Ankara Üniversitesi

Ankara Üniversitesi

Son dakika ankara üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ankara üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ankara üniversitesi haber sayfamızda...

Ankara Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 20.599 ankara universitesi haberi bulunmuştur.
Gazeteci Türkyılmaz korona kurbanı
Gazeteci Türkyılmaz korona kurbanıAlanında önemli başarılara imza atan Anadolu Ajansı (AA) eski Ekonomi Haberleri Müdürü, gazeteci Metin Türkyılmaz, yeni tip koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 55 yaşında hayatını kaybetti.
10.04.2021Gündem
Kırmızı Oda Nihal kimdir? Kırmızı Oda Nihal gerçekte kim?
Kırmızı Oda Nihal kimdir? Kırmızı Oda Nihal gerçekte kim?Kırmızı Oda Nihal karakteri merakla araştırılıyor. İzleyiciler tarafından her hafta yakından takip edilen Kırmızı Oda hikayelerinde merak konusu olan Nihal kimdir? Kırmızı Oda Nihal gerçekte kimdir? TV8 kanalının ilgiyle izlenilen dizisi Kırmızı Oda hikayelerinden Nihal'in dünyası haberimizde...
9.04.2021Cadde
Staj arayanları tek bir platformda buluşturan yerli girişim
Staj arayanları tek bir platformda buluşturan yerli girişimAnadolu Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümünden 7 girişimci öğrenci, staj başvurusu yapmak isteyenler ile stajyer arayanları bir araya getiren "stajbuldum.com" isimli internet sitesi oluşturdu.
9.04.2021Teknoloji
Aşk  iki kişiliktir şiiri - Ataol Behramoğlu
Aşk iki kişiliktir şiiri - Ataol BehramoğluŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiir severlere armağan etmiştir. Şair İlk, orta ve lise eğitiminin ardından meraklısı olduğu Rus edebiyatının da etkisiyle Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış. Okul yıllarında şiir yazmaya ve üretmeye devam etmiştir. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde şiirleri çıkan yazar, üniversiteyi bitirince bir dönem Moskova, Londra ve Paris’te yaşamıştır.. Paris’te yaşadığı dönemde Paris Sorbonne Üniversitesi'nde Rus edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat konularında çalışmalar yapan yazar yurda döndükten sonrada yazarlık hayatına devam etmiştir. Şair çok sayıda aşk ve sevgi temalı şiir yazmıştır. Aşk iki kişiliktir şiiri de bunlardan biridir. İşte aşk iki kişiliktir şiirinin sözleri.
6.04.2021Şiirler
Korona önlemi gribi bitirdi
Korona önlemi gribi bitirdiGazi Üniversitesi’nden bir grup bilim insanı 2018 Eylül-2020 Aralık arasında 2110 hastanın 2940 sürüntü örneğini inceledi. Sonuçlara göre, geçen yıl eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında hiçbir grip vakasına rastlanmadı.
6.04.2021Gündem
TORLAK Eğitim Merkezi açıldı
TORLAK Eğitim Merkezi açıldıAnkara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi  (TEKNOKENT) Gölbaşı Kampüsü’nde Türk Oto Rino Larengoloji Akademisi (TORLAK) Cerrahi Anatomi ve Uzaktan Eğitim Merkezi açıldı.
5.04.2021Eğitim
Son dakika... Gerçek vaka sayısı 300-350 bin! Uyarı geldi: 10 gün sonra...
Son dakika... Gerçek vaka sayısı 300-350 bin! Uyarı geldi: 10 gün sonra...Son iki haftalık sürede virüsü kapanların ve ölenlerin sayısı ikiye katlandı. Uzmanlar vaka sayısının, asemptomatik hastalarla 8 ile 10 katı ve bulaştırma potansiyeli olanların milyon bandında olduğu uyarısı yaptı.
