerÇin'in ısrarla reddettiği "koronavirüsün kökeni Wuhan" iddialarına ilişkin gerçeği ararken, bir ABD'li kuruluş skandal yazışmalara ulaştı. Çinli bilim insanlarının "siyasi süreçlere" dahil olduğu ve manipülasyon yapmaya çalıştıklarının anlaşılması şok etkisi yarattı.
22.03.2021Dünya
DSÖ ekibi, Çin izlenimlerini paylaştı: 'Kaynağını bulduk!'
DSÖ ekibi, Çin izlenimlerini paylaştı: 'Kaynağını bulduk!'Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) kurduğu araştırma ekibinin bir üyesi, Çin'in güneyindeki vahşi yaşam çiftliklerinin Kovid-19 salgınının en olası kaynağı olduğunu söyledi.
18.03.2021Dünya
Koronavirüs ne zaman başladı? Dünyada - Türkiye'de ilk koronavirüs vakası ne zaman, hangi tarihte görüldü?
Koronavirüs ne zaman başladı? Dünyada - Türkiye'de ilk koronavirüs vakası ne zaman, hangi tarihte görüldü?Uzun zamandır gündemden düşmeyen koronavirüs haberleri bugün de gündemdeki yerini koruyor. Dünyada ve ülkemizde tek gündem maddemsi olan koronavirüs birçok ülkede birçok düzeni değiştirdi. Daha önce uygulanmayan sistemler oluşturuldu. Dünyada ilk olarak Çin'in Wuhan kentinde çıkan koronavirüsün günden güne gelişmeleri yakından takip edildi. Peki koronavirüs ne zaman başladı? Türkiye'de ilk koronavirüs vakası ne zaman görüldü?
11.03.2021Gündem
Bilim insanlarından DSÖ'ye Wuhan çağrısı!
Bilim insanlarından DSÖ'ye Wuhan çağrısı!Farklı milletlerden bilim insanları, koronavirüsün ilk kez görüldüğü Çin'in Wuhan kentine giden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanlarının virüsün kökenine yönelik yaptıkları araştırma raporunun geçersiz sayılması çağrısında bulundu.
5.03.2021Dünya
Çin, geniş kapsamlı kullanım için iki Kovid-19 aşısına daha onay verdi
Çin, geniş kapsamlı kullanım için iki Kovid-19 aşısına daha onay verdiÇin, geniş kapsamlı kullanım için CanSino Biologics ve Sinopharm aşılarına şartlı onay vererek, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesindeki aşı tedarikçilerini artırdı.
25.02.2021Dünya
İsrail'de Kovid-19'u reddeden ve aşıya karşı çıkan doktorun sağlık lisansı iptal edildi
İsrail'de Kovid-19'u reddeden ve aşıya karşı çıkan doktorun sağlık lisansı iptal edildiİsrail'de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) varlığını kabul etmeyen ve virüse karşı halkın aşılanmasına karşı çıkan bir doktorun klinik açmak için verilen sağlık lisansının feshedildiği bildirildi.
23.02.2021Dünya
Son dakika... Biyolojik tehdit! Alman araştırmacıdan korkunç koronavirüs iddiası...
Son dakika... Biyolojik tehdit! Alman araştırmacıdan korkunç koronavirüs iddiası...Çin'in Wuhan kentinde tespit edilmesinin üzerine dünyaya yayıldıktan sonra ilk şoku atlatan insanlık, bu kabusa dönen salgının kaynağını aramaya başladı. Gözler, Wuhan'daki laboratuvara ve doğal olarak Çin'e çevrilmişken Alman bir araştırmacıdan tüm dünyayı sarsan bir makale geldi...
22.02.2021Dünya
İsrail'in Wuhan'ında aşıyı kabul etmiyorlar
İsrail'in Wuhan'ında aşıyı kabul etmiyorlarYaklaşık 210 bin nüfusa sahip Bney Brak kentinde her beş kişiden biri koronavirüse yakalandı, ülke genelindeki aşı oranı yüzde 60'ı geçerken Bney Brak'da bu oran yüzde 37'de kaldı. Ultra-Ortodoksların yaşadığı kentte aşıyı teşvik etmek için yemek dağıtımı dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunuluyor.
18.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsÇinWuhansalgınson dakika haberler

Wuhan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.