Abd Seçimleri

Abd Seçimleri

Son dakika ABD seçimleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD seçimleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD seçimleri haber sayfamızda...

Abd Seçimleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.717 abd seçimleri haberi bulunmuştur.
'Suriye'deki terörist müttefiklerimiz' ABD'li dergiden itiraf gibi analiz: Türkleri kısıtlamak için destekliyoruz
'Suriye'deki terörist müttefiklerimiz' ABD'li dergiden itiraf gibi analiz: Türkleri kısıtlamak için destekliyoruz Washington'un terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısına verdiği destek hakkında analiz yayınlayan ABD'li dergi The American Conservative, ABD'nin Türkiye'ye karşı neden YPG'yi silahlandırdığını yazdı.
20.03.2024 Dünya
Pence Trump'a destek vermiyor
Pence Trump'a destek vermiyor ABD'de başkan adayları kesinleşirken Donald Trump'ın Beyaz Saray döneminde yardımcılığını yapan Mike Pence, verdiği kararının sürpriz olmadığını söyledi.
16.03.2024 Dünya
Trump’ın 'sus payı' davasının başlama tarihi ertelendi
Trump’ın 'sus payı' davasının başlama tarihi ertelendi Yetişkin film yıldızı Stormy Daniels'a 130 bin dolar ödenmesiyle patlayan skandalda, hakim yeni belgelerin ortaya çıkmasıyla davayı bir ay erteledi. ABD'de bir kez daha başkan adaylığında yarışan Trump'ın ilk ceza davasında, 34 ayrı suçlama var.
16.03.2024 Dünya
Trump'ın rakibi Nikki Haley yarıştan çekiliyor
Trump'ın rakibi Nikki Haley yarıştan çekiliyor Süper Salı ön seçimlerinde yalnızca bir eyalette zafer kazanan eski diplomat Haley, Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adaylığına havlu attı.
6.03.2024 Dünya
'Süper Salı'nın kazananları Biden ve Trump oldu
'Süper Salı'nın kazananları Biden ve Trump oldu ABD Başkanı Joe Biden ve bir önceki başkan Donald Trump, Süper Salı olarak isimlendirilen ve ülkede 15 eyalette birden yapılan ön seçimlerle Kasım ayında yeniden başkanlık yarışında karşı karşıya gelmeyi garantilediler.
6.03.2024 Dünya
Trump'a bir darbe daha! Illinois eyaletinde yapılacak ön seçimlerden men edildi
Trump'a bir darbe daha! Illinois eyaletinde yapılacak ön seçimlerden men edildi Eski ABD Başkanı Donald Trump, Illinois eyaletinde Cumhuriyetçi aday adaylarının yarışacağı ön seçimlerden men edildi.
29.02.2024 Dünya
Trump'a şarbonlu mektup gönderdiler! ABD'yi şoke eden suikast girişimi, bir anda patladı
Trump'a şarbonlu mektup gönderdiler! ABD'yi şoke eden suikast girişimi, bir anda patladı ABD'nin 60. başkanı olmaya aday olan Trump'ın evine zehirli mektup gönderildi. Akılalmaz suikast girişimi dünyada ses getirdi.
27.02.2024 Dünya
Putin, ABD seçimleri için tercini açıkladı: Daha tecrübeli ve öngörülebilir
Putin, ABD seçimleri için tercini açıkladı: Daha tecrübeli ve öngörülebilir Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Donald Trump yerine ABD Başkanı Joe Biden’ı tercih ettiğini söyleyerek, “Daha tecrübeli biri ve öngörülebilir. Eskilerin politikacısı” dedi.
15.02.2024 Dünya
ABD Başkanlık Seçimleri ne zaman yapılacak? 6 Soruda seçime dair her şey
ABD Başkanlık Seçimleri ne zaman yapılacak? 6 Soruda seçime dair her şey Amerikalılar Kasım 2024'te bir sonraki ABD başkanını seçmek üzere sandık başına gidecek. Beyaz Saray'ın Oval Ofisi'nde oturan kişi, gerek ülke içinde gerekse de küresel çapta insanların yaşamları üzerinde büyük bir etkiye sahip. Bu nedenle bu seçimin sonucu herkes için önemli.
21.01.2024 Dünya
2024 ABD SEÇİMLERİ ne zaman? Yeni ABD başkanı kim olacak, başkan adayları kimler?
2024 ABD SEÇİMLERİ ne zaman? Yeni ABD başkanı kim olacak, başkan adayları kimler? ABD'de yeni başkanın belirlenme süreci başladı! Uzun soluklu bir maraton olan ABD başkanlık seçimleri için ilk olarak ön seçim süreci oluyor. İlk etapta partilerin başkan adayları belirleniyor. Peki, 2024 ABD Başkanlık seçimi tarihi ne zaman?
18.01.2024 Bilgi Rehberi
ABD'de Cumhuriyetçiler başkan adayını nasıl seçiyor?
ABD'de Cumhuriyetçiler başkan adayını nasıl seçiyor? Eski ABD Başkanı Donald Trump da yeniden göreve seçilmek istiyor. Beyaz Saray'a giden yol uzun ve Trump’ın başkanlık seçimlerinde yarışabilmesi için önce Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olması gerekiyor. 2024 seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'nin adayı, muhtemelen Demokrat Parti'nin adayı Başkan Joe Biden ile karşılaşacak.
17.01.2024 Dünya
Trump, Cumhuriyetçi Parti'nin Iowa'daki ön seçimlerini açık farkla kazandı
Trump, Cumhuriyetçi Parti'nin Iowa'daki ön seçimlerini açık farkla kazandı ABD’deki başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’nin adayının belirleneceği ön seçimlerin ilkinde Iowa'daki oylamayı eski Başkan Donald Trump açık ara farkla kazandı.
16.01.2024 Dünya
Savaşın tarihi ve yeri belli oldu! Almanların gizli belgesi sızdı, Avrupa'nın kıyameti
Savaşın tarihi ve yeri belli oldu! Almanların gizli belgesi sızdı, Avrupa'nın kıyameti Almanya Savunma Bakanlığı'ndan sızdırılan belgede Avrupa'nın kıyamet senaryosu ortaya çıktı. Bölgedeki yeni savaşın nerede ve ne zaman başlayacağını içeren raporda ayrıca Berlin'in planları da yer aldı.
16.01.2024 Dünya
Michigan Yüksek Mahkemesi: Trump eyalette başkanlık yarışına girebilir
Michigan Yüksek Mahkemesi: Trump eyalette başkanlık yarışına girebilir Amerika Birleşik Devletleri'nde Michigan Yüksek Mahkemesi, eski Başkan Donald Trump'ın Kongre baskınındaki rolü nedeniyle 2024 Başkanlık Seçimleri'nde oy pusulasından çıkarılması talebiyle yapılan başvuruyu görüşmeyi reddetti.
28.12.2023 Dünya
14. madde devreye girdi! ABD'de bir ilk, dünyanın kaderini değiştirebilir
14. madde devreye girdi! ABD'de bir ilk, dünyanın kaderini değiştirebilir ABD'nin Colorado eyaletinde Yüksek Mahkeme, eski Başkan Donald Trump'ın eyalette ön seçimde yarışamayacağına hükmetti. Mahkeme, önce Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olmak, sonra da 5 Kasım 2024'te yeniden ABD Başkanı seçilmek isteyen Trump'ın adının Colorado'da oy pusulasından çıkarılmasını kararlaştırdı.
20.12.2023 Dünya
ABD iki savaşın arasında kaldı: Orta Doğu planda yoktu
ABD iki savaşın arasında kaldı: Orta Doğu planda yoktu ABD basını, Washington yönetiminin İsrail ve Ukrayna'nın işgali arasında nasıl sıkıştığını ve bu durumda yaptığı hamleleri yazdı.
7.11.2023 Dünya
Tarihi anlaşmanın şartları belli oldu! Orta Doğu'da yer yerinden oynayacak
Tarihi anlaşmanın şartları belli oldu! Orta Doğu'da yer yerinden oynayacak Suudi Arabistan ve İsrail arasında imzalanması için ABD'nin yoğun çaba harcadığı anlaşma, uzun bir taviz, ikna ve talep listesine sahip. Gizli görüşmelerin perde arkasını yazan BBC, Filistinlilerin isteklerini dünyaya duyurdu.
7.09.2023 Dünya
Fox News, iftira davasında Dominion şirketine 787 milyon dolar tazminat ödeyecek
Fox News, iftira davasında Dominion şirketine 787 milyon dolar tazminat ödeyecek ABD'li Fox News kanalı, 2020 seçimlerine hile karıştığı iddialarını dile getiren yorumcular nedeniyle oy kullanma sistemini üreten Dominion şirketine 787 milyon dolar ödemeyi kabul etti.
19.04.2023 Dünya
Eski avukatına dev tazminat davası açtı
Eski avukatına dev tazminat davası açtı Eski ABD Başkanı Donald Trump, eski avukatı Michael Cohen’e 500 milyon dolardan fazla tazminat davası açtı.
14.04.2023 Dünya
Biden’a savaş mı?
Biden’a savaş mı? ABD’li iş insanı Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra, sürekli eleştirdiği Başkan Joe Biden’a yönelik adeta savaş açtı. Son olarak Musk, Twitter eski yönetiminin ABD seçimleri öncesi Biden’ın oğluyla ilgili paylaşımları nasıl sansürlediğini ifşa etti.
4.12.2022 Dünya
Musk, Twitter'ın Biden'ın oğlu hakkındaki haberleri nasıl sansürlediğini ifşa etti
Musk, Twitter'ın Biden'ın oğlu hakkındaki haberleri nasıl sansürlediğini ifşa etti Sosyal medya devinin yeni patronu, 2020 başkanlık seçimleri öncesinde Joe Biden’ın ekibinin talebi üzerine Hunter Biden ile ilgili çıkan haberleri şirketin eski yönetiminin nasıl sansürlediğine ilişkin içerikleri yayınladı.
3.12.2022 Dünya
ABD'de ara seçimlerinde kesin sonuç: Senato Demokratlarda kaldı
ABD'de ara seçimlerinde kesin sonuç: Senato Demokratlarda kaldı Nevada ve Arizona'daki oy sayımının sonuçlanmasıyla Demokrat Parti Senato'da 50 sandalyeye ulaştı, Georgia'da yenilenecek seçim sonuçlarının artık bir önemi kalmadı. Biden yönetimi, ABD'nin son 20 yılında en iyi ara seçim performansını sergileyen iktidar oldu.
13.11.2022 Dünya
Fiyatlar tırmanışa geçti: Altında 2 çarpan etkisi!
Fiyatlar tırmanışa geçti: Altında 2 çarpan etkisi! Son günlerde sert yükseliş gösteren altın fiyatlarında yatırımcılar yönün nereye gideceğini merak ediyor. Peki altın fiyatları neden sert yükseldi? İşte altın fiyatlarını etkileyen 2 çarpan...
11.11.2022 Ekonomi
Trump sırtından vuruldu! 'Trumpty Dumpty' manşetini attılar
Trump sırtından vuruldu! 'Trumpty Dumpty' manşetini attılar Biden'dan tekrar adaylık sinyali geldi, ara seçimlerde desteklediği üst düzey adaylardan yalnızca biri ipi göğüsleyen eski ABD Başkanı Trump ise tersten esen rüzgarla yüzleşiyor.
10.11.2022 Dünya
ABD Başkanı Biden, 2024'te aday olma niyetini açıkladı
ABD Başkanı Biden, 2024'te aday olma niyetini açıkladı Ara seçim sonuçlarını 'Demokratlar için iyi bir geceydi' cümlesiyle değerlendiren 79 yaşındaki ABD lideri, "Daha yeni başlıyoruz" dedi.
10.11.2022 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Abd Seçimleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.