100 Yıl

100 Yıl

Son dakika 100 yıl haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 100 yıl gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 100 yıl haber sayfamızda...

100 Yıl

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 51.280 100 yil haberi bulunmuştur.
Dışişleri'nden Türkiye-Afganistan arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100. yılına ilişkin açıklama
Dışişleri'nden Türkiye-Afganistan arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100. yılına ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı'nın, Türkiye-Afganistan arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100. yılına ilişkin açıklamasında, "Türkiye-Afganistan diplomatik ilişkilerinin tesisinin 100. yıl dönümünün kutlandığı bu özel yılda, iş birliğimizin her alanda daha da gelişmesini, Afganistan'da süregelen şiddetin bir an önce son bulmasını ve ülkede kalıcı barış ve huzurun hakim olmasını diliyoruz." ifadesi kullanıldı.
28.02.2021Siyaset
Son dakika: Gara'ya giden HDP'li milletvekili! Bakan Soylu açıkladı
Son dakika: Gara'ya giden HDP'li milletvekili! Bakan Soylu açıkladıGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, "Gara, Kandil ve Suriye koridorunun geçiş alanıdır. Terör örgütünün bütün akademileri buradadır" dedi. Soylu, Gara'ya giden HDP'li milletvekilini açıkladı. Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir hakkında "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı.
21.02.2021Gündem
5 - 6 - 7 Mart’ta Dünya Kadınlar Festivali
5 - 6 - 7 Mart’ta Dünya Kadınlar FestivaliDünya Kadınlar Festivali İstanbul, WOW Vakfı ortaklığında, British Council ve Sabancı Vakfı işbirliğiyle dijital olarak düzenlenecek. Festivalin ana teması ‘Şehirde Kadın Olmak’
19.02.2021Gündem
Büyük projeler yolda
Büyük projeler yoldaİzmir Büyükşehir Meclisi’nde Gaziemir’e 100...
14.02.2021Ege
‘Konuya samimiyetle yaklaşmak önemli’
‘Konuya samimiyetle yaklaşmak önemli’Meclis Başkanı Mustafa Şentop, “yeni anayasa” açıklamalarına ilişkin, “Hep birlikte yeni anayasanın nasıl yapılabileceğinin yollarının aranması gerek” dedi. Şentop, TBMM’nin Açılışının 100. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında TBMM Sanat Koleksiyonu “Füreya Koral Sergisi”nin açılışının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
12.02.2021Siyaset
'Otomotiv şehri' yarım milyar dolar ihracatla başladı
'Otomotiv şehri' yarım milyar dolar ihracatla başladıTürkiye'nin otomotiv ihracatında önemli yere sahip olan Sakarya, yılın ilk ayında 113 ülkeye 503 milyon 810 bin dolarlık ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağladı.
10.02.2021Uzmanpara
Belediye başkanı isyan etti! 'İçi boşaltıldı, kazmayın'
Belediye başkanı isyan etti! 'İçi boşaltıldı, kazmayın'Manisa'da Bintepeler diğer adıyla Lidya Kral Mezarlığı olarak bilinen 2 bin 700 yıllık tümülüsler, define uğruna yok ediliyor. Kaçak kazı yapan şüpheliler, 2 tümülüse zarar verirken, iş makineleri ile kazılan tümülüs adeta yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. İş makineleri ile yapılan kaçak kazıya ilk defa şahit olduğunu belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, definecilere seslenerek, "Ne olur şu doğal güzelliği bozmayın. Antik çağda soyulan bu tümülüslerin içerisinde hiçbir şey bırakılmadı. 'Bu tepede hiçbir şey yok, tamamen boşaltılmıştır' diye yazalım ki bari, tepeleri bozmasınlar" dedi.
10.02.2021Gündem
Rüzgarda düşen camın altında kalmaktan saniyelerle kurtuldular
Rüzgarda düşen camın altında kalmaktan saniyelerle kurtuldularBağcılar'da, şiddetli rüzgar nedeniyle balkonu camı sokağa düştü. Sokaktan saniyeler önce geçen iki kişi camın altında kalmaktan saniyelerle kurtuldu.
9.02.2021Haberler
