Abd Seçimleri

Abd Seçimleri

Son dakika ABD seçimleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD seçimleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD seçimleri haber sayfamızda...

Abd Seçimleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.452 abd seçimleri haberi bulunmuştur.
Son dakika... Aklından şüphe ediyorlar! Biden'a şok 'nükleer silah' suçlaması...
Son dakika... Aklından şüphe ediyorlar! Biden'a şok 'nükleer silah' suçlaması...ABD'de 100'ün üstünde emekli üst düzey askerin, ABD Başkanı Biden'a yazdığı mektubun etkileri sürüyor. Son dakika haberine göre, dış basında çıkan mektupla ilgili skandal ifadeler nedeniyle yer yerinden oynadı.
14.05.2021Dünya
Trump 2024'de yarışması halinde Cumhuriyetçi Parti'de rakipsiz olacağı görüşünde
Trump 2024'de yarışması halinde Cumhuriyetçi Parti'de rakipsiz olacağı görüşündeEski ABD Başkanı Donald Trump, 2024 başkanlık seçimlerinde aday olması durumunda parti içinde hiçbir Cumhuriyetçi rakibinin kendisi karşısında şansı olmayacağını savundu.
1.03.2021Dünya
Melania Trump, Donald Trump'tan ayrılıyor mu?
Melania Trump, Donald Trump'tan ayrılıyor mu?Donald Trump'ın zor günlerine yenileri ekleniyor. Başkanlık seçimlerini kaybetmesi, 6 Ocak Kongre binası saldırısı, Twitter hesabının askıya alınması derken Trump'ın yüzü bir türlü gülmedi. Tam "Her şey bitti, yeni bir başlangıç yapacak" derken Trump'a bir şok da Melania Trump'tan geldi. İddialara göre Melania Trump boşanmak istiyor. Peki neden? İddialar doğru olabilir mi?
27.01.2021Dünya
Jill Biden hakkında bilmeniz gereken 10 şey
Jill Biden hakkında bilmeniz gereken 10 şeyABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın başkanlık seçimleri sırasında ailesinin üyeleri de sık sık araştırılan konular arasında yer aldı. Biden'ın seçimleri kazanmasıyla haliyle First Lady unvanı da Melania Trump'tan Jill Biden'a geçti. Hal böyle olunca biz de  ABD'nin yeni First Lady'si Jill Biden'ı biraz daha yakından tanıyalım dedik. Jill Biden kimdir? Nelerden hoşlanır? Asıl mesleği nedir?
25.01.2021Dünya
Son dakika... Azil maddesi pazartesi günü Senatoya gönderilecek!
Son dakika... Azil maddesi pazartesi günü Senatoya gönderilecek!Eski ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik azil maddesinin 25 Ocak pazartesi günü Senatoya gönderileceği bildirildi.
22.01.2021Dünya
'Açlık Oyunları' başlasın! Joe Biden'ın yemin töreninden stil raporu
'Açlık Oyunları' başlasın! Joe Biden'ın yemin töreninden stil raporuJoe Biden'ı 46. ABD başkanı yapan 3 Kasım başkanlık seçimleri, pek çok açıdan tarihe damgasını vururken Biden, pandeminin gölgesinde bir yemin töreniyle başkanlık görevini devraldı. Pandeminin gölgesinde dediysek öyle sessiz sakin bir tören değil; Lady Gaga'nın ulusal marşı seslendirdiği, Jennifer Lopez ve Katy Perry gibi yıldızların sahne aldığı moda şovu tadında bir yemin töreni değil, yemin şöleni. Öyle ki parıltısı buradan gözümüzü aldı, hâlâ kendimize gelebilmiş değiliz...
21.01.2021Stil
Donald Trump'ın başkanlık yılları nasıl geçti?
Donald Trump'ın başkanlık yılları nasıl geçti?Gelişi gibi gidişi de bir o kadar ilginç olan Donald Trump'ın ABD'yi yönettiği 4 yıl içerisinde neler yaşandı? Ambargolar, çalkalanmalar, desteklemeler, kırgınlıklar, dostluklar, Koronavirüs derken o gün geldi çattı ve Trump'ın başkanlığının süresi doldu. Peki neler oldu? Donald Trump'la geçen yıllar nasıldı?
