3 Boyutlu Yazıcı

3 Boyutlu Yazıcı

Son dakika 3 boyutlu yazıcı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 3 boyutlu yazıcı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 3 boyutlu yazıcı haber sayfamızda...

3 Boyutlu Yazıcı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 206 3 boyutlu yazıcı haberi bulunmuştur.
Nişantaşı Üniversitesi'nden sağlık alanında büyük atılım
Nişantaşı Üniversitesi'nden sağlık alanında büyük atılım2010 – 2011 akademik yılı ile birlikte yükseköğretim hayatına başlayan Nişantaşı Üniversitesi, 2021 yılında sağlık alanında önemli bir atılım yaparak Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerini kurdu. Robotik teknolojiler, büyük veri analizi ve genetik araştırmalar vasıtasıyla erken teşhis ve sürdürülebilir sağlıklı yaşam noktalarına önem verecek fakülteler için Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal, ezber bozan eğitim anlayışlarını aktardı.
27.05.2021Vitrin
ASELSAN, elektron tabancasıyla ilk ateşlemeyi yaptı
ASELSAN, elektron tabancasıyla ilk ateşlemeyi yaptıASELSAN, eklemeli imalat amaçlı 3 boyutlu yazıcıların geliştirilip üretilmesinde önemli bir kabiliyeti ülkeye kazandırmaya hazırlanıyor.
30.04.2021Teknoloji
Rotary, üç boyutlu yazıcısını tamamladı
Rotary, üç boyutlu yazıcısını tamamladıUluslararası Rotary 2440 Bölge Federasyonu’na bağlı Bornova Rotary ve Bornova Rotaract Kulüpleri ile İzmir Rotary ve İzmir Rotaract Kulüpleri Mühendislik Meslek Grubu ortaklığında 3 boyutlu yazıcı tasarladı.
28.03.2021Ege
T3 Vakfı, İBB'den kaynak alındığı iddialarına ilişkin açtığı davayı kazandı
T3 Vakfı, İBB'den kaynak alındığı iddialarına ilişkin açtığı davayı kazandıTürkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Avukatı Abdullah Demirhan, vakfın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) kaynak aldığına yönelik iftiralara ilişkin açtıkları manevi tazminat davalarının olumlu neticelenmeye devam ettiğini belirterek, "İstanbul 13. Asliye Mahkemesi’nde T3 Vakfı’na atılan iftiralardan biri daha sonuçlandı. Mahkeme, Birgün Gazetesi yazarı Gözde Bedeloğlu’nun da iddialarının asılsız olduğuna hükmederek, T3 Vakfı’na 15 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum etti." dedi.
12.03.2021Gündem
MEB’den mesleki eğitim için 23 milyon lira proje desteği
MEB’den mesleki eğitim için 23 milyon lira proje desteğiMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından mesleki eğitimde üretim kapasitesini fikri mülkiyete yönlendirmek için 21 ilde kurulan, 42 Ar-Ge merkezine verilen destek miktarı 23 milyon 170 bin TL’ye ulaştı.
26.02.2021Eğitim
Son dakika... MEB'den 23 milyon lira proje desteği! 21 ilde kuruldu
Son dakika... MEB'den 23 milyon lira proje desteği! 21 ilde kurulduGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), mesleki eğitimde üretim kapasitesini fikri mülkiyete yönlendirmek için 21 ilde kurulan 42 Ar-Ge merkezine verilen destek miktarının 23 milyon 170 bin liraya ulaştığı bildirildi. İşte haberin ayrıntıları...
25.02.2021Gündem
Porsiyonu 350 TL olan 3 boyutlu yazıcı ile üretilen 'biftek'
Porsiyonu 350 TL olan 3 boyutlu yazıcı ile üretilen 'biftek'3 boyutlu yazıcı ile ortaya pek çok ürün çıkıyor. Sağlık, teknoloji ve tasarım gibi pek çok alanda aktif bir şekilde kullanılan 3 boyutlu yazıcı bir süredir de yiyecek sektöründe kullanılıyor. Daha çok özel tasarımlı çikolataların basımında kullanılan 3 boyutlu yazıcı, şimdi de gerçeğe yakın lezzette biftek basılmasıyla gündeme geldi.
