Alman Ordusu

Alman Ordusu

Son dakika Alman ordusu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Alman ordusu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Alman ordusu haber sayfamızda...

Alman Ordusu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 506 alman ordusu haberi bulunmuştur.
Almanya askerlerini 4 Temmuz’da Afganistan’dan çekmeyi öngörüyor
Almanya askerlerini 4 Temmuz’da Afganistan’dan çekmeyi öngörüyorAlmanya, Afganistan’dan askerlerini 4 Temmuz itibariyle geri çekmeyi planlıyor. Daha önce askerlerin ağustos ortasında geri çekilmesi planlanıyordu.
21.04.2021Dünya
Merkel: Almanya, transatlantik ortaklıkta yeni bir sayfa açmaya hazır
Merkel: Almanya, transatlantik ortaklıkta yeni bir sayfa açmaya hazırAlmanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesinin ABD ile transatlantik ortaklıkta yeni bir sayfa açmaya hazır olduğunu söyledi.
19.02.2021Dünya
Duygusal Filmler: İzleyenleri Ağlatan Ve Hüzünlendiren En Duygusal Filmler
Duygusal Filmler: İzleyenleri Ağlatan Ve Hüzünlendiren En Duygusal Filmlerİzleyenleri ağlatan ve hüzünlendiren en duygusal filmler hangileridir? Duygusal filmler içerisinde hangilerini izlemek gerekir. Hangi duygusal filmlerle başlamak gerekir? Puanı en yüksek duygusal filmler nelerdir? İşte, tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Almanya 38 yeni Eurofighter alıyor
Almanya 38 yeni Eurofighter alıyorParlamentoda 38 adet Eurofighter savaş jetinin alınmasına onay verdi. Alman hava kuvvetlerindeki Eurofighterların sayısı böylece 181'e çıkacak.
6.11.2020Dünya
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan önemli açıklamalar
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan önemli açıklamalarTBMM Başkanı Mustafa Şentop Doğu Akdeniz'deki son gelişmelerle ilgili açıklama yaptı. Şentop: "Uluslararası hukukun, uluslararası anlaşmaların, karşılıklı anlaşmaların bize vermiş olduğu haklar ve yetkileri sonuna kadar koruyacağız. Kimsenin zerrece toprağında veya bir damla suyunda gözümüz yoktur ama bizim de bir karış toprağımızda veya mavi vatandan bir damla suyumuzda kimsenin gözü olmasına müsaade etmeyiz. O gözü çıkarırız. Türkiye bunu yapabilecek kudrettedir." dedi.
9.09.2020Siyaset
2. Dünya Savaşı Kısaca Özeti: Tarihi, Sonuçları, Önemi, Nedenleri Ve Sonuçları
2. Dünya Savaşı Kısaca Özeti: Tarihi, Sonuçları, Önemi, Nedenleri Ve Sonuçları2. dünya savaşı Dünya siyasi tarihinde ki en önemli olaylardan biri olarak kabul edilir. Almanlarınilerleyişi ve Ruslar ile birlikte olan mücadelesi ikinci dünya savaşının önemini arttırır. İkinci Dünya savaşıen çok araştırılan savaşlar arasında yerini almıştır. Bu savaşta pek çok ordu yüksek zayiatlar davermiştir. Türkiye'nin tarafsız kaldığı bu savaş büyük yıkımlara sebep olmuştur. Peki, 2. Dünya savaşıkısaca özeti nedir? 2. dünya savaşı tarihi, önemi ve neden sonuçları nelerdir? İşte ikinci dünya savaşınadair tüm detayları sizler için derledik.
13.09.2020Eğitim
Versay Antlaşması Kısaca Özeti: Tarihi, Maddeleri (Şartları), Önemi Ve Özellikleri
