Ankara Üniversitesi

Ankara Üniversitesi

Son dakika ankara üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ankara üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ankara üniversitesi haber sayfamızda...

Ankara Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 22.077 ankara üniversitesi haberi bulunmuştur.
Ankara'da çıkan fırtınada öldü! Taha ile ilgili kahreden detay
Ankara'da çıkan fırtınada öldü! Taha ile ilgili kahreden detayAnkara’da, dün fırtınada inşaattaki beton kalıplarının üzerine devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Hacettepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Taha Öztürk (21), ile ilgili kahreden detay ortaya çıktı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturması kapsamında, inşaatta çalışmalar durduruldu.
16.08.2022Gündem
Celal Bayar'ın Kurtuluş savaşı sırasında çektiği kritik telgraflar müzede
Celal Bayar'ın Kurtuluş savaşı sırasında çektiği kritik telgraflar müzedeAnkara Üniversitesi Veteriner Fakültesi yerleşkesinde, veteriner hekimlik tarihinin geçmişten günümüze anlatıldığı müzede Kurtuluş Savaşı sırasında dönemin İktisat Vekili Celal Bayar'ın, kapatılan Eskişehir Serum Dâr’ül-istihzârı (laboratuvar) müdürü Şefik Kolaylı'ya gönderdiği telgraflar özenle korunuyor. Bayar, kaleme aldığı telgraflarda "Hayvanatı kurtarmak için faal bulunmak ömrümüzün en mühim vazifesidir" ifadesi ile Anadolu'da o dönem yayılan sığır vebası salgını nedeniyle kurumun serum üretmek üzere tekrar faaliyete geçirilmesini istiyor.
13.08.2022Gündem
Bursa'da çöp evde bulunan Cem'den iyi haber! 3 kilo daha aldı
Bursa'da çöp evde bulunan Cem'den iyi haber! 3 kilo daha aldıAkdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki çöp evden kurtarıldıktan sonra AÜ Hastanesi'nde tedavi gören Cem Muhammet A.'nın (9) bütün yemeklerini yediğini, kilo aldığını açıkladı.
12.08.2022Gündem
Kadavradan rahim nakli yapılarak dünyaya geldi! Ömer Özkan 2 yaşında
Kadavradan rahim nakli yapılarak dünyaya geldi! Ömer Özkan 2 yaşındaAkdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, kadavradan rahim nakledildikten sonra 4 Haziran 2020'de anne olan Derya Sert, eşi Mustafa Sert ve oğulları Ömer Özkan Sert'i ağırladı. Tüm dünya için bir ilk olurken, Derya'nın ardından onlarca ameliyat yapıldı.
11.08.2022Gündem
Kürşad Arat kimdir kaç yaşında? Kürşad Arat hayatı ve kariyeri...
Kürşad Arat kimdir kaç yaşında? Kürşad Arat hayatı ve kariyeri...Kürşad Arat kimdir sorusu araştırma konusu oluyor. SGK başkanlığı görevine atanan Kürşat Arat'ın hayatı ve kariyeri merak ediliyor. Halen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcısı olan Kürşad Arat'ın SGK başkanlığı görevine getirilmesinin ardından araştırmalar hız kazandı. İşte hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
10.08.2022Bilgi Rehberi
Çöp evde bulunan Cem Muhammet taburcu olmaya hazırlanıyor
Çöp evde bulunan Cem Muhammet taburcu olmaya hazırlanıyorBursa'da çöp evdeki bir odada bitkin halde bulunan 9 yaşındaki Cem Muhammet’ten yeni haber geldi. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, çocuğun sağlık durumuyla ilgili açıklamalar yaptı.
10.08.2022Haberler
Cem Muhammet'ten haber var! Güzel gelişmeyi doktoru paylaştı
Cem Muhammet'ten haber var! Güzel gelişmeyi doktoru paylaştıBursa'da çöp evdeki bir odada bitkin halde bulunan 9 yaşındaki Cem Muhammet’ten yeni haber geldi. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, çocuğun sağlık durumuyla ilgili açıklamalar yaptı.
10.08.2022Gündem
Koronavirüsle ilgili dikkat çeken uyarı: Kısır döngüdeyiz
Koronavirüsle ilgili dikkat çeken uyarı: Kısır döngüdeyizKovid-19 vakalarındaki artış yoğun bakımlara yansımaya başladı. Ülke genelindeki yoğun bakım servislerine yatırılan hasta oranı yüzde 50 arttı. Uzmanlar, hastanelerde hatırlatma dozu eksik olan ve kronik hastalık sahibi 65 yaş ve üzeri kişilerin yattığını söyledi.
9.08.2022Gündem
Çağatay Ulusoy ölümden döndü!
