3D Yazıcı

3D Yazıcı

Son dakika 3D yazıcı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 3D yazıcı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 3D yazıcı haber sayfamızda...

3D Yazıcı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 317 3d yazıcı haberi bulunmuştur.
Öğrenci pansiyonlarında yeni dönem! Fotoğraflar paylaşıldı
Öğrenci pansiyonlarında yeni dönem! Fotoğraflar paylaşıldıMilli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Öğrenci Pansiyonları ve Burslar Daire Başkanlığı'nca hazırlanan 'Pansiyonları İyileştirme ve Geliştirme Projesi (PİGEP)' kapsamında 1003 okul pansiyonunda koğuştan oda sistemine geçildi.
3.05.2022Gündem
Yazıcısıyla umut oluyor
Yazıcısıyla umut oluyorBiriktirdiği parasıyla 3D yazıcı alan Bade Çağlar, ihtiyaç sahibi çocuklar için oyuncak, sahipsiz dostlara da mama kabı üretiyor
22.04.2022Ege
3D yazıcıyla üretilen yapay resifler Mersin’de denize bırakıldı
3D yazıcıyla üretilen yapay resifler Mersin’de denize bırakıldıTürkiye’de ilk kez 3D yazıcıyla üretilen yapay resifler, Mersin’de denize bırakıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi, balık popülasyonunu artırmak, ekosistemin bozulmasının önüne geçmek amacıyla ilk etapta 12 adet yapay resifi kent açıklarında denize yerleştirdi.
18.02.2022Teknoloji
TED’in meşalesi artık Üsküdar’da
TED’in meşalesi artık Üsküdar’daTürk Eğitim Derneği’nin (TED) 45. kampüsü olan TED Üsküdar Koleji açıldı. Kolejin tanıtım toplantısı önceki gün Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eski Tarım, Orman ve Köy İşleri Bakanı Lütfullah Kayalar, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, ÇET Çınar Eğitim ve Turizm A.Ş. Kurucusu Doç. Dr. Ahmet Çetinsaya ile TED Üsküdar Koleji Kurucu Müdürü Nevzat Kulaberoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.
18.02.2022Eğitim
Oyun konsolu için biriktirdiği parayla işini kurdu
Oyun konsolu için biriktirdiği parayla işini kurduEskişehir’de yaşayan genç girişimci Emrah Akkaya, oyun konsolu için biriktirdiği parayla 3D yazıcı alarak kendi işinin patronu oldu.
22.12.2021Teknoloji
Trafik kazaları için geliştirilen cihazın patenti alınacak!
Trafik kazaları için geliştirilen cihazın patenti alınacak!İzmir Arkas Bilim ve Sanat Merkezi bünyesindeki 3 ortaokul öğrencisi, havacılık, uzay ve teknoloji festivali  TEKNOFEST 2021'de birincilik kazandıkları, taşıtların kaza yaptığını anlık olarak bildirme özelliğine sahip cihaz projelerine patent almayı hedefliyor.
18.10.2021Teknoloji
Köy okullarına teknoloji sınıfı
Köy okullarına teknoloji sınıfıTürkiye Vodafone Vakfı, Habitat Derneği işbirliğiyle başlattığı ‘Yarını Kodlayanlar’ projesine devam ediyor.
1.10.2021Ekonomi
Patilere özel ayakkabı
Patilere özel ayakkabı Yürüme yetisini kaybeden kedi Pika, protezine takılan özel ayakkabılarla artık sokaklarda özgürce gezebiliyor
27.09.2021Ege
Telefon ile Kovid-19 testi! 1 saat içinde sonuç veriyor
Telefon ile Kovid-19 testi! 1 saat içinde sonuç veriyorSon bir buçuk yılda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanı testlerinin hızla gelişmesine rağmen, insanlardan alınan örneklerin büyük çoğunluğunun test edilmesi için hala laboratuvarlara gönderilmesi gerekiyor ve bu durum vakaları izleme hızını yavaşlatıyordu.
12.08.2021Teknoloji
Yapay zekaya yerli yatırım
Yapay zekaya yerli yatırımMV Holding, teknoloji girişimi ArgosAI’a yatırım yaptı. Holding açıklamasına göre teknoloji, yapay zekâ ve oyunu radarına alan grup, geçen yıl 3D yazıcı üreticisi Zaxe’ye yatırım yapmıştı.