Versay Antlaşması Kısaca Özeti: Tarihi, Maddeleri (Şartları), Önemi Ve Özellikleri1. Dünya Savaşı sonrası imzalanan pek çok antlaşma var. Bu antlaşmalar Paris Barış Konferansı'nda alınmış olan kararlar neticesinde ortaya çıkmıştır. 1. Dünya Savaşı'nı kaybeden ittifak devletleri için itilaf devletlerinin yapmış olduğu antlaşmalardan biri de Versay Antlaşması'dır. Versay Antlaşması Almanya için oldukça ağır şartlar içeren bir antlaşma idi. Peki Versay Antlaşması kısaca özeti nedir? Versay Antlaşması ne zaman yapıldı? Versay Antlaşması maddeleri ne içeriyordu? Versay Antlaşması önemi nedir? Versay Antlaşması neden ve sonuçları nelerdir? İşte Versay Antlaşması'na dair bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.
27.07.2020Eğitim
Sivastopol savaşı kısaca özeti: Tarihi, sonuçları, önemi, nedenleri ve sonuçları
Sivastopol savaşı kısaca özeti: Tarihi, sonuçları, önemi, nedenleri ve sonuçlarıSivastopol Nazi Almanya'sının girmiş olduğu en ünlü savaşlardan biridir. Sivastopol savaşı 2. Dünya savaşının doğu cephesinde yaşanmış bir savaştır. Nazi Almanya'sının Sovyetlere açtığı bir savaş olarak bilinmektedir. Sivastopol savaşı Dünya tarihinde ki en önemli savaşlardan biridir. Sivastopol anlaşmasının sonuçları ve nedenleri de internette en çok araştırılanlar arasındadır. Peki, Sivastopol savaşı kısaca özeti nedir? Sivastopol savaşı ne zaman yapıldı? Sivastopol savaşı önemi nedir? Sivastopol savaşı neden ve sonuçları nedir? İşte, Sivastopol savaşı ile ilgili her şey.
22.07.2020Gündem
Alman ordusu envanterindeki 60 bin mermi kayıp
Alman ordusu envanterindeki 60 bin mermi kayıpAlmanya'da ordu envanterinde bulunan farklı kalibrelerde yaklaşık 60 bin mermi kayıp olduğu konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı ifade edildi.
18.07.2020Dünya
Almanya'da aşırı sağcı özel kuvvetler askerinin evinde patlayıcı ve silah bulundu
Almanya'da aşırı sağcı özel kuvvetler askerinin evinde patlayıcı ve silah bulunduPolis ekiplerinin baskınında evin gizli bölmelerine saklanmış patlayıcılar ortaya çıktı. Almanya'daki Özel Kuvvetler (Kommando Spezialkräfte - KSK) ordu içinde 'en gizemli' birim olarak biliniyor.
14.05.2020Dünya
‘Nazi kasabı’nın ibretlik sonu!
‘Nazi kasabı’nın ibretlik sonu!Nazi Almanyası’nda Yahudiler’e yönelik soykırım politikasının mimarlarından Otto Adolf Eichmann, savaş sonrası firar ettiği Arjantin’de 11 Mayıs 1960 günü yakalandı. 2 yıl sonra İsrail’de idam edilen Eichmann’ın cesedi fırında yakılarak külleri Akdeniz’e saçıldı...
11.05.2020Gündem
Son dakika... İngiltere yönetiminde corona virüs depremi! Başbakan ve Sağlık Bakanı...
Son dakika... İngiltere yönetiminde corona virüs depremi! Başbakan ve Sağlık Bakanı...Son dakika haberine göre, İngiltere Başbakanı Johnson'ın ardından Sağlık Bakanı'nın test sonucu da pozitif geldi. Kremlin Sarayı'nda ilk corona virüs vakası tespit edildi. İspanya'da bir günde 769 insan hayatını kaybetti. Farklı kıtalarda birçok ülkede ilk ölümler kayda geçerken, İtalya başka ülkelere hasta göndermeye başladı. Dışişleri Bakanlığı, sekiz ülkede 59 Türkün yaşamını yitirdiğini açıkladı.
28.03.2020Dünya
Alman ordusunun Afganistan'daki görev süresi uzatılıyor
Alman ordusunun Afganistan'daki görev süresi uzatılıyorAlman hükümeti, Afganistan'daki askerlerinin görev sürelerini 1 yıl daha uzatma kararı aldı.
19.02.2020Dünya
Almanya'yı şoke eden iddia! Büyük kısmı görev yapamaz halde
