ziyaretçi

ziyaretçi

Son dakika ziyaretçi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ziyaretçi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ziyaretçi haber sayfamızda...

ziyaretçi haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.237 ziyaretci haberi bulunmuştur.

Ukrayna Gezilecek Yerler (2020) - Ukrayna Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Ukrayna Gezilecek Yerler (2020) - Ukrayna Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiVize olmadan seyahat etmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında Ukrayna geliyor. Özellikle konumu ve ulaşım rahatlığı nedeniyle Türkiye'de en çok fazla turistin bu ülkeyi ziyaret ettiğini söylemek mümkündür. Ayrıca doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla kültürel mirasları gözler önüne seren Ukrayna, görülmesi gereken pek çok farklı yere sahiptir. Tarihi parçalar ile etkili Sanat eserlerine sahip Ukrayna, kültür Sanat gösterileri için görkemli tiyatroları ile de büyük beğeni toplamaktadır. İşte Ukrayna gezilecek yerler (2020) - Ukrayna mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi sizlerle.Ukrayna özellikle Türkiye üzerinden en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Kolay ulaşım imkanı ve pek çok sanatsal etkinlik ile önemli tarihi mimarileri gözler önüne sermektedir. Üstelik cıvıl cıvıl sahilleri ile hayranlık uyandıran Ukrayna bu konuda pek çok farklı şehir üzerinden gelen turistlere zengin olanaklar tanımaktadır. Diğer taraftan 600 bin kilometrekarelik yüzölçümü ile beraber dünyanın en geniş ülkeleri arasında yer almaktadır.Ukrayna aynı zamanda gece eğlenceleri ile de büyük beğeni toplayan ülkelerden biridir. Günün 24 saati boyunca pek çok farklı bar ve kafe ve restorandın açık olduğu ülke, belli başlı şehirler üzerinden oldukça yoğun turist ziyaretçi kabul etmektedir. Durmak bilmeyen eğlence sabaha kadar devam etmekte ve insanların özellikle yaz aylarında keyifli bir vakit geçirmesine fırsat vermektedir. Bu doğrultuda başta Kiev ve Odessa gibi şehirler olmak üzere Ukrayna'nın daha pek çok farklı şehrinden bahsetmek mümkün.Eğlence merkezleri ve antik dönemden günümüze ulaşmış tarihi eserleri ile beraber, güçlü kültür sanat etkinliklerini görkemli tiyatrolarda keyifle değerlendirebilirsiniz. Bunun için mutlaka gezilmesi gereken yerler listesine göz atmanız yeterlidir.
25.05.2020Tatil
Ayvalık Gezilecek Yerler (2020) - Ayvalık Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Ayvalık Gezilecek Yerler (2020) - Ayvalık Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTürkiye’nin Marmara Bölgesinde yer alan Balıkesir şehrinin Ege denizine kıyısı olan kısmındaki küçük şirin sahil kasabası Ayvalık’tır. Midilli adasının karşısında yer alan Ayvalık her geçen gün çok daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaparak turizmin canlı olduğu bir yer halindedir. Ayvalık İstanbul’a yakın mesafede olması nedeni ile İstanbul’dan çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Geçmişin izlerini kaybetmeyen Ayvalık’ta gezilecek yerler nerelerdir? İşte Ayvalık’ta mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesini sizler ile buluşturduk.Küçük bir ilçe oluşuna karşın Ayvalık merkezinde ve Ayvalık çevresinde çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Ayvalık eski bir Rum yerleşkesidir. Huzurlu vakitler geçirip, enerji depolamak için, yenilenip tazelenmek için, şehrin gürültüsünden kaçarak ruhu dinlendirmeye en uygun yerlerinden biridir. Ayvalık ilçesini rahatça keşfedebilmek ve gezip görülmesi gereken yerleri görebilmek için en az 2 ya da 3 gün kadar vakit ayırılmalıdır. Ayvalık sokaklarının zeytin kokusu, berrak denizi, enfes yemekleri ve tarihi evleri ile herkesin görmesi gereken güzel yerlerden birisidir. Ayvalık çarşısı gezinin başlayabileceği en iyi noktalardan biridir.Ayvalık’ta en fazla ziyaret edilen bölgelerinden biri Cunda Adası’dır. Cunda Adası bugüne kadar çok sayıda yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmiş ve her geçen gün çok daha fazla ziyaret edeni olan bir adadır. Çok sayıda kilise, cami gibi tarihi yapılar bulunurken görülmesi gereken plajları da bulunmaktadır. Ayvalık ilçe olarak hem tatil yapılabilecek hem de gezip kültürel birikim kazanılabilecek nadir yerlerden biridir. Ayvalık sonbahar ve ilkbahar aylarında çok daha fazla ziyaretçi alan fakat yaz tatili içinde yaz aylarında çok fazla tercih edilen ilçelerden biridir. Yurt dışından da çok sayıda turist ünlü plajları görmek, adaları gezmek için Ayvalık’a gelmektedir.
