Açlık

Açlık

Son dakika açlık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan açlık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan açlık haber sayfamızda...

Açlık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.753 açlık haberi bulunmuştur.
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya Klasikleri
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya KlasikleriDünya klasikleri edebiyat tarihine damga vuran eserler arasında yer alıyor. Sanatsal anlamda dünyada en çok ses getiren eserlerdendir. Dünya klasikleri yazıldığı dönemden bu yana hala popülaritesini korumaktadır. Klasik eserler eşsizdir ve kendi türlerinde emsalleri bulunmayan kitaplardır. Özellikle ilkokul çağında okutulmaya başlanan bu kitaplar konusu, tarihi, dönemi ve işleyişleri bakımından her dönem geçerliliklerini korurlar. Dünya klasikleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine öğretmenler tarafından okuması tavsiye edilen kitaplar arasında yer almaktadır. Dünya klasiklerinin okuma sırası için “Dünya Klasikleri Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.01.2022Kültür Sanat
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Sims 4 Hileleri 2022: The Sims 4 Para, Skill, Kariyer ve İhtiyaç Hilesi
Sims 4 Hileleri 2022: The Sims 4 Para, Skill, Kariyer ve İhtiyaç HilesiThe Sims serisinin 4’üncü oyunu Sims 4 yaşam simülasyonu oyunudur. Çeşitli karakterler ve görevlerle eğlenceli vakit geçirmeyi sağlayan Sims 4’te yüzlerce oyun ve mod paketleri bulunuyor. Adeta gerçek yaşam simülatörü haline gelen Sims 4’te bazı görevleri yerine getirmek zorlayıcı olabiliyor. Oyunu zorlanmadan kolay ve daha eğlenceli hale getirmek için para, skill, kariyer, ihtiyaç, ünlü olma, arkadaşlık, ilişki hava durumu gibi pek çok hileleri bulunuyor. 2022 yılında Sims 4 hileleri için içeriğimize bakabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Taliban, Avrupalı yetkililerle görüşmelere başladı
Taliban, Avrupalı yetkililerle görüşmelere başladıTaliban, Afganistan'da kontrolü ele geçirmesinden bu yana Avrupa'daki ilk görüşmelerini gerçekleştirmek üzere Norveç'in başkenti Oslo'da Batılı yetkililer ile buluşuyor.
24.01.2022Dünya
Valilik duyurdu! Hakkari'de 15 günlük yasak
Valilik duyurdu! Hakkari'de 15 günlük yasakHakkari Valiliği, il genelinde 15 günlük süreyle toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yasaklandığını açıkladı.
19.01.2022Gündem
Gece yemek için en iyi ve en kötü 4 atıştırmalık
Gece yemek için en iyi ve en kötü 4 atıştırmalıkİnsanların yemekten sonra tekrar bir şeyler yemek istemesinin can sıkıntısı, stres veya fiziksel açlık gibi birçok nedeni var. Ancak, akşam yemeğinden sonra neleri yiyip neleri yemememiz gerektiği konusunda genelde çok fazla kafa karışıklığı yaşıyoruz. "Geceleri yemek yemek metabolizmanızı yavaşlatmaz ve güzel atıştırmalıklar seçerseniz kilo da almazsınız” diyen uzmanlara göre işte en iyi ve en kötü 4 gece atıştırmalığı…-MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL
8 milyarı doyurmak için sürdürülebilir tarım
8 milyarı doyurmak için sürdürülebilir tarımDünyada 1800’lerin başında yaklaşık 1 milyar kişi yaşıyordu. Dünya nüfusu1960’lara girildiğinde 3 milyara ulaştı. Bugün ise 7.9 milyar kişinin yaşadığı tahmin ediliyor. Son 200 yılda 8 katına ulaşan bir nüfus artışı akla hemen beslenme kaynaklarını getiriyor.
18.01.2022Ekonomi
Afganların yanında!
Afganların yanında!Amanda Seyfried, Afganistan’da yaşanan açlık sorununa dikkat çekti.
15.01.2022Cadde
Türkiye'ye geldi, bambaşka biri oldu! Falcının söyledikleri hayatını değiştirdi...
