Akademi

Akademi

Son dakika akademi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan akademi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan akademi haber sayfamızda...

Akademi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.278 akademi haberi bulunmuştur.
Eğitmen Buket
Eğitmen BuketBuket Bengisu, Dormen Akademi’de Şan hocası olarak göreve başladı.
3.12.2021Cadde
Hukuk teknolojilerini kariyere dönüştürecek yarışma
Hukuk teknolojilerini kariyere dönüştürecek yarışmaTurkcell, hukuk teknolojilerine ilgi duyan ve gelişmesine katkıda bulunmak isteyen hukuk ve mühendislik fakültesi öğrencilerinin takımlar halinde yarışacağı hukuk teknolojileri hackathon projesi ‘Lexathon’u düzenliyor.
2.12.2021Vitrin
Bakan Pakdemirli: Gıda arzıyla ilgili bir sorun yaşamadık
Bakan Pakdemirli: Gıda arzıyla ilgili bir sorun yaşamadıkTarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Türkiye’nin Sürdürülebilir Gıda Sistemlerine Doğru Türkiye’nin Ulusal Yol Haritası’nda paylaştığı 10 öncelikli hedefe ulaşabilmeleri için ortaya koydukları eylemler arasında öncelikli olarak, besin değeri yüksek, yeterli ve güvenilir gıdaya herkesin makul fiyatlarla erişiminin yer aldığını dile getirdi.
30.11.2021Ekonomi
Celal Abdi Güzer: “Bu kurulmuş gerçeklik çağında eleştirel mesafeyi doğru kullanmalıyız...”
Celal Abdi Güzer: “Bu kurulmuş gerçeklik çağında eleştirel mesafeyi doğru kullanmalıyız...”Mimarlık eleştirisi denilince Türkiye’de akla gelen ilk isimlerden biri olan Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, halen ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde mimarlık eleştirisi üzerine dersler veriyor ve dördüncü sınıf tasarım stüdyosu yöneticiliği yapıyor. Abdi Güzer “Neden daha az mimarlık eleştirisi yazıyorsun?” sorularına karşın aslında yazmaya devam ettiğini; ancak sosyal medyanın etkisiyle mimari eleştiriye bakışın, algı ve önceliklerin değiştiğini; tekil yapılar üzerine ve doğrudan yargı içeren indirgemeci bir eleştiri beklentisinin öne çıktığını belirtiyor ve ekliyor: “Kurulmuş gerçeklik çağında çoğalarak artan bilgi kirliliği göz önüne alındığında önümüze çıkan eleştiri ve değerlendirmelere mesafe ile bakmak daha da önem kazanıyor.”
29.11.2021Vitrin
İTÜ’lü akademisyene NATO’dan yeni görev
İTÜ’lü akademisyene NATO’dan yeni görevİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uzay Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melike Nikbay, NATO Bilim ve Teknoloji Organizasyonu Uygulamalı Araç Teknolojileri (AVT) Paneli Destek Komitesi’ne Başkan olarak seçildi. Prof. Dr. Melike Nikbay’ın bu görevi 2023 yılı sonuna kadar iki yıl boyunca sürecek.
29.11.2021Gündem
Kasapoğlu: 'El birliğiyle neleri başarabileceğimizi tüm dünyaya ispatlayabiliriz'
Kasapoğlu: 'El birliğiyle neleri başarabileceğimizi tüm dünyaya ispatlayabiliriz'Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Olimpiyatlara pek çok ülkeden daha fazla kadın sporcuyla katıldık. O yüzden sporu genciyle yaşlısıyla engelli engelsiz herkesin gelişimine açık bir vizyon geliştiriyoruz. El birliğiyle neleri başarabileceğimizi tüm dünyaya ispatlayabiliriz" dedi.
28.11.2021Diğer
Başarı, artarak sürecek
Başarı, artarak sürecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ege Üniversitesi Rektörlüğü görevine yeniden atanan Prof...
