Akbank Sanat

Akbank Sanat

Son dakika AKBANK Sanat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan AKBANK Sanat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan AKBANK Sanat haber sayfamızda...

Akbank Sanat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.373 akbank sanat haberi bulunmuştur.
31. Akbank Caz Festivali başlıyor
31. Akbank Caz Festivali başlıyor31. Akbank Caz Festivali, 1 Ekim’de Galataport İstanbul Paket Postanesi’nde Elif Çağlar ve Defjen Daf Ensemble konseriyle başlıyor. 10 Ekim’e kadar sürecek olan festivalde, 10 farklı mekanda, Türk Caz sahnesinden 100’ ün üzerinde sanatçı, birbirinden özel performanslar sergileyecek.
28.09.2021Kültür Sanat
Hayattan ilham aldılar dansla anlattılar
Hayattan ilham aldılar dansla anlattılarHer dansçının kendi hikâyesini kısa film tadında, sinematografik bir dilde, kendine özgü hareket kaliteleri ile ifade etmeye çalıştığı “Dans Hep Var”, uzun yıllar sonra Türkiye’de çağdaş dans alanında neler yapılmış diye dönüp bakıldığı zaman yaşadığımız döneme ayna tutacak.
26.09.2021Kültür Sanat
Günümüzün eserleri
Günümüzün eserleriÇağdaş Sanat alanındaki gelişmeleri teşvik etmek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ile Akbank Sanat iş birliğiyle düzenlenen Akbank 39. Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması sonuçlandı.
23.09.2021Kültür Sanat
Yeni senaryolar aranıyor
Yeni senaryolar aranıyorAkbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenecek olan Akbank Kısa Film Forum yeni başvuruları bekliyor.
13.08.2021Kültür Sanat
Obticeo dans performansı Akbank Sanat'ta
Obticeo dans performansı Akbank Sanat'taAkbank Sanat, kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor.
26.07.2021Kültür Sanat
Çağdaş sanata bahar geldi
Çağdaş sanata bahar geldiTürkiye’nin önde gelen galeri, sanatçı, kurum ve kuruluşlarını bir araya getirmeyi hedefleyen 15. Contemporary Istanbul bugün başladı. Fuarda 290 sanatçının yaklaşık 500 eseri sergileniyor.
Akbank Sanat Olan ve Aşkınlık sergisiyle Contemporary İstanbul'da
Akbank Sanat Olan ve Aşkınlık sergisiyle Contemporary İstanbul'daTürkiye’de çağdaş sanatın gelişimini destekleyen ve sanatın farklı disiplinlerinde uluslararası projelere yer veren Akbank Sanat bu yıl 1 – 6 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek 15. Contemporary Istanbul’da yer alan standında “Olan ve Aşkınlık” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor.
26.05.2021Kültür Sanat
Dünya Caz Günü kutlu olsun!
Dünya Caz Günü kutlu olsun!Amerikalı caz piyanisti ve besteci Herbie Hancock tarafından yaratılan “Dünya Caz Günü”, her yıl 30 Nisan’da dünyada ve Türkiye’de kutlanıyor. Koronavirüs salgını sebebiyle geçen yıldan beri  online olarak kutlanan “Dünya Caz Günü”nde  içinizi ‘cazla doldurmak’ adına bugün yapılacak etkinlikleri derledik
30.04.2021Kültür Sanat
Oda Müziği topluluğu 'Ludus Ensemble' CRR Konser Salonu'nda
Oda Müziği topluluğu 'Ludus Ensemble' CRR Konser Salonu'ndaSchubert’in en son oda müziği eseri, yaylı çalgılar için tek beşlisi 1828’de, ölümünden birkaç ay önce yazılmıştır. Ancak 1850’de bulunarak seslendirilen eser, melodi zenginliği, formu, anlatımındaki ruhsal güçlülük, orkestra sesini veren tını dengesi ve olgunluğuyla Viyana ekolünün en seçkin örneklerinden biridir.
14.04.2021Kültür Sanat
17. Akbank Kısa Film Festivali filmleri açıklandı
17. Akbank Kısa Film Festivali filmleri açıklandı17. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlecek olan “Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Yarış-malarının finalist filmleri ve jüri üyeleri belli oldu. Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan ve bu yıl 22 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında online olarak düzenlenecek olan Festival’in yarışma bölümlerine 71 ülkeden toplam 2.048 kısa film başvurdu.
24.02.2021Kültür Sanat
17. Akbank Kısa Film Festivali  online olarak düzenlenecek
17. Akbank Kısa Film Festivali online olarak düzenlenecekSinemaseverlerin buluşma noktası haline gelen Akbank Kısa Film Festivali, sinema san-atı için kısa filmin öncü rolünün bilinciyle 22 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında 17. kez düzenlenecek.
17.02.2021Kültür Sanat
Minyatürün  genç ustası Hastürk
Minyatürün genç ustası HastürkMilliyet Sanat dergisi şubat sayısının kapağına, “Asimilasyon” sergisiyle Anna Laudel İstanbul’da sanatseverlerin karşısına çıkan Onur Hastürk’ün minyatürlerinden “Masa Üzerinde Çiçekler ile Odalık”ı taşıyor...
29.01.2021Kültür Sanat
Akbank Sanat'tın Evin Caz Hali serisi devam ediyor
