28 Şubat

28 Şubat

Son dakika 28 Şubat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 28 Şubat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 28 Şubat haber sayfamızda...

28 Şubat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.922 28 şubat haberi bulunmuştur.
Balkan Ninnisi Ertan kimdir? Ertan'ı oynayan Emre Bey nereli, kaç yaşında, kimdir?
Balkan Ninnisi Ertan kimdir? Ertan'ı oynayan Emre Bey nereli, kaç yaşında, kimdir?Emre Bey, Balkan Ninnisi dizisinde Ertan karakteri ile sevenleri karşısına çıkıyor. Genç oyuncu, lise yıllarında oyunculuğa adım attı. Birçok yapımda yer alan Emre Bey, TRT1 ekranlarının dikkat çeken dizisi Balkan Ninnisi'nde Ertan rolüne hayat veriyor. İşte, Balkan Ninnisi dizisinin Ertan'ı Emre Bey hakkında...
21.06.2022Cadde
28 Şubat davasında 16 sanık için 20 yıla kadar hapis talebi
28 Şubat davasında 16 sanık için 20 yıla kadar hapis talebiYargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülen 28 Şubat davasında mütalaasını açıklayan savcı, dönemin Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Halil Kemal Gürüz'ün de aralarında bulunduğu 16 sanığın, 15 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını talep etti.
20.06.2022Gündem
Son dakika... Ukrayna, Avrupa Birliği adayı oluyor
Son dakika... Ukrayna, Avrupa Birliği adayı oluyorAB Komisyonu Kiev yönetiminin birliğe üye olmasını önerdi, benzer bir karar Ukrayna'nın komşusu Moldova için de alındı.
17.06.2022Dünya
Almanya, Fransa ve İtalya liderlerinden Ukrayna'nın AB adaylığına destek
Almanya, Fransa ve İtalya liderlerinden Ukrayna'nın AB adaylığına destekKiev'e sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Macron, Scholz ve Draghi'ye Romanya lideri Iohannis de katıldı. Liderler, Ukrayna'nın Avrupa ailesinin bir parçası olduğu mesajını verdi.
17.06.2022Dünya
28 Şubat davası hükümlüsü Çevik Bir hakkında infaz erteleme talebi
28 Şubat davası hükümlüsü Çevik Bir hakkında infaz erteleme talebiAnkara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat davasında hüküm giyen dönemin Genelkurmay 2'nci Başkanı Çevik Bir hakkında, ileri demans hastası olduğu gerekçesiyle infaz erteleme talebinde bulunuldu. Çevik Bir, dava kapsamında aldığı müebbet hapis cezası kesinleşmiş, Ağustos 2021’de İzmir 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderilmişti.
15.06.2022Gündem
Adalet Bakanlığı'ndan 'yaz Kur'an kursu' açıklaması
Adalet Bakanlığı'ndan 'yaz Kur'an kursu' açıklamasıAdalet Bakanlığı'nca 5 bin civarında personelin bulunduğu Ankara Adliyesi'nde çalışanlardan gelen talep üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz Kur’an kursu açılması kararı alındığı belirtilerek, "Ankara Barosu ile İzmir Barosu yaptıkları açıklama ile yaz Kur’an Kursuna katılacak kişiler veya çocuklarını gönderecek velileri hem kınamakta hem de suçlamakta. Açıklamalardaki üslup ve muhteva, 28 Şubat’ın ilkel, haksız, hukuksuz, zorba ve dayatmacı zihniyetinin Ankara ve İzmir Barolarında canlılığını hala koruduğunu göstermektedir. Bu ilkel ve çağ dışı zihniyet, aziz milletimizin vicdanında geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de karşılık bulmayacaktır" denildi.
13.06.2022Gündem
28 Şubat Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
28 Şubat Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuGünümüzde pek çok kişi hangi burca sahip olduğunu merak etmektedir. Burçlar için kişilerin doğum günleri baz alınmaktadır. Bu tarihlerden birisi de 28 Şubat’tır. Peki 28 Şubat hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
8.06.2022Astroloji
Bakan Özer: Tarihi bir gün
Bakan Özer: Tarihi bir günDemirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katıldığı törenle açıldı. Demirören Medya Dijital Mesleki Eğitim Merkezi ile ilgili müjdenin de verildiği törende Bakan Özer, açılışı tarihi bir gün olarak değerlendirdi. Yıldırım Demirören de konuşmasında “Medyanın yarınlarını hazırlamak üzere önemli bir yolculuğun ilk adımını atıyoruz” dedi.
1.06.2022Eğitim
Ukrayna'da yargılanan 2 Rus askerine daha hapis cezası
Ukrayna'da yargılanan 2 Rus askerine daha hapis cezasıUkrayna'nın Harkov bölgesini bombalayan 2 Rus askeri, mahkeme tarafından 11'er yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı.
