Abd Başkanlık Seçimi

Abd Başkanlık Seçimi

Son dakika ABD başkanlık seçimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD başkanlık seçimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD başkanlık seçimi haber sayfamızda...

Abd Başkanlık Seçimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.230 abd başkanlık seçimi haberi bulunmuştur.
Trump'ın rakibi Nikki Haley yarıştan çekiliyor
Trump'ın rakibi Nikki Haley yarıştan çekiliyor Süper Salı ön seçimlerinde yalnızca bir eyalette zafer kazanan eski diplomat Haley, Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adaylığına havlu attı.
6.03.2024 Dünya
Trump 'Süper Salı' öncesinde üç eyaleti daha kazandı
Trump 'Süper Salı' öncesinde üç eyaleti daha kazandı Adım adım Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adaylığına ilerleyen ABD'nin eski başkanı, tüm ön seçimlerden zaferle ayrıldı. Mevcut başkan Joe Biden ise, son ankete göre Trump'a karşı seçimi kaybediyor.
3.03.2024 Dünya
Yalnızca ülke adı gizli kaldı! NATO üyelerinde ölüm sessizliği: Sonumuz böyle mi olacaktı?
Yalnızca ülke adı gizli kaldı! NATO üyelerinde ölüm sessizliği: Sonumuz böyle mi olacaktı? Kasım ayında seçilmesi ABD Başkanlık Seçimlerini kazanmasına kesin gözüyle bakılan Donald Trump, NATO'yu adeta tehdit etti. Dünya medyası ise bu durumu "Avrupa'nın sonu" başlığı ile okuyucularına sundu.
12.02.2024 Dünya
ABD Başkanlık Seçimi: Cumhuriyetçi Parti önseçiminde Trump, New Hampshire'da rakibi Haley'i yendi
ABD Başkanlık Seçimi: Cumhuriyetçi Parti önseçiminde Trump, New Hampshire'da rakibi Haley'i yendi ABD Başkanlık Seçiminde hangi Cumhuriyetçi adayın yarışacağını belirlemek üzere New Hampshire'da düzenlenen ikinci eyalet önseçimini de Donald Trump kazandı.
24.01.2024 Dünya
DeSantis, ABD Başkanlık yarışından çekildi
DeSantis, ABD Başkanlık yarışından çekildi Florida Valisi Ron DeSantis, 2024'te yapılacak ABD başkanlık seçimi aday adaylığından çekildiğini açıkladı. De Santis, “Cumhuriyetçi seçmenlerin çoğunluğunun Donald Trump'a bir şans daha vermek istediği çok açık” dedi.
22.01.2024 Dünya
ABD'de DeSantis yarıştan çekildi! Trump’ın karşısında yalnızca Haley kaldı
ABD'de DeSantis yarıştan çekildi! Trump’ın karşısında yalnızca Haley kaldı Florida Valisi Ron DeSantis, 2024 ABD Başkanlık Seçimi’nde Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olma yarışından çekildi.
22.01.2024 Dünya
ABD Başkanlık yarışından çekildi! 'Trump'ın Biden'den üstün olduğu açık'
ABD Başkanlık yarışından çekildi! 'Trump'ın Biden'den üstün olduğu açık' Florida Valisi Ron DeSantis, 2024'te yapılacak ABD başkanlık seçimi aday adaylığından çekildiğini açıkladı.
21.01.2024 Dünya
2024 ABD SEÇİMLERİ ne zaman? Yeni ABD başkanı kim olacak, başkan adayları kimler?
2024 ABD SEÇİMLERİ ne zaman? Yeni ABD başkanı kim olacak, başkan adayları kimler? ABD'de yeni başkanın belirlenme süreci başladı! Uzun soluklu bir maraton olan ABD başkanlık seçimleri için ilk olarak ön seçim süreci oluyor. İlk etapta partilerin başkan adayları belirleniyor. Peki, 2024 ABD Başkanlık seçimi tarihi ne zaman?
18.01.2024 Bilgi Rehberi
Dünyanın yarısı sandığa gidiyor!
Dünyanın yarısı sandığa gidiyor! Bu yıl dünyanın farklı ülkelerinde gerçekleştirilecek seçimler, demokrasinin en önemli testi olarak görülüyor. 60’ın üzerinde ülkede, dünya nüfusunun yarısının sandıklara gideceği bu yıl, küresel siyaset açısından önemli bir dönemeç olacak.
7.01.2024 Dünya
Amerikan medyası: ABD Adalet Bakanlığı, Trump’ın peşine düştü
Amerikan medyası: ABD Adalet Bakanlığı, Trump’ın peşine düştü Washington Post gazetesine göre, başlatılan inceleme kapsamında Trump’ın seçim sonuçlarına müdahalesi olup olmadığı araştırılıyor. ABD Adalet Bakanlığı şimdiye kadar Trump’ın seçim sonuçlarındaki rolüyle ilgili herhangi bir işlem başlatacağına işaret etmemişti. Uzmanlar, federal savcıların Trump'a suçlamada bulunmasının çok ciddi sonuçları olabileceğini söylüyor.
27.07.2022 Dünya
Son dakika... Aklından şüphe ediyorlar! Biden'a şok 'nükleer silah' suçlaması...
Son dakika... Aklından şüphe ediyorlar! Biden'a şok 'nükleer silah' suçlaması... ABD'de 100'ün üstünde emekli üst düzey askerin, ABD Başkanı Biden'a yazdığı mektubun etkileri sürüyor. Son dakika haberine göre, dış basında çıkan mektupla ilgili skandal ifadeler nedeniyle yer yerinden oynadı.
14.05.2021 Dünya
Son dakika... Küplere bindi! Melania Trump'ın şoke eden yanıtı dünya gündeminde
Son dakika... Küplere bindi! Melania Trump'ın şoke eden yanıtı dünya gündeminde Beyaz Saray'dan Mar-a Lago'ya taşındıktan sonra gözlerden uzak bir hayat süren ABD'nin eski First Lady'si Melania Trump'a, o soru soruldu: Zengin olmasaydı Donald Trump'la beraber olur muydunuz?
26.04.2021 Dünya
Son dakika... Melania Trump ortaya çıktı!
Son dakika... Melania Trump ortaya çıktı! Mar-a Lago'ya taşındıktan sonra gözlerden uzak bir hayat süren ABD'nin eski First Lady'si, kameralar önüne bir çıktı pir çıktı. Melania Trump, 2 bin dolarlık elbisesiyle girdiği salonda kocası eski Başkan Donald Trump'ı gölgede bıraktı.
12.04.2021 Dünya
Son dakika... 'Para bombası' patladı! Trump hakkında şoke eden rapor...
Son dakika... 'Para bombası' patladı! Trump hakkında şoke eden rapor... ABD'li New York Times gazetesi, ABD Eski Başkanı Trump hakkında sarsıcı bir haber yayınladı. 2020'de yapılan başkanlık seçiminde Trump destekçilerinin, farkında olmadan milyonlarca dolar "fazla verdikleri" ortaya çıkınca yer yerinden oynadı.
4.04.2021 Dünya
Son dakika: Herkes onu konuşuyor, her şey tehlikede! Ivanka'nın skandalları...
Son dakika: Herkes onu konuşuyor, her şey tehlikede! Ivanka'nın skandalları... Donald Trump'ın biricik kızı Ivanka Trump'ın yakın gelecekte ABD Başkanlığına aday olmayı planladığı söylentileri her geçen gün daha da artıyor. Ancak son dakika haberine göre, bir dizi "şüpheli" ilişki Ivanka'nın başını ağrıtabilir.
16.03.2021 Dünya
Son dakika... Sonunda patladı! Eski First Lady'den şok ifadeler...
Son dakika... Sonunda patladı! Eski First Lady'den şok ifadeler... Trump çiftinin çalkantılı ilişkileri ABD ve dolayısıyla medya gündeminde hala ön sıralardaki yerini koruyor. Şu ana kadar hakkında çıkan birçok iddiaya karşı sessiz kalan ve yanıt vermemeyi tercih eden Melania Trump'ın sabrı sonunda taştı.Melania'nın ofisinden hakkındaki iddialara yanıt geldi.
16.02.2021 Dünya
Son dakika... Darbe üstüne darbe! Sadece en yakınlarına söyledi...
Son dakika... Darbe üstüne darbe! Sadece en yakınlarına söyledi... Seçim bitti ancak Trump çiftinin fırtınalı ilişkileri hız kesmeden devam ediyor. Aylardır süren boşanma dedikodularının ardından, bir de azil süreciyle karşı karşıya kalan Donald Trump'ın, eşi Melania Trump'la ilişkisi gündemin ilk sıralarında durmaya devam ediyor. Etrafındaki birçok kişi tarafından boşanması tavsiye edilen Melania'yla ilgili çıkan son haberler ise Donald Trump'ın kendisini bekleyen tek zorlu sürecinin azil olmayacağını gösteriyor...
13.02.2021 Dünya
Son dakika... Skandal tavsiye! Donald Trump küplere binecek
Son dakika... Skandal tavsiye! Donald Trump küplere binecek Haftalardır azalmak bir yana dursun giderek şiddetlenen boşanma dedikodularına, bir itibar uzmanı da dahil oldu. ABD'nin eski First Lady'si Melania Trump'a verilen tavsiyenin Donald Trump'ı çok kızdıracağına şüphe yok. Melania'nın ise bu tavsiyeye uyup uymayacağı merak konusu oldu.
31.01.2021 Dünya
Son dakika... Sonunda açıkladı! Melania Trump ekibi kurdu
Son dakika... Sonunda açıkladı! Melania Trump ekibi kurdu ABD'nin yeni başkan ve başkan yardımcısı kadar eski başkan Donald Trump ve ailesi de konuşulmaya devam ediyor. Eski First Lady Melania Beyaz Saray sonrası hayatına yavaş yavaş şekil veriyor. Bir yandan da çiftin etrafını saran boşanma dedikoduları da bitmek bilmiyor. Melania son olarak planını yaptı ve ekibini kurdu...
29.01.2021 Dünya
ABD Adalet Bakanlığı, Başkanlık seçimleri hakkında soruşturma başlattı
ABD Adalet Bakanlığı, Başkanlık seçimleri hakkında soruşturma başlattı ABD Adalet Bakanlığı Denetleme Dairesi Başkanı Michael E. Horowitz, ABD Başmüfettişliği’nin (OIG) eski veya görevine devam eden herhangi bir Adalet Bakanlığı (DOJ) memurunun geçen sene yapılan Başkanlık seçimlerinin sonuçlarını değiştirmeye çalışıp çalışmadığını belirlemek için soruşturma başlatıldığını duyurdu.
25.01.2021 Dünya
Son Dakika Haberi: Dünyanın ağzı açık kaldı! 'Boşanma avukatıyla...'
Son Dakika Haberi: Dünyanın ağzı açık kaldı! 'Boşanma avukatıyla...' Bu hafta dünyanın hem gözü hem de kulağı ABD'deydi. Yeni başkan Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris televizyonların canlı yayınında yemin etti. Ancak dünya, ABD'nin yeni başkan ve başkan yardımcısı kadar eski başkan Donald Trump ve ailesini de konuştu. Trump'ın biricik kızı Ivanka'nın hıçkırarak ağladığı anlar gündem yarattı. Ancak esas bomba, eski First Lady Melania'dan geldi. Melania, dünyayı şoke eden hamle için hiç zaman kaybetmedi. İşte son dakika haberinin detayları...
22.01.2021 Dünya
Son dakika: Televizyonlar canlı yayındaydı... Gözyaşlarını tutamadı!
Son dakika: Televizyonlar canlı yayındaydı... Gözyaşlarını tutamadı! ABD'nin başkenti Washington'dan tarihi kareler arka arkaya geldi. Yeni başkan Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris televizyonların canlı yayınında yemin etti. Dünya, ABD'nin yeni başkan ve başkan yardımcısı kadar eski başkan Donald Trump ve ailesini de konuştu. Özellikle de Trump'ın biricik kızı Ivanka'nın hıçkırarak ağladığı anlar gündeme bomba gibi düştü. İşte son dakika haberinin detayları...
21.01.2021 Dünya
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi... Son dakika haberlere göre, dünya ABD'deki yemin törenine dikkat kesildi. CNN International, 'ABD'de yeni bir gün' başlığını attı. Başkan seçilen Biden'ın da ilk Twitter mesajının aynı şekilde 'ABD'de yeni bir gün' olması dikkat çekti. Trump, devir teslime saaatler kala, Beyaz Saray'dan ayrıldı. Başkan olarak son konuşmasını yapan Trump yine iddialı ifadeler kullandı ve Biden'a gizemli bir not bıraktı. Biden yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu. Biden 23.55 (TSİ) sularında Beyaz Saray'a geldi ve peş peşe kararnameleri imzalamaya başladı.
21.01.2021 Dünya
SON DAKİKA... Biden ilklerin başkanı oldu! Dünya bu görüntüleri konuşuyor
SON DAKİKA... Biden ilklerin başkanı oldu! Dünya bu görüntüleri konuşuyor ABD'nin başkenti Washington'dan tarihi kareler arka arkaya geldi. Yeni başkan Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris televizyonların canlı yayınında yemin etti, dünya törene damga vuran iki İncil'li fotoğrafı konuşuyor. Kürsüye çıkan Biden'ın ilk sözleri "Demokrasi kazandı. Bize oy vermeyenlere de sesleniyorum: Anlaşmazlık, bölünme anlamına gelmez. Tüm Amerikalıların başkanı olacağım" oldu. Öte yandan Beyaz Saray'daki başkanlık koltuğuna oturan Biden, ilk imzaları attı.
21.01.2021 Dünya
Son dakika... Trump son kurşununu sıkıyor! Alternatif veda...
Son dakika... Trump son kurşununu sıkıyor! Alternatif veda... ABD'yi türbülansa sürükleyen Başkan Trump, Biden'ın yemin edeceği gün bir askeri üste veda töreni düzenleyebilir. Söz konusu tören gerçekleşirse, Trump başkan olarak son kez sancak muhafızları ve 21 pare top atışıyla selamlanacak.
16.01.2021 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Abd Başkanlık Seçimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.