26.11.2021Ege
Melda Aksu Tasarım Galerisi girişimcilere önderlik ediyor
Melda Aksu Tasarım Galerisi girişimcilere önderlik ediyorYedi yıl önce kurduğu Mel’s Design markasıyla moda dünyasına yeni bir soluk getiren, cemiyet hayatının başarılı isimlerinden dekoratör Melda Aksu; “Melda Aksu Tasarım Galerisi” ile kendi markasını kurmak isteyen girişimci kadınlara da yol gösteriyor
26.11.2021Ege
Kadın başvurusu yüzde 38 arttı
Kadın başvurusu yüzde 38 arttıBilal Erdoğan ‘İlim Yayma Ödülleri’nin amacının başarılı parlak çocukların akademik kariyerlere özenmesini sağlamak olduğunu ifade etti. Ödüllere kadın başvuru sayısında ise yüzde 38 artış oluğuna dikkat çekildi...
26.11.2021Siyaset
Murat Ünalmış Bir Zamanlar Çukurova'ya geri dönecek mi? Demir Yaman diziden neden ayrıldı?
Murat Ünalmış Bir Zamanlar Çukurova'ya geri dönecek mi? Demir Yaman diziden neden ayrıldı?Demir Yaman geri dönecek mi? Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Demir karakterine hayat veren Murat Ünalmış bir süre önce dizinin kadrosundan ayrılmıştı. Her bölümü ile sevilen dizi Bir Zamanlar Çukurova'dan son olarak Kerem Alışık ayrılmıştı. Peki, Demir diziye dönecek mi?
25.11.2021Cadde
İlim Yayma Vakfı Akademi Ödülleri’nde sona gelindi
İlim Yayma Vakfı Akademi Ödülleri’nde sona gelindiİlim Yayma Vakfı tarafından düzenlenen 2021 İlim Yayma Ödülleri için geri sayım başladı. Aralık ayında Dolmabahçe Sarayı’nda gerçekleşecek olan ödül töreni öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmettin Bilal Erdoğan, “İlim Yayma Ödülleri'nin tasarlanması, 2 yıllık bir emek. 2021'de ödül miktarlarımızı ikiye katladık. Büyük Ödül’ü 600 bin lira, diğer Mühendislik, Doğa ve Sağlık Bilimleri ile Sosyal Bilimler Ödüllerimizi 200'er bin lira olarak tayin ettik” dedi.
25.11.2021Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Cengiz Ünder'den Galatasaray itirafı!
Cengiz Ünder'den Galatasaray itirafı!Cengiz Ünder, Fransızların ünlü gazetesi L’Equipe'e verdiği röportajında Galatasaray'la ilgili anısını anlattı. Milli yıldız, Akademi Ligi’nde oynarken bir karşılaşmadan sonra Galatasaray tarafından davet edildiğini belirterek "Akademi takımına karşı oynadığım maçın ardından kalmamı istediler. Her zaman arkamda duran babam, genç yaşımda beni bir başıma İstanbul’da bırakma konusunda kararsız kaldı ve olmadı" diye konuştu.
25.11.2021Fransa Ligue 1
‘Topyekûn mücadele gerektiriyor’
‘Topyekûn mücadele gerektiriyor’AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı, Ankara, ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uygulama Pratikleri ve Öneriler’ konulu disiplinler arası çalıştay düzenledi.
25.11.2021Gündem
30. yılımızda çağrımız aynı: Şiddete sessiz kalmayın!
30. yılımızda çağrımız aynı: Şiddete sessiz kalmayın!BM Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, ‘Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı 16 Günlük Aktivizm’de şiddete sessiz kalmayın çağrısı yaptı.
25.11.2021Gündem
Bütün dünyayı radarına aldı
Bütün dünyayı radarına aldıBu sene konut tarafındaki gelirlerinin yaklaşık 60’ının yurtdışından gerçekleşeceğini belirten Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur yeni yeni ülkelere açılacaklarını söyledi.
24.11.2021Ekonomi
Acun Ilıcalı: 'Survivor 2022 All Star' kadrosu belli oldu!
Acun Ilıcalı: 'Survivor 2022 All Star' kadrosu belli oldu!Nişantaşı Üniversitesi'nde AcunMedya Akademi öğrencileriyle buluşan Acun Ilıcalı, sahibi olduğu tv8 kanalında yeni sezonda 'All Star' formatında yayınlanacak olan 'Survivor 2022' yarışması hakkında açıklamalarda bulundu.