20.05.2020Tatil
Hatay Gezilecek Yerler (2020) - Hatay Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Hatay Gezilecek Yerler (2020) - Hatay Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiOnlarca medeniyete ev sahibi olmuş Hatay, gezilip görülecek yerler konusunda Türkiye'nin ilk sıralarında yer alıyor. Dünyanın pek çok ilklerinin yer aldığı şehrin atmosferine bakıldığında, tarihi kalıntıların ve yapıları hissetmek mümkün olabiliyor. Anadolu'da yapılan ilk cami olan Habib-i Neccar'dan Titus Tüneli'ne kadar pek çok eski yapı bulunuyor. Sizler için hazırladığımız bu gezi rehberi niteliğinde olan listemizi sonuna kadar incelerseniz, çok daha rahat bir Hatay gezisi planı yapabilirsiniz. İşte Hatay'da gezilecek yerlerin listesi. Akdeniz Bölgesinin en güney kısmında yer alan Hatay, Türkiye'nin en eski şehirlerinden biridir. Ev sahipliği yaptığı medeniyetlerden izler taşıyan şehir, bu anlamda binlerce tarihi kalıntılarıyla göz kamaştırıyor. Sadece tarihi yapılarıyla değil, aynı zamanda yemekleriyle ve doğal güzellikleriyle ünlü olan bu şehrimiz, seyahat severlere pek çok anlamda ilkleri yaşatabilir.1939 yılında Türkiye devletine katılan Hatay, eski dönemlerde kendi başına bir devletti. Anadolu ve Orta Doğunun beşiği konumunda olan Hatay, ülkemizde de en kalabalık 13. şehirdir. Gaziantep, Adana, Osmaniye ile komşu olan Hatay, çok lezzetleri yemekleriyle de biliniyor. Döner ve künefe konusunda daha çok bilinen şehirde, çok farklı lezzetleri bulabilirsiniz. Yemek konusunda Gaziantep ile yarışabilecek seviyede olan Hatay, tatlıları ve farklı yiyecekleriyle önem ifade edebiliyor. Müzeleri, tarihi semtleri ve farklılıklarıyla kapsamlı bir seyahati hak eden bu şehrimizin yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi sayıları azımsanmayacak seviyelere çıkmış durumda.
18.05.2020Tatil
Mardin Gezilecek Yerler (2020) - Mardin Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Mardin Gezilecek Yerler (2020) - Mardin Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiMardin şehri Fırat ve Dicle nehirlerinin arasında bulunan ve Türkiye’nin Güney Anadolu Bölgesinde en fazla merak edilip ziyaretçi alan şehirlerden biridir. Şehrin kendine ait olan bambaşka bir mimariye sahip olması ile çok ilgi çeken bir şehirdir. Farklı dinlerin iç içer yaşadığı bir şehirdir. Türkiye’de en kalabalık olan şehirler sıralamasında 26. sırada bulunur. Türkiye’nin tarihi olarak en güzel yapılarının bulunduğu Mardin şehrinde gezilecek yerler nerelerdir? İşte Mardin’de mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesini derledik. Mardin Şehri Suriye ile sınırı bulunan bir şehirdir. İl merkezi dahi olmak üzere 10 adet ilçeye sahiptir. Tarihteki en önemli ticaret yollarından biri olan İpek Yolu’nun üzerinde Mardin şehrinde bulunmaktaydı. Bu sebep ile neredeyse 3000 sene önceki tarihlere kadar geçmişi uzanan bir şehirdir. Mezopotamya şehirlerinden en eski olanlarından biridir. Paleolitik Çağ, Cilalı Taş Devri, Kalkolitik Çağ, Tun ve Demir Çağlarına ait çok sayıda eşya yapılan kazılarda bulunmuştur. Mardin şehri M.Ö. 4. Asırda Anadolu ve İran’ı ele geçirmiş olan İskender bu bölgede hakimiyet kurmuştur. İskender’in ölümünün ardından ise Pers ve Sasaniler bölgeye hakim olmuşlardır. En sonunda Bizans egemenliği altına girmiştir. Hazreti Ali (r.a.) halifelik yapmış olduğu 640 yılında Mardin şehri İslam ordusu ile fethedilmiş ve İslam topraklarının olmuştur. 1071 yılında yapılan Malazgirt Savaşı ile kazanılmış zafer ile Mardin Türklerin olmuştur. Ardından tam olarak 300 yıl kadar Artukluların yönetiminde kalmıştır. Ardından Eyyubiler, Selçuklu, İlhanlı, Karakoyunlu ve Akkoyunlu’lar hüküm sürmüştür. 1517 yılında da Osmanlı Devletinin topraklarına katılmıştır.
