29 Şubat

29 Şubat

Son dakika 29 şubat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 29 şubat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 29 şubat haber sayfamızda...

29 Şubat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.343 29 subat haberi bulunmuştur.
Taliban: ABD listeden çıkarmadı, anlaşmayı ihlal ediyor
Taliban: ABD listeden çıkarmadı, anlaşmayı ihlal ediyorTaliban, ABD’nin 2020 yılında imzaladığı Doha Anlaşması'nda yaptırım listesinden çıkarması gereken isimler konusunda adım atmayarak anlaşmayı çiğnediğini savundu.
9.09.2021Dünya
Son dakika haberler... ABD duyurdu: Afganistan'dan çekilme süreci tamamlandı
Son dakika haberler... ABD duyurdu: Afganistan'dan çekilme süreci tamamlandıSon dakika haberine göre, ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, ABD güçlerinin Afganistan'dan çekilme sürecinin tamamlandığını açıkladı. Biden, Afganistan'daki 20 yıllık askeri varlıklarının sona erdiğini belirterek, bir konuşma yapacağını duyurdu. ABD Dışişleri Bakanı Blinken, bugünden itibaren Kabil'deki diplomatik varlıklarını askıya aldıklarını ve faaliyetlerini Katar'ın başkenti Doha'ya taşıdıklarını açıkladı.
31.08.2021Dünya
Taliban’la felaket anlaşması yapıldı
Taliban’la felaket anlaşması yapıldıABD’nin Trump döneminde Kabil hükümetini dahil etmeden Taliban ile yaptığı ‘geri çekilme’ anlaşmasını felaket olarak yorumlayan Llorens, “Biden, bu anlaşmanın doğru ilerlemediğinin farkına varabilir, geri çekilmeye karşı karar alabilirdi. Sonucu korkunç bir insani kriz oldu” dedi...
20.08.2021Dünya
Dört bir yandan saldırıyorlar
Dört bir yandan saldırıyorlarTüm gücüyle Afgan ordusuna saldıran Taliban, hükümetin kilit isimlerine yönelik bombalı saldırılara da başladı. Taliban’ın Afgan Savunma Bakanı Muhammedi’yi hedef alan saldırısında 8 kişi hayatını kaybetti.
5.08.2021Dünya
Afgan heyeti, Taliban ile müzakereleri başlatmak istiyor
Afgan heyeti, Taliban ile müzakereleri başlatmak istiyorAfganistan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah liderliğindeki üst düzey heyet, Taliban ile müzakereleri yeniden başlatmak için Katar'ın başkenti Doha'ya gitti.
16.07.2021Dünya
Çin, ABD’nin Afganistan’dan geri çekilmesini memnuniyetle karşıladı
Çin, ABD’nin Afganistan’dan geri çekilmesini memnuniyetle karşıladıÇin, ABD ve NATO güçlerinin Afganistan’dan geri çekilmesinin Afgan halkına yeni bir şans sunduğunu belirterek bu durumu memnuniyetle karşıladı.
14.07.2021Dünya
Son dakika: ABD'den 20 yıl sonra flaş Afganistan itirafı!
Son dakika: ABD'den 20 yıl sonra flaş Afganistan itirafı!Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Afganistan işgalinin sona ermesiyle "bir zafer ilanı" yapmayacaklarını belirterek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öte yandan Biden, ABD askerlerinin Afganistan'dan çekilme sürecine ilişkin flaş bir gelişmeyi paylaştı. İşte detaylar...
9.07.2021Dünya
ABD'den Afganistan açıklaması: Yüzde 90'ı tamamlandı
ABD'den Afganistan açıklaması: Yüzde 90'ı tamamlandıABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Amerikan birliklerinin Afganistan'dan çekilme sürecinin yüzde 90'ından fazlasının tamamlandığını açıkladı.
6.07.2021Dünya
Afgan komutan bildirdi! ABD, Bagram Üssü’nü sessizce terk etti
Afgan komutan bildirdi! ABD, Bagram Üssü’nü sessizce terk ettiAfganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan ülkenin en büyük hava üssü Bagram’ın yeni Afgan komutanı Asadullah Kohistani, ABD birliklerinin üssü sessizce terk ettiğini söyledi.
6.07.2021Dünya
Taliban’dan tehdit!
Taliban’dan tehdit!Taliban yetkilileri, Afganistan’da kalan tüm yabancı güçlerin işgalci muamelesi göreceğini açıklarken, örgütün ilerleyişi karşısında Afgan askerlerinin kaçışı devam ediyor.
6.07.2021Dünya
Rusya, Afganistan'daki tablodan endişe duyuyor
Rusya, Afganistan'daki tablodan endişe duyuyorKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Afganistan'daki durumun istikrarsızlaşmasından endişe duyduklarını söyledi.
5.07.2021Dünya
Kremlin: Afganistan'daki durum istikrarsızlaşıyor
Kremlin: Afganistan'daki durum istikrarsızlaşıyorKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Afganistan'daki durumun istikrarsızlaşmasından endişe duyduklarını söyledi. Rus askeri birliklerinin Afganistan’a gönderilmesi ihtimalini de değerlendiren Peskov, bu seçeneğin Afganistan yönetimi ve Taliban ile "istişare edilmediğini" kaydetti.
5.07.2021Dünya
Taliban: Çekilme bittiğinde Kabil'de yabancı asker kalmamalı
