Abd Ticaret Bakanlığı

Abd Ticaret Bakanlığı

Son dakika ABD Ticaret Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD Ticaret Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD Ticaret Bakanlığı haber sayfamızda...

Abd Ticaret Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.717 abd ticaret bakanlığı haberi bulunmuştur.
ABD'de çekirdek PCE belli oldu
ABD'de çekirdek PCE belli oldu ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından enflasyon seyrini izlemede tercih ettiği çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi (PCE), piyasa beklentilerine paralel artış gösterdi.
29.03.2024 Uzmanpara
Dolar bugün kaç liradan işlem görüyor?
Dolar bugün kaç liradan işlem görüyor? Dolar/TL haftanın son işlem gününe 32.32’nin üzerinde başladı.
29.03.2024 Uzmanpara
Altın fiyatlarında tüm zamanların rekoru
Altın fiyatlarında tüm zamanların rekoru Altın fiyatları bu hafta itibarıyla sert yükseliş göstermeye devam ediyor. Bugün ons altın ve gram altın tüm zamanların en yüksek seviyesini test etti. Peki piyasada son durum ne? İşte detaylar...
1.04.2024 Uzmanpara
ABD'nin büyüme rakamları açıklandı
ABD'nin büyüme rakamları açıklandı ABD ekonomisi 2023 yılının son çeyreğinde beklentilerin üzerinde büyüdü.
28.03.2024 Ekonomi
ABD'de büyüme beklentileri aştı
ABD'de büyüme beklentileri aştı ABD ekonomisi 2023 yılının son çeyreğinde beklentilerden daha güçlü büyüdü.
28.03.2024 Uzmanpara
Washington’la yeni bahar: Türkiye'yi kaybeden bölgeyi kaybeder
Washington’la yeni bahar: Türkiye'yi kaybeden bölgeyi kaybeder Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Türkiye-ABD stratejik mekanizma toplantısında, bazı önemli sorunlara rağmen, 8 temel alanda, iki ülke ilişkilerinin güçlendirilmesine ve müttefikliğe vurgu yapan kararlar alındı.
12.03.2024 Gündem
ABD'de çekirdek PCE açıklandı
ABD'de çekirdek PCE açıklandı ABD Merkez Bankası'nın (Fed) enflasyonun seyrini izlemede tercih ettiği çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi (PCE) piyasa beklentilerine paralel artış gösterdi.
29.02.2024 Uzmanpara
ABD'de büyüme revize edildi
ABD'de büyüme revize edildi ABD ekonomisinde büyüme rakamı 2023 yılının son çeyreği için aşağı yönlü revize edildi.
28.02.2024 Uzmanpara
ABD, GlobalFoundries'e 1,5 milyar dolar verecek
ABD, GlobalFoundries'e 1,5 milyar dolar verecek ABD yönetimi, yarı iletken üretimini sübvanse etmek için GlobalFoundries'e 1,5 milyar dolar verecek.
20.02.2024 Uzmanpara
'Güçlü büyüme verimlilik artışına işaret ediyor'
'Güçlü büyüme verimlilik artışına işaret ediyor' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, dördüncü çeyrekteki şaşırtıcı derecede güçlü ekonomik büyümenin enflasyonist baskılarda artış olmaksızın verimlilik artışları ve sağlıklı harcamalara işaret eden "iyi bir şey" olduğunu söyledi.
26.01.2024 Uzmanpara
Dolar ve euroda son durum ne?
Dolar ve euroda son durum ne? Dolar/TL haftanın son işlem gününe 30.25’in üzerinde başladı.
26.01.2024 Uzmanpara
Altın fiyatları ne kadar oldu?
Altın fiyatları ne kadar oldu? Para ve emtia piyasalarında yönü ABD’den gelen ekonomik gelişmeler belirlemeye devam ediyor. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faizi ne zaman indireceği merakla bekleniyor. Peki altın fiyatlarında bugün son durum ne? İşte detaylar...
26.01.2024 Uzmanpara
ABD beklentilerden daha güçlü büyüdü
ABD beklentilerden daha güçlü büyüdü ABD ekonomisi 2023 yılının son çeyreğinde beklentilerden daha güçlü büyüdü.
25.01.2024 Uzmanpara
‘Havacılık ve 5G’de iş birliği fırsatı var’