31.05.2022Dünya
Demirören Medya Lisesi açıldı
Demirören Medya Lisesi açıldıDemirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), bugün törenle açıldı. 5 Haziran 2022’de yapılacak Liselere Geçiş Sınavı’yla 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için ilk öğrencilerini kabul edecek olan lisede, Gazetecilik ve Radyo-Televizyon olmak üzere iki bölüm olacak. Törende konuşan Bakan Özer, 'İki tane ilk yaşıyoruz. İşbirliği neticesindeki ilk ve tek medya lisesini açtığımız gibi mesleki eğitim merkezi alanında da medya alanında açıyoruz.' dedi. Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören de "Bugün sektörün kalbinde ve tüm imkanları ile birlikte kapılarını açan okulumuz yarının doğru, ilkeli, dürüst basını için geleceği oluşturacak" ifadelerine yer verdi.
31.05.2022Haberler
Demirören Medya Lisesi açıldı! Eylül 2022'de eğitim hayatına başlayacak
Demirören Medya Lisesi açıldı! Eylül 2022'de eğitim hayatına başlayacakDemirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), bugün törenle açıldı. 5 Haziran 2022’de yapılacak Liselere Geçiş Sınavı’yla 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için ilk öğrencilerini kabul edecek olan lisede, Gazetecilik ve Radyo-Televizyon olmak üzere iki bölüm olacak. Törende konuşan Bakan Özer, 'İki tane ilk yaşıyoruz. İşbirliği neticesindeki ilk ve tek medya lisesini açtığımız gibi mesleki eğitim merkezi alanında da medya alanında açıyoruz.' dedi. Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören de "Bugün sektörün kalbinde ve tüm imkanları ile birlikte kapılarını açan okulumuz yarının doğru, ilkeli, dürüst basını için geleceği oluşturacak" ifadelerine yer verdi.
31.05.2022Haberler
Demirören Medya Lisesi açıldı! Eylül 2022'de eğitim hayatına başlayacak
Demirören Medya Lisesi açıldı! Eylül 2022'de eğitim hayatına başlayacakDemirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), bugün törenle açıldı. 5 Haziran 2022’de yapılacak Liselere Geçiş Sınavı’yla 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için ilk öğrencilerini kabul edecek olan lisede, Gazetecilik ve Radyo-Televizyon olmak üzere iki bölüm olacak. Törende konuşan Bakan Özer, 'İki tane ilk yaşıyoruz. İşbirliği neticesindeki ilk ve tek medya lisesini açtığımız gibi mesleki eğitim merkezi alanında da medya alanında açıyoruz.' dedi. Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören de "Bugün sektörün kalbinde ve tüm imkanları ile birlikte kapılarını açan okulumuz yarının doğru, ilkeli, dürüst basını için geleceği oluşturacak" ifadelerine yer verdi.
31.05.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Çocuk haklarını, Anayasa maddesi haline getirdik
Bakan Bozdağ: Çocuk haklarını, Anayasa maddesi haline getirdikAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti İnsan Hakları Başkanlığınca Ankara'da düzenlenen değerlendirme toplantısında, AK Parti hükümetleri döneminde insan hakları alanında yapılan çalışmaları anlattı. Bozdağ, "Çocuk haklarını, Anayasa maddesi haline getirdik" dedi.
28.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Vesayet yanlısı bir zihniyetin ne yazık ki hala canlı olduğunu görüyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Vesayet yanlısı bir zihniyetin ne yazık ki hala canlı olduğunu görüyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Bugün hala siyasi tarihimizden de milletimizin sandıkta verdiği cevaplardan da gerekli dersi almamış vesayet yanlısı bir zihniyetin ne yazık ki hala canlı olduğunu görüyoruz. Vesayeti yol arkadaşı olarak seçenlere bir kez daha sesleniyoruz; Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye’de darbelerin kökünü ve kalıntılarını kazımaya kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.
27.05.2022Gündem
Kılıçdaroğlu'nun iddialarına Erdoğan böyle cevap verdi: Bay Kemal'in söylediğinden farkı var mı?
Kılıçdaroğlu'nun iddialarına Erdoğan böyle cevap verdi: Bay Kemal'in söylediğinden farkı var mı?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'ndaki Adnan Menderes Kongre Merkezi'nde 27 Mayıs Darbesi'nin 62. yılı vesilesiyle düzenlenen "Yassıada Mahkemesi Yargılanıyor" temalı anma programında önemli açıklamalarda bulundu. Programda tarihi belgeyi gösteren Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili 'Bay Kemal'in geçen akşam söylediğinden farkı var mı? Aynı değil mi?' dedi.
27.05.2022Haberler
Kılıçdaroğlu'nun iddialarına Erdoğan böyle cevap verdi: Bay Kemal'in söylediğinden farkı var mı?
