Albin Kurti

Albin Kurti

Son dakika Albin Kurti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Albin Kurti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Albin Kurti haber sayfamızda...

Albin Kurti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 97 albin kurti haberi bulunmuştur.
AB Komisyonu Başkanı von der Leyen: Gazze’ye insani hava koridoru açılacak
AB Komisyonu Başkanı von der Leyen: Gazze’ye insani hava koridoru açılacak Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Birliği'nin (AB) Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne insani hava koridoru açacağını ve ilk uçuşların bu hafta yapılmasının beklendiğini duyurdu.
16.10.2023 Dünya
Avrupa'da yeni savaşın sinyali: Kuzeyden saldıracaklar, arkalarında Putin var
Avrupa'da yeni savaşın sinyali: Kuzeyden saldıracaklar, arkalarında Putin var Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, ülkesinin her an Sırplar tarafından işgal edeceğini bildirdi. Osmani'nin olayın perde arkasına dair yaptığı açıklamalar ise dünya medyasında yankı uyandırdı.
2.10.2023 Dünya
Dünyadan dayanışma mesajı
Dünyadan dayanışma mesajı ABD, NATO, Avrupa Birliği (AB), İngiltere, İsveç, İtalya, Pakistan ve Kosova, Ankara’daki terör saldırısını kınadı, Türkiye ile dayanışma mesajları verdi.
2.10.2023 Dünya
Cumhurbaşkanı sinyali verdi! Sırbistan erken seçime gidebilir
Cumhurbaşkanı sinyali verdi! Sırbistan erken seçime gidebilir Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, 17 Aralık tarihinde ülkede erken seçimin yapılabileceğini kaydetti.
28.09.2023 Dünya
Kosova’da polis ile Sırp grup arasında çatışma! Can kaybı 4'e yükseldi
Kosova’da polis ile Sırp grup arasında çatışma! Can kaybı 4'e yükseldi Kosova’nın Leposaviç sınır bölgesinde polis ile Sırp grup arasındaki çatışma devam ederken, 3 Sırp saldırganın etkisiz hale getirilmesi ile çatışmadaki can kaybı 4’e yükseldi. Dışişleri Bakanlığı, Kosova’da bir polis memurunun hayatını kaybetmesine yol açan saldırıyı kınadı. Öte yandan Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Kosova’nın kuzeyinde meydana gelen son olaylarla ilgili açıklamasında, “İsterseniz hepimizi öldürün ama Kosova’yı tanımayacağız” dedi.
24.09.2023 Dünya
Kosova'da Sırplar polise saldırdı, bir kişi hayatını kaybetti
Kosova'da Sırplar polise saldırdı, bir kişi hayatını kaybetti Kosova’nın Leposaviç sınır bölgesine Sırplar silahlı saldırı düzenledi. Söz konusu saldırıda bir polis yaşamını yitirdi.
24.09.2023 Dünya
Kosova Başbakanı Kurti: Uygulanması gereken 39 anlaşma bulunuyor
Kosova Başbakanı Kurti: Uygulanması gereken 39 anlaşma bulunuyor Kosova Başbakanı Albin Kurti, Sırbistan ile Avrupa Birliği (AB) ara buluculuğunda yürütülen Belgrad-Priştine Diyalog Süreci kapsamında katıldığı toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Nisan 2013 öncesindeki duruma döndürülmüş bulunuyoruz. Fakat artık Catherine Ashton ve Hashim Thaçi burada değil. Uygulanması gereken 39 anlaşma bulunuyor. Ohri Antlaşması’nın uygulanmasına ilişkin bir yol haritası belirlenmeden önce Sırp Belediyeler Birliğine ilişkin bir anlaşma kabul etmem mümkün değil” dedi.
14.09.2023 Dünya
Belgrad-Priştine toplantısından sonuç çıkmadı
Belgrad-Priştine toplantısından sonuç çıkmadı Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Kosova Başbakanı Albin Kurti'nin birlikte katıldığı toplantının başarısız geçtiği açıklandı.
14.09.2023 Dünya
Önce inceledi sonra önünde fotoğraf çektirdi
Önce inceledi sonra önünde fotoğraf çektirdi Bayraktar SİHA’lardan satın alan en son ülke Kosova olurken, Başbakan Albin Kurti, SİHA’ların ulaştığını sosyal medya hesabından duyurdu.
18.07.2023 Dünya
Bayraktar TB2 bir ülkeyi kasıp kavurdu! Manşetten verdiler
Bayraktar TB2 bir ülkeyi kasıp kavurdu! Manşetten verdiler Küçük Balkan ülkesinin başbakanı sosyal medya hesabından fotoğrafları paylaştı, medyadaki manşetler hızla değişti. Kosovalı subaylar, Türk SİHA'ları için verilen eğitimi tamamladı.
17.07.2023 Haberler
Bayraktar TB2 bir ülkeyi kasıp kavurdu! Manşetten verdiler
Bayraktar TB2 bir ülkeyi kasıp kavurdu! Manşetten verdiler Küçük Balkan ülkesinin başbakanı sosyal medya hesabından fotoğrafları paylaştı, medyadaki manşetler hızla değişti. Kosovalı subaylar, Türk SİHA'ları için verilen eğitimi tamamladı.
17.07.2023 Ekonomi
Sırplar, Kosova sınır kapılarını geçişe kapattı
Sırplar, Kosova sınır kapılarını geçişe kapattı Sırp göstericiler, Kosova ile Sırbistan arasındaki en büyük geçiş noktası olan Merdare, Jarinje ve Brnjak sınır kapılarını barikat kurarak ulaşıma kapattı.