Türkiye'ye geldi, bambaşka biri oldu! Falcının söyledikleri hayatını değiştirdi...En kilolu zamanında 183 kiloya ulaşan genç kadın, gittiği bir falcının kendisine söyledikleri karşısında dehşete düştü. Eylül 2020'de Antalya'ya aldığı uçak biletiyle hayatını kökünden değiştiren 30 yaşındaki Rebecca şimdi çok mutlu...
13.01.2022Dünya
'Demokratik yolla haklarınızı arayın'
'Demokratik yolla haklarınızı arayın'Bütün emeklilerin bir araya gelerek ortak hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Neden beklediğiniz zam verilmedi? Bütün emeklilerden ricam, geçinemiyorsanız hesabını demokratik yollarla sormak sizin göreviniz" dedi...
7.01.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Bütün emeklilerin bir araya gelmesi, ortak hareket etmesi lazım
Kılıçdaroğlu: Bütün emeklilerin bir araya gelmesi, ortak hareket etmesi lazımCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün emeklilerin bir araya gelmesi lazım, ortak hareket etmesi lazım. Bütün emeklilerin 'Eğer sen bana hak ettiğim aylığı vermiyorsan, kusura bakma ben de sana oyumu vermeyeceğim' demesi lazım" dedi.
6.01.2022Siyaset
Gabon Hakkında Bilgiler; Gabon Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Gabon Hakkında Bilgiler; Gabon Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıPortekizli gemicilerin şapkaya benzettiği için Gabon ismi verdiği ülke, 1960 yılında bağımsızlık ilan etti. Vahşi yaşamı ve çok sayıda ırmağıyla, turizm açısından dikkat çeken Afrika ülkeleri arasında yer alır. Gabon nüfusu ne kadar, nerede, başkenti hangisi, para birimi nedir, resmi ve konuşulan dilleri neler sorularının yanıtlarını derledik.
6.01.2022Tatil
Etiyopya Hakkında Bilgiler; Etiyopya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Etiyopya Hakkında Bilgiler; Etiyopya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıHristiyanlık dinine mensup olma yönünden dünyanın ilk milletlerinden birisi olan Etiyopya, en eski medeniyetlerden birisidir. Güzel manzaralardan, antik kentlere kadar birçok yapıya ev sahipliği yapan Etiyopya, bu yönden önemli seviyelerde turist ağırlıyor. Etiyopya ülkesi nerede bulunuyor, sahip olduğu nüfus ne kadardır, kullandığı para birimi hangisi, resmi dili nedir sorularının yanıtlarını derledik.
6.01.2022Tatil
Kuzey Kore'den hipersonik füze açıklaması
Kuzey Kore'den hipersonik füze açıklamasıKuzey Kore, Çarşama günü bir hipersonik füzeyi başarılı bir şekilde denediklerini açıkladı. Fırlatma bölgedeki ordular tarafından tespit edilirken, Japonya ve Kore Körfezi arasındaki sulara düştü.
6.01.2022Dünya
Çad Hakkında Bilgiler; Çad Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Çad Hakkında Bilgiler; Çad Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkıİsmini günümüzde %90'ı yok olan Çad Nehri'nden alan ülke, Orta Afrika'da yer alıyor. Sahra Çölü ile kaplı olan ülkenin, denizle kıyısı bulunmuyor. Çad nerededir, Çad bayrağı anlamı nedir, nüfusu ne kadar, başkenti neresidir, hangi para birimini kullanır, resmi dili nedir sorularının yanıtlarının sizin için derledik.
5.01.2022Tatil
Rota Aşısı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler... 2022 Fiyatı Ve Yan Etkileri Nelerdir?
Rota Aşısı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler... 2022 Fiyatı Ve Yan Etkileri Nelerdir?Aşı bilinen ve hastalıktan koruyan en eski yöntemlerden bir tanesidir. Yeni doğan bebekler de hastalıklara karşı çok açıktırlar. Bu sebeple de doktorun vereceği takvime göre çeşitli aşılarının yapılması gerekmektedir. Rota aşısı nedir, 2022 fiyatları ve yan etkileri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
5.01.2022Sağlık
Taliban savaştan kalanlarla şov yapıyor
Taliban savaştan kalanlarla şov yapıyorAfganistan'ın Gazne vilayetinde yeni bir tarihi sergi, Taliban savaşçılarının katılımıyla açıldı. Eskiden ABD'ye ait olan bir askeri üste patlamalara karşı inşa edilmiş koruyucu duvar, artık sökülerek getirildiği Valilik yakınlarında sergileniyor.
