Alibaba

Alibaba

Son dakika alibaba haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alibaba gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alibaba haber sayfamızda...

Alibaba

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 455 alibaba haberi bulunmuştur.
Jack Ma geldi hisseler coştu
Jack Ma geldi hisseler coştu Alibaba’nın kurucusu Jack Ma uzun bir aradan sonra ortaya çıktı, e-ticaret devinin hisseleri uçuşa geçti.
12.04.2024 Ekonomi
Fabrika inşaatında yangın: 2 işçi hayatını kaybetti
Fabrika inşaatında yangın: 2 işçi hayatını kaybetti Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan Manisa Organize Sanayi Bölgesinde bir fabrikada çıkan yangında 2 işçi hayatını kaybetti.
2.02.2024 Gündem
Paris 2024 öncesi Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne Türk partner
Paris 2024 öncesi Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne Türk partner E-ticaret platformu Trendyol, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC)’nin resmi “E-Ticaret Hizmetleri Partner”i Trendyol oldu. İşbirliğinin, Türkiye’yle birlikte Avrupa ülkelerini de kapsayacağı belirtildi.
20.12.2023 Diğer
Alibaba'ya üç ülkede dava açıldı
Alibaba'ya üç ülkede dava açıldı Tokyo merkezli patent hakları şirketi BWB Inc, sınır ötesi e-ticaretle ilgili patentlerini ihlal ettiği iddiasıyla üç ülkede Alibaba Group Holding Ltd. aleyhine dava açtı.
20.12.2023 Uzmanpara
İki yol bir birbirine bağlandı: Yol süresi kısaldı
İki yol bir birbirine bağlandı: Yol süresi kısaldı Sivas’ta Alibaba Mahallesi Âşık Veysel Bulvarı ile Şeyh Şamil Mahallesi Necmettin Erbakan Bulvarı’nı birbirine bağlayan yol trafiğe açıldı.
11.12.2023 Ekonomi
Alibaba hisseleri yüzde 10 değer kaybetti
Alibaba hisseleri yüzde 10 değer kaybetti Alibaba Group hisseleri Hong Kong'da yüzde 10 değer kaybetti.
17.11.2023 Uzmanpara
Çok 'baba' bir yatırım!
Çok 'baba' bir yatırım! Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York gezisinde dünyaca ünlü yatırımcıları Türkiye’ye davet etti. Alibaba CEO’su Türkiye’ye 2 milyar dolarlık yatırım planları olduğunu açıkladı. Elon Musk da Türkiye’ye de bir Tesla fabrikası kurma sinyali verdi.
19.09.2023 Ekonomi
ABD'de 2. gün: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun diplomasi trafiği
ABD'de 2. gün: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun diplomasi trafiği Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için New York'a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, temaslarına bugün de devam edecek. Erdoğan, Amerikalı iş insanları ve düşünce kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelecek, diplomatik temaslarda da bulunacak.
18.09.2023 Gündem
Alibaba'nın yeni Türkiye yatırım planı
Alibaba'nın yeni Türkiye yatırım planı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alibaba Grup Başkanı Evans ile Trendyol Grup Başkanı Çetin'i kabul etti.
18.09.2023 Ekonomi
Haftalardır kayıp olan Çin Dışişleri Bakanı görevinden alındı
Haftalardır kayıp olan Çin Dışişleri Bakanı görevinden alındı Yasak aşk haberlerinin uluslararası medya tarafından sayfalara taşınmasından günler sonra, Pekin yönetimi harekete geçti.
25.07.2023 Dünya
Çinli bakan 3 haftadır ortalıkta yok! Yasak aşk iddiaları dünya basınında
Çinli bakan 3 haftadır ortalıkta yok! Yasak aşk iddiaları dünya basınında Çin Dışişleri Bakanı Qin Gang’dan 3 haftadır haber alınamamasının ardından bakanının yasak aşk yaşadığı iddiaları dünya basınında bomba etkisi yarattı.
20.07.2023 Dünya
Global dijital şirketlerin ulus devletlerle gerilimi: Google örneği