20.06.2023 Dünya
Sırbistan Cumhurbaşkanı müzakereler için şartını açıkladı: Diyalog manasız
Sırbistan Cumhurbaşkanı müzakereler için şartını açıkladı: Diyalog manasız Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Kosova’da polis tarafından tutuklanan Sırpların serbest bırakılmadığı sürece Kosova Başbakanı Albin Kurti ile diyaloğun manasız olduğunu söyledi.
18.06.2023 Dünya
Sırbistan üç Kosova polisini gözaltında tutuyor, NATO taraflara çağrı yaptı
Sırbistan üç Kosova polisini gözaltında tutuyor, NATO taraflara çağrı yaptı Türkiye'nin yüzlerce asker gönderdiği Balkan ülkesinde tansiyon bir kez daha yükseldi, Belgrad yönetimi hafta içinde gözaltına alınan polisleri serbest bırakmıyor.
18.06.2023 Dünya
Kosova’da baskılar sonuç verdi
Kosova’da baskılar sonuç verdi Kosova’da etnik Sırpların, ülkenin kuzeyindeki belediye başkanlarının göreve gelmesini engelleyen protestoları nedeniyle artan gerginlik sonrası, Avrupa ülkeleri ve ABD’nin baskıları sonuç verdi. Kosova Başbakanı Albin Kurti, ülkenin kuzeyindeki belediyelerde yeniden yerel seçim yapılabileceğini açıkladı.
3.06.2023 Dünya
Kosova Polisi: Protesto çağrılarını dikkate almayın
Kosova Polisi: Protesto çağrılarını dikkate almayın Kosova’nın kuzeyinde yerel seçimler sonrası Kosovalı Sırplar ve Kosovalı Arnavutlar arasında başlayan gerginlik ve çatışmaların tırmanmasından sonra Kosova polisi, Arnavut kökenli vatandaşları uyararak protesto çağrısı yapan bazı sosyal medya hesaplarını dikkate almamalarını istedi.
1.06.2023 Dünya
Erdoğan ve Bahçeli’den sürpriz görüşme
Erdoğan ve Bahçeli’den sürpriz görüşme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kabine toplantısının ardından Cumhur İttifakı ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüştü.
1.06.2023 Gündem
NATO Kosova’ya ek asker gönderecek
NATO Kosova’ya ek asker gönderecek Kosova’da Sırpların, Arnavut belediye başkanlarını engelleme amacıyla başlattıkları ve çatışmalara dönüşen protestolar dün durulsa da, gerginliğin her an artacağı endişesi sürüyor.
1.06.2023 Dünya
Erdoğan Sırbistan-Kosova gerilimi için devrede! Peş peşe kritik temaslar
Erdoğan Sırbistan-Kosova gerilimi için devrede! Peş peşe kritik temaslar Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ve Kosova Başbakanı Kurti ile ayrı ayrı görüştü.
31.05.2023 Haberler
Erdoğan Sırbistan-Kosova gerilimi için devrede! Peş peşe kritik temaslar
Erdoğan Sırbistan-Kosova gerilimi için devrede! Peş peşe kritik temaslar Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ve Kosova Başbakanı Kurti ile ayrı ayrı görüştü.
31.05.2023 Gündem
Slovakya'da kritik görüşme! Kosova Başbakanı Kurti ile Josep Borrell bir araya geldi
Slovakya'da kritik görüşme! Kosova Başbakanı Kurti ile Josep Borrell bir araya geldi Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile Kosova Başbakanı Albin Kurti, Slovakya’nın başkenti Bratislava’da bir araya geldi.
31.05.2023 Dünya
Dünyanın gözü Kosova'da! Başbakan Kurti'den yeni açıklama geldi
Dünyanın gözü Kosova'da! Başbakan Kurti'den yeni açıklama geldi Kosova Başbakanı Albin Kurti, Kosova-Sırbistan arasındaki gerilime değinerek, uluslararası toplum ile iletişimin artırıldığını ve ortak hedeflerinin durumu sakinleştirmek olduğunu söyledi.
30.05.2023 Dünya
Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic: Kurti bölgeyi kan gölüne çevirmeye çalışıyor
Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic: Kurti bölgeyi kan gölüne çevirmeye çalışıyor Kosovalı Sırplar ile NATO’nun Kosova Barış Gücü (KFOR) arasında yaşanan çatışmanın ardından basın toplantısı düzenleyen Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Kosova Başbakanı Albin Kurti’ni Kosova’da gerginlik oluşturmakla suçlayarak, "Kurti bölgeyi kan gölüne çevirmeye çalışıyor" dedi.
29.05.2023 Dünya
Kosova'da olağanüstü yerel seçimlere katılım oranı yüzde 3'te kaldı
Kosova'da olağanüstü yerel seçimlere katılım oranı yüzde 3'te kaldı Kosova'nın kuzeyinde dün düzenlenen olağanüstü yerel seçimlere katılım oranı resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 3,47 olarak açıklandı.
24.04.2023 Dünya
Sırbistan: NATO'ya karşı kazanamayız
Sırbistan: NATO'ya karşı kazanamayız Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Kosova’nın kuzeyindeki Sırpların haklarının ihlal edildiğini ifade ederek, “Bu konuda ne yapabilirim. Tankları mı yollayayım? Yapamam. NATO’ya karşı kazanamayız” dedi.
7.04.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Albin Kurti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.