Alstom

Alstom

Son dakika alstom haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alstom gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alstom haber sayfamızda...

Alstom

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 70 alstom haberi bulunmuştur.
Alstom, İtalya'da tren ihalesi kazandı
Alstom, İtalya'da tren ihalesi kazandı Alstom, İtalya'nın devlet kontrolündeki tren operatörü Trenitalia'dan 910 milyon euro büyüklüğünde ihale kazandı.
6.08.2021Uzmanpara
Netanyahu'dan BM'ye tepki
Netanyahu'dan BM'ye tepkiİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Birleşmiş Milletler'in (BM), Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde faaliyet gösteren İsrail merkezli ve uluslararası firmaların listesini yayımlamasına tepki gösterdi.
12.02.2020Dünya
BM, yasa dışı Yahudi yerleşimlerinde faaliyet gösteren firmaları bir bir açıkladı
BM, yasa dışı Yahudi yerleşimlerinde faaliyet gösteren firmaları bir bir açıkladıBirleşmiş Milletler (BM), İsrail işgali altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde faaliyet gösteren İsrail merkezli ve uluslararası firmaların listesini yayımladı.
13.02.2020Dünya
AB'den dev şirkete izin çıkmadı!
AB'den dev şirkete izin çıkmadı!Avrupa Birliği (AB), Alman Siemens'in Fransız Alstom firmasının demir yolu sektöründeki faaliyetlerini satın almasını onaylamadı.
6.02.2019Ekonomi
Dünyanın ilk hidrojen enerjili treni hizmet vermeye başladı
Dünyanın ilk hidrojen enerjili treni hizmet vermeye başladıAvrupa demiryolu şirketi Alstom tarafından, dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli treninin Almanya'da hizmete girdiği bildirildi.
19.09.2018Teknoloji
Dünyanın ilk hidrojen enerjili treni hizmete girdi
Dünyanın ilk hidrojen enerjili treni hizmete girdiAvrupa demiryolu şirketi Alstom tarafından, dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli treninin Almanya'da hizmete girdiği bildirildi.
18.09.2018Ekonomi
AB'den flaş karar! Dev birleşmeye inceleme başlatıldı
AB'den flaş karar! Dev birleşmeye inceleme başlatıldıAvrupa Birliği (AB), Alman Siemens'in Fransız Alstom firmasının demiryolu sektöründeki faaliyetlerini satın alma girişimi hakkında inceleme başlatma kararı aldı.
13.07.2018Ekonomi
Yüksek hızlı tren seti ihalesinin kazananı belli oldu
Yüksek hızlı tren seti ihalesinin kazananı belli olduİslam Kalkınma Bankasının 312 milyon avroluk finansman sağlayacağı 10 yeni yüksek hızlı tren seti ihalesinde en uygun teklifi veren Siemens, TCDD Genel Müdürlüğü tarafından sözleşme için davet edildi.
28.03.2018Ekonomi
Dev şirketlerin yöneticileri Dolmabahçe’de
Dev şirketlerin yöneticileri Dolmabahçe’de9. Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı’na 14 farklı ülkeden, 10 ayrı sektörde yer alan ve toplam ciroları 666 milyar dolar, toplam istihdamı da 1.5 milyon olan konsey üyeleri katıldı.
27.10.2016Ekonomi
Alman devi Türkiye'de ortak arıyor
Alman devi Türkiye'de ortak arıyorSiemens'in ulaştırma birimi ülke bölüm direktörü Cüneyt Genç, YHT seti alım ihalesi için, "Teklif vermeye istekliyiz, değerlendiriyoruz" dedi.
7.03.2016Ekonomi
40 milyar dolarlık kapışma!
40 milyar dolarlık kapışma!Türkiye'nin 7 yıl içinde hayata geçireceği 40 milyar dolarlık demiryolu projeleri damga vurdu.
4.03.2016Ekonomi
İstanbul’u üs yaptı, yatırıma hazırlanıyor
İstanbul’u üs yaptı, yatırıma hazırlanıyorDemiryolu sektörü için sistem, ekipman ve hizmet geliştirip pazarlayan Fransız şirketi Alstom, Türkiye’deki işlerini güçlendirmek ve yerelleşme için önemli adımlar atmaya başladı. Sinyalizasyon ve sistem alanlarında İstanbul’u Ortadoğu ve Afrika merkezi seçen Alstom, yeni ihalelere girmeye hazırlanıyor. Daha önce ulaşım ve enerji üretim-dağıtım alanlarında konumlanan Alstom, enerji yapılanmasını kısa süre önce GE’ye satmıştı.