4.04.2021Gündem
Uzem Nedir, Nasıl Olur? Uzem Açılımı Nedir, Hangi Üniversitlerde Var?
Uzem Nedir, Nasıl Olur? Uzem Açılımı Nedir, Hangi Üniversitlerde Var?Eğitim sisteminde birçok farklı sistem bulunuyor. Bu sistemlerden birisi olan UZEM, herkesin araştırdığı bir eğitim sistemidir. Bu eğitim sistemi her üniversitede bulunmuyor. Kişiler UZEM sisteminin hangi üniversitelerde bulunduğunu merak ederek araştırabiliyor. UZEM nedir, nasıl olur? UZEM açılımı nedir, hangi üniversitelerde var? İşte, merak edilen tüm detaylar.
4.04.2021Eğitim
Kırmızı Oda Nihal kimdir, gerçek adı nedir? Esra Ronabar kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?
Kırmızı Oda Nihal kimdir, gerçek adı nedir? Esra Ronabar kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?Kırmızı Oda dizisinde geçen hafta Nihal karakteri yer aldı. Nihal karakteri Kırmızı Oda'nın yeni bölümünde de olacak. TV ekranlarında yayınlanan dizide Nihal karakterine Esra Ronabar hayat veriyor. Ronabar'ın yaşamı merak ediliyor. Peki Kırmızı Oda dizisinde Nihal karakterini canlandıra Esra Ronabar kimdir, kaç yaşında?
2.04.2021Cadde
Emre Sarıgedik'ten seçime giremez iddialarına yanıt
Emre Sarıgedik'ten seçime giremez iddialarına yanıtİzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı'nın genel kurulu öncesinde mevcut yönetimden gelen "Emre Sarıgedik, başkan adayı olarak seçime giremez" çıkışına Sarıgedik, hukuku hatırlatarak cevap verdi.
1.04.2021Futbol
Covid geçiren erkek 'yanık lastik', kadın 'çürümüş soğan' kokusu alıyor
Covid geçiren erkek 'yanık lastik', kadın 'çürümüş soğan' kokusu alıyorAkdeniz Üniversitesi (AÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Altaş ve Dr. Murat Duyan, Covid-19 ve koku alma kaybıyla ilgili bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma, Covid-19 geçirenlerde koku kaybının kalıcı olmadığı, ancak hastalık tarihinden sonraki 6 ayın ardından, kokuları farklı algılama olasılığının daha fazla olduğunu ortaya koydu. Dr. Murat Duyan, koronavirüs atlatan kadınların 72, erkeklerin ise 87 gün sonra koku alma yetilerini tekrar kazandığını, ancak erkeklerin 'yanık lastik', kadınların ise 'çürümüş soğan' kokusu algıladığını tespit ettiklerini söyledi.
1.04.2021Haberler
Covid geçiren erkek 'yanık lastik', kadın 'çürümüş soğan' kokusu alıyor
Covid geçiren erkek 'yanık lastik', kadın 'çürümüş soğan' kokusu alıyorAkdeniz Üniversitesi (AÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Altaş ve Dr. Murat Duyan, Covid-19 ve koku alma kaybıyla ilgili bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma, Covid-19 geçirenlerde koku kaybının kalıcı olmadığı, ancak hastalık tarihinden sonraki 6 ayın ardından, kokuları farklı algılama olasılığının daha fazla olduğunu ortaya koydu. Dr. Murat Duyan, koronavirüs atlatan kadınların 72, erkeklerin ise 87 gün sonra koku alma yetilerini tekrar kazandığını, ancak erkeklerin 'yanık lastik', kadınların ise 'çürümüş soğan' kokusu algıladığını tespit ettiklerini söyledi.