31.07.2021Ekonomi
3D yazıcıyla yapılan evlere yoğun talep
3D yazıcıyla yapılan evlere yoğun talepİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden İSTON, 3D yazıcı teknolojisi ile üç oda bir salondan oluşan bir konut inşa etti.
25.07.2021Gündem
Avrupa’nın ilk  3D evi kiralandı
Avrupa’nın ilk 3D evi kiralandıHollanda’da üç boyutlu baskı teknolojisi kullanılarak yapılan ilk evde yaşam başladı... Eindhoven kentinde bulunan ve dijital anahtarla girilen 3D evin aylık kirası ise 800 euro
1.05.2021Dünya
Köylere teknoloji sınıfı kurulacak
Köylere teknoloji sınıfı kurulacakTürkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından hayata geçirilen ‘Yarını Kodlayanlar’ projesinde eğitimde fırsat eşitliği sağlamak üzere yeni bir adım atıldı.
21.04.2021Ekonomi
Filament Nedir, Özellikleri Nelerdir? Filament Çeşitleri Nelerdir?
Filament Nedir, Özellikleri Nelerdir? Filament Çeşitleri Nelerdir?3D yazıcı için kullanılan ürüne filament ismi verilir. Filament sayesinde tasarladığınız ürünü 3D yazıcı ile basabilirsiniz. İstediğiniz ürüne göre farklı filament çeşitlerini kullanabilirsiniz. Bunlar katı nesnelerin prototip modellerini oluşturmak için kullanılırlar. 3D yazıcı belli sıcaklıklarla filamenti eriterek istenen ürünü almanızı sağlarlar. Filament nedir, özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
Geleceğin meseleleri yeni iş alanları doğuracak
Geleceğin meseleleri yeni iş alanları doğuracakTeknolojinin hızla gelişmesi ve pek çok mesleğin tarihe karışmasıyla birlikte, gençler başta olmak üzere pek çok kişi “Geleceğin meslekleri neler olacak?” sorusunun cevabını merak ediyor. Aslında bu sorunun cevabı geleceğin meselelerinde gizli. Artan şehirleşme, iklim değişikliği, nüfusun yaşlanması gibi sorunlar için iş gücü talebi artacak. Teknoloji tüm mesleklerin ortak noktası olurken yaratıcılık, problem çözme, liderlik gibi yetkinlikler mesleklerden daha çok öne çıkacak.
21.03.2021Gündem
3D Yazıcı Nedir, Ne İşe Yarar? 3D Printer Nasıl Çalışır, Neler Yapılabilir?
3D Yazıcı Nedir, Ne İşe Yarar? 3D Printer Nasıl Çalışır, Neler Yapılabilir?Teknoloji ilerledikçe yeni yeni cihazlar ve makinalar hayatımızda yerini bulmaktadır. Kullanımlarına giderek alıştığımız ve onlarsız yapamadığımız teknolojiler gittikçe artmaktadır. Bunlardan bir tanesi de 3D yazıcılardır. 3D printer olarak da anılan bu yazıcılar, bir çok kolaylığı da beraberinde getirmiştir. Peki nedir bu kolaylıklar? 3D yazıcılar hangi alanlarda kullanılmaktadır? Bir nevi protitipleme mi yapmaktadır? İşte 3D printer hakkında bilgiler.
15.03.2021Eğitim
3D Yazıcı Yapımı Ve Malzemeleri: Evde 3D Yazıcı Yapmanın Maliyeti Nedir?
3D Yazıcı Yapımı Ve Malzemeleri: Evde 3D Yazıcı Yapmanın Maliyeti Nedir?3D yazıcılar oldukça kullanışlı ve son dönemde birçok alanda kolaylık getiren aletler arasındadır. Evde 3D yazıcı yapmak mümkündür ve maliyeti de çok fazla olmamaktadır. 3D yazıcı için gerekli olan malzemeler toplandığı halde yapılması için birleştirmek yeterlidir. 3D yazıcı için gerekli malzemeler nelerdir? Gerekli malzemelerin maliyetleri ne kadardır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.02.2021PembeNar
Meslek liselerinin geliri % 100 arttı
Meslek liselerinin geliri % 100 arttıMeslek liselerinde yeni tip koronavirüs salgınına rağmen üretimden elde edilen gelir, son 2 yılda yüzde 100’ün üzerinde artarak 503 milyon 197 bin 847 Türk Lirası’na ulaştı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer, “2021’de bu kapasiteyi güçlendireceğiz” dedi...