Akbank Sanat'tın Evin Caz Hali serisi devam ediyorAkbank Sanat Ocak ayında da kültür sanat etkinliklerini sosyal medya kanallarından sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.
15. Contemporary Istanbul online ön izleme ile başlıyor
15. Contemporary Istanbul online ön izleme ile başlıyorAkbank ana sponsorluğunda yapılacak Virtual Contemporary Istanbul, 19-20 Aralık’ta yapılacak ön izlemenin ardından 21 Aralık – 6 Ocak tarihleri arasında genel izlemeye açık olacak. Virtual Contemporary Istanbul’da 11 ülkeden, 37 galeri, 550 sanatçı ve 1500 eser ve 13 inisiyatif yer alacak; 17 gün boyunca gezilebilecek virtual.contemporaryistanbul.com ücretsiz olacak. Contemporary Istanbul, tüm dünyada oluşan olumsuz şartlardan dolayı fiziki edisyonunu 27 Nisan-2 Mayıs tarihlerinde yapacak.
17.12.2020Kültür Sanat
Gündelik yaşamın içinden bir sergi
Gündelik yaşamın içinden bir sergiBu yıl 38’incisi düzenlenen “Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi” Beyoğlu’ndaki Akbank Sanat binasında sanatseverlerle buluştu. Serginin küratörü Melih Görgün, “Sergideki eserler gündelik yaşamda karşılaştığımız ve farkında olmadığımız durumlara dikkati çekmeyi öneriyor” dedi
24.10.2020Kültür Sanat
Akbank Sanat’tan kısa film kanalı
Akbank Sanat’tan kısa film kanalıGeçen sene seçkisinde 74 ülkeden toplam 2217 filme yer veren ve 2005 yılından beri Kısa Film Festivalleri aracılığıyla sinemaseverlerle buluşan Akbank Sanat, belirlediği seçkinin çevrimiçi olarak yayımlanmasına yönelik birtakım yeniliklere imza attı.
16.06.2020Kültür Sanat
Akbank Kısa Film Kanalı yayına başlıyor
Akbank Kısa Film Kanalı yayına başlıyorAkbank Sanat, Akbank Kısa Film Festivali kapsamında kısa filmlerin online izlenmesine olanak sağlayacak bir yeniliğe imza atıyor. Akbank Sanat YouTube hesabı üzerinden oluşturulan Kısa Film Kanalı ile sinemaseverler özel bir seçkiyle birbirinden güzel ödüllü yerli ve yabancı kısa filmlere ulaşabilecekler.
10.06.2020Kültür Sanat
Evin Caz Hali konserleri devam ediyor
Evin Caz Hali konserleri devam ediyorAkbank Sanat, Haziran ayında da kültür sanat etkinliklerini sosyal medya kanallarında sanatseverlerle buluşturuyor. 30. Akbank Caz Festivali Akbank Sanat Instagram sayfasında “Evin Caz Hali” konserleri ile devam ediyor.
27.05.2020Kültür Sanat
"Evin Caz Hali" konserleri devam ediyor
"Evin Caz Hali" konserleri devam ediyorAkbank Sanat, Mayıs ayında kültür sanat etkinliklerini sosyal medya kanallarında sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. 30. Akbank Caz Festivali Akbank Sanat Instagram sayfasında “Evin Caz Hali” konserleri ile devam ediyor.
12.05.2020Kültür Sanat
Akbank kısa film yarışması ‘evde’
Akbank kısa film yarışması ‘evde’Akbank Sanat Kısa Film Festivali, 4 Haziran’a dek düzenlenecek çevrimiçi Akbank Evde Kısa Film Yarışması ile filmseverlere buluşuyor.
70 yıldır sanatın yanındayız
70 yıldır sanatın yanındayızBundan tam 70 yıl önce yayın hayatına başlayan Milliyet gazetesi, okuruyla buluştuğu ilk günden itibaren sanata ve sanatçıya verdiği önemi gösterdi. Türkiye’de kültür sanata ilk kez gazetede sayfa açan yayın Milliyet oldu. Milliyet bununla da kalmayıp 1972 yılında, yayın hayatına kesintisiz devam edecek bir dergiyi okurlarına sundu: Milliyet Sanat dergisini.
Evde dans et
Evde dans et20 yıldır çeşitli vesilelerle modern dans etkinliklerine öncelik tanıyan ve bu alanda yaratılan projelere destek olma misyonunu sürdüren Akbank Sanat, Dünya Dans Günü’nü de özel bir etkinlikle kutluyor.
28.04.2020Kültür Sanat
16. Akbank Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
16. Akbank Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu74 ülkeden toplam 2.217 kısa filmin başvurduğu 16. Akbank Kısa Film Festivali yarışma sonuçları Ceyda Düvenci’nin sunumuyla Akbank Sanat Instagram hesabında gerçekleşen canlı yayında açıklandı.
15.04.2020Kültür Sanat
16. Akbank Kısa Film Festivali ödülleri açıklanıyor
16. Akbank Kısa Film Festivali ödülleri açıklanıyor74 ülkeden toplam 2.217 kısa filmin başvurduğu 16. Akbank Kısa Film Festivali yarışma sonuçları 14 Nisan saat 19.00’da Ceyda Düvenci’nin sunumuyla açıklanacak.
Evin Caz Hali konserleri devam ediyor
Evin Caz Hali konserleri devam ediyorAkbank Sanat, Mayıs ayında kültür sanat etkinliklerini sosyal medya kanallarında sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. 30. Akbank Caz Festivali Akbank Sanat Instagram sayfasında “Evin Caz Hali” konserleri ile devam ediyor.

Benzer Haber Etiketleri

Akbank Sanat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.