22 Nisan Dünya Günü

22 Nisan Dünya Günü

Son dakika 22 nisan dünya günü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 22 nisan dünya günü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 22 nisan dünya günü haber sayfamızda...

22 Nisan Dünya Günü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 670 22 nisan dünya günü haberi bulunmuştur.
İklim aktivisti, ABD Yüksek Mahkemesi önünde kendini yaktı
İklim aktivisti, ABD Yüksek Mahkemesi önünde kendini yaktıBudist rahip, 50 yaşındaki Wynn Bruce'un 22 Nisan Dünya Günü'nde iklim krizine dikkat çekmeye çalıştığını ifade etti.
24.04.2022Dünya
Bu şarkı  Dünya için!
Bu şarkı Dünya için!Umut Ünal, ‘İyi ki Doğdun’ adlı şarkıyı 22 Nisan Dünya Günü; iklim değişikliği ve çevre kirliliği gibi konulara dikkat çekilen bir günde piyasaya sürdü.
23.04.2022Cadde
Dünya Günü 2022 Google'a doodle oldu! Dünya Günü (Earth Day) nedir, nasıl ortaya çıktı?
Dünya Günü 2022 Google'a doodle oldu! Dünya Günü (Earth Day) nedir, nasıl ortaya çıktı?Dünya günü her yıl 22 Nisan tarihinde tüm dünyada kutlanıyor. Bu günün amacı ise iklim değişikliği ve çevre kirliliğine dikkat çekmek. İlk kez 1969 yılında gündeme gelen Dünya Günü nedir? İşte, tarihi...
21.04.2022Gündem
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyor
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyorApple ürünleri genelinde geri dönüşüme uygun olan malzemelerin daha fazla kullanılacağını açıkladı. Bu adımın ilki olarak da geri dönüştürülmüş sertifikalı altını ilk kez üretim sürecine dahil eden Apple, geri dönüştürülmüş tungsten, nadir bulunan toprak elementleri ve kobalt kullanımını iki katından fazlasına çıkardı.
21.04.2022Apple
İyi ki doğdun dünya!
İyi ki doğdun dünya!22 Nisan Dünya Günü sadece gezegenimiz için bir kutlama günü değil aynı zamanda iş dünyasına ve örgütlere gezegeni koruma sorumluluklarını hatırlatma günü... Özellikle iş dünyasının geleceğe dönük çevresel ayak izini azaltmak ve sosyal eşitliği sağlamak gibi bir ödevi var. Buna yakından bakalım...
19.04.2022Ekonomi
NASA paylaşmıştı! Süresiz olarak kapatıldı
NASA paylaşmıştı! Süresiz olarak kapatıldıMuğla'nın Ula ilçesinin 'Sakin Şehir' unvanlı Akyaka Mahallesi'ndeki 'Kadın Azmağı', kuraklığa bağlı su seviyesindeki azalma gerekçesiyle süresiz olarak insan girişine kapatıldı. Halat çekilerek kapatılan bölgeye, uyarı levhaları yerleştirildi. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), 22 Nisan Dünya Günü'nde Instagram hesabından 'Kadın Azmağı'nın videosunu 'Vay be. Güzelliğini yaşayın' ifadelerini kullanarak paylaşmıştı.
30.06.2021Haberler
NASA paylaşmıştı! Süresiz olarak kapatıldı
NASA paylaşmıştı! Süresiz olarak kapatıldıMuğla'nın Ula ilçesinin 'Sakin Şehir' unvanlı Akyaka Mahallesi'ndeki 'Kadın Azmağı', kuraklığa bağlı su seviyesindeki azalma gerekçesiyle süresiz olarak insan girişine kapatıldı. Halat çekilerek kapatılan bölgeye, uyarı levhaları yerleştirildi. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), 22 Nisan Dünya Günü'nde Instagram hesabından 'Kadın Azmağı'nın videosunu 'Vay be. Güzelliğini yaşayın' ifadelerini kullanarak paylaşmıştı.
30.06.2021Gündem
Atığın İhtimalleri: Biçim ve Süreç
