Aidat

Aidat

Son dakika aidat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan aidat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan aidat haber sayfamızda...

Aidat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.344 aidat haberi bulunmuştur.
BM'ye borcunu ödeyen İran, oy kullanma hakkını geri kazandı!
BM'ye borcunu ödeyen İran, oy kullanma hakkını geri kazandı!İran, Birleşmiş Milletlere (BM) ödemek zorunda olduğu finansal katkıyı geciktirdiği için kaybettiği oy kullanma hakkını, borcunu ödedikten sonra yeniden kazandı.
11.06.2021Dünya
Borçlular rahat bir nefes alacak
Borçlular rahat bir nefes alacakKovid-19 salgınında ödeme gücü zayıflayan mükellefler yapılandırma kanunu ile rahat nefes alacak. Mükellefler kesinleşmiş borçları yanında, incelemede olan ve davalık borç için de başvuru yapabilecek
11.06.2021Ekonomi
Depremzedelerin tutunacak dalı!
Depremzedelerin tutunacak dalı!İZDEDA, depremin ardından ellerindeki tüm stok gayrimenkullerine ihtiyaç sahiplerini yerleştiren Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı’ya teşekkür etti
8.06.2021Ege
Son dakika: Kritik teklif Meclis'ten geçti! Borçlar yeniden yapılandırılacak
Son dakika: Kritik teklif Meclis'ten geçti! Borçlar yeniden yapılandırılacakGelen son dakika haberine göre; AK Parti milletvekillerinin Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına 30 Nisan 2021'e kadar olan bazı borçlar yapılandırılacak. Her bir taşıt için motorlu taşıtlar vergisi, taşıta ilişkin idari para cezaları ile geçiş ücretinin en az yüzde 10'unun ödenmesi şartıyla taksit ödeme süresince fenni muayene izni verilecek. Düzenleyici ve denetleyici kurumlarca verilen idari para cezaları, Kovid-19 ile mücadele kapsamında verilen idari para cezaları ile tütün ve tütün mamulleri kullanımından kaynaklanan idari para cezaları kapsam dışında olacak
3.06.2021Ekonomi
Son dakika: Yapılandırma teklifi kabul edildi
Son dakika: Yapılandırma teklifi kabul edildiAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
27.05.2021Ekonomi
Apartman Yönetmeliği Nedir? Yönetmelikte Ortak Kullanım Alanları Nerelerdir?
Apartman Yönetmeliği Nedir? Yönetmelikte Ortak Kullanım Alanları Nerelerdir?Apartman yönetmeliği, ortak kullanım alanlarının ve aidat ücretinin yazılı olduğu yönetmeliklerdir. Ek olarak bu yönetmeliklerde uyulması gereken kurallar yazar. Bu kurallar oy birliğiyle alınır. Belli başlı kuralların değişmesi için apartmanda yaşayanların beşte dördünün oy birliğine varması şarttır. Örneğin 20 daireli bir apartmanda mevcut kuralların ya da düzenlemelerin değişmesi için 16 kişinin oyu gerekir. Apartman yönetmeliği nedir? Yönetmelikte ortak kullanım alanları nelerdir? İşte, tüm detaylar.
27.05.2021Emlak
Apartman Yöneticiliği Nasıl Yapılır? Apartman Yöneticisinin Görevleri
Apartman Yöneticiliği Nasıl Yapılır? Apartman Yöneticisinin GörevleriApartman içerisinde bulunan dairelerden sorumlu bir yönetici bulunur. Apartman yöneticiliği herkesin daha önce duyduğu bir hizmettir. Apartman yöneticisinin ne yaptığı kişilerce merak ediliyor. Apartman yöneticisine düşen görevler internet üzerinde detaylı olarak araştırılıyor. Apartman yöneticiliği nasıl yapılır? Apartman yöneticisinin görevleri ile ilgili tüm detayları derledik.
25.05.2021Emlak
10 bin kişi ev borcunu sıfırladı
10 bin kişi ev borcunu sıfırladıTOKİ’nin ‘borcunu peşin ödeyene yüzde 20 indirim’ kampanyasına vatandaştan talep yağdı. 10 bin kişi yastık altındaki tasarruflarını çıkarıp, borcunu kapattı.
21.05.2021Emlak