Almanya'yı şoke eden iddia! Büyük kısmı görev yapamaz haldeAlman Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan helikopter ve tankların çoğunun görev yapamaz durumda olduğu iddia edildi.
18.11.2019Dünya
16 Nisan 2019 Türkiye Ve Dünya Gündemi (Öğle Bülteni)
16 Nisan 2019 Türkiye Ve Dünya Gündemi (Öğle Bülteni)16 Nisan 2019 Türkiye Ve Dünya Gündemi
11.09.2019Haberler
Bilim dünyasını şaşkına çeviren 80 yıllık geri bildirim!
Bilim dünyasını şaşkına çeviren 80 yıllık geri bildirim!2. Dünya Savaşı sırasında Polonya'da halkalanan kuşlardan birisiyle ilgili 80 yıl sonra Türkiye'den yapılan geri bildirim, bilim dünyasını şaşkına çevirdi.
2.02.2019Gündem
Bilim dünyasını şaşkına çeviren 80 yıllık geri bildirim!
Bilim dünyasını şaşkına çeviren 80 yıllık geri bildirim!2. Dünya Savaşı sırasında Polonya'da halkalanan kuşlardan birisiyle ilgili 80 yıl sonra Türkiye'den yapılan geri bildirim, bilim dünyasını şaşkına çevirdi.
2.02.2019Gündem
Almanya, Avrupa Birliği vatandaşlarını askere alabilir
Almanya, Avrupa Birliği vatandaşlarını askere alabilirAlmanya'da zorunlu hizmetin kaldırılmasından 7 yıl sonra, Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarının askere alınması tartışılıyor.
27.12.2018Dünya
Yeni tanklar fos çıktı! Alman Savunma Bakanlığı açıkladı...
Yeni tanklar fos çıktı! Alman Savunma Bakanlığı açıkladı...Almanya, geçen yıl teslim alınan tank, helikopter, savaş jeti ve kargo uçaklarının yüzde 61'inin kullanılmadan önce iyileştirmeye ihtiyaç duyduğunu duyurdu.
1.11.2018Dünya
Son dakika... Alman ordusu düğmeye bastı! Kuruyorlar...
Son dakika... Alman ordusu düğmeye bastı! Kuruyorlar...Almanya, kendi siber silahlarını geliştirmek için İçişleri ve Savunma bakanlıkları tarafından desteklenen bir siber güvenlik ajansı oluşturmayı planlıyor.
23.08.2018Dünya
Alman ordusu asker arıyor
Alman ordusu asker arıyorAlmanya askeri personel sıkıntısını Avrupa Birliği ülkelerinden asker alarak gidermeyi planlıyor.
22.07.2018Dünya
Savaş çıksa yandılar! Alman ordusu alarm veriyor...
Savaş çıksa yandılar! Alman ordusu alarm veriyor...Alman ordusunda göreve hazır savaş uçaklarının ve askeri  helikopterlerin sayısının yetersiz olduğu bildirildi.
3.05.2018Dünya
Alman Ordusu dökülüyor! Şoke eden rapor, sadece 10 tanesi...
Alman Ordusu dökülüyor! Şoke eden rapor, sadece 10 tanesi...Alman Ordusu'nda, "Eurofighter" avcı uçaklarının operasyonel hazırlığı ile ilgili büyük sorunlar yaşandığı ve teknik sorunlar nedeniyle savaş uçaklarının bir çoğunun görev alamayacak durumda olduğu belirtildi.
2.05.2018Dünya
Almanya'da askeri helikopter kuleye çarptı: 1 ölü
Almanya'da askeri helikopter kuleye çarptı: 1 ölüAmanya'nın Bayern eyaletine bağlı Hafurt-Schweinfurt Havaalanında, Alman Hava Kuvvetlerine ait bir helikopterin kuleye çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.
10.04.2018Dünya
Almanya'da askeri helikopter kuleye çarptı: 1 ölü
Almanya'da askeri helikopter kuleye çarptı: 1 ölüAmanya'nın Bayern eyaletine bağlı Hafurt-Schweinfurt Havaalanında, Alman Hava Kuvvetlerine ait bir helikopterin kuleye çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.
10.04.2018Dünya

Benzer Haber Etiketleri

AlmanyaSon dakika haberleriHaberlerAlman ordusuordu

Alman Ordusu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.