Abd Çin

Abd Çin

Son dakika ABD Çin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD Çin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD Çin haber sayfamızda...

Abd Çin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.961 abd çin haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi: Hayalet jetlerle gözdağı! ABD tarihinde ilk kez oluyor
Son dakika haberi: Hayalet jetlerle gözdağı! ABD tarihinde ilk kez oluyorSon dakika haberlere göre, yaptığı askeri yatırımlar ve küresel dominasyon girişimleriyle kaygı yaratan dünya devine karşı Washington yönetimi düğmeye bastı. CNN'e konuşan uzmanlar, bölgeye yapılmasına karar verilen sevkiyatın tarihte bir ilk olduğunu ve 'gerekli mesajın verileceğini' söylediler.
16.07.2021Dünya
Biden'dan çok kritik Çin hamle! Özel birim kuruldu
Biden'dan çok kritik Çin hamle! Özel birim kurulduGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, Savunma Bakanlığını (Pentagon) ziyareti sırasında bakanlık bünyesinde sadece Çin'e odaklanacak "Çin Görev Gücü" adlı bir birimin kurulduğunu açıkladı.
10.02.2021Dünya
Konsolosluklar boşaltılıyor
Konsolosluklar boşaltılıyorABD ve Çin arasındaki konsolosluk gerginliği devam ediyor. Houstan’daki Çin konsolosluğu dün kapanırken, Çıngdu kentinde bulunan ABD konsolosluğunda Pazartesi gününe kadar boşaltma işlemleri sürecek.
26.07.2020Dünya
Son Dakika... Kritik imza atıldı! Trump dünyaya böyle ilan etti...
Son Dakika... Kritik imza atıldı! Trump dünyaya böyle ilan etti...ABD Başkanı Donald Trump, Çin'e milyarlarca dolarlık ek gümrük vergisi ve yatırım kısıtlamaları getirilmesini öngören genelgeyi imzaladı.
23.03.2018Ekonomi
Son Dakika... Kritik imza atıldı! Trump dünyaya böyle ilan etti...
Son Dakika... Kritik imza atıldı! Trump dünyaya böyle ilan etti...ABD Başkanı Donald Trump, Çin'e milyarlarca dolarlık ek gümrük vergisi ve yatırım kısıtlamaları getirilmesini öngören genelgeyi imzaladı.
23.03.2018Ekonomi
53 yıl sonra bir ilk! UFO toplantısı canlı yayınlanacak
53 yıl sonra bir ilk! UFO toplantısı canlı yayınlanacakABD Kongresi yarım asır sonra ilk kez, yeni veriler ışığında UFO'lar gündemiyle toplanıyor. Halka açık olarak gerçekleştirilecek ve internet üzerinden canlı yayınlanacak toplantı heyecan yarattı.
17.05.2022Dünya
‘Soykırım teorisi kavga getiriyor’
‘Soykırım teorisi kavga getiriyor’Ankara’da görevli Rus diplomat Sotnichenko, Ermenistan’ın soykırım iddiaları konusunda, “Kafkasya’da sadece Ermenistan’ın değil başka halkların da kendi soykırım teorileri var. Soykırım teorileri gelecek için sadece kavga getiriyor” diyor.
16.05.2022Siyaset
‘Çin, İngiliz dağcının cesedini saklıyor’
‘Çin, İngiliz dağcının cesedini saklıyor’1924’te Everest’te zirveye çıkarken kaybolan İngiliz dağcı Sandy Irvine’in cesedinin Çin tarafından saklandığı öne sürüldü. İddiaya göre, Çin bunu kendi ekibinin unvanını kaybetmemesi için yaptı.
14.05.2022Dünya
Yatırımcılar dikkat! Gram altın kritik sınırın altına geriledi
Yatırımcılar dikkat! Gram altın kritik sınırın altına gerilediAltın, ABD'de beklentilerin üzerinde gelen ÜFE verilerinin Fed'in hızlı faiz artış politikasını destekleyeceği düşüncesiyle dün yüzde 1,7 değer kaybederken bugün ise gram altın kritik eşiğin altına geriledi.
13.05.2022Ekonomi
Bakır fiyatları 7 ayın dibinde
Bakır fiyatları 7 ayın dibindeBakır fiyatları Çin'de devam eden karantinalar ile küresel ekonomik yavaşlama endişelerinin yaşandığı bir ortamda talep korkuları ve artan stoklar nedeniyle 7 ayın en düşük seviyesine geriledi.
12.05.2022Uzmanpara
Kripto paralarda USDT, LUNA ve UST depremi
Kripto paralarda USDT, LUNA ve UST depremiKripto para birimlerinde satış rüzgarı yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor. Terra ekosisteminin yerel tokeni LUNA ve UST’de yaşanan sert hareketler piyasayı allak bullak etti. LUNA bir günde yüzde 99'a yakın düşerken, fiyatı 1 dolara endeksli olan sabit coin UST dün 0.22 dolar seviyesine kadar geriledi. UST ve LUNA’ya yatırım yapanların parası buhar oldu. Bugün USDT/USD paritesi de 1 doların altına sarktı. İşte detaylar...
12.05.2022Uzmanpara
Son dakika: ABD'de enflasyon rakamları açıklandı
Son dakika: ABD'de enflasyon rakamları açıklandıABD'de Nisan ayına ilişkin tüketici fiyat endeksi açıklandı. Buna göre ülkede Nisan ayında yıllık enflasyon yüzde 8,3 oldu. Beklenti yüzde 8,1 olarak kaydedilmişti.
11.05.2022Ekonomi
'Putin daha yeni başlıyor!' ABD istihbaratından korkutan uyarı ve Rus liderin amacı