Taliban: Çekilme bittiğinde Kabil'de yabancı asker kalmamalıAfganistan'da ilerleyen örgütün sözcüsü, "Yabancı askerlere karşıyız; diplomatlara, sivil toplum kuruluşlarına ve çalışanlarına, sivil toplum kuruluşlarının ve büyükelçiliklerin işleyişine değil" dedi.
5.07.2021Dünya
ABD, Kabil Havaalanı'nda asker bırakıp bırakmayacağını değerlendiriyor
ABD, Kabil Havaalanı'nda asker bırakıp bırakmayacağını değerlendiriyorABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, halen Afganistan'ın Kabil Hamid Karzai Havaalanı'nda ABD askerlerinin bulunduğunu ve bu askerlerin oradan çekilip çekilmeyeceği konusunda henüz net bir karar olmadığını söyledi.
30.06.2021Dünya
ABD: Afganistan'dan çekilmenin yüzde 50'den fazlası tamamlandı
ABD: Afganistan'dan çekilmenin yüzde 50'den fazlası tamamlandıABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanlığı, Afganistan'dan 763 C-17 uçağı yükü kadar ekipman çıkarıldığını ve çekilmenin yarıdan fazlasının tamamlandığını açıkladı.
22.06.2021Dünya
BM'den Afganistan değerlendirmesi
BM'den Afganistan değerlendirmesiBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterinin Afganistan Özel Temsilcisi Deborah Lyons, yabancı güçlerin Afganistan’dan çekileceğini açıklamasının ülke genelinde deprem etkisi yaptığını söyledi.
22.06.2021Dünya
ABD için flaş 'Afganistan' iddiası
ABD için flaş 'Afganistan' iddiasıABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Taliban'ın Afganistan'da Kabil veya diğer büyük şehirleri ele geçirme girişimlerine karşı gruba hava saldırısı düzenlemek üzere ABD Başkanı Joe Biden'dan yetki talebinde bulunacağı iddia edildi.
10.06.2021Dünya
Pentagon'dan Türkiye açıklaması: Erdoğan'ın kararına saygı duyuyoruz
Pentagon'dan Türkiye açıklaması: Erdoğan'ın kararına saygı duyuyoruzABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD'nin çekilmesinden sonra Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın güvenliği için Türkiye ile ön görüşmeler yaptıklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki kararına saygı duyduklarını söyledi.
9.06.2021Dünya
Kıbrıs'ta iki kesim arasındaki kapılar açıldı
Kıbrıs'ta iki kesim arasındaki kapılar açıldıKıbrıs'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ( KKTC) ile Kıbrıs Rum kesimi arasında bir yılı aşkın süredir bazıları tamamen kapalı olan, bazılarında da sınırlı geçişlerin yapılabildiği 9 sınır kapısı, bu sabah geçişlere yeniden açıldı.
4.06.2021Haberler
Kıbrıs'ta iki kesim arasındaki kapılar açıldı
Kıbrıs'ta iki kesim arasındaki kapılar açıldıKıbrıs'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ( KKTC) ile Kıbrıs Rum kesimi arasında bir yılı aşkın süredir bazıları tamamen kapalı olan, bazılarında da sınırlı geçişlerin yapılabildiği 9 sınır kapısı, bu sabah geçişlere yeniden açıldı.
4.06.2021Ekonomi
Son dakika... Afganistan'daki birçok üs Taliban'ın kontrolüne geçiyor!
Son dakika... Afganistan'daki birçok üs Taliban'ın kontrolüne geçiyor!ABD'nin 1 Mayıs'tan itibaren çekilmeye başladığı Afganistan'da, şu ana dek en az 26 Afgan üs ile karakolunun Taliban'ın kontrolüne geçtiği bildirildi. Haberde ayrıca, Taliban'ın özellikle ülkenin doğu kesimlerindeki etkisini daha da artırdığı ifade edildi.
27.05.2021Dünya
ABD tarih verdi! Temmuz ayında tamamlanacak
ABD tarih verdi! Temmuz ayında tamamlanacakABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Afganistan'dan tamamen çekilme sürecini yüzde 16 ila 20 arasında tamamladıklarını duyururken sürecin 11 Eylül'den ziyade temmuzun ortalarında tamamlanacağı tahmin ediliyor.
25.05.2021Dünya
Avustralya Afganistan Büyükelçiliği'ni kapatıyor
Avustralya Afganistan Büyükelçiliği'ni kapatıyorAvustralya, Kabil Büyükelçiliğini artan güvenlik endişeleri nedeniyle kapatacağını duyurdu.
25.05.2021Dünya
ABD sahadan sıcak gelişmeyi paylaştı: Yüzde 6 ile 12 arası tamamlandı
ABD sahadan sıcak gelişmeyi paylaştı: Yüzde 6 ile 12 arası tamamlandıABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanlığı, Afganistan'dan 104 C-17 uçağı yükü kadar ekipmanın çıkarıldığını ve çekilmenin yüzde 6 ile 12 arasında tamamlandığını açıkladı.
11.05.2021Dünya
ABD, Afganistan'daki teçhizatı ya çöpe atıyor ya da hurdacılara satıyor
ABD, Afganistan'daki teçhizatı ya çöpe atıyor ya da hurdacılara satıyorABD ordusu, yaklaşık 20 yıllık savaşın ardından Afganistan'dan ayrılmak için hazırlık yaparken, tonlarca ekipmanı ya çöpe atıyor ya da yerel bayilere para karşılığında hurda olarak veriyor.
10.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdafganistantalibançekilmedoha anlaşması

29 Şubat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.