14.05.2020Tatil
Diyarbakır Gezilecek Yerler (2020) - Diyarbakır Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Diyarbakır Gezilecek Yerler (2020) - Diyarbakır Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTürkiye'nin en kalabalık 12. şehri olan Diyarbakır, peygamberler şehri olarak da biliniyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan şehrin, doğu kısmında Muş ve Batman yer alırken, batısında Malatya ve Adıyaman bulunuyor. Çok eski tarihlere dayanan kökenleriyle kozmopolit yapıya sahip olan Diyarbakır'da tarihi yerler oldukça fazla. Bunun yanında müzeler konusunda oldukça iddialı olan şehrin, ziyaretçi sayısının azımsanmayacak miktarlarda olduğu söylenebilir. Sizler için hazırladığımız bu gezi rehberi listemizde, Diyarbakır'da nereleri gezebileceğiniz daha kolay bulabilirsiniz. İşte tarihi şehir Diyarbakır'da gezilebilecek yerler.Medeniyetlerin tarih boyunca uğrak noktası olan Diyarbakır'ın kökenlerinin 9 bin yıl öncesine kadar dayanıyor. Türkiye'nin en eski şehirlerinden birisi olan Diyarbakır'da tarihi açıdan gezilecek onlarca yer bulunuyor. Şehrin geçim kaynağı, turizm, esnaflık, ticaret ve sebze meyve üreticiliğidir.Batıyla olan mesafesi fazla olduğundan, yerli turist sayısı az olsa da yurt dışından her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Türkiye'de birçok şehirden daha eski olan Diyarbakır, taşı ve toprağıyla tarihi eser halinde. Surlardan köprülere, bahçelerden konaklara kadar birçok seçeneğe sahip şehir, görülmeye değer bir yapıdadır.Özellikle Sur içi bölgesinin tarihle iç içe olduğu söylenebilir. Diyarbakır sadece tarihiyle değil, doğal güzellikleriyle de her daim önde yer alan, şehirlerimizden olmuştur. Bu nedenle Diyarbakır'a seyahat planlıyorsanız, detaylı inceleme yapmalısınız. Şehirde uzun süre kalma düşünceniz varsa, bunun için konaklama seçeneklerinin çok fazla olduğunu söyleyebiliriz.
13.05.2020Tatil
Doğu Akdenizin cenneti Mersinde görülmesi gereken yerler
Doğu Akdeniz'in cenneti Mersin'de görülmesi gereken yerlerGezilip görülmesi gereken yerler bakımından zengin bir kataloğa sahip olan Mersin, deniz ve tarih severler için ayrı bir önem ifade ediyor. Akdeniz bölgesinin farklı bir şehri olan Mersin'in görülmesi gereken müzeleri, eğlence mekanları ve etkinlikleri ile ziyaretçilere çok sayıda seçenek sunabiliyor. Tarihi yerler açısından en zengin illerimizin baş sıralarında bulunan şehir, merkez ve merkezin dışında kalan güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Bu yazımızda Mersin'de görülmesi gereken yerleri inceleyebilir, dilediğiniz yeri tercih edip tura başlayabilirsiniz. İşte Mersin'in gezilip görülmesi gereken tüm mekanları. Mersin ilinin bir gezi rehberi niteliğinde olan listemizi dikkatle takip ederek, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Semtlerinin her biri ayrı sevilen Mersin'i yazımızı okudukça keşfedebilirsiniz. Mersin 2 milyona yaklaşan nüfusuyla, Türkiye'nin en büyük şehirlerinden birisidir. Akdeniz bölgesinde yer alan şehrin komşu şehirler, Adana, Niğde, Konya, Antalya ve Karaman'dır. Liman şehir özelliği olan Mersin'in tantunisi ve balıkları meşhurdur. Tatil yapmak açısından birçok ile göre daha ucuz olduğu söylenen Mersin'in ziyaretçi turist sayıları, her geçen yıl katlanarak artıyor. Tatilinizi Mersin'de geçirmek istiyorsanız veya Mersin'in tarihini tanımak amacındaysanız, zaman kaybetmeden yola çıkmanızı tavsiye edebiliriz. Kalelerden, mağaralara, çaylardan, türbelere kadar çok zengin bir kültürü bağrında tutan şehri tanıdıkça daha çok sevebilirsiniz. Doğayla barışık olan yapısıyla dikkat çeken şehirde, hemen her yerde dinlenme alanları bulabilirsiniz. İsterseniz tek başınızda dilerseniz ailenizle birlikte Mersin keşif turuna çıkabilir, güzel ve eğlenebileceğiniz bir zaman geçirebilirsiniz.
13.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar