1 Haziran

1 Haziran

Son dakika 1 Haziran haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 1 Haziran gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 1 Haziran haber sayfamızda...

1 Haziran

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 38.728 1 haziran haberi bulunmuştur.
Ayaz bebeğin bir ayı kaldı
Ayaz bebeğin bir ayı kaldıMuğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan Mehtap-Sinan Ünen çiftinin oğulları 22 aylık SMA Tip 2 hastası Ayaz’ın, sadece yurt dışında uygulanan ve hastalığın tek çözüm umudu olan terapi/gen tedavisi için başlatılan 11 aylık kampanya için zaman tükeniyor.
6.05.2021Gündem
Kilit tarih 1 Haziran
Kilit tarih 1 HaziranEnerji sektöründe ‘yeşil’ dönem 1 Haziran’da başlıyor. Tüketiciler 1 Haziran’dan itibaren yenilenebilir kaynaklardan üretilmiş enerjiyi kullanmayı seçebilecek. Elektrik üreticileri, enerjinin kaynağını belgeleyecek. Yeşil enerji kullandığını belgelemek, özellikle firmalara Avrupa’ya ihracatta rekabet üstünlüğü sağlayacak.
5.05.2021Ekonomi
İnsan kaynağında en etkin 50 yönetici
İnsan kaynağında en etkin 50 yöneticiTürkiye’de insan kaynakları yönetimi alanında en etkin 50 isim belirlendi. Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu’nun da aralarında bulunduğu 50 kişiyi belirleyen araştırmada sektör uzmanları 1000’in üzerinde şirketi inceledi.
4.05.2021Ekonomi
Türkiye'nin "En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi" belli oldu
Türkiye'nin "En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi" belli olduDataExpert iş birliğiyle yürütülen araştırma kapsamında belirlenen "Fortune Türkiye En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi (CHRO) 2021" belli oldu.
3.05.2021Ekonomi
Türkiye likit destekle devleri geride bıraktı
Türkiye likit destekle devleri geride bıraktıIMF Mali İzleme Raporu'na göre salgın sürecinde Türkiye, G20'nin yükselen ekonomileri arasında GSYH’sine oranla en fazla likidite desteği sağlayan ülke oldu.
1.05.2021Ekonomi
‘Takipleri durdurduk’
‘Takipleri durdurduk’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın kısıtlamalarında yaşanacak hak kayıplarının önlenmesine yönelik yapılan düzenlemelere ilişkin paylaşımda bulundu.
1.05.2021Ekonomi
Tahsilatlar için çözüm...
Tahsilatlar için çözüm...Çeklerin bankalara ibrazı ile icra iflas takiplerinin 31 Mayıs 2021’e kadar durdurulması için çıkarılan yasa, karşılığı olan çeklerin de tahsil edilememesine neden oldu. Çek tahsilatında yaşanan sorun, Ticaret Bakanlığı’nın devreye girmesiyle çözüldü.
1.05.2021Ekonomi
Antalya'da 1 Haziran'a kadar borçtan dolayı su kesintisi yaşanmayacak
Antalya'da 1 Haziran'a kadar borçtan dolayı su kesintisi yaşanmayacakAntalya Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronovirüs (Kovid-19) sürecinde vatandaşın borcundan dolayı suyunun 1 Haziran'a kadar kesilmeyeceğini bildirdi.
30.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'salgın destekleri' paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'salgın destekleri' paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın kısıtlamalarında yaşanacak hak kayıplarının önlenmesine yönelik yapılan düzenlemelere ilişkin paylaşımda bulundu.
30.04.2021Siyaset
Ticaret Bakanlığı'nın 'çeklerin ibrazı ve ödemelerine' ilişkin uygulama tebliği yayımlandı
Ticaret Bakanlığı'nın 'çeklerin ibrazı ve ödemelerine' ilişkin uygulama tebliği yayımlandıTicaret Bakanlığınca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan kısıtlamalar dikkate alınarak hak kayıplarının önlenmesi amacıyla çeklerin ibrazı ve ödemelerinde yapılan yeni düzenlemenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
30.04.2021Ekonomi
A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Milletler Ligi maç programı belli oldu
A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Milletler Ligi maç programı belli olduA Milli Kadın Voleybol Takımı, 2021 yılındaki ilk sınavını Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen Voleybol Miletler Ligi’nde verecek. Organizasyon, dünya genelinde devam eden koronavirüs pandemisi sebebiyle fanus sistemiyle İtalya’nın ev sahipliğinde Rimini’de düzenlenecek.
30.04.2021Voleybol
Son dakika: Ticaret Bakanlığı'ndan çek kararı!
Son dakika: Ticaret Bakanlığı'ndan çek kararı!Son dakika haberine göre Ticaret Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tam kapanma döneminde çek ibrazı ve ödemelerinde yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla yapılan yeni düzenlemeye ilişkin uygulamalara açıklık getirdi.
30.04.2021Ekonomi
Geceleme hizmetinde KDV oranı yüzde 1 olarak devam edecek
Geceleme hizmetinde KDV oranı yüzde 1 olarak devam edecekMal ve hizmetlere uygulanacak KDV oranlarına ilişkin düzenleme yapıldı. Buna göre geceleme hizmetlerinde 1 Haziran'a kadar geçerli olan yüzde 1'lik KDV oranı süre sınırı olmaksızın 1 Haziran sonrasında da devam edecek.
30.04.2021Ekonomi
Del Rey’den yeni albüm müjdesi
Del Rey’den yeni albüm müjdesiAmerikalı müzisyen Lana Del Rey, dün sosyal medya hesabı aracılığıyla yeni albümü “Blue Bannisters”ın 4 Temmuz’da müzikseverlerle buluşacağını duyurdu.
30.04.2021Kültür Sanat
Destek başvuruları 1 Haziran’a kadar
Destek başvuruları 1 Haziran’a kadarTicaret Bakanı Mehmet Muş, esnafa ve sanatkara destek paketine başvuruların 31 Mayıs saat 23.59’a kadar e-devlet üzerinden yapılabileceğini bildirdi.
30.04.2021Ekonomi
Resmen yayımlandı! Emeklilerin bayram ikramiyesi 1100 lira oldu
Resmen yayımlandı! Emeklilerin bayram ikramiyesi 1100 lira olduTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda kabul edilen Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı.
30.04.2021Ekonomi
Haziran Kaçıncı Aydır? Haziran Ayı Kaç Gün Çeker?
Haziran Kaçıncı Aydır? Haziran Ayı Kaç Gün Çeker?Zaman ölçüsü olan saat, dakika, saniye yanında elbette yıl, ay, hafta ve gün de vardır. Bir yılda 12 ay olduğu bilinir. Fakat bazen hangi ayın yılın kaçıncı ayı olduğu unutulur, belirsizlik ya da tereddüt yaşanır. Haziran ayı da böyledir. İşte merakla okuyacağınız haziran ayı hakkındaki bilgileri sizler için derledik.
29.04.2021Eğitim
Son dakika: Emeklilere bayram ikramiyesi zammı Meclis'ten geçti
Son dakika: Emeklilere bayram ikramiyesi zammı Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulunda, kanun teklifi görüşmelerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği emeklilerin bayram ikramiyesinin 1100 liraya çıkarılmasını içeren madde kabul edildi.
29.04.2021Gündem
'Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadele' teklifi TBMM'de kabul edildi
'Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadele' teklifi TBMM'de kabul edildiAK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ile AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
29.04.2021Siyaset
Son dakika haberler: Emeklilere 100 TL'lik bayram ikramiyesi zammı Meclis'te
Son dakika haberler: Emeklilere 100 TL'lik bayram ikramiyesi zammı Meclis'teEmeklilerin bayram ikramiyesine yapılacak zam, iktidar ile muhalefet arasındaki krizin çözülmesiyle birlikte Meclis Genel Kurulu'nda görüşmeleri süren akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele yasa teklifine önerge ile ekleniyor. Böylece emeklilere ödenecek bayram ikramiyesi bin TL'den bin 100 TL'ye çıkarılıyor. Yapılan düzenleme ile ayrıca 30 Nisan 2021 ila 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında vadesi gelen kambiyo senedine dayalı alacaklar hakkında bu tarihler arasında icra ve iflas takibi başlatılamayacak; ihtiyati haciz kararı verilemeyecek ve başlamış olan takipler duracak.
29.04.2021Ekonomi
Çin Uzay İstasyonu çekirdek modülünü uzaya gönderdi
Çin Uzay İstasyonu çekirdek modülünü uzaya gönderdiÇin, 10 yıl boyunca görev yapacak uzay istasyonunun çekirdek modülü "Tienhı"yı (Gök Uyumu) uzaya yolladı.
29.04.2021Teknoloji
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan sağlık sistemine ek kaynak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan sağlık sistemine ek kaynakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, salgın süresinde vatandaşlara sunulan sağlık hizmetlerinin kesintisiz şekilde sürdürülebilmesi için sağlık sistemine yaklaşık 7 milyar lira ek kaynak aktardı
28.04.2021Ekonomi
OPEC ülkelerinden 'devam' kararı
OPEC ülkelerinden 'devam' kararıPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubunun, petrol talebine ilişkin olumlu beklentilerin etkisiyle, daha önce belirlenen mayıs, haziran ve temmuz ayları için günlük petrol üretim kesintilerinin kademeli olarak hafifletilmesi planına devam etme kararı aldığı bildirildi.
28.04.2021Uzmanpara
OPEC ülkelerinden flaş karar! Devam edecek
OPEC ülkelerinden flaş karar! Devam edecekPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubunun, petrol talebine ilişkin olumlu beklentilerin etkisiyle, daha önce belirlenen mayıs, haziran ve temmuz ayları için günlük petrol üretim kesintilerinin kademeli olarak hafifletilmesi planına devam etme kararı aldığı bildirildi.
27.04.2021Ekonomi
'Tam kapanma'nın yaz sezonunu olumlu etkilemesi bekleniyor
'Tam kapanma'nın yaz sezonunu olumlu etkilemesi bekleniyorTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Kovid-19 tedbirleri kapsamında geçilecek "tam kapanma" dönemine ilişkin, "Alınan önlemlerin vaka sayılarında düşüş yaşanmasına ve bunun da yaz sezonu turizm hareketlerini olumlu yönde etkileyeceğini umuyoruz." ifadelerini kullandı.
27.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeresmi gazeteticaretbakanlıkekonomi

1 Haziran ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.