Antartika

Antartika

Son dakika antartika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan antartika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan antartika haber sayfamızda...

Antartika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 238 antartika haberi bulunmuştur.
Yay burcunda gerçekleşecek tutulmada bizleri neler bekliyor?
Yay burcunda gerçekleşecek tutulmada bizleri neler bekliyor?26 Mayıs 2021’de Ankara saatiyle 14.14’te Ay tutulması gerçekleşecek. Peki bu ay tutulmasında burçları neler bekliyor? Okült Astrolog Nazan Gönültaş, detaylarıyla anlattı.
26.05.2021Yaşam
Dünyanın en büyük buzulu A68 eriyerek yok oldu
Dünyanın en büyük buzulu A68 eriyerek yok olduBir zamanlar dünyanın en büyük buz dağı olan A68'in eriyerek birçok ufak parçaya ayrıldığı açıklandı.
19.04.2021Haberler
A68 eridi: Dünyanın en büyük buz dağı 'artık yok'
A68 eridi: Dünyanın en büyük buz dağı 'artık yok'Bir zamanlar dünyanın en büyük buz dağı olan A68'in eriyerek birçok ufak parçaya ayrıldığı açıklandı.
19.04.2021Dünya
Krill yağı balık yağından 48 kat daha fazla antioksidan içeriyor!
Krill yağı balık yağından 48 kat daha fazla antioksidan içeriyor!Diyetisyen Eda Balcı, balık yağı ile krill yağı arasındaki farkları anlatarak hangisinin daha faydalı olduğuna dair bilgiler verdi. Balcı, balık yağının balıkların dokularından elde edilen bir yağ olduğunu ve genellikle ton balığı, hamsi, ringa balığı ve uskumru gibi yağ oranı nispeten fazla olan balıklardan elde edildiğini belirtirken krill yağının ise, Antartika Okyanusunda yaşayan karidese benzeyen küçük kabuklu bir deniz canlısından elde edilen yağ olduğunu söyleyerek Antartika krilinin diğer balıklar gibi kirleticileri ve ağır metalleri tüketmediğinin altını çizdi.
Dünya Çöl Bölgeleri Haritası: Dünyadaki Çöller, İsimleri Ve Özellikleri
Dünya Çöl Bölgeleri Haritası: Dünyadaki Çöller, İsimleri Ve ÖzellikleriÇöller dünyada oldukça fazla bulunan kara parçalarıdır. Çöl yıllık yağış miktarının 250 milimetreden az alan bölgelere verilen isimdir. Çöller ve sıcaklık farkının oldukça fazla olması ile bilinir. Nemliliğin az olmasından dolayı gece ve gündüz sıcaklığı arasında çok büyük farklar vardır. Çöllerde bitki örtüsü oldukça seyrektir. Genel olarak kaktüs tipi bitkiler görülmektedir. Dünya çöl bölgeleri haritası: dünyadaki çöller isimleri ve özellikleri ile ilgili detayları derledik.
14.08.2020Haritalar
Antarktika'da beklenmeyen keşif
Antarktika'da beklenmeyen keşifAntarktika'da güneş ışığının ulaşmadığı noktada deniz canlıların yaşadığı keşfedildi. İngiliz bilim insanları, Antarktika'da su altında güneş  ışığından ve en yakın besin kaynaklarından kilometrelerce uzakta deniz canlılarının bulunduğuna ulaştı.
15.02.2021Teknoloji
Şili ve Antarktika'da korkutan depremler
Şili ve Antarktika'da korkutan depremlerŞili'nin başkenti Santiago yakınlarında 5,8, Antarktika'da Güney Shetland Adaları yakınında ise 6,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi
24.01.2021Dünya
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalar
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, 'Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği destekten dolayı Paşinyan şöyle bir açıklama yapmış; 'Biz Türkiye'ye ambargo uyguladık, Azerbaycan'a verdiği destek yüzünden. O yüzden Türk ekonomisini felce soktuk. Eğer Türkiye bu destekten vazgeçerse Türk ekonomisinin düzelmesine yeniden katkı sağlarız.' diye. Bunu da 2020 yılının en aptalca şakası olarak değerlendirmek mümkündür' dedi.
4.01.2021Siyaset
Dünya tarihinde böylesi yaşanmadı! Korkutan sıcaklık...
Dünya tarihinde böylesi yaşanmadı! Korkutan sıcaklık...2020 bitmeden dünya kötü haberler vermeye devam ediyor. AB’nin yeryüzü inceleme programı Copernicus, bu yıl kasım ayının dünya tarihindeki en sıcak kasım olarak kayıtlara geçtiğini açıkladı. Ayrıca bu yıl Avrupa en sıcak sonbaharını yaşadı. Bilim insanları ise bunun çok ciddiye alınması gereken bir alarm zili olduğunu bildirdi. Bu üretim zinciri ve ekonomiler için de büyük bir tehlike demek.
8.12.2020Gündem
Penguenlerin buzdağı keyfi
Penguenlerin buzdağı keyfiAntarktika’daki Lemaire Boğazı yakınlarında çekilen fotoğrafta, yüzen bir buzdağının üzerinde bir grup ‘Çember Sakallı’ penguen yürürken görülüyor...
2.12.2020Dünya
İngiltere, Pfizer-BioNTech aşısının Ocak ayında dağıtıma hazır olacağını açıkladı
İngiltere, Pfizer-BioNTech aşısının Ocak ayında dağıtıma hazır olacağını açıkladıİngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Pfizer ve BioNTech şirketlerinin ortak çalışması olan koronavirüs aşısının ülkeye Ocak ayı sonuna kadar kademeli olarak ulaşacağını duyurdu.
21.11.2020Dünya
Saunadan çıkan ayının saldırısına uğradı!
Saunadan çıkan ayının saldırısına uğradı!Antartika'da bir geyik çobanına saunadan çıkan bir kutup ayısı saldırdı. Yaralanan adam ölü taklidi yaparak yaralı halde kurtuldu.
8.10.2020Dünya
'Çocukluğumdan beri deniz kızı olmak istemiştim'
'Çocukluğumdan beri deniz kızı olmak istemiştim'Şahika Ercümen, “Çocuk kitaplarını okumaktan büyük keyif alıyorum.  Çocukluğumdan beri hep bir deniz kızı olmak istemiştim. