Ağdam

Ağdam

Son dakika Ağdam haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ağdam gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ağdam haber sayfamızda...

Ağdam

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 262 agdam haberi bulunmuştur.
İletişim Başkanlığı'ndan 1915 Olayları Uluslararası Konferansı
İletişim Başkanlığı'ndan 1915 Olayları Uluslararası KonferansıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, 1915 olaylarının tarihsel arka planı, hukuki boyutu ve günümüze yansımalarını ele almak amacıyla "1915 Olayları Uluslararası Konferansı" düzenlendi.
20.04.2021Haberler
İletişim Başkanlığı'ndan 1915 Olayları Uluslararası Konferansı
İletişim Başkanlığı'ndan 1915 Olayları Uluslararası KonferansıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, 1915 olaylarının tarihsel arka planı, hukuki boyutu ve günümüze yansımalarını ele almak amacıyla "1915 Olayları Uluslararası Konferansı" düzenlendi.
20.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Karabağ'daki yıkımı görmezden gelen uluslararası topluma tepki
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Karabağ'daki yıkımı görmezden gelen uluslararası topluma tepkiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ermeni güçlerinin, bir zamanlar işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarındaki Türk ve İslam kültür hazinelerini yok etmeye çalıştığını söyleyerek "UNESCO başta olmak üzere dünyadaki tüm uluslararası örgütlerin dönüp buraya ikiyüzlü tavır takınmadan bakmaları lazım." dedi.
11.04.2021Siyaset
Son dakika... Ermenistan'da bakanlık personeli helikopterle tahliye edildi!
Son dakika... Ermenistan'da bakanlık personeli helikopterle tahliye edildi!Gelen son dakika haberine göre, Azerbaycan'ın hezimetine uğrayan Ermenistan'ın başkenti Erivanda, Dağlık Karabağ savaşındaki askerlerin yakınları, Savunma Bakanlığı binası önünde toplanarak, "evlatlarımızı geri verin" sloganları attı. Bakanlık personeli olası güvenlik tehlikesine karşı askeri helikopterle tahliye edildi.
9.04.2021Dünya
Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ'daki savaşta 2 bin 881 şehit verdi
Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ'daki savaşta 2 bin 881 şehit verdiAzerbaycan ordusunun, Dağlık Karabağ'da topraklarını işgalden kurtarmak için yürüttüğü operasyonda 2 bin 881 şehit verdiği bildirildi.
2.03.2021Dünya
Son dakika... Azerbaycan kararını verdi! Yeniden inşada Türkiye’ye öncelik
Son dakika... Azerbaycan kararını verdi! Yeniden inşada Türkiye’ye öncelikAzerbaycan’ın işgalden kurtardığı ve büyük çoğunluğu, ‘hayalet şehir’leri andıran yerleşim yerleri yeniden imar edilecek. Türk firmaları yeniden inşada büyük roller üstlenecek.
1.03.2021Siyaset
Kafkasya bölgesinin Hiroşima’sı: Ağdam
Kafkasya bölgesinin Hiroşima’sı: AğdamMilliyet, Dağlık Karabağ’da Ermeni işgalinden kurtarılan bölgelerde. 27 yıllık işgal boyunca Ermenilerin yaptığı korkunç tahribatın ardından Ağdam, ‘Kafkasya’nın Hiroşima’sı’ olarak nitelendiriliyor.
26.02.2021Gündem
29 yıldır dinmeyen acı: Hocalı katliamı
29 yıldır dinmeyen acı: Hocalı katliamıTürk dünyasının iyileşmeyecek yarası olan Hocalı katliamında Ermeni güçleri bebek, kadın, yaşlı demeden 613 Azerbaycanlı sivili katletti. Ermeni katillerin öldü sanıp çöplüğe attığı Dürdane Agayeva, ‘Bizi uykuda yakaladılar’ derken, vahşeti yeniden yaşıyordu.
26.02.2021Gündem
Terter’de savaşın izleri siliniyor
Terter’de savaşın izleri siliniyorDağlık Karabağ savaşı sırasında günlerce bombardıman altında kalan Terter’de yıkım net bir şekilde gözlenirken, normalleşme çalışmaları sürüyor. Bölge, mayınlardan temizlenip imara açılacak.
25.02.2021Dünya
Son Dakika: Ünlü sanatçı 30 yıl sonra evine kavuştu, duvarları öptü!
Son Dakika: Ünlü sanatçı 30 yıl sonra evine kavuştu, duvarları öptü!Gelen bir son dakika haberine göre; Azerbaycan’ın 30 yıllık hasretinin, Ermenistan işgalinin adıydı Dağlık Karabağ. Azerbaycan artık Dağlık Karabağ'a kavuştu. Bölgede ve özellikle Ağdam şehrinde temizlik ve onarım çalışmaları başladı. Ağdam’dan 30 yıl önce Ermenistan zulmü yüzünden kaçmak zorunda kalan ünlü sanatçı Firuz Sehaved‘i CNN Türk ekibi Ağdam'a götürdü.
24.02.2021Gündem
Ünlü sanatçı 30 yıl sonra evine kavuştu, duvarları öptü!
Ünlü sanatçı 30 yıl sonra evine kavuştu, duvarları öptü!Azerbaycan’ın 30 yıllık hasretinin, Ermenistan işgalinin adıydı Dağlık Karabağ. Azerbaycan artık Dağlık Karabağ'a kavuştu. Bölgede ve özellikle Ağdam şehrinde temizlik ve onarım çalışmaları başladı. Ağdam’dan 30 yıl önce Ermenistan zulmü yüzünden kaçmak zorunda kalan ünlü sanatçı Firuz Sehaved‘i CNN Türk ekibi Ağdam'a götürdü.
24.02.2021Haberler
Erdoğan, Putin ile görüştü
Erdoğan, Putin ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede, Karabağ, Suriye ve Libya’daki gelişmeleri ele aldı.