Kira Sözleşmesi Nasıl Doldurulur? Kira Kontratı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kira Sözleşmesi Nasıl Doldurulur? Kira Kontratı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?Kişiler bir ev veya dükkan kiralamak istediğinde, kira sözleşmesi hazırlar. Hazırlanan kira sözleşmesinin hangi detaylara uygun olması gerektiği pek çok kişi tarafından bilinmiyor. Kişiler kira sözleşmesini doğru ve eksiksiz doldurmak için detaylı bir bilgi arayışı içine giriyor. Kira sözleşmesi nasıl doldurulur? Kira kontratı yaparken nelere dikkat edilmelidir? Kira sözleşmesi hakkında tüm detayları derledik.
19.05.2021Eğitim
A İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? A Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
A İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? A Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerTürkçe, dil ailesi bakımından dünyanın en zengin dilleri arasında sayılmaktadır. Bu yüzden Türkçe binlerce kelime bulunmaktadır. Türkçe sözlüklerinde bu kelimelerin ve anlamlarının bulunabilmesi mümkündür. Bazı harfler ile başlayan kelimeler daha çok merak edilmektedir. Bu harflerden bir tanesi de A harfi ile başlayan kelimelerdir. Bu kapsamda Türkçede A ile başlayan kaç adet kelime vardır. Bu kelimelerden hangileri daha çok kullanılmaktadır? İşte, A harfi ile başlamakta olan bir takım kelimelere ile en çok kullanılan kelimeler.
1.05.2021Eğitim
‘Tecrübemiz var ama destek şart’
‘Tecrübemiz var ama destek şart’Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yarın akşamdan itibaren 17 gün sürecek ‘tam kapanma’ya hazırlanırken ekonominin farklı kesimlerinden, “Geçmişe göre daha deneyimliyiz. Ancak esnafı kollayan destekler lazım. Kapanmayı başarıyla atlatmaya çalışacağız” mesajı geldi.
28.04.2021Ekonomi
TOKİ İndirim Kampanyası 2021 ne zaman bitiyor? TOKİ İndirim Kampanyasına başvuru nasıl yapılır, şartlar neler?
TOKİ İndirim Kampanyası 2021 ne zaman bitiyor? TOKİ İndirim Kampanyasına başvuru nasıl yapılır, şartlar neler?Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen yeni kampanyayı geçtiğimiz tarihlerde duyurdu. TOKİ'den konut ve iş yeri satın alan ve taksit ödemeleri devam eden vatandaşlara müjde geldi. Bakan Kurum yoğun talep üzerine karşılıksız kalınmadığını daha önceki yıllarda düzenlenen kampanyanın bu yıl da uygulanacağını bildirdi. Peki TOKİ İndirim Kampanyası ne kadar, ne zaman bitiyor? TOKİ İndirim Kampanyasına başvuru nasıl yapılır, şartlar neler?
27.04.2021Gündem
TOKİ İndirim Kampanyası 2021 kimleri kapsıyor? TOKİ İndirim Kampanyası ne zaman başlıyor, hangi tarihte bitiyor? Şartlar sıralandı
TOKİ İndirim Kampanyası 2021 kimleri kapsıyor? TOKİ İndirim Kampanyası ne zaman başlıyor, hangi tarihte bitiyor? Şartlar sıralandıTOKİ İndirim Kampanyası 2021 ile ilgili meraklı arayış başladı. Dün Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen yeni kampanyayı duyurdu. Vatandaşlar ise TOKİ İndirim Kampanyası 2021 kimleri kapsıyor? TOKİ İndirim Kampanyası ne zaman başlıyor, hangi tarihte bitiyor? sorularını araştırmaya başladı. Şartlar ise tek tek sıralandı. İşte TOKİ İndirim Kampanyası hakkında merak edilenler...
20.04.2021Gündem
TOKİ’den yeni indirim kampanyası
TOKİ’den yeni indirim kampanyasıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik daha önce de düzenlediği indirim kampanyasını vatandaştan gelen yoğun istek üzerine yeniden başlatıyor.
20.04.2021Ekonomi
Avdagiç'ten İstanbul'daki AVM ve cadde mağazalarına ilişkin öneriler!
Avdagiç'ten İstanbul'daki AVM ve cadde mağazalarına ilişkin öneriler!İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, mağazaların açık kaldıkları sürenin haftada 40 saatin altına indiğini belirterek, "Kira bedelleri işletmelerin yükünü ağırlaştırıyor. Kiraya vereni de, kiracıları da mağdur etmeyecek bir yöntem geliştirmek gerek." dedi.
19.04.2021Ekonomi
Demir ve demir dışı metalden ilk çeyrekte 2,61 milyar dolarlık ihracat
