Geri Dön
EkonomiOrka’nın üretim hedefi % 80 sürdürülebilirlik

Orka’nın üretim hedefi % 80 sürdürülebilirlik

Damat Tween ve D’S damat markalarının sahibi Orka Holding, 22 Nisan Dünya Günü’nde sürdürülebilirlik hedeflerini bir kez daha vurgulayarak sınırlı sayıda ürettiği t-shirt tasarımı ile tüketicileri de dönüşüme dahil olmaya davet ediyor.

Orka’nın üretim hedefi % 80 sürdürülebilirlik

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, “Bu kapsül t - shirt tasarımı ile hem 35 yıllık geçmişimizi kutluyoruz, hem de 2025 yılı sonuna kadar koleksiyonların yüzde 80’ini sürdürülebilir kumaşlardan üretme hedefimizi yeniden vurguluyoruz” dedi.

Gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmayı ve tüketilen doğal kaynakları sürdürülebilir kılmayı global bir marka ve insan olmanın bir sorumluluğu olarak kabul ettiklerini vurgulayan Orakçıoğlu, 90’lı yıllarda ürettikleri t-shirt tasarımının aynısını, bu kez sürdürülebilir kumaşlardan üreterek Damat Tween mağazalarında satışa sunduklarını söyledi.

Orakçıoğlu, “Bu tasarımı ile hem 35 yıllık geçmişimizi kutluyoruz, hem de 2025 sonuna kadar koleksiyonların yüzde 80’ini sürdürülebilir kumaştan üretme hedefimizi vurguluyoruz” diye konuştu.

Betonun içinden çıktı! Tam 313 milyon değerindeHatay'ın Birleşik Arap Emirlikleri'ne transit edilmek üzere İskenderun Limakport Limanı'na 'bina taşı' olarak beyan edilen 11 konteynerde piyasa değeri 313 milyon TL olan 6 milyon 264 bin 259 'captagon' cinsi uyuşturucu hapın ele geçirildiği operasyona ilişkin detaylar ortaya çıktı. Karadan, havadan ve denizden takibin yapıldığı operasyonda narkotik köpeği ‘Dilek’in tepki vermesi üzerine taş blokların kırılıp içerisindeki uyuşturucunun bulunması kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler