Abd Başkanlık Seçimi

Abd Başkanlık Seçimi

Son dakika ABD başkanlık seçimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD başkanlık seçimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD başkanlık seçimi haber sayfamızda...

Abd Başkanlık Seçimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 902 abd başkanlık seçimi haberi bulunmuştur.
Amerikan medyası: ABD Adalet Bakanlığı, Trump’ın peşine düştü
Amerikan medyası: ABD Adalet Bakanlığı, Trump’ın peşine düştüWashington Post gazetesine göre, başlatılan inceleme kapsamında Trump’ın seçim sonuçlarına müdahalesi olup olmadığı araştırılıyor. ABD Adalet Bakanlığı şimdiye kadar Trump’ın seçim sonuçlarındaki rolüyle ilgili herhangi bir işlem başlatacağına işaret etmemişti. Uzmanlar, federal savcıların Trump'a suçlamada bulunmasının çok ciddi sonuçları olabileceğini söylüyor.
27.07.2022Dünya
Son dakika... Aklından şüphe ediyorlar! Biden'a şok 'nükleer silah' suçlaması...
Son dakika... Aklından şüphe ediyorlar! Biden'a şok 'nükleer silah' suçlaması...ABD'de 100'ün üstünde emekli üst düzey askerin, ABD Başkanı Biden'a yazdığı mektubun etkileri sürüyor. Son dakika haberine göre, dış basında çıkan mektupla ilgili skandal ifadeler nedeniyle yer yerinden oynadı.
14.05.2021Dünya
Son dakika... Küplere bindi! Melania Trump'ın şoke eden yanıtı dünya gündeminde
Son dakika... Küplere bindi! Melania Trump'ın şoke eden yanıtı dünya gündemindeBeyaz Saray'dan Mar-a Lago'ya taşındıktan sonra gözlerden uzak bir hayat süren ABD'nin eski First Lady'si Melania Trump'a, o soru soruldu: Zengin olmasaydı Donald Trump'la beraber olur muydunuz?
26.04.2021Dünya
Son dakika... Melania Trump ortaya çıktı!
Son dakika... Melania Trump ortaya çıktı!Mar-a Lago'ya taşındıktan sonra gözlerden uzak bir hayat süren ABD'nin eski First Lady'si, kameralar önüne bir çıktı pir çıktı. Melania Trump, 2 bin dolarlık elbisesiyle girdiği salonda kocası eski Başkan Donald Trump'ı gölgede bıraktı.
12.04.2021Dünya
Son dakika... 'Para bombası' patladı! Trump hakkında şoke eden rapor...
Son dakika... 'Para bombası' patladı! Trump hakkında şoke eden rapor...ABD'li New York Times gazetesi, ABD Eski Başkanı Trump hakkında sarsıcı bir haber yayınladı. 2020'de yapılan başkanlık seçiminde Trump destekçilerinin, farkında olmadan milyonlarca dolar "fazla verdikleri" ortaya çıkınca yer yerinden oynadı.
4.04.2021Dünya
Son dakika: Herkes onu konuşuyor, her şey tehlikede! Ivanka'nın skandalları...
Son dakika: Herkes onu konuşuyor, her şey tehlikede! Ivanka'nın skandalları...Donald Trump'ın biricik kızı Ivanka Trump'ın yakın gelecekte ABD Başkanlığına aday olmayı planladığı söylentileri her geçen gün daha da artıyor. Ancak son dakika haberine göre, bir dizi "şüpheli" ilişki Ivanka'nın başını ağrıtabilir.
16.03.2021Dünya
Son dakika... Sonunda patladı! Eski First Lady'den şok ifadeler...
Son dakika... Sonunda patladı! Eski First Lady'den şok ifadeler...Trump çiftinin çalkantılı ilişkileri ABD ve dolayısıyla medya gündeminde hala ön sıralardaki yerini koruyor. Şu ana kadar hakkında çıkan birçok iddiaya karşı sessiz kalan ve yanıt vermemeyi tercih eden Melania Trump'ın sabrı sonunda taştı.Melania'nın ofisinden hakkındaki iddialara yanıt geldi.
16.02.2021Dünya
Son dakika... Darbe üstüne darbe! Sadece en yakınlarına söyledi...
Son dakika... Darbe üstüne darbe! Sadece en yakınlarına söyledi...Seçim bitti ancak Trump çiftinin fırtınalı ilişkileri hız kesmeden devam ediyor. Aylardır süren boşanma dedikodularının ardından, bir de azil süreciyle karşı karşıya kalan Donald Trump'ın, eşi Melania Trump'la ilişkisi gündemin ilk sıralarında durmaya devam ediyor. Etrafındaki birçok kişi tarafından boşanması tavsiye edilen Melania'yla ilgili çıkan son haberler ise Donald Trump'ın kendisini bekleyen tek zorlu sürecinin azil olmayacağını gösteriyor...
13.02.2021Dünya
Son dakika... Skandal tavsiye! Donald Trump küplere binecek
Son dakika... Skandal tavsiye! Donald Trump küplere binecekHaftalardır azalmak bir yana dursun giderek şiddetlenen boşanma dedikodularına, bir itibar uzmanı da dahil oldu. ABD'nin eski First Lady'si Melania Trump'a verilen tavsiyenin Donald Trump'ı çok kızdıracağına şüphe yok. Melania'nın ise bu tavsiyeye uyup uymayacağı merak konusu oldu.
31.01.2021Dünya
Son dakika... Sonunda açıkladı! Melania Trump ekibi kurdu
Son dakika... Sonunda açıkladı! Melania Trump ekibi kurduABD'nin yeni başkan ve başkan yardımcısı kadar eski başkan Donald Trump ve ailesi de konuşulmaya devam ediyor. Eski First Lady Melania Beyaz Saray sonrası hayatına yavaş yavaş şekil veriyor. Bir yandan da çiftin etrafını saran boşanma dedikoduları da bitmek bilmiyor. Melania son olarak planını yaptı ve ekibini kurdu...
29.01.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Dünyanın ağzı açık kaldı! 'Boşanma avukatıyla...'
Son Dakika Haberi: Dünyanın ağzı açık kaldı! 'Boşanma avukatıyla...'Bu hafta dünyanın hem gözü hem de kulağı ABD'deydi. Yeni başkan Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris televizyonların canlı yayınında yemin etti. Ancak dünya, ABD'nin yeni başkan ve başkan yardımcısı kadar eski başkan Donald Trump ve ailesini de konuştu. Trump'ın biricik kızı Ivanka'nın hıçkırarak ağladığı anlar gündem yarattı. Ancak esas bomba, eski First Lady Melania'dan geldi. Melania, dünyayı şoke eden hamle için hiç zaman kaybetmedi. İşte son dakika haberinin detayları...
22.01.2021Dünya
Son dakika: Televizyonlar canlı yayındaydı... Gözyaşlarını tutamadı!
Son dakika: Televizyonlar canlı yayındaydı... Gözyaşlarını tutamadı!ABD'nin başkenti Washington'dan tarihi kareler arka arkaya geldi. Yeni başkan Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris televizyonların canlı yayınında yemin etti. Dünya, ABD'nin yeni başkan ve başkan yardımcısı kadar eski başkan Donald Trump ve ailesini de konuştu. Özellikle de Trump'ın biricik kızı Ivanka'nın hıçkırarak ağladığı anlar gündeme bomba gibi düştü. İşte son dakika haberinin detayları...
21.01.2021Dünya
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...Son dakika haberlere göre, dünya ABD'deki yemin törenine dikkat kesildi. CNN International, 'ABD'de yeni bir gün' başlığını attı. Başkan seçilen Biden'ın da ilk Twitter mesajının aynı şekilde 'ABD'de yeni bir gün' olması dikkat çekti. Trump, devir teslime saaatler kala, Beyaz Saray'dan ayrıldı. Başkan olarak son konuşmasını yapan Trump yine iddialı ifadeler kullandı ve Biden'a gizemli bir not bıraktı. Biden yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu. Biden 23.55 (TSİ) sularında Beyaz Saray'a geldi ve peş peşe kararnameleri imzalamaya başladı.
21.01.2021Dünya
SON DAKİKA... Biden ilklerin başkanı oldu! Dünya bu görüntüleri konuşuyor
SON DAKİKA... Biden ilklerin başkanı oldu! Dünya bu görüntüleri konuşuyorABD'nin başkenti Washington'dan tarihi kareler arka arkaya geldi. Yeni başkan Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris televizyonların canlı yayınında yemin etti, dünya törene damga vuran iki İncil'li fotoğrafı konuşuyor. Kürsüye çıkan Biden'ın ilk sözleri "Demokrasi kazandı. Bize oy vermeyenlere de sesleniyorum: Anlaşmazlık, bölünme anlamına gelmez. Tüm Amerikalıların başkanı olacağım" oldu. Öte yandan Beyaz Saray'daki başkanlık koltuğuna oturan Biden, ilk imzaları attı.
21.01.2021Dünya
Son dakika... Trump son kurşununu sıkıyor! Alternatif veda...
Son dakika... Trump son kurşununu sıkıyor! Alternatif veda...ABD'yi türbülansa sürükleyen Başkan Trump, Biden'ın yemin edeceği gün bir askeri üste veda töreni düzenleyebilir. Söz konusu tören gerçekleşirse, Trump başkan olarak son kez sancak muhafızları ve 21 pare top atışıyla selamlanacak.
16.01.2021Dünya
Tillerson, Trump'ı yerden yere vurdu
Tillerson, Trump'ı yerden yere vurduABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD Başkanı Donald Trump'ı entelektüel açıdan yetersiz olmakla itham etti.
15.01.2021Dünya
Lockheed Martin seçim kampanyalarına verdiği fonları durdurdu
Lockheed Martin seçim kampanyalarına verdiği fonları durdurduABD başkanlık seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiaları ile başlayan siyasi krizin en son 6 Ocak’ta Kongre'deki şiddet olayları ile devam etmesinin ardından şirketlerin başlattığı siyasi bağışları kesme akımına Lockheed Martin de katıldı.
14.01.2021Dünya
Son dakika! İhanet... Trump'a son darbe, en yakınından geldi!
Son dakika! İhanet... Trump'a son darbe, en yakınından geldi!Son dakika habere göre seçimleri kazanan Joe Biden'ın 20 Ocak'ta görevi devralmadan hemen önce Trump, ailesinden de darbe aldı. Daily Mail gazetesinin Beyaz Saray kaynaklarına dayandırdığı özel haberine göre Ivanka Trump, babası Donald Trump'ın tüm ısrarlarına karşı çıkarak onu kızdıracak bir hamleye hazırlanıyor. 30 yaşındaki Ivanka siyasi kariyerini düşünerek yapacağı söylenen hamle ile babası Trump'ın tepkisine neden oldu.
13.01.2021Dünya
Son dakika... Artık an meselesi! Trump için 24 saat süre...
Son dakika... Artık an meselesi! Trump için 24 saat süre...6 Ocak'ta fanatik taraftarlarından Kongre'ye yürümelerini isteyerek tarihi bir kara lekeye neden olan ABD lideri Trump, bir hafta sonra ilk kez kamuoyu önüne Meksika sınırına ördüğü duvarı ziyaret ederek çıkıyor. Temsilciler Meclisi'nde ise, Trump'ın görevden alınması için 25'inci maddenin işletilmesi oylanacak. Demokratların kontrolündeki Temsilciler Meclisi'nden geçmesi beklenen tasarı, Başkan Yardımcısı Pence Trump'a karşı harekete geçmesi için 24 saat süre verecek.
12.01.2021Dünya
Pence'in Biden'ın yemin törenine katılıp katılmayacağı belli oldu
Pence'in Biden'ın yemin törenine katılıp katılmayacağı belli olduBaşkan Trump'ın yer almayacağını duyurduğu 20 Ocak'taki tarihi törende, yardımcısı Mike Pence olacak. Biden, "Pence'i orada görmekten onur duyarım" demişti.