31.01.2021Gündem
Kovid-19 krizinin ardından yılın umut veren 17 teknoloji trendi
Kovid-19 krizinin ardından yılın umut veren 17 teknoloji trendiKovid-19 salgını büyük ve küçük şirketleri dijital bir dönüşüme sürüklerken, bu alandaki rekabet artıyor. Gelinen noktada günlük yaşam teknolojiyle kolaylaşırken, mRNA tabanlı aşılar insanlığı virüslerden koruyor, arabalar otoyollarda sürücüsüz gidebiliyor, yapay zeka kredi başvurularını işleyebiliyor, kuantum bilgisayarlar günlük sorunlarını çözebiliyor ve uydular interneti daha hızlı sağlıyor.
23.01.2021Teknoloji
Temel Kotil: Neyin, nasıl yapıldığını bilmemiz gerekiyor
Temel Kotil: Neyin, nasıl yapıldığını bilmemiz gerekiyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, "Türkiye ya da TUSAŞ özelinde biz eski köyle gidemeyiz. Bizim eski köye yeni adete ihtiyacımız var. Dünyanın neresinde, neyin, nasıl yapıldığını bilmemiz gerekiyor." dedi.
26.12.2020Ekonomi
81 ilden 81 öğretmen çevirimiçi buluşuyor
81 ilden 81 öğretmen çevirimiçi buluşuyor24 Kasım Öğretmenler Günü bu yıl “korona” nedeniyle uzaktan eğitim sürecinde buruk kutlanıyor. 24 Kasım etkinlikleri kapsamında Türkiye genelinde eğitimde farklılıklar oluşturarak, başarılı çalışmalara imza atan 81 ilden 81 öğretmeni her yıl Ankara’da ağırlayan Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl Kovid-19 tedbirleri kapsamında çevrimiçi toplantı organize etti.
24.11.2020Eğitim
Üç boyutlu yazıcıyla her alanda üretim atağı
Üç boyutlu yazıcıyla her alanda üretim atağıPrusa marka 3D yazıcılar, Türkiye’de üretimi hızlandırmayı hedefliyor. Markanın Türkiye temsilcisi Metatechtr’nin sunduğu 3D yazıcı modelleri pek çok sektörde kullanılıyor. Hem üretim sürecini azaltıyor hem de maliyetleri düşürüyorlar.
17.11.2020Ekonomi
Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?
Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?Üniversite kazanmak her genç bireyin hayali, hedefi, geleceği ve kazancı kısaca tüm hayatını şekillendirecek önemli bir konudur. Hangi üniversiteye gidileceğinin önemi elbet büyüktür. Fakat hangi bölümü tercih edileceği konusu ise daha bir mühim konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bölümlerden birisi de Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümüdür. Çok merak edilen endüstri ürünleri tasarımı bölümü nedir? Dersleri nelerdir? Mezunu ne iş yapar? Soruların cevaplarını sizler için derledik.
10.11.2020Kariyer
3D yazıcıya  8 milyon TL yatırım
3D yazıcıya  8 milyon TL yatırım3D yazıcı üreticisi Zaxe, KVK, Nevzat Aydın ve Muzaffer Akpınar’ın bulunduğu bir grup yatırımcıdan 8 milyon TL yatırım aldı.
21.10.2020Ekonomi
Meslek liseliler 'Atmaca’ robot ile Teknofest’te 1’inci oldu
Meslek liseliler 'Atmaca’ robot ile Teknofest’te 1’inci olduGaziantep'te düzenlenen Teknofest 2020 yarışlarına liseler arası 'insansız su altı sistemleri' kategorisinde Rize'den katılan Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Goshawk Side’ takımı, 1’inci oldu. Öğrenciler, bölgede yaşanan sel afetinde, kayıp kişilerin hızla bulunabilmesini sağlayan 'Atmaca' adını verdikleri robotla 30 bin liralık ödülün de sahibi oldu.
5.10.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

3D Yazıcı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.