'Putin daha yeni başlıyor!' ABD istihbaratından korkutan uyarı ve Rus liderin amacıSon dakika haberlere göre ABD istihbaratı, Vladimir Putin'in Ukrayna'da uzun bir savaşa hazırlandığını ve doğudaki zaferin bile potansiyel olarak çatışmayı sona erdirmeyeceği konusunda uyararak 'gerçek niyetinin' ne olduğunu anlattı.
11.05.2022Dünya
Petrolde ambargo etkisi! Suudi Arabistan müşterilerine indirim yaptı
Petrolde ambargo etkisi! Suudi Arabistan müşterilerine indirim yaptıPetrol piyasasında yeni haftanın ilk işlemlerinde fiyatlamalara G7'nin Rus petrolüne yönelik ambargo kararı etki etti.
9.05.2022Ekonomi
AK Partili Yılmaz'dan asgari ücret mesajı
AK Partili Yılmaz'dan asgari ücret mesajıTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, asgari ücret ve enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi.
8.05.2022Ekonomi
Çalışan kadınların sorunu ‘tükenmişlik’
Çalışan kadınların sorunu ‘tükenmişlik’"Deloitte’un 10 ülkeden beş bin kadının katılımıyla gerçekleştirdiği ‘İş Hayatında Kadın- 2022 Araştırması’, çalışan kadınların iş hayatında yüksek düzeyde tükenmişlik hissiyle karşı karşıya olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmaya katılan çalışan kadınların yüzde 53’ü stres seviyelerinin geçen yıla göre daha yüksek olduğunu ve neredeyse yarısı kendisini tükenmiş hissettiğini söylüyor."
6.05.2022Yaşam
Bakan Varank: Katma değerli üretimde büyük ivme yakaladık
Bakan Varank: Katma değerli üretimde büyük ivme yakaladıkSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'yi katma değerli üretimle büyütmek isteyen bir iktidar olduklarını belirterek, özellikle Ar-Ge merkezleri ve teknoparkların gelişmesiyle mühendislerin, teknik personelin çok daha katma değerli ürünleri geliştirip üretmekte büyük bir ivme yakaladığını söyledi.
5.05.2022Ekonomi
FED FAİZ KARARI NE OLDU? ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell açıklamaları
FED FAİZ KARARI NE OLDU? ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell açıklamalarıFED faiz kararı açıklandı. FED faiz kararı Mayıs 2022 toplantı sonucu tüm dünyayı meraklandırdı. Vatandaşlar FED faiz kararı ne oldu araştırmasına başladı. İşte FED faiz kararı toplantı açıklamaları haberimizde...
5.05.2022Ekonomi
FED’de sürpriz yok faizi % 1’e yükseltti
FED’de sürpriz yok faizi % 1’e yükselttiABD Merkez Bankası FED cephesinden beklenen faiz artışı hamlesi dün geldi. Politika faizinde 50 baz puanlık artışa imza atıldı.
5.05.2022Ekonomi
Son dakika: Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!
Son dakika: Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!Gelen son dakika haberine göre ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizinde 50 baz puan artışa gitti. Peki dolar ve altında son durum ne? Prof. Dr. Sefer Şener dolar ve altın piyasasıyla ilgili dikkat çeken uyarılarda bulundu.
5.05.2022Ekonomi
Son dakika: ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladı
Son dakika: ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladıGelen son dakika haberine göre, piyasaların merakla beklediği faiz kararı açıklandı. Fed bu adımıyla birlikte 2000 yılından bu yana gerçekleşen en büyük faiz artışını yapmış oldu. Yapılan açıklamada '1 Haziran' detayı dikkat çekti. Peki ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell ne mesajlar verdi? İşte detaylar...
4.05.2022Ekonomi
Periyodik Tablo ve Grup İsimleri: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir?
Periyodik Tablo ve Grup İsimleri: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.05.2022Eğitim
Hedef dünyada ilk 3
Hedef dünyada ilk 3Türkiye’nin güneş paneli üretiminde önemli artış sağlandı. Türkiye 7960 megavatlık panel üretimi kapasitesiyle dünyada 4’üncü sırada. Enerji Bakanı Dönmez, gelecek yıl güneş paneli üretiminde dünyada ilk 3’e girmeyi hedeflediklerini söyledi.
2.05.2022Ekonomi
‘Kiev’in hayaleti’ hayatını kaybetti
‘Kiev’in hayaleti’ hayatını kaybettiSavaşın ilk gününde Kiev üzerinde 6 Rus uçağını düşüren ve ‘Kiev’in hayaleti’ ismiyle bir milli kahraman haline gelen Ukraynalı pilotun cephede hayatını kaybettiği öğrenildi.
1.05.2022Dünya
Enerjide alternatif arayışı Türkiye için altın fırsat!
Enerjide alternatif arayışı Türkiye için altın fırsat!Ukrayna savaşı küresel enerji jeopolitiğinde ciddi değişimlere neden olurken, Rusya, AB’yi enerji kartıyla bölmeye çalışıyor. AB alternatif kaynak ararken, yeni dönem Türkiye için fırsat olarak değerlendiriliyor.
30.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Abd Çin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.