Çağatay Ulusoy ölümden döndü!Uzun süredir ekranlardan uzak olan ve şimdilerde 'Terzi' dizisiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Çağatay Ulusoy, araçla aksiyon sahnesi çekilirken kaza geçirdi. 31 yaşındaki oyuncu, otomobilin üzerindeki kamera yerinden fırlayınca ölümden döndü.
8.08.2022Cadde
Civan Canova hayranlarını üzdü: Akciğerimde kitle tespit edildi!
Civan Canova hayranlarını üzdü: Akciğerimde kitle tespit edildi!Usta oyuncu Civan Canova, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, "Size vereceğim haber güzel değil ama vermek zorunda hissediyorum" ifadelerini kullandı. 15 gündür hastanede olduğunu belirten Canova, akciğerinde belirsiz bir kitle tespit edildiğini açıkladı. Sevenleri, Canova'nın paylaşımının altını 'Geçmiş olsun' mesajlarıyla doldurdu.
5.08.2022Cadde
Bursa'da çöp evde bulunan Cem Muhammet ile ilgili sevindiren gelişme
Bursa'da çöp evde bulunan Cem Muhammet ile ilgili sevindiren gelişmeBursa'da çöp evdeki bir odada bitkin halde bulunan ve ülke gündemine oturan 9 yaşındaki Cem Muhammet'in sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, "Şimdiye kadar gördüğüm en iyi Cem Muhammet ile karşılaştım. Psikolojik olarak çok iyi durumda. Kan değerleri, böbrek ve kalbi çok iyi. Yürüyor. 2 kilo 100 gram kilo aldı. Keyfi yerinde çok mutlu oldum” dedi.
3.08.2022Haberler
Bursa'da çöp evde bulunan Cem Muhammet ile ilgili sevindiren gelişme
Bursa'da çöp evde bulunan Cem Muhammet ile ilgili sevindiren gelişmeBursa'da çöp evdeki bir odada bitkin halde bulunan ve ülke gündemine oturan 9 yaşındaki Cem Muhammet'in sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, "Şimdiye kadar gördüğüm en iyi Cem Muhammet ile karşılaştım. Psikolojik olarak çok iyi durumda. Kan değerleri, böbrek ve kalbi çok iyi. Yürüyor. 2 kilo 100 gram kilo aldı. Keyfi yerinde çok mutlu oldum” dedi.
3.08.2022Gündem
İş dünyası için bir CEO fabrikası gibi çalışıyorlar
İş dünyası için bir CEO fabrikası gibi çalışıyorlarİş dünyasının en başarılı yöneticileri de bir zamanlar öğrenciydi ve üniversite tercihi yaptılar. Peki, hangi üniversiteleri tercih ettiler? Hangi üniversiteler iş dünyası için bir C level yönetici fabrikası gibi çalışıyor? Araştırma şirketi Data Expert, üniversitelerin iş dünyasına kazandırdığı başarılı yöneticileri ve onların üniversite tercihlerini araştırdı.
3.08.2022Vitrin
'Türkiye 1671'incisi oldum' dedi! YKS belgesi gerçek çıkmadı
'Türkiye 1671'incisi oldum' dedi! YKS belgesi gerçek çıkmadıManisa'nın Selendi ilçesinde, liseyi dışarıdan bitiren 26 yaşındaki Filiz Sert’in, 3,5 ayda hazırlandığı üniversite sınavında, eşit ağırlıklı da 492,62  puan aldığını, 1671’inci olduğunu gösteren 2022 YKS belgesi gerçek çıkmadı.
2.08.2022Gündem
CEO fabrikası üniversiteler
CEO fabrikası üniversitelerTürkiye’nin CEO fabrikası üniversiteleri belli oldu. Türkiye’deki üst düzey yöneticilerin yüzde 16.5’i ODTÜ mezunu. ODTÜ’yü yüzde 15’le Boğaziçi Üniversitesi, yüzde 11’le İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) takip ediyor.
2.08.2022Ekonomi
KPSS'yi saniyelerle kaçırdı! Kapıdan alınmayınca gerginlik yaşandı
KPSS'yi saniyelerle kaçırdı! Kapıdan alınmayınca gerginlik yaşandıAntalya’da Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) kapıların kapanmasından saniyeler sonra gelen kadın aday, yetkililerce içeri alınmadı. Eskişehir’de KPSS 2022 lisans oturumuna 3 dakika geç kalarak sınava alınmayan bir aday kapıyı zorladı, cama vurdu.
31.07.2022Gündem
Liseyi dışarıdan bitiren Filiz, YKS'de 3 milyon 241 bin 754 öğrenciyi geride bıraktı
Liseyi dışarıdan bitiren Filiz, YKS'de 3 milyon 241 bin 754 öğrenciyi geride bıraktıManisa'nın Selendi ilçesinde Filiz Sert (26), gidemediği liseyi açıktan bitirip, gece-gündüz çalışarak 3,5 ayda üniversite sınavına hazırlandı. Eşit ağırlık alanında 3 milyon 241 bin 754 öğrenciyi geride bırakan Sert, Türkiye 1671'incisi oldu. İşte 2 çocuk annesi Filiz Sert'in ilk tercihi...
28.07.2022Haberler
10 bin TL’ye varan burs olanakları
10 bin TL’ye varan burs olanaklarıÜniversiteler başarılı öğrencileri almak için adeta birbirleriyle yarışıyor. Sınav derecesine göre 10 bin TL’ye kadar çıkan bursların yanı sıra barınma, yemek, ulaşım, kıyafet destekleri; sinema, spor salonu üyelikleri verenler, bilgisayar hediye edenler bile var
28.07.2022Eğitim
İlk kez öğrenci alacaklar
İlk kez öğrenci alacaklarSiber güvenlik, açık deniz sondaj teknolojisi gibi farklı programlara bu yıl ilk kez öğrenci alınacak. Kılavuzda, Boğaziçi Hukuk gibi adayları heyecanlandıran yeni programlar da var. Henüz puanları oluşmayan bu programları tercih ederken benzer üniversiteleri referans alabilirsiniz.
28.07.2022Eğitim
‘Kurtuluş destanımızın  onur belgesidir’
‘Kurtuluş destanımızın onur belgesidir’İzmir Büyükşehir Belediyesi, 24 Temmuz 1923’te imzalanan Lozan Barış Antlaşması’nın 99’uncu yıl dönümünde “Cumhuriyet’in Kuruluş Senedi Lozan Antlaşması” başlıklı bir konferans düzenledi.
26.07.2022Ege
Cem Muhammet'ten yeni haber var: Eğitimine başlanacak, onun içi heyecanlı
Cem Muhammet'ten yeni haber var: Eğitimine başlanacak, onun içi heyecanlıBursa'da çöp evdeki bir odada bitkin halde bulunan ve ülke gündemine oturan 9 yaşındaki Cem Muhammet'in sağlık durumuyla yeni açıklama yapıldı. Öte yandan çocuğun eğitim süreciyle ilgili de bilgi verildi.
26.07.2022Haberler
Cem Muhammet'ten yeni haber var: Eğitimine başlanacak, onun içi heyecanlı
Cem Muhammet'ten yeni haber var: Eğitimine başlanacak, onun içi heyecanlıBursa'da çöp evdeki bir odada bitkin halde bulunan ve ülke gündemine oturan 9 yaşındaki Cem Muhammet'in sağlık durumuyla yeni açıklama yapıldı. Öte yandan çocuğun eğitim süreciyle ilgili de bilgi verildi.
26.07.2022Gündem
‘Toplumun her kesimi çocuktan sorumlu’
‘Toplumun her kesimi çocuktan sorumlu’Türkiye’nin yüreğini yakan ‘çöp evden çıkan’ o küçük çocuğun dramı gündemden düşmüyor. ‘Bir çocuğa sahip çıkamadık!’ diyen uzmanlar Milliyet’e sadece teyze, anne ve babanın değil, tüm toplumun da bu olayda sorumlu olduğuna dikkat çekiyor.
26.07.2022Gündem
Türkiye çöp evdeki kabusu konuşuyor! Komşular anlattı: Annenin evi de o evden farklı değil
Türkiye çöp evdeki kabusu konuşuyor! Komşular anlattı: Annenin evi de o evden farklı değilBursa’da çöp evde kilitli bulunan Cem Muhammet A., Antalya AÜ Hastanesi’nde tedaviye alındı. Kilitli tutulan çocuğun evi kötü durumda olan anneye teslim edilmesi site sakinlerinin tepkisini çekti.
25.07.2022Gündem
YKS TABAN PUANLARI, SIRALAMALARI, KONTENJANLARI 2022 || 2 yıllık - 4 yıllık ÜNİVERSİTE taban puanları! YKS kontenjan kılavuzu, sıralamaları ve puanları...
YKS TABAN PUANLARI, SIRALAMALARI, KONTENJANLARI 2022 || 2 yıllık - 4 yıllık ÜNİVERSİTE taban puanları! YKS kontenjan kılavuzu, sıralamaları ve puanları...2022 YKS üniversite taban puanları ve kontenjanları ile ilgili detaylar YKS'ye giren adayların gündeminde bulunuyor. YKS sonuçları 18 Temmuz tarihinde açıklandı. 19 Temmuz tarihinde ise YKS programları ve kontenjanları için ön kılavuz paylaşıldı. Kılavuzda YKS taban puanları ve sıralamaları yer aldı. İşte 2022 YKS kontenjanları ve üniversite taban puanları...YKS sıralamaları...
24.07.2022Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Ankara Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.