1.04.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca Bilim Kurulu sonrası korkutan gelişmeyi duyurdu: 81 ilde tespit edildi
Son dakika: Bakan Koca Bilim Kurulu sonrası korkutan gelişmeyi duyurdu: 81 ilde tespit edildiGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Koca "Bazı illerimizde artan risk düzeyini ele aldık. Aşıyla bağışıklama hedefini, virüsünse gücünü koruduğu gerçeğini hatırlatma gereği duyuyoruz." ifadelerini kullandı. Koca aşı teminindeki gelişmelere ilişkin, "Aşılamayı hızlandırmak için Sinovac, Biontech gibi aşıların yanı sıra artık yeni tedarik kaynaklarımız var." dedi. Öte yandan Bakan Koca, 'İngiltere varyantı 81 ilde 180 bin 448, Güney Afrika varyantı 11 ilde 169, Brezilya varyantı 2 ilde 4, Kaliforniya-New York varyantı 1 ilde 2 örnekle tespit edilmiştir. Tablonun bütünü İngiltere varyantının ülkemizdeki vakaların yüzde 75'ini oluşturduğunu ve klasik koronavirüsün yerini aldığını göstermektedir' bilgisini paylaştı.
31.03.2021Gündem
Kovid-19 teşhisinde dedektör köpek dönemi
Kovid-19 teşhisinde dedektör köpek dönemiTürkiye’nin Kovid-19 teşhis edebilen ilk medikal dedektör köpeği Zippo’nun eğitim sürecini, projenin yürütücüsü Doç. Dr. Yasemin Salgırlı Demirbaş ve köpek eğitim uzmanı Veteriner Hekim Tarkan Özvardar’dan dinledik
28.03.2021Pazar
Ziraat Bankası’nda bayrak değişimi
Ziraat Bankası’nda bayrak değişimiZiraat Bankası Genel Müdürlüğü’nü 2011 yılından bu yana sürdüren Hüseyin Aydın, görevini Alpaslan Çakar’a devretti. Yönetim kurulu başkanlığına da Burhaneddin Tanyeri getirildi.
27.03.2021Ekonomi
Dünyadan 45 üniversite Uşak’ta bir araya geldi
Dünyadan 45 üniversite Uşak’ta bir araya geldiUşak Üniversitesi, Erasmus ve Mevlana değişim programları kapsamında anlaşması olan dünyanın farklı ülkelerinden 45 üniversite temsilcisini, ‘Dijital Ağ’ temasıyla düzenlene, 2. International StaffWeek etkinliğinde bir araya getirdi.
27.03.2021Ege
Borsa İstanbul'un yeni genel müdürü Korkmaz Enes Ergun oldu
Borsa İstanbul'un yeni genel müdürü Korkmaz Enes Ergun olduBorsa İstanbul Olağan Genel Kurulu'nda, genel müdürlük görevine Korkmaz Enes Ergun getirildi.
26.03.2021Ekonomi
Ziraat Bankası’nın yeni Genel Müdürü Alpaslan Çakar oldu
Ziraat Bankası’nın yeni Genel Müdürü Alpaslan Çakar olduZiraat Bankası Genel Müdürlük görevine Alpaslan Çakar atandı. Hüseyin Aydın, 15 Temmuz 2011 tarihinden beri yürüttüğü Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini, olağan genel kurul sonrası Alpaslan Çakar’a devretti.
26.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yerli aşı için kritik toplantı
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yerli aşı için kritik toplantıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yerli aşı çalışmaları yapan kurum ve kuruluşların yöneticileriyle yarın bir araya gelecek.
25.03.2021Siyaset
Muhsin Yazıcoğlu ne zaman öldü? Muhsin Yazıcıoğlu kimdir, nereliydi?
Muhsin Yazıcoğlu ne zaman öldü? Muhsin Yazıcıoğlu kimdir, nereliydi?BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009'da Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken düşen helikopterde yaşamını yitirdi. Helikopterin düşmesinden itibaren yaşanan gelişmeler ise kazayı şüpheli hale getirdi. Peki, Muhsin Yazıcıoğlu kimdir? İşte Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatı ile ilgili bilgiler...
