100 Yıl

100 Yıl

Son dakika 100 yıl haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 100 yıl gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 100 yıl haber sayfamızda...

100 Yıl

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 52.335 100 yil haberi bulunmuştur.
Down Sendromlu Bebek Nasıl Anlaşılır? Yenidoğan Bebeklerde Down Sendromu Belirtileri Nelerdir?
Down Sendromlu Bebek Nasıl Anlaşılır? Yenidoğan Bebeklerde Down Sendromu Belirtileri Nelerdir?İlk defa 1866 yılında İngiliz John Langdon Down tarafından Down sendromu tanımlandı. Down sendromu, çok sık tespit edilen kromozomal bir hastalıktır. Bu hastalık tanımlandıktan yaklaşık 100 yıl sonra Fransız hekim Jerome Lejeune, down sendromunun 21. kromozomun tamamen ya da kısmi bir kopyası sonucunda ortaya çıktığı söyleniyor. Down sendromlu bebek nasıl anlaşılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.05.2021Sağlık
100 maddelik anayasa önerisi
100 maddelik anayasa önerisiCumhuriyetin 100. yıl vizyonuyla hazırlandığı belirtilen MHP’nin 100 maddelik yeni anayasa taslağında, mevcut anayasadaki devletin şekli ve niteliklerini düzenleyen ilk beş madde tek maddede ve değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek şekilde aynen korunuyor
5.05.2021Siyaset
Manchester United - Roma: 6-2
Manchester United - Roma: 6-2UEFA Avrupa Ligi yarı final ilk maçında Manchester United, İtalyan ekibi Roma ile yarı final ilk maçında kozlarını paylaştı. Old Trafford'da oynanan müsabakayı Manchester United 6-2 kazandı.
Barcelona'nın Brezilya ile yaptığı 100. yıl maçı
Barcelona'nın Brezilya ile yaptığı 100. yıl maçıBarcelona'nın 100. yılı dolayısıyla Brezilya ile yaptığı özel maçın gollerine ve en iyi anlarına birlikte göz atalım.
29.04.2021Futbol
Serinhisar’a yakışan hizmet
Serinhisar’a yakışan hizmetDenizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Serinhisar’da yürüttüğü altyapı çalışmalarının ardından sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı.
28.04.2021Ege
Wimbledon Tenis Turnuvası'nda "Middle Sunday" geleneğinden vazgeçiliyor
Wimbledon Tenis Turnuvası'nda "Middle Sunday" geleneğinden vazgeçiliyorWimbledon Tenis Turnuvası'nda iki haftalık programın ortasındaki pazar günü maç oynanmaması geleneği, 2022'den itibaren terk edilecek.
27.04.2021Tenis
Son dakika: AK Parti'den Biden'a tepki: Normalleşme çalışmalarını sabote etti
Son dakika: AK Parti'den Biden'a tepki: Normalleşme çalışmalarını sabote ettiGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine ilişkin "Sorumsuz, hukuki temeli, tarihsel dayanağı olmayan bir yaklaşımdır." ifadelerini kullandı. Çelik, "Sayın Biden'ın bu karar veya yaptığı bu açıklama birden çok şeyi sabote etmiştir. Birinci bu şekilde herhangi bir tarih komisyonuna yaklaşmayan tek taraflı bir provokasyon içerisinde olan diasporanın tezlerine destek verir bir sonuç doğurmuştur. İkincisi Türkiye ile Ermenistan arasındaki ve Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki muhtemel diyalogların hepsinin önünü kesmiştir. Üçüncüsü Ermenistan'ı yine diasporanın provokatif politikalarının rehini haline getirmiştir. Kafkaslar'daki normalleşemeye de büyük bir zarar vermiştir." dedi.
27.04.2021Siyaset
Van'da '23 Nisan' temalı Dijital Gösterim Merkezi açıldı
Van'da '23 Nisan' temalı Dijital Gösterim Merkezi açıldıVan'da, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın '23 Nisan' temalı Dijital Gösterim Merkezi, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in katıldığı törenle hizmete açıldı.
26.04.2021Gündem
Hikmet Hacıyev: Türkiye ve İsrail arasında arabulucu olabiliriz
Hikmet Hacıyev: Türkiye ve İsrail arasında arabulucu olabilirizCNN TÜRK yayınına katılan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımlamasını değerlendirdi. Hacıvev Doğu Akdeniz gerilimiyle ilgili de önemli bir açıklamada bulundu. Hacıyev, Türkiye ve İsrail arasında arabulucu olabiliriz mesajı verdi.
26.04.2021Haberler
Son dakika... CNN TÜRK yayınında flaş Türkiye ve İsrail teklifi: Arabulucu olabiliriz
Son dakika... CNN TÜRK yayınında flaş Türkiye ve İsrail teklifi: Arabulucu olabilirizCNN TÜRK yayınına katılan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımlamasını değerlendirdi. Hacıvev Doğu Akdeniz gerilimiyle ilgili de önemli bir açıklamada bulundu. Hacıyev, Türkiye ve İsrail arasında arabulucu olabiliriz mesajı verdi.
26.04.2021Dünya
‘1915’in ardındaki gerçekler gizlenemez’
‘1915’in ardındaki gerçekler gizlenemez’İletişim Başkanı Altun, Biden’ın soykırım ifadesi için “Hangi yabancı parlamentonun ne karar verdiği, hangi yabancı devlet başkanının ne cümle kurduğunun nazarımızda hiçbir itibarı  yoktur” ifadesini kullandı.
26.04.2021Siyaset
Tek imza İzmir’den
Tek imza İzmir’denİzmir Büyükşehir Belediyesi, uluslararası kültür kurumlarının öncülüğünde ve Birleşmiş Milletler’in onayıyla düzenlenen Kültür2030 kampanyasına imza attı
26.04.2021Ege
‘Don Kişot’ Çinceden İspanyolcaya çevrildi
‘Don Kişot’ Çinceden İspanyolcaya çevrildiÇinli çevirmen Lin Shu, 20. yüzyılın başlarında İspanyol yazar Miguel de Cervantes’in “Don Kişot” romanını klasik Çince’ye çevirmeye başlamıştı.
25.04.2021Kültür Sanat
TBMM Başkanı Şentop'tan Letonya Parlamentosu Başkanı'na "1915"  mektubu
TBMM Başkanı Şentop'tan Letonya Parlamentosu Başkanı'na "1915" mektubuTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Letonya Parlamentosu (Saeima) Başkanı Inara Murniece'ye mektup göndererek, 1915 olaylarının Saeima gündemine getirilmesi yönünde yapılan girişimlerin, TBMM tarafından üzüntüyle takip edildiğini belirtti.
24.04.2021Siyaset
Son dakika! Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Şirinoğlu'ndan 1915 olayları hakkında açıklama
Son dakika! Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Şirinoğlu'ndan 1915 olayları hakkında açıklamaSon dakika haberine göre, Ermeni Vakıflar Birliği ve Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu, 1915 olaylarına ilişkin, "Meseleye siyasi saiklerle müdahil olanlar, ABD, AB ve diğer bazı ülkeleri iyi niyetli yaklaşımdan uzak görüyorum." dedi.
23.04.2021Gündem
Son dakika! Meclis'te özel 23 Nisan oturumu
Son dakika! Meclis'te özel 23 Nisan oturumuTBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında, TBMM'nin açılışının 101. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı.
23.04.2021Siyaset
Büyük şahlanışın 101. gurur yılı
Büyük şahlanışın 101. gurur yılıTBMM’nin açılışının 101. yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl da geçen yıl olduğu gibi salgın tedbirleri nedeniyle sınırlı ve kısıtlı bir biçimde kutlanacak... Vatanın kurtuluşu ile demokratik ve laik cumhuriyet mücadelesindeki en büyük adım olan 23 Nisan 1920’de açılan Millet Meclisi, Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük dehası sayesinde gerçekleşti...
23.04.2021Gündem
23 Nisan şarkıları
23 Nisan şarkılarıYine senin ve arkadaşlarının günü bugün… Hatta dünyadaki tüm çocukların günü… 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı herhalde dünyanın en güzel ve en renkli ulusal bayramı…
21.04.2021Eğlence
Bahçeli, 'ülkeye kriz çıkarmak için gelmiş' deyip açıkladı: Densiz Dendias
Bahçeli, 'ülkeye kriz çıkarmak için gelmiş' deyip açıkladı: Densiz DendiasMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli, 'Son 60 yıla damga vuran darbe anayasaları siyasi ve hukuki kutuplaşmaları tetiklemiştir. Bize özgü bir anayasa gereklidir. Kaçınılmaz bir görevdir. Bu tarihi göreve MHP ön şartsız hazırdır.' dedi. Yunan Bakan Dendias ülkeye kriz çıkarmak için geldiğini söyleyen Bahçeli, 'Densiz Dendias'ın gevşeyen ayarlarını sıkan Çavuşoğlu'na teşekkür ediyorum. Çavuşoğlu'na gerektiği gibi konuşması konusunda onay veren Cumhurbaşkanımıza da şükranlarımı sunuyorum' açıklamasını yaptı.
20.04.2021Haberler
100 yıllık lezzet
100 yıllık lezzetManisa’da yetişen nohutlardan doğal yolla elde edilen mayayla yapılan taban simidi, sofraları süslüyor...
19.04.2021Ege
Hayatını kaybeden İngiltere Prensi'nin babası, türbeye çizmeleriyle girmiş
Hayatını kaybeden İngiltere Prensi'nin babası, türbeye çizmeleriyle girmişYEREL tarih araştırmacısı, Sultan Divani Mevlevihanesi Müzesi Müdürü ve alan kılavuzu Hasan Özpınar, hayatını kaybeden İngiltere Prensi Philip Mountbatten'ın babası Yunan Prensi Andrew'in 100 yıl önce Yunan komutanı olarak geldiği Afyonkarahisar'da, Sultan Divani Hazretleri'nin türbesini ziyaretinde çekilen bir fotoğrafın arşivinde yer aldığını söyledi. Özpınar, Prens Andrew'in, Sultan Divani'nin huzuruna çizmeleriyle çıktığını gösteren fotoğrafı anlattı.
17.04.2021Haberler
En yetkili ağızdan flaş korona açıklaması: Ağır hastaların büyük kısmı...
En yetkili ağızdan flaş korona açıklaması: Ağır hastaların büyük kısmı...Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünya genelinde son 40 yılda şeker hastalarının sayısının 4 katına çıktığını belirterek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hastanede yatan ağır hastaların büyük kısmının diyabet olduğunu belirtti.
14.04.2021Dünya
Murat Dalkılıç kimdir? Murat Dalkılıç boyu ve yaşı kaç?
Murat Dalkılıç kimdir? Murat Dalkılıç boyu ve yaşı kaç? Murat Dalkılıç, Türk pop müziğin başarılı isimlerinden. Şarkıları ile milyonlarca kişi tarafından ilgiyle dinlenen Murat Dalkılıç aslen nereli, sevgilisi kim gibi sorular da sevenleri tarafından sorulanlar arasında bulunuyor. İşte, Murat Dalkılıç biyografisi...
12.04.2021Cadde
‘Biz şehitlerimizi unutturmayacağız’
‘Biz şehitlerimizi unutturmayacağız’Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 100 yıl önce Çivril ilçesinin Cabar köyünde katledilen 83 vatandaşı andığı paylaşım yüreklere dokundu.
9.04.2021Ege
Bakan Karaismailoğlu:''Bilişim teknolojilerine çığır açacak 5G'ye hızlı geçiş yapacağız''
Bakan Karaismailoğlu:''Bilişim teknolojilerine çığır açacak 5G'ye hızlı geçiş yapacağız''Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2003 yılından bu yana alanlarında 1 trilyon 86 milyar lira yatırım yaptıklarını belirterek, "Yaptığımız ve devam eden projelerimizin toplam nihai yatırım meblağı 1 trilyon 555 milyon liraya ulaşılacak." dedi.
8.04.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

egemhp23 nisanhikmet hacıyevgazete

100 Yıl ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.