Atığın İhtimalleri: Biçim ve SüreçDünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanan ve bu vizyonla sürdürülebilir yatırımlara imza atan Kale Grubu, entelektüel derinliğe ve birikime sahip fikirleri buluşturan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. Disiplinler arası paylaşımlara imkân veren üretim ve buluşma platformu olma yolunda hızla ilerleyen Karaköy merkezli KTSM, atık üzerinden dünya ile kurulan ilişkide sorumluluk bilincinin nasıl potansiyeller barındırabileceğini araştıran anlamlı ve özgün bir sergi ve yayın projesine imza atıyor.
KFC’den sertifikalı ambalaj hamlesi
KFC’den sertifikalı ambalaj hamlesiKFC Türkiye, 22 Nisan Dünya Günü’nde duyurusunu gerçekleştirdiği projesi ile Orman Yönetim Konseyi’nin dünya çapındaki uygulaması Forest Stewardship Council (FSC) sertifikalı kâğıt paketleme ürünlerine geçiş sürecini başlattı.
26.04.2021Ekonomi
NASA Türkiye'den bu görüntüleri paylaştı: Güzelliğini yaşayın
NASA Türkiye'den bu görüntüleri paylaştı: Güzelliğini yaşayınAmerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) Instagram hesabında, Muğla'nın Ula ilçesinin dünyaca ünlü 'Sakin Şehir' unvanlı Akyaka Mahallesi'ndeki 'Kadın Azmağı'nın videosunu '22 Nisan Dünya Günü'nde paylaşarak 'Vay be. Güzelliğini yaşayın' ifadelerini kullandı.
24.04.2021Gündem
Orka’nın üretim hedefi % 80 sürdürülebilirlik
Orka’nın üretim hedefi % 80 sürdürülebilirlikDamat Tween ve D’S damat markalarının sahibi Orka Holding, 22 Nisan Dünya Günü’nde sürdürülebilirlik hedeflerini bir kez daha vurgulayarak sınırlı sayıda ürettiği t-shirt tasarımı ile tüketicileri de dönüşüme dahil olmaya davet ediyor.
23.04.2021Ekonomi
Dünya Günü (Earth Day) nedir? Dünya Günü ne zaman ortaya çıktı? İşte Dünya Günü ile ilgili sözler
Dünya Günü (Earth Day) nedir? Dünya Günü ne zaman ortaya çıktı? İşte Dünya Günü ile ilgili sözler22 Nisan Dünya Günü sözlerini derledik. Dünya günü hakkında gelişmeler aranıyor. Dünya güzelliklerine ve yaşamına yönelik kutlamaları içeren 22 Nisan Dünya Günü ile ilgili sözler ve mesajlar dikkat çekiyor. İlk kez 1969 yılında ortaya atılan fikir doğrultusunda her yıl çeşitli etkinlilerle kutlanan Dünya Günü nedir, ne zaman kutlanır? İşte, Dünya Günü mesajları ve sözleri haberlerimizde.
22.04.2021Gündem
Dünya Günü (Earth Day) nedir, ilk ne zaman ortaya çıktı? Google'dan 22 Nisan Dünya Günü için doodle
Dünya Günü (Earth Day) nedir, ilk ne zaman ortaya çıktı? Google'dan 22 Nisan Dünya Günü için doodleBugün 22 Nisan Dünya Günü... ilk olarak San Francisco’da 1969 yılında düzenlenen Dünya Günü özellikle corona virüs günlerinde bir hayli ilgi çekiyor. Bu günü yeni duyanlar ise 'Dünya Günü nedir?' sorusuna yanıt arıyor.
22.04.2020Gündem
İklim değişikliğine karşı uyarıyor
İklim değişikliğine karşı uyarıyorToplumsal hayat ve çevre konularına, kurumsal sorumluluk bakış açısıyla yaklaşan Axa Sigorta, bu yıl 50. kez kutlanacak olan 22 Nisan Dünya Günü vesilesiyle iklim değişikliğiyle mücadelenin dünyayı etkileyen pek çok riskle mücadele anlamına geldiğine dikkat çekiyor.
22.04.2020Sigorta
Ağaçlar, topraklar...
Ağaçlar, topraklar...Brezilyalı model Gisele Bündchen, dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla kutlanan 22 Nisan Dünya Günü’ne özel paylaşımda bulundu.
24.04.2019Dünya