Niyet okumayı bıraksınlar
Niyet okumayı bıraksınlarTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM’nin açılışının 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, 8 Şubat 1921’de Antep’e “Gazi” unvanı verilişinin yıl dönümü dolayısıyla Kurtuluş Savaşı Müzesi’nde (Birinci Meclis Binası) düzenlenen anma programına katıldı. Programda, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçıları sahneye gelerek, Kurtuluş Savaşı yıllarını ve 100 yıl önce gerçekleştirilen oturumu canlandırdı. Programda konuşan Şentop, “Antepliler kadın erkek, yaşlı genç ayrımı gözetilmeden bu ulvi payeye değer görülmüşlerdir. Antep de bu unvanıyla yeryüzünde eşi bulunmayan bir şehirdir” ifadesini kullandı.
9.02.2021Siyaset
Ünal Karaman:  "Rakibin kalemize 2 şutu var ve 2-0 yenildik"
Ünal Karaman: "Rakibin kalemize 2 şutu var ve 2-0 yenildik"Süper Lig'in 24. haftasında konuk olduğu Gaziantep'e 2-0 kaybeden Göztepe'nin teknik direktörü Ünal Karaman, yenilgiyi hak etmediklerini söyledi.
8.02.2021Futbol
Ünal Karaman'dan mağlubiyet sonrası olay açıklamalar!
Ünal Karaman'dan mağlubiyet sonrası olay açıklamalar!Süper Lig'in 24. haftasında konuk olduğu Gaziantep'e 2-0 kaybeden Göztepe'nin teknik direktörü Ünal Karaman, yenilgiyi hak etmediklerini söyledi.
8.02.2021Göztepe
Gürcistan: Türkiye'yle stratejik ortaklık dostluk ve iyi komşuluk ruhuyla derinleşiyor
Gürcistan: Türkiye'yle stratejik ortaklık dostluk ve iyi komşuluk ruhuyla derinleşiyorGürcistan, Türkiye'yle stratejik ortaklığın dostluk ve iyi komşuluk ruhuyla derinleştiğini bildirdi. Türkiye ile Gürcistan arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yıl dönümü vesilesi ile Gürcistan Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bundan 100 yıl önce 8 Şubat 1921'de, Gürcistan Demokratik Cumhuriyeti adına büyükelçi Simon Mdivani'nin TBMM Başkanı Mustafa Kemal Atatürk'e güven mektubunu sunduğu hatırlatıldı.
8.02.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Yeni anayasa fikri heyecan uyandırıyor
TBMM Başkanı Şentop: Yeni anayasa fikri heyecan uyandırıyorTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Milli Mücadele'nin daha başında namusunu ve toprağını kanının son damlasına kadar savunan Antepliler, aslında Anadolu'daki milli direnişe örnek olması bakımından eşsiz bir kale olmuştur." dedi. Şentop, yeni anayasa fikrinin de heyecan uyandırdığını belirtti.
8.02.2021Siyaset
Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den yeni anayasa açıklaması
Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den yeni anayasa açıklamasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bugün 1921 Anayasasının ruhuyla, yine cumhuriyetimiz ikinci yüzyılına girerken yeni bir toplumsal sözleşmeyi yine Gazi Meclisimizin iradesiyle, milletimizin iradesiyle yeni anayasayla taçlanacağına olan inancımız tamdır." dedi.
8.02.2021Siyaset
Anayasa girişiminde ölçüt 2. maddedir
Anayasa girişiminde ölçüt 2. maddedirAnayasa girişiminde ölçünün partilerin kırmızı çizgileri değil, Cumhuriyet’in nitelikleri olduğunun altını çizen Kaboğlu Anayasanın 2. maddesine vurgu yaptı: “İnsan hakları, demokratik ve laik devlet, hukuk devleti ve sosyal devlet. Bunlar anayasa girişiminin asgari ölçütleri...”
6.02.2021Siyaset
Attığı iftira hayatları kararttı! 'Çok vicdan azabı çekiyorum'
Attığı iftira hayatları kararttı! 'Çok vicdan azabı çekiyorum'Antalya'da 3 yıl önce görevdeki 2 polise 'taciz' suçlamasında bulunan H.S.G., dava sürecinde vicdan azabı duyunca suçlamasını geri aldı ancak polisler hapse mahkum edilip, meslekten atıldı. Attığı iftira yüzünden tacizle suçlanan S.P. isimli polisin verem, eşinin de yüzde 70 engelli olduğunu, küçük kızının da panik atak hastalığına yakalandığını öğrenince suçlamasını geri çekti. H.S.G., şimdi suçladığı polisin eşiyle birlikte adaletin yerini bulmasını istiyor.
4.02.2021Haberler
Attığı iftira hayatları kararttı! 'Çok vicdan azabı çekiyorum'
Attığı iftira hayatları kararttı! 'Çok vicdan azabı çekiyorum'Antalya'da 3 yıl önce görevdeki 2 polise 'taciz' suçlamasında bulunan H.S.G., dava sürecinde vicdan azabı duyunca suçlamasını geri aldı ancak polisler hapse mahkum edilip, meslekten atıldı. Attığı iftira yüzünden tacizle suçlanan S.P. isimli polisin verem, eşinin de yüzde 70 engelli olduğunu, küçük kızının da panik atak hastalığına yakalandığını öğrenince suçlamasını geri çekti. H.S.G., şimdi suçladığı polisin eşiyle birlikte adaletin yerini bulmasını istiyor.
4.02.2021Gündem
Mitsubishi Electric 100 yaşına bastı...
Mitsubishi Electric 100 yaşına bastı...Dünyada evden uzaya kadar birçok farklı faaliyet alanında teknolojiler geliştiren teknoloji devi Mitsubishi Electric, 100. yaşını kutluyor.
4.02.2021Ekonomi
Avrupa'da yüzyıllarca kullanılıp unutulan sayı sistemi
Avrupa'da yüzyıllarca kullanılıp unutulan sayı sistemiKabul görmesi uzun sürdü, tek bir işarette bir rakamın ifade edilmesi nedeniyle ilgi de gördü. Ancak öylesine unutuldular ki, 100 yıl sonra kimsenin bilmediği esrarengiz işaretler haline dönüştüler.
28.01.2021Dünya
Salgını en az sıkıntıyla atlattık
Salgını en az sıkıntıyla atlattıkDünyanın en gelişmiş ülkelerinde de aşı sıkıntısı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz ise süratle aşılarımızı aldırmaya başladık. En müreffeh ülkelerde yürek burkan sahnelerin görüldüğü bu süreci en az sıkıntıyla atlatmayı başardık” dedi
27.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yetimlerin Babası Kazım Karabekir' paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yetimlerin Babası Kazım Karabekir' paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Kazım Karabekir'in kol kanat gerdiği çocukların kendisine hediye ettiği "Yetimlerin Babası" yazılı 100 yıllık portresini paylaşarak, "Ecdadımızın sahip olduğu anlayış, bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından yaşatılmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.
26.01.2021Siyaset
Katkı maddesi  yok
Katkı maddesi yokAYDIN İncirliova’da deve sucuğu üretip kilosu 100 liradan 81 ile gönderen Musa Budak (20) kış aylarında talebi karşılamakta zorlandıklarını söyledi.
23.01.2021Ege
Osman Gazi kaç yaşında, ne zaman öldü? Osman Bey kaç evlilik yaptı, kaç kardeşi var?
Osman Gazi kaç yaşında, ne zaman öldü? Osman Bey kaç evlilik yaptı, kaç kardeşi var?Osman Bey kimdir? Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey (Osman Gazi), Söğüt'te doğdu ancak ilk yıllarına dair ayrıntılı bilgi yoktur. Kuruluş Osman dizisiyle birlikte Osman Gazi kimdir, tarihte nasıl geçiyor merak konusu oldu. İşte, Osman Bey hakkında detaylar...
20.01.2021Gündem
Hercule Poirot'nun 100. yılına özel baskı
Hercule Poirot'nun 100. yılına özel baskıAgatha Christie'nin sevilen karakteri Hercule Poirot'nun kaleme alınmasının 100. yılı şerefine özel kutulu, ciltli-şömizli Poirot Seçkisi Seti piyasaya çıkıyor.
20.01.2021Kültür Sanat
TBMM Başkanı Şentop, parlamento muhabirleriyle bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, parlamento muhabirleriyle bir araya geldiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Siyasi partilerin iç tüzükte, Meclis'te en azından grubu bulunan partilerin, bütün milletvekillerinin bu yönde bir iradelerinin olması halinde bu konuda bir adım atılabilir diye düşünüyorum." dedi.
11.01.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeanayasaAdalet Bakanı Abdülhamit Gülünal karamangöztepe

100 Yıl ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.