19.02.2021Siyaset
Erdoğan Putin'le görüştü
Erdoğan Putin'le görüştüTürkiye ve Rusya liderlerinin telefon görüşmesinde, Erdoğan Dağlık Karabağ'daki ulaşım hatlarının verimliliği için üç ülke uzmanlarının bir araya gelebileceğini söyledi.
18.02.2021Haberler
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov'la görüştü
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov'la görüştüGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'la telefon görüşmesi yaptı.
18.02.2021Siyaset
Son dakika... Erdoğan Putin'le görüştü
Son dakika... Erdoğan Putin'le görüştüTürkiye ve Rusya liderlerinin telefon görüşmesinde, Erdoğan Dağlık Karabağ'daki ulaşım hatlarının verimliliği için üç ülke uzmanlarının bir araya gelebileceğini söyledi.
18.02.2021Dünya
Azerbaycan, işgalden kurtarılan bölgelerde kapsamlı imar çalışmaları başlatacak
Azerbaycan, işgalden kurtarılan bölgelerde kapsamlı imar çalışmaları başlatacakAzerbaycan, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan topraklarda modern şehircilik ilkelerinin temel alındığı kapsamlı imar çalışmaları başlatmayı planlıyor.Yaklaşık 30 yıl işgal altında bulunan topraklarını geçen yıl başlattığı askeri harekatla kurtaran Azerbaycan'ı, gelecek yıllarda yeni yerleşim birimlerinin inşa edileceği, altyapı ve üstyapı projelerinin gerçekleştirileceği bir dönem bekliyor.Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı topraklardaki yerleşim birimlerinin büyük çoğunluğu, sadece taşlardan ibaret "hayalet şehir"leri andırıyor. Ağdam, Fuzuli, Cebrayıl, Zengilan gibi kentlerde işgal döneminde büyük tahribat yaşanmış durumda.
9.02.2021Haberler
İHA'lar görev başında! Türk ordusu kritik bölgede...
İHA'lar görev başında! Türk ordusu kritik bölgede...Moskova'da imzalanan anlaşma sonrası Türk ve Rus birlikleri beraber çalışmaya başladı. İHA'ların 7 gün 24 saat bölgede kuş uçurtmadığını belirten askeri yetkililer, kritik bölgeden bilgi paylaştılar. Ağdam kentinde kurulan askeri merkezin nasıl çalıştığı uzun zamandır merak konusuydu. Savaş sonrası Türk askeri yeni kurulan merkezde tetikte bekliyor...
5.02.2021Dünya
Karabağ’daki ortak merkez faaliyette
Karabağ’daki ortak merkez faaliyetteDağlık Karabağ’da ateşkesi gözetlemek için Ağdam’da kurulan Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezi faaliyete başladı. Merkezde 60 Türk ve 60 Rus askeri görev yapacak
31.01.2021Dünya
Putin ve Aliyev, Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezini görüştü
Putin ve Aliyev, Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezini görüştüRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'da kurulan Türk-Rus Ortak Gözlem Merkeziyle ilgili gelişmeleri ele aldı.
30.01.2021Dünya
Son dakika! Erdoğan ve Aliyev arasında kritik görüşme
Son dakika! Erdoğan ve Aliyev arasında kritik görüşmeGelen bir son dakika haberine göre; Azerbaycan'ın Ermenistan işgalinden kurtardığı Dağlık Karabağ'da ateşkesin gözlemlenmesi kapsamında kurulan Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezi faaliyetlerine başladı. Öte yandan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk-Rus ortak gözlem merkezinin açılışı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik etti.
30.01.2021Siyaset
Bugün başlıyor! Türk askeri Azerbaycan’da...
Bugün başlıyor! Türk askeri Azerbaycan’da...Azerbaycan’ın Ağdam kentinde kurulumu tamamlanan Türk-Rus Ortak Gözetim Merkezi'nde görev alacak Türk askerleri Azerbaycan’a geldi.
30.01.2021Haberler
Son dakika... Bugün başlıyor! Türk askeri Azerbaycan’da...
Son dakika... Bugün başlıyor! Türk askeri Azerbaycan’da...Azerbaycan’ın Ağdam kentinde kurulumu tamamlanan Türk-Rus Ortak Gözetim Merkezi'nde görev alacak Türk askerleri Azerbaycan’a geldi.
30.01.2021Gündem
Demiryolları Güney Kafkasya'nın kaderini değiştirecek
Demiryolları Güney Kafkasya'nın kaderini değiştirecekRusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin 11 Ocak'ta Moskova'da gerçekleştirdiği toplantıda aldığı kararlar, gözleri bölgede yeni kurulacak muhtemel ulaştırma hatlarına çevirdi.
14.01.2021Dünya
Harita ortaya çıktı! Ruslar yayınladı, doğrudan Türkiye'ye...
Harita ortaya çıktı! Ruslar yayınladı, doğrudan Türkiye'ye...Moskova'da imzalanan anlaşmanın detayları belli oluyor, Kommersant gazetesi Türkiye ve Azerbaycan'ı doğrudan bağlayacak yeni haritayı bugün sayfalarına taşıdı.
13.01.2021Dünya
Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ'daki savaşta 2 bin 841 şehit verdi
Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ'daki savaşta 2 bin 841 şehit verdiAzerbaycan ordusunun, Dağlık Karabağ'da topraklarını işgalden kurtarmak için yürüttüğü operasyonda 2 bin 841 şehit verdiği bildirildi.
12.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

azerbaycanermenistandağlık karabağrusyaTürkiye

Ağdam ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.