10.01.2021Dünya
Son Dakika: Dehşet verici anlar! Dünya medyası şoka girdi
Son Dakika: Dehşet verici anlar! Dünya medyası şoka girdiYeryüzündeki bütün haber televizyonları canlı yayına geçti, uluslararası haber ajansları 'acil' koduyla duyurdu. ABD'de 200 yıl sonra yaşananlar bütün dünyayı şoka uğrattı. Dünya medyası ne olup bittiğini anlamlandırmaya çalışırken yaşananların 'dehşet verici' olduğunu yazdı. Bazı kuruluşlar sorunun ABD'nin demokrasi sisteminde olduğunu belirtti. ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden'ın 'darbe girişimi' olarak nitelendirdiği baskın için medya kuruluşları fikir ayrılığına düştü.
8.01.2021Dünya
Son dakika haberler...Patlama noktası! Peş peşe geldi...
Son dakika haberler...Patlama noktası! Peş peşe geldi...Dünyanın gözü ABD'de... Trump'ın başkent Washington'a yığdığı kalabalıklara Kongre'ye yürümelerini söylemesiyle ABD tarihinin son 200 yıldaki en utanç verici sahneleri yaşandı. Trump, 20 Ocak'ta düzenli bir geçiş olacağını duyurdu. ABD medyası çılgına dönmüş durumda. Ulaştırma Bakanı Chao'nun ardından Eğitim Bakanı Devos'un da istifa etmesi bomba etkisi yarattı. New York Times gazetesi, Trump'ın son haftalarda kendisine af çıkartmak için yardımcılarıyla tartıştığını yazdı. Beyaz Saray'dan baskını kınayan bir açıklama gelirken, Başkan Yardımcısı Pence'in danışmanı, Trump'ın azledilmesi için 25. Madde'yi işletmekle ilgili açıklama yaptı. Sakıncalı bulunan tweetlerini sildikten sonra hesabı açılan Trump da, Twitter'dan yayınladığı videoyla sessizliğini bozdu. Son dakika gelişmelerini canlı aktarıyoruz...
8.01.2021Dünya
Son dakika haberleri | Ve Trump'tan ilk açıklama: 20 Ocak'ta devredeceğim
Son dakika haberleri | Ve Trump'tan ilk açıklama: 20 Ocak'ta devredeceğimSon dakika haberlere göre ABD Başkanı, Joe Biden'in resmen Senato tarafından onaylanmasının ardından 20 Ocak'ta başkanlığı sorunsuz şekilde devredeceğini söyledi ancak yine asılsız iddialarını yineledi.
7.01.2021Dünya
Son Dakika: Görüntü yayılıyor! Gözünü kırpmadan vurdu...
Son Dakika: Görüntü yayılıyor! Gözünü kırpmadan vurdu...Yeryüzündeki bütün haber televizyonları canlı yayına geçti, uluslararası haber ajansları 'acil' koduyla duyurdu. ABD'de 200 yıl sonra yaşananlar bütün dünyayı şoka uğrattı, utanç verici kaosun ardından Beyaz Saray'da istifa depremi var. Ölü sayısının arttığı açıklandı, Kongre içinde silahın patladığı anın görüntüsü yayınlandı. İşgalin ardından Kongre Joe Biden'in zaferini resmen tecilledi, yenilgiyi ilk kez kabul eden Trump ise 20 Ocak'ta görevi sorunsuz şekilde devredeceğini açıkladı.
7.01.2021Dünya
Son dakika... Seçimi kazandığını ilan etti! Trump'ın korktuğu başına geldi
Son dakika... Seçimi kazandığını ilan etti! Trump'ın korktuğu başına geldiSon dakika gelen bir habere göre; oy sayımının sonuna gelinirken Georgia'da ikinci Demokrat aday da ipi göğüslediğini açıkladı. Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi de Ossof'un seçimi kazandığını açıkladı ve böylece Senato'da da çoğunluk Demokratlar'a geçti. Bıçak sırtında ilerleyen yarışta haritanın hızlı bir şekilde renk değiştirmesiyle, Trump ve partisi Cumhuriyetçiler için kabus şimdi başlıyor.
6.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Abd Başkanlık Seçimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.