‘Havacılık ve 5G’de iş birliği fırsatı var’ Türk Hava Yolları (THY) geçen hafta ABD’deki 13. uçuş noktası olarak Detroit hattını açtı. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat’ın da katıldığı ilk uçuşta ABD İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh da yer aldı.
25.11.2023 Ekonomi
ABD'de büyüme aşağı yönlü revize edildi
ABD'de büyüme aşağı yönlü revize edildi ABD ekonomisinde büyüme yılın ikinci çeyrek dönemi için açıklanan ikinci tahminde, öncü verilere göre aşağı yönlü revize edildi.
30.08.2023 Uzmanpara
ABD beklentilerin üzerinde büyüdü
ABD beklentilerin üzerinde büyüdü ABD ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde öncü verilerle piyasa beklentilerinin üzerinde bir büyüme gösterdi.
27.07.2023 Uzmanpara
Çinli hackerlar ABD ticaret bakanının e-mail hesabına sızdı
Çinli hackerlar ABD ticaret bakanının e-mail hesabına sızdı icrosoft ve Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, Çinli hacker grubunun ABD devlet kurumlarının da aralarında bulunduğu en az 25 kurumun e-mail hesaplarına eriştiğini bildirdi.
13.07.2023 Dünya
ABD'de tüketici harcamaları arttı
ABD'de tüketici harcamaları arttı ABD'de açıklanan veriler tüketici harcamalarının nisan ayında beklenmedik bir şekilde arttığını, bununla birlikte çekirdek enflasyon baskılarının güçlü olmaya devam ettiğini ortaya koydu.
26.05.2023 Uzmanpara
ABD’nin 2.5 milyon dolarlık yardım uçağı Adana’ya indi
ABD’nin 2.5 milyon dolarlık yardım uçağı Adana’ya indi ABD’nin deprem bölgesine ulaştırılmak üzere Türkiye’ye gönderdiği 2.5 milyon dolarlık yardım uçağı Adana Şakirpaşa Havalimanına indi.
17.02.2023 Haberler
ABD’nin 2.5 milyon dolarlık yardım uçağı Adana’ya indi
ABD’nin 2.5 milyon dolarlık yardım uçağı Adana’ya indi ABD’nin deprem bölgesine ulaştırılmak üzere Türkiye’ye gönderdiği 2.5 milyon dolarlık yardım uçağı Adana Şakirpaşa Havalimanına indi.
17.02.2023 Gündem
ABD, istihbarat balonu nedeniyle 6 Çinli şirketi kara listeye aldı
ABD, istihbarat balonu nedeniyle 6 Çinli şirketi kara listeye aldı  ABD Ticaret Bakanlığı, ABD semalarında görülen ve 4 Şubat'ta düşürülen istihbarat balonu nedeniyle Çin yönetiminin balon programını desteklediği gerekçesiyle 6 Çinli şirketi kara listeye ekledi.
11.02.2023 Dünya
ABD’den Rusya’ya uçan İran’a ait kargo uçaklarına yaptırım
ABD’den Rusya’ya uçan İran’a ait kargo uçaklarına yaptırım ABD Ticaret Bakanlığı, Rusya'ya kargo hizmeti veren ve İran havayolları tarafından işletilen 3 Boeing 747 uçağını ABD ihracat kontrollerini ihlal ettiği gerekçesiyle yaptırım listesine aldı.
19.09.2022 Dünya
ABD'de perakende satışlar beklentileri aştı
ABD'de perakende satışlar beklentileri aştı ABD'de perakende satışlar haziran ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 1 artarak piyasa beklentilerinin üzerinde yükseliş gösterdi.
15.07.2022 Uzmanpara
ABD: Putin hala Ukrayna'nın büyük bölümünü istiyor
ABD: Putin hala Ukrayna'nın büyük bölümünü istiyor Rus liderin Ukrayna'ya saldıracağı saati bile önceden dünyaya duyuran Amerikan gizli servisi, Putin'in hala savaşın başındaki hedeflerine ulaşmayı amaçladığını belirtiyor.
30.06.2022 Dünya
ABD’li nükleer şirketlerinin, Türkiye’ye büyük ilgisi var
ABD’li nükleer şirketlerinin, Türkiye’ye büyük ilgisi var ABD, temiz enerji teknolojilerinin bölgede yer edinmesi açısından Türkiye’yi ortak olarak görmekte olup, bu sen derece kritik öneme sahip sektörde ticari işbirliği alanındaki güçlü geçmişi bazında ilerleme kat etmeyi istemektedir.
28.06.2022 Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Abd Ticaret Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.