Abd Seçimleri

Abd Seçimleri

Son dakika ABD seçimleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD seçimleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD seçimleri haber sayfamızda...

Abd Seçimleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.397 abd secimleri haberi bulunmuştur.
Son dakika... Aklından şüphe ediyorlar! Biden'a şok 'nükleer silah' suçlaması...
Son dakika... Aklından şüphe ediyorlar! Biden'a şok 'nükleer silah' suçlaması...ABD'de 100'ün üstünde emekli üst düzey askerin, ABD Başkanı Biden'a yazdığı mektubun etkileri sürüyor. Son dakika haberine göre, dış basında çıkan mektupla ilgili skandal ifadeler nedeniyle yer yerinden oynadı.
14.05.2021Dünya
Trump 2024'de yarışması halinde Cumhuriyetçi Parti'de rakipsiz olacağı görüşünde
Trump 2024'de yarışması halinde Cumhuriyetçi Parti'de rakipsiz olacağı görüşündeEski ABD Başkanı Donald Trump, 2024 başkanlık seçimlerinde aday olması durumunda parti içinde hiçbir Cumhuriyetçi rakibinin kendisi karşısında şansı olmayacağını savundu.
1.03.2021Dünya
Son dakika... Azil maddesi pazartesi günü Senatoya gönderilecek!
Son dakika... Azil maddesi pazartesi günü Senatoya gönderilecek!Eski ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik azil maddesinin 25 Ocak pazartesi günü Senatoya gönderileceği bildirildi.
22.01.2021Dünya
Son dakika... Dünya hala atlatamadı! Suikast, cinayet, ajanlık...
Son dakika... Dünya hala atlatamadı! Suikast, cinayet, ajanlık...3 Kasım 2020'de seçimi Joe Biden'a kaybetmesinden bu yana geçen zamanda Trump, temelsiz iddialar ve komplo teorileri silsilesini besledi, ABD Kongre Binası'na yönelik bir isyanı kışkırttı, Twitter'dan men edildi ve iki kez görevden alınan ilk başkan oldu. Eski ABD Başkanı Trump'ın tüm dünyayı adeta salladığı yönetim biçimi ve bir türlü tam olarak anlaşılamayan karakterinin belki de en uç noktaları, şiddetle savunduğu komplo teorileri ve iddialarıydı...
20.01.2021Dünya
Trump: Demokratlar Senato'yu ve Beyaz Saray'ı bizden çalmaya çalışıyor
Trump: Demokratlar Senato'yu ve Beyaz Saray'ı bizden çalmaya çalışıyorABD Başkanı Donald Trump, Demokratların seçimlerde usulsüzlük yaptığı iddialarını yineleyerek, "Demokratlar Senato'yu ve Beyaz Saray'ı bizden çalmaya çalışıyor. Biz buna izin vermeyiz, sonuna kadar savaşacağız." açıklaması yaptı.
5.01.2021Dünya
Biden Georgia seçimleri öncesi oy istedi
Biden Georgia seçimleri öncesi oy istediABD başkanlığına seçilen Joe Biden, ABD Senatosu'nu hangi partinin kontrol edeceğini belirleyecek kritik önemdeki Georgia seçimleri öncesi eyalet halkından oy istedi.
5.01.2021Dünya
Skandal iddia! Trump ondan seçim sonuçlarını değiştirmesini istedi
Skandal iddia! Trump ondan seçim sonuçlarını değiştirmesini istediABD Başkanı Donald Trump'ın Georgia Eyalet Sekreteri Brad Raffensperger'e "seçim sonuçlarının kendi lehine çevrilmesi için" adım atması çağrısında bulunduğu iddiası kamuoyunda tartışmalara neden oldu.
3.01.2021Dünya
Son dakika... Dört Cumhuriyetçi'den 'Biden'ın galibiyeti onaylansın' adımı!
Son dakika... Dört Cumhuriyetçi'den 'Biden'ın galibiyeti onaylansın' adımı!Dört Cumhuriyetçi senatör, Kongre'yi Demokrat Joe Biden'in kazandığı 3 Kasım cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarını onaylamaya çağıran iki partinin de olduğu bir bildiriye katıldı.
3.01.2021Dünya
Son dakika... ABD Adalet Bakanı'ndan Hunter Biden ve seçim açıklaması
Son dakika... ABD Adalet Bakanı'ndan Hunter Biden ve seçim açıklamasıABD Adalet Bakanı William Barr, ABD’nin seçilmiş başkanı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden hakkında vergiler nedeniyle açılan soruşturma için özel savcı atamaya gerek olmadığını söyledi.
21.12.2020Dünya
Skandal patladı! CNN gizli toplantıyı duyurdu
Skandal patladı! CNN gizli toplantıyı duyurduABD'li medya kuruluşu CNN tüm seçim sonucu dengelerini değiştirebilecek gizli toplantıyı ifşa etti. CNN'in olaya tanıklık eden kaynaklara dayandırdığı haberine göre, geçtiğimiz günlerde seçimi tersine çevirmek için OHAL ihtimalinin gündeme gelmesi Beyaz Saray'da kavgaya varan şiddetli tartışmalara sebep oldu. Trump'ın bu seçeneği elememesi ise akla yine iç savaş olasılığını getirerek dünyayı şoka soktu. İç yazışmalara da ulaşan CNN, Beyaz Saray'ı karıştıran notu da açıkladı.
21.12.2020Dünya
Son dakika... Yüksek Mahkeme Trump'ın Pensilvanya başvurusunu reddetti!
Son dakika... Yüksek Mahkeme Trump'ın Pensilvanya başvurusunu reddetti!Gelen son dakika haberine göre; ABD'de Yüksek Mahkeme, Cumhuriyetçiler'in Pensilvanya'da 2.5 milyon oyun geçersiz sayılması talebini reddetti.
8.12.2020Dünya
Son dakika: Bir bir istifa ediyorlar! Son isim Alyssa Farah oldu
Son dakika: Bir bir istifa ediyorlar! Son isim Alyssa Farah olduGelen son dakika haberine göre; Beyaz Saray İletişim Direktörü Alyssa Farah, görevinden istifa ettiğini duyurdu.
4.12.2020Dünya
Son dakika: Mahkemeden Trump'a kötü haber
Son dakika: Mahkemeden Trump'a kötü haberGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump’ın kampanya ekibinin başkanlık seçiminde kritik eyaletlerden birisi olan Wisconsin’de ‘hile’ yapıldığına ilişkin davası, Yüksek Mahkeme tarafından reddedildi.
3.12.2020Dünya
Trump'tan Adalet Bakanı Barr'a "seçimlerde yaygın usulsüzlük" eleştirisi!
Trump'tan Adalet Bakanı Barr'a "seçimlerde yaygın usulsüzlük" eleştirisi!ABD Başkanı Donald Trump, Adalet Bakanı William Barr'ın "seçimlerde yaygın usulsüzlük göremedik" şeklindeki açıklamasını eleştirerek, Adalet Bakanlığının yeterince yakın bakması durumunda "yaygın hile" kanıtlarına ulaşacağını söyledi.
3.12.2020Dünya
Son dakika: ABD seçimleri için resmi açıklama geldi
Son dakika: ABD seçimleri için resmi açıklama geldiGelen son dakika haberine göre; ABD Adalet Bakanı William Barr, 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçiminde sonuçları değiştirecek düzeyde bir usulsüzlük tespit etmediklerini söyledi.
1.12.2020Dünya
Wisconsin'deki seçim sonuçları Joe Biden lehine tescil edildi
Wisconsin'deki seçim sonuçları Joe Biden lehine tescil edildiABD'de 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerinin ardından kritik eyaletlerden Wisconsin'deki resmi sonuçlar, Demokrat aday Joe Biden'ın kazandığı yönünde tescil edildi.
1.12.2020Dünya
Brezilya Devlet Başkanı'ndan ABD seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiası
Brezilya Devlet Başkanı'ndan ABD seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıBrezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, ABD'de 3 Kasım'da yapılan ve resmi olmayan sonuçlara göre Cumhuriyetçi aday Joe Biden'ın kazandığı başkanlık seçimlerinde usulsüzlük yapıldığını savundu.
29.11.2020Dünya
Temyiz mahkemesi Trump'ın seçim başvurusunu reddetti
Temyiz mahkemesi Trump'ın seçim başvurusunu reddettiABD Başkanı Donald Trump'ın seçim ekibinin Pennsylvania eyaletindeki seçim sonuçlarına ilişkin itirazı, eyaletteki federal temyiz mahkemesi tarafından reddedildi.
27.11.2020Dünya
ABD'de yeni başkanı belirleyecek delegeler arasında ilk kez bir Türk bulunuyor
ABD'de yeni başkanı belirleyecek delegeler arasında ilk kez bir Türk bulunuyorABD’nin New Jersey eyaletinde yaşayan işkadını Derya Taşkın, ülkede resmi olarak başkanı seçen 538 seçiciler kurulu üyeliğine Demokrat parti adına görevlendirilen ilk Türk kökenli Amerikalı oldu.
24.11.2020Dünya
Son dakika... Joe Biden duyurdu: Seçim bitti!
Son dakika... Joe Biden duyurdu: Seçim bitti!ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, 3 Kasım’da ABD’de yapılan Başkanlık seçimlerinin sona erdiğini duyurdu.
24.11.2020Dünya
Son dakika: Trump sonunda pes etti! Kaybettiğini ilk kez kabul etti
Son dakika: Trump sonunda pes etti! Kaybettiğini ilk kez kabul ettiSon dakika haberine göre, ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin 46. başkanı seçilen Joe Biden yönetimine geçiş için gerekli prosedürlerin başlatılması amacıyla ilgili kuruma tavsiyede bulunduğunu bildirdi. Öte yandan ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın, Donald Trump yönetiminin, kendisi ve ekibinin geçiş süreci için federal kurumlardaki kaynak ve hizmetlere erişimine onay vermesini memnuniyetle karşıladığı bildirildi. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), resmi olmayan sonuçlara göre seçilmiş Başkan Joe Biden'ın ekibinin geçiş süreci için Bakanlık ile iletişime geçtiğini duyurdu.
24.11.2020Dünya
Biden, Trump'ın geçiş sürecinin başlamasına onay vermesini memnuniyetle karşıladı
Biden, Trump'ın geçiş sürecinin başlamasına onay vermesini memnuniyetle karşıladı ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın, Donald Trump yönetiminin, kendisi ve ekibinin geçiş süreci için federal kurumlardaki kaynak ve hizmetlere erişimine onay vermesini memnuniyetle karşıladığı bildirildi.
24.11.2020Dünya
Michigan eyaletindeki seçim sonuçları Biden'ın kazandığı yönünde tescil edildi
Michigan eyaletindeki seçim sonuçları Biden'ın kazandığı yönünde tescil edildiABD'de Başkanlık yarışındaki kritik eyaletlerden Michigan'daki seçimleri Demokrat Joe Biden'ın kazandığı tescil edildi.
23.11.2020Dünya
ABD'de ikinci '11 Eylül' endişesi!
ABD'de ikinci '11 Eylül' endişesi!ABD'de başkanlık seçimi bitti ancak tartışmalar hız kesmiyor. Mevcut Başkan Donald Trump seçimlerde hile yapıldığını savunmaya devam ederken, geçişin sancılı olması ülkede ulusal güvenlik kaygılarının artmasına sebep oldu.
23.11.2020Dünya
Son dakika: Trump pes etmiyor! Kritik bir hamle daha geldi
Son dakika: Trump pes etmiyor! Kritik bir hamle daha geldiGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, başkanlığa seçilen Joe Biden'ın kazandığı Pensilvanya eyaletinde seçimlerde usulsüzlük iddiasıyla sonuçların tescil edilmemesi için federal mahkemede açtığı davayı kaybetmesinin ardından temyiz mahkemesine başvurdu.
22.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abd seçimleriabddonald trumptrumpjoe biden

Abd Seçimleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.