Global dijital şirketlerin ulus devletlerle gerilimi: Google örneği Google, istediği uygulamayı istediği ülkede açıp kapatarak ulus devletlere âdeta “Benim istediklerim olmazsa ben de sizle oynamam” diyor.
12.07.2023 Milliyet Rekabet
ABD, Çin ve Türkiye’de e-ticaret
ABD, Çin ve Türkiye’de e-ticaret E-ticaret kanunu yüce Meclis’ten geçeli bir sene oluyor. Yaklaşık 6 aydır da yürürlükte. E-ticaret işiyle uğraşanlar, kanunun etkilerinin hissedilmeye başlandığını, özellikle aşırı reklam harcamalarıyla oluşturulan giriş engellerinin azaldığını söylüyor. Kanun ile ilgili son safha Anayasa Mahkemesi’ne yapılan itiraz. Mahkeme tüm tarafları dinledi ve yakında kararını verecek.
11.07.2023 Milliyet Rekabet
Devletin kadife eldiveni
Devletin kadife eldiveni Getirilen düzenlemelerle adil, makul ve ayrımcı olmayan koşulları içeren bir elektronik ticaret ekosistemi tesis edilmesi, iyi işleyen serbest piyasa koşullarının sürdürülmesi amaçlanmıştır.
4.07.2023 Milliyet Rekabet
Cambridge Analytica skandalı
Cambridge Analytica skandalı Alibaba, 2015 yılından bu yana Alibaba üzerinden satış yapan satıcıların rakip platformlarda satış yapmasını yasaklamakta ve bu platformlar tarafından düzenlenen promosyonlara katılımı engellemekteydi.
4.07.2023 Milliyet Rekabet
Şirketlerin yereli yok etmesi
Şirketlerin yereli yok etmesi Trendyol’un işletme becerisi ve inovatif yapısı etkili olduğu kadar, yakın zamanda, güçlü sermaye yapısı ile dünya devi Çinli Alibaba’nın DSM Grup hisselerinin tek kontrolüne sahip olmasının da etkisi yadsınamaz.
4.07.2023 Milliyet Rekabet
Küresel şirketler hayatımızla oynuyor
Küresel şirketler hayatımızla oynuyor Dijitalleşmenin önüne geçemeyiz, fakat rekabet hukukunu uygulayarak hem vatandaşlarımızı hem de yerli şirketlerimizi koruyabiliriz.
4.07.2023 Milliyet Rekabet
Alibaba yeni CEO'sunu seçti
Alibaba yeni CEO'sunu seçti Alibaba Group Holding, Daniel Zhang'ın yerini alacak yeni CEO'sunu seçtiğini duyurdu.
20.06.2023 Uzmanpara
Softbank, Alibaba'daki hisselerini satacak
Softbank, Alibaba'daki hisselerini satacak Japon yatırım şirketi SoftBank Group, Çinli Alibaba Group Holding'de bulunan hisselerinin neredeyse tamamını satacak.
13.04.2023 Uzmanpara
‘Alibaba’ da dev yarışa katıldı
‘Alibaba’ da dev yarışa katıldı Çin’in teknoloji devi Alibaba, yapay zekâ sohbet robotu ChatGPT’nin benzerini piyasaya sürecek. “Tongyi Qianwen” adlı robot, toplantılarda not tutacak, e-mail yazacak ve iş teklifi hazırlayacak.
12.04.2023 Dünya
E-ticarette düşük fiyat ve refah paradoksu
E-ticarette düşük fiyat ve refah paradoksu Alibaba, 2015 yılından bu yana Alibaba üzerinden satış yapan satıcıların rakip platformlarda satış yapmasını yasaklamakta ve bu platformlar tarafından düzenlenen promosyonlara katılımı engellemekteydi.
3.04.2023 Milliyet Rekabet
Elon Musk’ın Apple’a karşı savaşı
Elon Musk’ın Apple’a karşı savaşı Elon Musk’a göre; Apple sahip olduğu pazar gücünü diğer şirketler ve tüketiciler aleyhine kullanan bir tiran...
21.02.2023 Milliyet Rekabet
AB Dijital Piyasalar Kanunu’nun Türkiye’ye etkileri
AB Dijital Piyasalar Kanunu’nun Türkiye’ye etkileri Çevrim içi ekonomide, platformlar belli bir alanı, satıcıya kiraya veren dükkan sahibi olmakla beraber, müşteri ve satıcı arasındaki neredeyse tüm ilişkileri yönetmekle yerine göre hukuki işlemin tarafı da olmaktadır.
21.02.2023 Milliyet Rekabet
Çin Alibaba’ya neden ağır ceza kesti?
Çin Alibaba’ya neden ağır ceza kesti? Alibaba’ya hâkim durumun kötüye kullanılması nedeniyle yaklaşık 2 milyar 315 milyon euro, verildiği tarihte dünya rekoru sayılabilecek tutarda idari para cezası oldu.
21.02.2023 Milliyet Rekabet

Benzer Haber Etiketleri

Alibaba ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.