4.01.2022Dünya
Günde 3 saatten uzun süre aç kalmayın
Günde 3 saatten uzun süre aç kalmayınSağlıklı bir yaşam yeterli ve dengeli beslenme biçimini öğrenmekle başlar. Sağlıklı beslenme, sevdiğiniz besinleri hiç tüketmemek ya da aşırı zayıf olmak için kısıtlı besin tüketmek değildir. Tam tersine sağlıklı beslenme, kendinizi iyi hissetmek, daha enerjik olmak ve olabildiğince sağlıklı kalmak için ihtiyacınız olan besinleri almak demektir. Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak konu hakkında bilgiler verdi.
Genel Kültür Soruları 2022: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2022: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve CevaplarıGenel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, şaşırtmalı, coğrafya, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2022Eğitim
İlk güne özel 7 yenileyici altın öneri
İlk güne özel 7 yenileyici altın öneriYılbaşı sofrasında kalori saymayı ya da kısıtlanmayı kim ister ki? Hal böyle olunca pek çok kişi; katı kurallara, sıkı diyetlere bir geceliğine ara verip, yılbaşı sofrasında alınan kalorileri yeni yılın ilk gününden itibaren telafi etmenin hesabını yapıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Nur Ecem Baydı Ozman, yeni yılın ilk gününe özel yenileyici 7 altın öneri paylaştı.
31.12.2021Genel Sağlık
Yılbaşı akşamını sağlıklı geçirebilmek için öneriler
Yılbaşı akşamını sağlıklı geçirebilmek için önerilerYılbaşı gibi özel günlerin insanları büyük sofralarda buluştururken,  yapılacak doğru seçimlerle sağlıklı beslenmeye devam etmenin mümkün olabildiğini söyleyen Uzman Diyetisyen ve Uzman Klinik Psikolog Merve Öz, özellikle içinde bulunduğumuz şu günlerde doğru ve sağlıklı beslenmenin bağışıklık sistemimiz için önemine dikkat çekti.
31.12.2021Sağlık
Gürcistan'ın eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili yeniden cezaevine sevk edildi
Gürcistan'ın eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili yeniden cezaevine sevk edildiGürcistan'ın tutuklu eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, tedavi gördüğü askeri hastaneden taburcu edilerek Rustavi'deki 12 No'lu Cezaevine sevk edildi.
30.12.2021Dünya
Yeni yılda yenilenmenin 12 püf noktası
Yeni yılda yenilenmenin 12 püf noktası2022 yılına girmeye sayılı günler kaldı. Hemen hepimiz; heyecan, mutluluk, hüzün, pişmanlık ve umutla geçen yılımızın değerlendirmesini yapıyoruz. Yeni yıl için yeni kararlar alıyor, bu doğrultuda planlarımızı uygulamaya başlıyoruz. Çünkü yeni yıl çoğumuz için yeni bir başlangıç demek! Her yıl hayatımızı yeniden gözden geçirmemizin ise ortak bir nedeni var; daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmek. Uzman Klinik Psikolog Seren Öztoprak Kılıç, ömür boyu mutlu olmak için dikkat etmemiz ve kaçınmamız gereken faktörler hakkında bilgi verdi.
29.12.2021Ruh Sağlığı
Sleeve gastrektomi hakkında merak edilenler
Sleeve gastrektomi hakkında merak edilenlerSon yıllarda sağlıksız beslenmenin ve hareketsiz yaşam düzeninin yaygınlaşması başta olmak üzere çeşitli nedenlere bağlı olarak obezite hastalığının çok daha sık bir şekilde görülmesi obezite cerrahisi prosedürlerine gösterilen talebi de artırmaktadır. Obezite cerrahisi farklı prosedürler ile uygulanabilmektedir. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerin başında sleeve gastrektomi olarak da adlandırılan tüp mide ameliyatı gelir. Obezite ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Fatih Korkmaz bu operasyon hakkında merak edilenleri anlattı.
28.12.2021Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Açlık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.