Kılıçdaroğlu'nun iddialarına Erdoğan böyle cevap verdi: Bay Kemal'in söylediğinden farkı var mı?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'ndaki Adnan Menderes Kongre Merkezi'nde 27 Mayıs Darbesi'nin 62. yılı vesilesiyle düzenlenen "Yassıada Mahkemesi Yargılanıyor" temalı anma programında önemli açıklamalarda bulundu. Programda tarihi belgeyi gösteren Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarına tepki göstererek 'Bay Kemal'in geçen akşam söylediğinden farkı var mı? Aynı değil mi?' dedi.
27.05.2022Siyaset
Rus askere ilk ceza gelmişti! Ukrayna açıkladı: 13 binden fazla...
Rus askere ilk ceza gelmişti! Ukrayna açıkladı: 13 binden fazla...Ukrayna Başsavcısı Iryna Venediktova, Rus ordusunun Ukrayna’da işlediği iddia edilen 13 binden fazla savaş suçunun soruşturulduğunu açıkladı.
23.05.2022Dünya
Ukrayna'daki ilk savaş suçları davasında Rus askere müebbet hapis cezası
Ukrayna'daki ilk savaş suçları davasında Rus askere müebbet hapis cezasıUkrayna'da bir mahkeme, ülkenin Rusya tarafından işgali sonrası görülen ilk savaş suçları davasında tank birliği komutanı bir Rus askerini, sivil bir Ukraynalıyı öldürmekten suçlu bularak ömür boyu hapse mahkum etti.
23.05.2022Dünya
Son dakika... Savaş suçu mahkemesinde ilk! Rus asker suçlu bulundu
Son dakika... Savaş suçu mahkemesinde ilk! Rus asker suçlu bulunduİşgalin dördüncü gününde 62 yaşındaki bisikletli bir sivili işgalin öldürme emri veren 21 yaşındaki Vadim Shishimarin, Kiev'de kurbanın eşiyle yüz yüze geldi.
18.05.2022Dünya
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atatürk Havalimanı açıklaması
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atatürk Havalimanı açıklamasıAtatürk Havalimanı'na yapılacak millet bahçesi tartışmalarıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Mayıs'ta İstanbul'un fethinin Atatürk Havalimanı'nda kutlanacağını söyledi. İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğiyle ilgili de çok net mesajlar veren Erdoğan'ın gündeminde, muhalefetin SADAT çıkışı da vardı.
18.05.2022Siyaset
Bakan Kurum: Yeni yatırım ve hizmetleri Erzurum'a kazandırıyoruz
Bakan Kurum: Yeni yatırım ve hizmetleri Erzurum'a kazandırıyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreninde, "Türkiye'nin küresel bir aktör olmasını istemeyenlerin dümen suyuna girenler bir masanın etrafında toplanıyorlar. 28 Şubat gibi karanlık bir tarihi seçip, yine Cumhurbaşkanımıza ve onun nezdinde milletimize parmak sallamaya devam ediyorlar" dedi.
13.05.2022Ekonomi
62 yaşındaki silahsız adamı infaz etti! Savaş suçundan yargılanan ilk kişi...
62 yaşındaki silahsız adamı infaz etti! Savaş suçundan yargılanan ilk kişi...Mavi ve gri renkteki sweatshirt giymiş bir şekilde, cam kafeste başı öne eğik şekilde durdu. Küçük mahkeme salonu, ondan görüntü almaya çalışan onlarca kamera ve gazeteciyle doluydu. Mahkemede salonu yapılan açıklamalarla buz kesti.
13.05.2022Dünya
Bakan Özer, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikle ilgili başvuru tarihini açıkladı
Bakan Özer, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikle ilgili başvuru tarihini açıkladıUzman öğretmenlik ve başöğretmenlikle ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kritik tarihleri açıkladı.
13.05.2022Gündem
Balyoz davasında istenen cezalar belli oldu
Balyoz davasında istenen cezalar belli olduBalyoz davasında esasa ilişkin mütalaasını açıklayan savcı, aralarında eski Orgeneral Çetin Doğan'ın da bulunduğu 6 sanığın "suç için anlaşma" suçundan 3 yıldan 12 yıla kadar hapsini istedi.
13.05.2022Gündem
Terhisine 70 gün kala ölen asker, 11 yıl sonra şehit sayıldı
Terhisine 70 gün kala ölen asker, 11 yıl sonra şehit sayıldıTCG Çandarlı Gemisi'nde vatani görevini yaparken terhisine 70 gün kala geminin motor dairesinde şüpheli şekilde cansız bedeni bulunan Taner Deş (21), asker arkadaşının ailesine mektup göndermesiyle başlayan yargı sürecinde, 11 yıl sonra şehit sayıldı.
13.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

28 Şubat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.