3.03.2016Ekonomi
GE 6 bin 500 kişiyi işten çıkaracak
GE 6 bin 500 kişiyi işten çıkaracakGeneral Electric, satın alınan Alstom'e bağlı Avrupa'daki 6 bin 500 çalışanını işten çıkaracağını açıkladı.
13.01.2016Ekonomi
Google’ın başbelası demir leydi
Google’ın başbelası demir leydiEski politikacı ve ülkesindeki tanınırlığı, kararlılığıyla “Danimarka’nın Demir Leydisi” lakabını almış. AB’nin Rekabetten Sorumlu Komiseri Margrethe Vestager, Google başta olmak üzere pek çok küresel şirketin “karabasanı” durumunda...
26.06.2015Ekonomi
Dünyanın 3. büyük demiryolu fuarı Eurasia Rail’e 25 ülke geliyor
Dünyanın 3. büyük demiryolu fuarı Eurasia Rail’e 25 ülke geliyorİstanbul Fuar Merkezi’nde 05-07 Mart tarihleri arasında, Türkel Fuarcılık tarafından eş zamanlı konferans ve seminerle organize edilecek olan Eurasia Rail Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı düzenleniyor
19.02.2015Ekonomi
Metal işçilerinin grevi başladı
Metal işçilerinin grevi başladıBirleşik Metal-İş sendikası üyesi metal işçileri bugün 10 kentte 22 fabrikada greve çıktı. 19 Şubat’ta fabrika sayısı 42’ye, greve çıkan işçi sayısı da 15 bine çıkacak.
29.01.2015Ekonomi
Dev ihaleye vakumlu tuvalet iptal ettirdi
Dev ihaleye vakumlu tuvalet iptal ettirdiTCDD, 10 adet yüksek hızlı tren seti ve 3 yıllık bakım ihalesi düzenledi. İhaleyi Alman Siemens 339 milyon euro ile kazandı. İtalyan Alstom sonuca 6 konuda itiraz etti. İhale itiraz edilen konulardan değil ama vakumlu tuvalet yüzünden iptal edildi
26.10.2014Ekonomi
Elektrik iletimi 3 yılda yüzde 4 büyüyecek
Elektrik iletimi 3 yılda yüzde 4 büyüyecekAlstom Grid Güney Avrupa ve Orta Asya Bölge Satış Başkan Yardımcısı Tunç Tezel, “Türkiye’deki enerji iletimi pazarının önümüzdeki 3 yılda yüzde 4 oranında büyümesi bekleniyor.
31.08.2014Ekonomi
Dünya devinden binlerce çalışana kötü haber
Dünya devinden binlerce çalışana kötü haberAlman Siemens küçülme planları doğrultusunda, 11.600 iş pozisyonunun kapatılacağını, bu pozisyonlarda görev yapanların çoğunun işten çıkarılacağını açıkladı
30.05.2014Ekonomi
Le Pen: Türkiye’nin üyeliğini veto edelim
Le Pen: Türkiye’nin üyeliğini veto edelimFransa’da Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinden ilk parti olarak çıkan aşırı sağcı Ulusal Cephe (FN) lideri Marine Le Pen, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğinin veto edilmesi gerektiğini belirtti
27.05.2014Dünya
GE'den 12,35 milyar euro teklif
GE'den 12,35 milyar euro teklifAlstom yönetimi, ABD'li General Electric Grubu'nun şirketin enerji bölümünü satın almak için 12,35 milyar euro teklifte bulunduğunu açıkladı.
30.04.2014Ekonomi
Petkim'in kârı 12 kat arttı!
Petkim'in kârı 12 kat arttı!Petkim'in ilk çeyrekte net kârı 37.3 milyon lira ile beklentilerin oldukça üzerinde gerçekleşti
29.04.2014Ekonomi
Fransız Alstom'a General Electrics ve Simens talip
Fransız Alstom'a General Electrics ve Simens talipAlstom şirketinin enerji alanındaki birimini satın alabilmek veya ortak yatırıma gidebilmek için ABD'li General Electrics şirketi ile Alman Siemens şirketi harekete geçti
27.04.2014Ekonomi
Petkim Rüzgâr Enerjisi Santrali’ni Alstom İnşa Edecek
Petkim Rüzgâr Enerjisi Santrali’ni Alstom İnşa EdecekPetkim, Rüzgâr Elektrik Santrali kurmak için Alstom’la anlaştı.
29.03.2014Ekonomi
Fransız enerji devi Alstom, Deltom’a ortak oluyor
Fransız enerji devi Alstom, Deltom’a ortak oluyorAlstom, Delta Grup’a bağlı enerji firması Deltom’un yüzde 30 hissesini almak için ön anlaşma imzaladı. Anlaşma ile şirket Türkiye'de jeotermal eneji üretecek.
3.03.2014Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Alstom ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.