25.03.2021Gündem
Bülent Tüfenkçi kimdir, kaç yaşında? Bülent Tüfenkçi biyografisi...
Bülent Tüfenkçi kimdir, kaç yaşında? Bülent Tüfenkçi biyografisi...Bülent Tüfenkçi kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ak Parti'nin 75 kişilik yeni asil aday listesinde kendisine yer bulan isimlerden biri de Bülent Tüfenkçi olarak öne çıkıyor. Peki Bülent Tüfenkçi kimdir, kaç yaşında? İşte Bülent Tüfenkçi biyografisi...
24.03.2021Siyaset
Türk İslam Karakoç kimdir? AK Parti MKYK üyesi Türk İslam Karakoç kaç yaşında, nereli?
Türk İslam Karakoç kimdir? AK Parti MKYK üyesi Türk İslam Karakoç kaç yaşında, nereli?Türk İslam Karakoç kimdir? AK Parti yeni MKYK listesinin açıklanması ile birlikte listede dikkat çeken isimlerden birisi de Türk İslam Karakoç oldu. Peki, Türk İslam Karakoç kaç yaşında, nereli? İşte Türk İslam Karakoç ile ilgili merak edilenler...
24.03.2021Gündem
Nurettin Canikli kimdir, kaç yaşında? Nurettin Canikli biyografisi...
Nurettin Canikli kimdir, kaç yaşında? Nurettin Canikli biyografisi...Nurettin Canikli kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ak Parti yeni MKYK listesinde yer alan isimlerden olan Nurettin Canikli kimdir sorusu merak konusu olmaya devam ediyor. Peki Nurettin Canikli 65. Türkiye Hükümeti'nde önce Başbakan Yardımcısı sonrasında Milli Savunma Bakanı olarak görevler yaptı. Peki Nurettin Canikli kimdir? İşte hayatı ve bilinmeyenleri...
24.03.2021Siyaset
Her şey sende gizli şiiri - Can Yücel
Her şey sende gizli şiiri - Can Yücel1926 yılında İstanbul`da doğdu. Türkiye'nin ilk Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel'in oğlu olan Can Yücel, orta öğrenimini Ankara Erkek Lisesi'nde tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Klasik Filoloji Bölümü'nde okudu. İngiltere'de Cambridge Üniversitesi`nde eğitimini sürdüren Yücel, bir süre Londra'da BBC Radyosu'nda çalıştı. Türkiye'ye dönüşünde Bodrum'da turist rehberliği yapan Yücel, daha sonra İstanbul'a yerleşti ve bağımsız çevirici olarak yaşamını sürdürdü.Şair pek çok şiiriyle Türk edebiyatında adından söz ettirmiştir. Her şey sende gizli şiiri de şairin sevilen şiirlerinden birisidir. İşte Her şey sende gizli şiirinin sözleri.
24.03.2021Şiirler
3’üncü dalgaya girdik hastane yükü artıyor
3’üncü dalgaya girdik hastane yükü artıyorSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kastamonu, Çankırı, Yalova, İstanbul ve Erzincan’da vaka sayısının arttığına dikkat çekerek, ‘Riski ortadan kaldıracak olan tedbirdir’ dedi. İstanbul Sağlık Müdürü Memişoğlu da ‘Pozitif vaka sayımız yükseliyor. Aman dikkat!’ uyarısı yaptı. Türkiye’nin üçüncü dalganın içerisinde olduğunu belirten uzmanlar, nisan ayının ilk haftasından itibaren vaka, ölüm ve yoğun bakım hasta sayısının zirve eşiğine geleceği öngörüsünü paylaştı. Prof. Dr. Tükek, ‘Pozitiflik oranı yüzde 4-5’ten 10-15 arasına çıkmış durumda’ dedi
24.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsŞiirİzmirMurat DuyanKimdir

Ankara Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.