23.11.2021Cadde
Deprem bizi yıkmadı daha da güçlendirdi!
Deprem bizi yıkmadı daha da güçlendirdi!Yıllarca farklı tekniklerle kendini geliştirip fark yaratmayı başaran Uğur Günlüsoy, İzmir’deki sarsıntıdan dört gün önce açtığı Ombre Krallığı’nın kuruluş öyküsünü anlattı
22.11.2021Ege
Beyoğlu kültür ve sanatın kalbi
Beyoğlu kültür ve sanatın kalbiBeyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız: “Beyoğlu sanatın kaynağıdır, merkezidir. Sinemanın zaten doğum yeridir. Aynı şekilde tiyatronun da öyle. Bu özelliği, yaptığımız ve yapacağımız projelerle daha da artacak. Beyoğlu iddiasını hep devam ettirecek”
22.11.2021Kültür Sanat
Gelişim ve eğitim bu akademide
Gelişim ve eğitim bu akademideTürkiye’nin üretici ve girişimci kadınlarına pazar desteği sağlamak amacı ile yola çıkan Shopsa.com.tr, üretimin kalite, standart ve sürdürülebilirliğini sağlamak için yerel dinamiklerle işbirliği sağlayarak hayata geçirdiği “Shopsa Kadın Gelişim Eğitim ve İletişim Akademisi”nin ilk ayağını Nevşehir’de gerçekleştirdi.
22.11.2021Ekonomi
İsmail Demir, Vizyoner Genç KÖK Programı'nın tanıtımında konuştu
İsmail Demir, Vizyoner Genç KÖK Programı'nın tanıtımında konuştuCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı (SSB) İsmail Demir, "Vizyoner Genç KÖK Programı"nın, Türkiye'nin küresel güç olma vizyonuna önemli katkı sağlayacağını belirtti.
20.11.2021Teknoloji
Tahir Karapınar: "Bunu çok kişi bilmiyor, Emre Belözoğlu ile protokol yaptık"
Tahir Karapınar: "Bunu çok kişi bilmiyor, Emre Belözoğlu ile protokol yaptık"Fenerbahçe Futbol Akademisi Genel Koordinatörü Tahir Karapınar, Fenerbahçe TV’ye alt yaş gruplarındaki çalışmalarla ilgili önemli bilgiler aktardı. Muhammed Gümüşkaya için Karapınar, “Muhammed Gümüşkaya’yı biz Boluspor’a kiralamıştık. Nasıl kiralamıştık? Bunu çok kişi bilmiyor. Emre Belözoğlu ile beraber protokol yaptık" dedi.
19.11.2021Fenerbahçe
Futbolda haftanın programı
Futbolda haftanın programıSpor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig'de 13. hafta maçları oynanacak. TFF 2. Lig'de 14, TFF 3. Lig'de ise 1 ve 3. Grup'ta 13, 2. Grup'ta 14. hafta karşılaşmaları yapılacak.
19.11.2021Futbol
MİA Teknoloji Halka Arzı İçin Talep Toplama Başladı
MİA Teknoloji Halka Arzı İçin Talep Toplama BaşladıBilişim sektörünün lider şirketlerinden MİA Teknoloji’nin halka arzı için talep toplama bugün başladı. 15-16 Kasım tarihlerindeki talep toplama fiyatı 15.80 TL olurken, Metro Yatırım’ın öncülük ettiği halka arz işleminde yöntem olarak tamamen eşit dağıtım kullanılıyor. Şirketin borsa işlem kodu ise “MIATK” olarak belirlendi.
18.11.2021Marka Haberleri
Türkiye ile İspanya arasındaki zirve sonrası ortak bildiri yayımlandı
Türkiye ile İspanya arasındaki zirve sonrası ortak bildiri yayımlandıTürkiye-İspanya 7. Hükümetlerarası Zirvesi'nin ortak bildirisinde, Doğu Akdeniz'de barış ve istikrarın sağlanması hususundaki kararlılığın sürdüğü ifade edildi.
17.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Akademi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.