Alibaba

Alibaba

Son dakika alibaba haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alibaba gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alibaba haber sayfamızda...

Alibaba

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 380 alibaba haberi bulunmuştur.
Küresel e-ticaretin toplam perakende satışları içerisindeki payı arttı
Küresel e-ticaretin toplam perakende satışları içerisindeki payı arttıBirleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) raporuna göre, küresel e-ticaretin toplam perakende satışları içerisindeki payı, 2020'de kısıtlamaların etkisiyle yüzde 19'a yükseldi.
3.05.2021Ekonomi
Teknolojiye yatırım furyası
Teknolojiye yatırım furyasıTürkiye’de teknoloji firmaları yatırım çekmeye devam ediyor. E - ticaret devi Trendyol’un Çinli ortağı Alibaba, hissesini artırdı. Şirket, sermaye artışı ile mevcut ortağı Alibaba’dan 350 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin değerlemesi 11 milyar dolara yükseldi. 2018’de Alibaba ortak olduğunda şirket yaklaşık 1 milyar dolar değerlemeye sahipti.
22.04.2021Ekonomi
Yabancı hisse sayısı 2 katına çıkacak
Yabancı hisse sayısı 2 katına çıkacakMoskova Borsası bu yıl işlem gören yabancı hisse sayısını 2 kattan fazla artırmayı hedefliyor.
14.04.2021Uzmanpara
Alibaba para cezasını 'yol gösterici' olarak görüyor
Alibaba para cezasını 'yol gösterici' olarak görüyorÇinli e-ticaret şirketi Alibaba'nın yetkilileri, tekelleşme karşıtı yasayı ihlal ettiği gerekçesiyle şirkete kesilen 2,8 milyar dolar para cezasını "yol gösterici" olarak gördüklerini bildirdi.
12.04.2021Uzmanpara
Alibaba’ya  2.8 milyar $  ceza kesildi
Alibaba’ya 2.8 milyar $ ceza kesildiÇinli e-ticaret şirketi Alibaba’ya tekelleşme karşıtı yasayı ihlal ettiği gerekçesiyle 2.8 milyar dolar para cezası kesildi.
11.04.2021Ekonomi
Alibaba’ya 2,8 milyar dolar ceza kesildi
Alibaba’ya 2,8 milyar dolar ceza kesildiÇinli e-ticaret şirketi Alibaba’ya tekelleşme karşıtı yasayı ihlal ettiği gerekçesiyle 2,8 milyar dolar para cezası kesildi.
10.04.2021Uzmanpara
Çarptı, 67,5 metre sürükledi, kaçtı! Bakın kimi suçladı
Çarptı, 67,5 metre sürükledi, kaçtı! Bakın kimi suçladıŞanlıurfa'da kardeşi ile birlikte üniversiteye hazırlandığı dershaneden dönen Elif Bereket’e otomobiliyle çarpıp ölümüne neden olan Ali Badıllı’nın 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Tutuklu sanık Badıllı, genç kızın 67,5 metre sürüklenip can verdiği kazanın yaşandığı güzergahta, yeterince güvenlik önlemi alınmadığını öne sürdü, beraatini istedi.
2.04.2021Gündem
'Yatırım gurusu' olarak biliniyor! Flaş Bitcoin açıklaması
'Yatırım gurusu' olarak biliniyor! Flaş Bitcoin açıklamasıUluslararası piyasalarda "yatırım gurusu" olarak bilinen Mobius Capital'in Kurucusu, 83 yaşındaki Amerikalı yatırımcı Mark Mobius, özellikle Bitcoin'in hisse senedi piyasaları için öncü indikatör rolünü oynayabileceğini belirterek, "Çünkü insanların kripto paralara olan inancı, hisse senedi piyasalarında para kaybeden şirketlere olan inancıyla benzerlikler taşıyor." dedi.
9.03.2021Ekonomi
Giderek artıyor! Adlarından söz ettiriyorlar...
Giderek artıyor! Adlarından söz ettiriyorlar...Erkeklerin egemen olduğu teknolojide kadın girişimciler ‘Biz de varız ‘diyor. Sektörün farklı alanlarında söz sahibi kadınlar var. Sektörde girişimcilik yanında üst düzey yöneticilikte de kadın oranı giderek artıyor.