10.02.2021Teknoloji
3D Yazıcı Yapımı Ve Malzemeleri: Evde 3D Yazıcı Yapmanın Maliyeti Nedir?
3D Yazıcı Yapımı Ve Malzemeleri: Evde 3D Yazıcı Yapmanın Maliyeti Nedir?3D yazıcılar oldukça kullanışlı ve son dönemde birçok alanda kolaylık getiren aletler arasındadır. Evde 3D yazıcı yapmak mümkündür ve maliyeti de çok fazla olmamaktadır. 3D yazıcı için gerekli olan malzemeler toplandığı halde yapılması için birleştirmek yeterlidir. 3D yazıcı için gerekli malzemeler nelerdir? Gerekli malzemelerin maliyetleri ne kadardır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.02.2021PembeNar
TBMM Sağlık Komisyonu üyelerinden METÜM'e ziyaret
TBMM Sağlık Komisyonu üyelerinden METÜM'e ziyaretTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık Komisyon Başkanı Şenel Yediyıldız ve komisyon üyelerinden oluşan heyet, 3 boyutlu yazıcılarla kişiye özel implant üretimi yapılan Gülhane Medikal Tasarım ve Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (METÜM) incelemelerde bulundu.
25.06.2020Siyaset
Kişiye özel 'implantlar' hastalara şifa oluyor
Kişiye özel 'implantlar' hastalara şifa oluyorYaralanıp vücudunda parçalı kemik kaybı meydana gelenler ya da cerrahi müdahaleler sonrası kemik dokusunun bir bölümü çıkarılanlar için Gülhane METÜM'de kişiye özel implantlar tasarlanıyor.
18.06.2020Teknoloji
İlklerin üniversitesi
İlklerin üniversitesiSalgına karşı uluslararası ortak mücadeleye bölgeden katılan tek kurum Ege Üniversitesi oldu. Deneyimlerini Avrupa’yla paylaştı. Tıp Fakültesi de 3 boyutlu yazıcıyla, kişiye özel tedavide çığır açtı
5.06.2020Ege
Nesnelerin internetine sahip iki uydu uzaya fırlatıldı!
Nesnelerin internetine sahip iki uydu uzaya fırlatıldı!Çin, nesnelerin interneti (IOT) teknolojisine sahip iki uyduyu uzaya gönderdiğini açıkladı.
12.05.2020Teknoloji
Çiğli, 2020’de ayağa kalkacak
Çiğli, 2020’de ayağa kalkacakGörev süresini ve koronavirüse karşı yaptıkları çalışmayı anlatan Utku Gümrükçü, “İlk yıl değişimin başlangıcı oldu. Mikroba karşı ürettiklerimizle de mucit olduk” dedi.
16.04.2020Ege
Koronavirüs sonrası 3 boyutlu yazıcı stokları tükendi
Koronavirüs sonrası 3 boyutlu yazıcı stokları tükendiKoronavirüsle mücadele sürecinde sağlık çalışanlarına siperli maske üretiminde kullanılan 3 boyutlu yazıcılar, kurumlardan ve bağışçılardan yoğun talep görüyor.
6.04.2020Populer Bilim
Her gün yüzlerce maske
Her gün yüzlerce maskeKoronavirüs salgınının en yoğun yaşandığı illerden İzmir’de, sağlık çalışanlarının verdiği savaşa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden destek geldi...
3.04.2020Ege
Koronavirüse karşı 3D yazıcılarla siperlik üretimi başladı
Koronavirüse karşı 3D yazıcılarla siperlik üretimi başladıŞanlıurfa Teknokentteki bir firma ile Kahramanmaraş'taki Elbistan Bilim ve Sanat Merkezi, sağlık çalışanlarının koronavirüsle mücadelede korunmalarını sağlamak amacıyla yüz siperlikleri üretimine başladı.
26.03.2020Populer Bilim
Corona için 3D yazıcıyla siper! Sağlık çalışanlarına ücretsiz
Corona için 3D yazıcıyla siper! Sağlık çalışanlarına ücretsizYeni tip corona virüsle (Kovid-19) mücadelede sağlıkçılara destek olmak için sosyal medyada bir araya gelerek, "3 Boyut Destek" adıyla kolektif üretim hareketi başlatan 3 boyutlu yazıcı sahibi firmalar, mühendisler, tasarımcılar ve yazılımcılar, sağlık çalışanları için ücretsiz koruyucu siperli yüz siperi üretiyorlar.
25.03.2020Gündem
3D yazıcıyla siperli maske