Dünya Günü ilk ne zaman kutlandı? 22 Nisan Dünya Günü nedir?
Dünya Günü ilk ne zaman kutlandı? 22 Nisan Dünya Günü nedir?Dünyaca ünlü teknoloji devi Google, 22 Nisan Dünya Günü için özel bir Doodle'ı kullanıcılarının beğenisine sundu. Peki konuyla ilgili araştırma yapan herkesin merak ettiği Dünya Günü nedir ve Dünya Günü ilk ne zaman kutlandı?
22.04.2019Gündem
Google’dan Dünya Günü için Doodle yayınladı! 22 Nisan Dünya Günü nedir?
Google’dan Dünya Günü için Doodle yayınladı! 22 Nisan Dünya Günü nedir?Teknoloji devi Google, Dünya Günü'nü unutmadı ve kullanıcıları için özel bir Doodle yaptı. Her yıl 22 Nisan günü kutlanan Dünya Günü için ipuçları Doodle oldu. Google büyük bir sürpriz yaparak Dünya Günü için ipuçlarını anasayfasına taşıdı.
21.04.2019Gündem
Dünya’yı mı kurtaralım, yaşamı mı?
Dünya’yı mı kurtaralım, yaşamı mı?Ünlü astrofizikçi Tyson, Dünya Günü’nde paylaştığı “Biz Dünya gezenine ne atarsak atalım hayatta kalır. Fakat üzerindeki yaşam hayatta kalmaz” mesajıyla dikkat çekti. Öyleyse biz gerçekten neyi mahvediyoruz?
27.04.2018Cumartesi
Dünya Günü için birbirinden çarpıcı fotoğraflar
Dünya Günü için birbirinden çarpıcı fotoğraflar1969'dan beri 22 Nisan, Dünya Günü olarak kutlanmakta. Dünyayı tehdit eden her türlü tehlikelere karşı dikkat çekmek için kutlanan Dünya Günü'nde Instagram'da da birbirinden çarpıcı fotoğraflar paylaşıldı.
23.04.2018Tatil
Google 22 Nisan Dünya Günü'nü de unutmadı. İşte özel Doodle!
Google 22 Nisan Dünya Günü'nü de unutmadı. İşte özel Doodle!Dünyaca ünlü teknoloji devi Google, 22 Nisan Dünya Günü için özel olarak tasarladığı Doodle'ı kullanıcılarının beğenisine sundu. Bugünün amacı dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmektir. İşte Dünya Günü için ipuçları...
22.04.2018Gündem
Nat Geo WILD Dünya Günü’nü kutluyor
Nat Geo WILD Dünya Günü’nü kutluyorNat Geo WILD Dünya Günü için dünyanın tüm güzelliklerini yepyeni belgesellerle 22 Nisan haftası boyunca ekranlara taşıyor.
20.04.2018TV-Rehberi
Dünya Günü için ipuçları nelerdir? İşte Google'dan Dünya Günü için ipuçları
Dünya Günü için ipuçları nelerdir? İşte Google'dan Dünya Günü için ipuçlarıDünya Günü için ipuçları Google'ın anasayfasında. Google, 22 Nisan Dünya Günü için özel olarak tasarladığı doodle'ı kullanıcılarına sundu. Bugünün amacı dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmektir. İşte Dünya Günü için ipuçları...
22.04.2017Gündem
Dünya Günü neden Doodle oldu? - 22 Nisan 2016
Dünya Günü neden Doodle oldu? - 22 Nisan 201622 Nisan Dünya Günü bugün kutlandı. Ünlü arama motoru Google, Dünya Günü için özel bir doodle hazırladı. Bizde sizler için Dünya Günü ile ilgili önemli bilgileri bu haberimizde yer verdik. Peki Dünya Günü nasıl ortaya çıkmış? Ayrıntılar için lütfen tıklayınız...
22.04.2016Gündem
22 Nisan Dünya Günü
22 Nisan Dünya Günü22 Nisan Dünya Günü tüm Birleşmiş Milletler üyeleri tarafından International Mother Earth Day yani Dünya Günü olarak kutlanır.
22.04.2013Gündem
Ban Ki-Moon Dünya Günü Mesajı
Ban Ki-Moon Dünya Günü Mesajı22 Nisan Dünya Günü Birleşmiş Milletler üyeleri tarafından International Mother Earth Day yani Dünya Günü olarak kutlanır.
22.04.2013Gündem

Benzer Haber Etiketleri

22 Nisan Dünya Günü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.