21.01.2021Dünya
Son dakika... Dünya hala atlatamadı! Suikast, cinayet, ajanlık...
Son dakika... Dünya hala atlatamadı! Suikast, cinayet, ajanlık...3 Kasım 2020'de seçimi Joe Biden'a kaybetmesinden bu yana geçen zamanda Trump, temelsiz iddialar ve komplo teorileri silsilesini besledi, ABD Kongre Binası'na yönelik bir isyanı kışkırttı, Twitter'dan men edildi ve iki kez görevden alınan ilk başkan oldu. Eski ABD Başkanı Trump'ın tüm dünyayı adeta salladığı yönetim biçimi ve bir türlü tam olarak anlaşılamayan karakterinin belki de en uç noktaları, şiddetle savunduğu komplo teorileri ve iddialarıydı...
20.01.2021Dünya
Joe Biden'ın yemin töreninde neler olacak?
Joe Biden'ın yemin töreninde neler olacak?Kasım ayında ABD'de yapılan başkanlık seçimlerinin seçim süreci de, sonrası da oldukça hareketliydi. Eski başkan Donald Trump'ın yenilgiyi kabul edemeyişi, Kongre saldırıları, protestolar derken daha Biden koltuğa oturmadan ciddi olaylarla mücadele etmek durumunda kaldı. Sonunda o gün geldi çattı ve Joe Biden'ın yemin törenine sayılı günler kaldı. Peki yemin töreninde neler olacak?
18.01.2021Dünya
Trump: Demokratlar Senato'yu ve Beyaz Saray'ı bizden çalmaya çalışıyor
Trump: Demokratlar Senato'yu ve Beyaz Saray'ı bizden çalmaya çalışıyorABD Başkanı Donald Trump, Demokratların seçimlerde usulsüzlük yaptığı iddialarını yineleyerek, "Demokratlar Senato'yu ve Beyaz Saray'ı bizden çalmaya çalışıyor. Biz buna izin vermeyiz, sonuna kadar savaşacağız." açıklaması yaptı.
5.01.2021Dünya
Biden Georgia seçimleri öncesi oy istedi
Biden Georgia seçimleri öncesi oy istediABD başkanlığına seçilen Joe Biden, ABD Senatosu'nu hangi partinin kontrol edeceğini belirleyecek kritik önemdeki Georgia seçimleri öncesi eyalet halkından oy istedi.
5.01.2021Dünya
Skandal iddia! Trump ondan seçim sonuçlarını değiştirmesini istedi
Skandal iddia! Trump ondan seçim sonuçlarını değiştirmesini istediABD Başkanı Donald Trump'ın Georgia Eyalet Sekreteri Brad Raffensperger'e "seçim sonuçlarının kendi lehine çevrilmesi için" adım atması çağrısında bulunduğu iddiası kamuoyunda tartışmalara neden oldu.
3.01.2021Dünya
Son dakika... Dört Cumhuriyetçi'den 'Biden'ın galibiyeti onaylansın' adımı!
Son dakika... Dört Cumhuriyetçi'den 'Biden'ın galibiyeti onaylansın' adımı!Dört Cumhuriyetçi senatör, Kongre'yi Demokrat Joe Biden'in kazandığı 3 Kasım cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarını onaylamaya çağıran iki partinin de olduğu bir bildiriye katıldı.
3.01.2021Dünya
Son dakika... ABD Adalet Bakanı'ndan Hunter Biden ve seçim açıklaması
Son dakika... ABD Adalet Bakanı'ndan Hunter Biden ve seçim açıklamasıABD Adalet Bakanı William Barr, ABD’nin seçilmiş başkanı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden hakkında vergiler nedeniyle açılan soruşturma için özel savcı atamaya gerek olmadığını söyledi.
21.12.2020Dünya
Skandal patladı! CNN gizli toplantıyı duyurdu
Skandal patladı! CNN gizli toplantıyı duyurduABD'li medya kuruluşu CNN tüm seçim sonucu dengelerini değiştirebilecek gizli toplantıyı ifşa etti. CNN'in olaya tanıklık eden kaynaklara dayandırdığı haberine göre, geçtiğimiz günlerde seçimi tersine çevirmek için OHAL ihtimalinin gündeme gelmesi Beyaz Saray'da kavgaya varan şiddetli tartışmalara sebep oldu. Trump'ın bu seçeneği elememesi ise akla yine iç savaş olasılığını getirerek dünyayı şoka soktu. İç yazışmalara da ulaşan CNN, Beyaz Saray'ı karıştıran notu da açıkladı.
21.12.2020Dünya
Son dakika... Yüksek Mahkeme Trump'ın Pensilvanya başvurusunu reddetti!
Son dakika... Yüksek Mahkeme Trump'ın Pensilvanya başvurusunu reddetti!Gelen son dakika haberine göre; ABD'de Yüksek Mahkeme, Cumhuriyetçiler'in Pensilvanya'da 2.5 milyon oyun geçersiz sayılması talebini reddetti.
8.12.2020Dünya
Son dakika: Bir bir istifa ediyorlar! Son isim Alyssa Farah oldu
Son dakika: Bir bir istifa ediyorlar! Son isim Alyssa Farah olduGelen son dakika haberine göre; Beyaz Saray İletişim Direktörü Alyssa Farah, görevinden istifa ettiğini duyurdu.
4.12.2020Dünya
Son dakika: Mahkemeden Trump'a kötü haber
Son dakika: Mahkemeden Trump'a kötü haberGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump’ın kampanya ekibinin başkanlık seçiminde kritik eyaletlerden birisi olan Wisconsin’de ‘hile’ yapıldığına ilişkin davası, Yüksek Mahkeme tarafından reddedildi.
3.12.2020Dünya
Trump'tan Adalet Bakanı Barr'a "seçimlerde yaygın usulsüzlük" eleştirisi!
Trump'tan Adalet Bakanı Barr'a "seçimlerde yaygın usulsüzlük" eleştirisi!ABD Başkanı Donald Trump, Adalet Bakanı William Barr'ın "seçimlerde yaygın usulsüzlük göremedik" şeklindeki açıklamasını eleştirerek, Adalet Bakanlığının yeterince yakın bakması durumunda "yaygın hile" kanıtlarına ulaşacağını söyledi.
3.12.2020Dünya
Son dakika: ABD seçimleri için resmi açıklama geldi
Son dakika: ABD seçimleri için resmi açıklama geldiGelen son dakika haberine göre; ABD Adalet Bakanı William Barr, 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçiminde sonuçları değiştirecek düzeyde bir usulsüzlük tespit etmediklerini söyledi.
1.12.2020Dünya
Wisconsin'deki seçim sonuçları Joe Biden lehine tescil edildi
Wisconsin'deki seçim sonuçları Joe Biden lehine tescil edildiABD'de 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerinin ardından kritik eyaletlerden Wisconsin'deki resmi sonuçlar, Demokrat aday Joe Biden'ın kazandığı yönünde tescil edildi.
1.12.2020Dünya
Brezilya Devlet Başkanı'ndan ABD seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiası
Brezilya Devlet Başkanı'ndan ABD seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıBrezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, ABD'de 3 Kasım'da yapılan ve resmi olmayan sonuçlara göre Cumhuriyetçi aday Joe Biden'ın kazandığı başkanlık seçimlerinde usulsüzlük yapıldığını savundu.
29.11.2020Dünya
Temyiz mahkemesi Trump'ın seçim başvurusunu reddetti
Temyiz mahkemesi Trump'ın seçim başvurusunu reddettiABD Başkanı Donald Trump'ın seçim ekibinin Pennsylvania eyaletindeki seçim sonuçlarına ilişkin itirazı, eyaletteki federal temyiz mahkemesi tarafından reddedildi.
27.11.2020Dünya
ABD'de yeni başkanı belirleyecek delegeler arasında ilk kez bir Türk bulunuyor
ABD'de yeni başkanı belirleyecek delegeler arasında ilk kez bir Türk bulunuyorABD’nin New Jersey eyaletinde yaşayan işkadını Derya Taşkın, ülkede resmi olarak başkanı seçen 538 seçiciler kurulu üyeliğine Demokrat parti adına görevlendirilen ilk Türk kökenli Amerikalı oldu.
24.11.2020Dünya
Son dakika... Joe Biden duyurdu: Seçim bitti!
Son dakika... Joe Biden duyurdu: Seçim bitti!ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, 3 Kasım’da ABD’de yapılan Başkanlık seçimlerinin sona erdiğini duyurdu.
24.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Abd Seçimleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.