3D yazıcıyla siperli maskeSağlık çalışanları için gerekli siperli maskelerin karaborsaya düşmesiyle bir grup mühendis 3D yazıcılarını birleştirip üretim yaptı. Maliyetinin çok altında üretilmeye başlanan siperli maskeler, yakında koronavirüsle mücadele eden doktorlar ve hemşirelere ulaştırılacak.
23.03.2020Gündem
Üç boyutlu baskı teknolojisin en iddialı 10 kullanım alanı
Üç boyutlu baskı teknolojisin en iddialı 10 kullanım alanı3 boyutlu yazıcı teknolojisi hem dünyada hem de ülkemizde hızla yayılıyor. Dijital ortamda tasarlanmış üç boyutlu nesnenin katı formda basılması işlemi olarak ifade edebileceğimiz bu teknoloji, geleceğin üretim teknolojisi olarak görülüyor. Öyle ki 3 boyutlu baskı teknolojisi pek çok alanda kendine yer buldu bile!
Küresel 3D yazıcı pazarının yeni oyuncusu; Zaxe
Küresel 3D yazıcı pazarının yeni oyuncusu; ZaxeTicarileştirilmiş ilk yerli üretim 3 boyutlu yazıcı markası Zaxe, 2019’un son çeyreğine bir dizi yenilikle giriyor.
26.09.2019Ekonomi
3 boyutlu Lamborghini
3 boyutlu LamborghiniFizikçi Sterling Backus, hayalindeki otomobili satın alamayacağını anlayınca, kendisi yapmaya karar verdi.
10.07.2019Dünya
3 boyutlu yazıcıdan çıkan kalp, bize çare olur mu?
3 boyutlu yazıcıdan çıkan kalp, bize çare olur mu?Bilim şaşırtmaya ve tıp ile teknolojiyi birleştirmeye devam ediyor. Taze haber, 3 boyutlu yazıcılardan geldi. 3 boyutlu yazıcı ile kalp üretildi. Rahatsızlıklarımıza çare olur mu dersiniz?
17.04.2019Diğer
Türkiye’de ilk defa üretildi
Türkiye’de ilk defa üretildiEskişehir’de bulunan bir tasarım atölyesinde Türkiye’de ilk defa ham madde olarak kilin kullanıldığı 3 boyutlu yazıcı üretildi.Endüstriyel işletmelerin ya da büyük ölçekli üretim yapan fabrikaların maliyetlerinin önemli ölçülerde azaltılmasının önünü açan 3 boyutlu yazıcılar, daha kaliteli ve dayanıklı ürünler elde edilmesini sağlıyor. Hammadde olarak genellikle bakır, bronz, seramik, ahşap, bambu hatta sıvı reçinenin kullanıldığı yazıcılarda son dönemlerde farklı ürünler de değerlendiriliyor. Bu kapsamda yola çıkan baba ve oğul, Türkiye'de ilk defa Eskişehir'de plastik yerine kil kullanılan yazıcı tasarlandı. Türkiye’de daha önce yapılmamış olan bu 3 boyutlu yazıcı ile çizilen objeler kil ile üretilirken baba Cenk ve oğul Ulaş Tigin, ilerleyen dönemlerde ürünlerini geliştirmek istiyor.
11.09.2019Yaşam
BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı'na katılacak girişimler belirlendi
BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı'na katılacak girişimler belirlendiGaranti Bankası BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Destek Programı’na bu yıl Önemsiyoruz, Minorpreneurs, Tarlamvar, 3Dörtgen, Tolkido, Joon, GeneOn Biyoteknoloji, Haus Freeze Dry, Biryudumkitap, Engelsiz Çeviri katılacak.
20.07.2018Ekonomi
Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG), New York programına başladı
Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG), New York programına başladıHamdi Ulukaya Girişimi ikinci dönem katılımcıları, İstanbul’daki oryantasyon toplantısının ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin yolunu tuttu. New York’taki eğitim programı çerçevesinde ilk gün Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya ile buluşan girişimci adayı ve startuplar, mentorlarıyla bir araya gelecek, profesyonel gelişim seminerlerinin yanı sıra günlük kültürel ve sanatsal etkinliklere de katılacak. Eğitim programı tam 3 hafta sürecek.
21.06.2018Kariyer

Benzer Haber Etiketleri

3 Boyutlu Yazıcı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.