Demir ve demir dışı metalden ilk çeyrekte 2,61 milyar dolarlık ihracatİstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), ilk çeyrekte 2,61 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
17.04.2021Ekonomi
Ebru Şancı, sokak hayvanlarına yapılan muameleye isyan etti
Ebru Şancı, sokak hayvanlarına yapılan muameleye isyan ettiEski manken ve model Ebru Şancı, sosyal medya sayfasında, yaşadığı evin site yönetimine isyan etti. Şancı’nın tepki gösterdiği site yönetimine ödediği aidat ise şaşırttı.
12.04.2021Cadde
FETÖ'nün iş adamları davasında İsmail Hakkı Kısacık'a 15 yıla kadar hapis istendi
FETÖ'nün iş adamları davasında İsmail Hakkı Kısacık'a 15 yıla kadar hapis istendiKapatılan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) davasında dosyası ayrılan İsmail Hakkı Kısacık hakkında savcılıkça 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsini talep edildi.
9.04.2021Gündem
Son dakika - Fenerbahçe'de genel kurulda oy kullanacak kişi sayısı belli oldu!
Son dakika - Fenerbahçe'de genel kurulda oy kullanacak kişi sayısı belli oldu!Fenerbahçe, 2021 Yılı Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda 28 bin 529 üyenin oy kullanabileceğini açıkladı.
1.04.2021Fenerbahçe
Yönetici bulunamayan apartmana kayyum atandı! 'İyi bir yönetim istiyorum'
Yönetici bulunamayan apartmana kayyum atandı! 'İyi bir yönetim istiyorum'Ankara’nın Çankaya ilçesinde, aidat toplayamadığı için yöneticinin istifa ettiği 3 katlı apartmana şikayet üzerine dava açılarak kayyum atandı. Kayyumun da sorunları çözemediği binada doğal gaz kesildi.
1.04.2021Gündem
Kredi kartı kullananlar dikkat! Yüzde 20 arttı
Kredi kartı kullananlar dikkat! Yüzde 20 arttıPandemi döneminde hem online hem fiziksel alışverişlerde kredi kartını daha çok kullanan tüketiciler, kendilerine en doğru kartı seçmek için karşılaştırma sitelerine yöneldi. Kart aidatları 2021 yılında yaklaşık yüzde 20 arttı. Bu durum tüketicilerin, aidatsız kart seçeneklerini ve kampanyaları araştırmaya başlamasına sebep oldu.
22.03.2021Ekonomi
Site hayatının avantajları ve dezavantajları nelerdir?
Site hayatının avantajları ve dezavantajları nelerdir? Kimileri için güvenlik, otopark, spor salonu, oyun parkı, sessizlik ve huzur her şeyden önemlidir. Özellikle çocuklu aileler bu nedenle sitede yaşamayı tercih ederler. Kimi şehir merkezinde, kimi şehrin gürültüsünden biraz daha uzakta konumlanan sitelerde oturmanın artıları ve eksileri var. İşte tüm yönleriyle site hayatının avantajları ve dezavantajları
18.03.2021Emlak
Türkiye Yat Limanları Haritası: Yat Limanları Nedir, Hangi İllerde Vardır? İsimleri İle Marina Listesi
Türkiye Yat Limanları Haritası: Yat Limanları Nedir, Hangi İllerde Vardır? İsimleri İle Marina ListesiYat olarak anılan lüks teknelerin park ve konaklamaya ihtiyaçları vardır. Küçük teknelerin ve yatların barınabilmeleri için sahil bölgesinde ya özel bir alan ayrılır ya da liman içinde özel bir yer belirlenir. Yat limanı olarak anılan marinalarda, yat sahipleri tekneleri için her türlü ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Türkiye’de hangi illerde yat limanı olduğunu öğrenip, buna göre hareket edebilirsiniz.
21.09.2020Haritalar
Site yönetimlerini mafya yöneticiler bastı! Paraları toplayıp faturaları ödemiyorlar
Site yönetimlerini mafya yöneticiler bastı! Paraları toplayıp faturaları ödemiyorlarSite aidatları kimi zaman ev kiralarına kadar çıkabiliyor. Hal böyle olunca bu durum bazı grupların da dikkatini çekiyor. Site yönetimlerine bir şekilde dahil olan kişiler, vatandaşları da canından bezdirmiş durumda. CNN TÜRK’ten Mücahit Topçu ve Caner Emre Kınacı'nın haberi...
21.02.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

tokiyapılandırmaborçteklifkira

Aidat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.