8.03.2021Ekonomi
Elif'e çarpan sürücüden şok savunma! Eşimin rahatsız olduğunu duyunca hız yaptım
Elif'e çarpan sürücüden şok savunma! Eşimin rahatsız olduğunu duyunca hız yaptımŞanlıurfa’da üniversiteye hazırlanan Elif Bereket (17) kardeşi ile eve dönerken Ali Badıllı otomobiliyle genç kıza çarptı. Ölümüne neden olan Ali Badıllı’nın 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Badıllı savunmasında "Eşimin rahatsız olduğuna ilişkin bir haber aldım ve bunun üzerine hız yaptım beraatimi talep ediyorum" dedi.
4.03.2021Gündem
Bitcoin 50 bin doların altında seyrediyor
Bitcoin 50 bin doların altında seyrediyorMicrosoft'un kurucusu Bill Gates'in ardından, ABD'de Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren'ın da, "spekülatiflik doğasında var" diye nitelendirdiği Bitcoin, hafta başında görüp, geri çekildiği 50,000 doların altında hareket ediyor.
3.03.2021Uzmanpara
Çarptı, 67,5 metre sürükledi, kaçtı!
Çarptı, 67,5 metre sürükledi, kaçtı!Şanlıurfa'da üniversiteye hazırlanan kardeşi ile yaya olarak eve dönerken kazada yaşamını yitiren Elif Bereket'in ölümüne neden olan sürücü Ali Badıllı hakkında 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Sürücünün önündeki aracı makas atıp sağından geçmek isterken kazanın yaşandığı belirtilen iddianamede, Elif Bereket'in otomobilin çarpması sonrası 67,5 metre sürüklendiği kaydedildi. İddianamede, tutuklu sürücü Ali Badıllı'nın da ifadesine yer verildi. Otomobilini olaydan 2 hafta önce 250 bin liraya aldığını belirten Badıllı, kaza sırasında hızını hatırlamadığını sol şeritte seyreden aracın görüş açısını kapatması nedeniyle yola çıkan Elif Bereket'e çarptığını ve panikleyerek kaçtığını kaydetti. Ali Badıllı'nın otomobili ise Alibaba Mahallesi'nde boş arazide üzerine battaniye örtülü olarak bulundu.
16.02.2021Gündem
Alibaba kurucusu gözden düştü mü?
Alibaba kurucusu gözden düştü mü?Çinli online perakende devi Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma Çin devlet gazetesinin girişimci liderler listesinden çıkarıldı. Reuters’ın haberine göre bu hamle Ma’nın Pekin’in gözünden düştüğü şeklinde yorumlanıyor.
3.02.2021Ekonomi
Ünlü iş insanına kötü haber! Ülkesinin gözünden düştü
Ünlü iş insanına kötü haber! Ülkesinin gözünden düştüAlibaba Group'un kurucusu Jack Ma Çin devlet gazetesinin girişimci liderler listesinden çıkarıldı. Bu hamle Ma'nın Pekin'in gözünden düştüğü şeklinde yorumlandı.
2.02.2021Ekonomi
Dünyanın en değerli markası Apple oldu!
Dünyanın en değerli markası Apple oldu!Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan dünyanın en değerli markası, bu yıl itibarıyla yaklaşık 263,4 milyar dolar marka değeriyle Apple olurken, Apple'ı 254,2 milyar dolar değerle Amazon izledi.
26.01.2021Teknoloji
Kovid-19 krizinin ardından yılın umut veren 17 teknoloji trendi
Kovid-19 krizinin ardından yılın umut veren 17 teknoloji trendiKovid-19 salgını büyük ve küçük şirketleri dijital bir dönüşüme sürüklerken, bu alandaki rekabet artıyor. Gelinen noktada günlük yaşam teknolojiyle kolaylaşırken, mRNA tabanlı aşılar insanlığı virüslerden koruyor, arabalar otoyollarda sürücüsüz gidebiliyor, yapay zeka kredi başvurularını işleyebiliyor, kuantum bilgisayarlar günlük sorunlarını çözebiliyor ve uydular interneti daha hızlı sağlıyor.
23.01.2021Teknoloji
Jack Ma ortaya çıktı!
Jack Ma ortaya çıktı!Hakkında 'kayboldu' iddiaları ortaya atılan Alibaba'nın kurucusu Jack Ma uzun süredir ilk kez kamuoyunda görüldü.
20.01.2021Uzmanpara
Hız kazanması bekleniyor!
Hız kazanması bekleniyor!Doktor Öğretim Üyesi Bora Erdamar, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) dijital para projesiyle ilgili "Kağıt paralar ve kredi kartları hayatımızda olmaya devam etse de, başta onları tamamlayıcı, zamanla onların yerini alabilecek merkez bankası dijital para projeleri birer birer hayata geçecek." değerlendirmesini yaptı.
12.01.2021Teknoloji
Vergi muafiyetli e-ihracata hücum
Vergi muafiyetli e-ihracata hücumYurtdışına satış yapan mikro ihracatçıya 1 Ocak itibarıyla yüzde 50 vergi muafiyeti başladı. İlginin yoğun olduğu sistemin Türkiye’nin ihracatına doping etkisi yapacağı ifade ediliyor
7.01.2021Ekonomi
Son dakika: Çinliler şokta! Dünya bu adamı arıyor
Son dakika: Çinliler şokta! Dünya bu adamı arıyorGelen son dakika haberine göre; Çinli internet şirketi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma'nın gizemli şekilde ortadan kaybolduğu iddialarının ardından Ma'nın öldürüleceği veya hapse atılacağının tahmin edildiği bir video, sosyal medyada yüzlerce hesap tarafından paylaşıldı.
5.01.2021Ekonomi
Bitcoin 31 bin dolar düzeyine geriledi
Bitcoin 31 bin dolar düzeyine gerilediBaşta kurumsal alımlar olmak üzere, kripto para piyasalarına artan yönelimin etkisiyle Pazar günü erken saatlerde 34,538.36 dolarlık yeni tarihi yüksek düzeyi gören Bitcoin'deki düşüş son 24 saatte de sürdü ve birim 31,000 dolar düzeyine geriledi.
5.01.2021Uzmanpara
Alibaba’nın kurucusu 2 aydır kayıp
Alibaba’nın kurucusu 2 aydır kayıpÇinli e-ticaret devi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’nın, 24 Ekim’de ülkesinin finansal regülatörlerini ve devlet bankalarını eleştirerek reform çağrısı yaptığı konuşmasından bu yana, 2 ayı aşkın bir süredir nerede olduğu bilinmiyor.
5.01.2021Ekonomi
Jack Ma kimdir? Jack Ma kaç yaşında, nereli? İşte, Jack Ma hayatı...
Jack Ma kimdir? Jack Ma kaç yaşında, nereli? İşte, Jack Ma hayatı...Alibaba kurucusu Jack Ma biyografisi, kullanıcıların araştırdığı konular arasında bulunuyor. Diğer yandan Jack Ma serveti de sorgulanan konulardan. Çin'de doğan Ma, ilk olarak turist rehberliği yaptı. Üniversite sınavını üst üste iki kez kazanamadı. Peki, Jack Ma işi nedir?
4.01.2021Gündem
Son dakika: Flaş iddia! Ünlü iş insanı Jack Ma ortadan kayboldu
Son dakika: Flaş iddia! Ünlü iş insanı Jack Ma ortadan kaybolduSon dakika haberlere göre, Çinli internet şirketi Alibaba'nın kurucusu, iş adamı Jack Ma'nın ekim ayında Çin'deki piyasa düzenleyici kurumları ve kamu bankalarını eleştiren bir konuşma yapmasının ardından gizemli şekilde ortadan kaybolduğu iddia edildi.
4.01.2021Ekonomi
Salgın Amerikan ve Çin teknoloji şirketlerine yaradı
Salgın Amerikan ve Çin teknoloji şirketlerine yaradıDünyanın en değerli 100 şirketinin 57'sini ABD'li, 16'sını Avrupalı, 15'ini Çinli ve geri kalanını dünyanın farklı ülkelerinden firmalar oluşturdu.
2.01.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

çinalibabaJack MAekonomiElif Bereket

Alibaba ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.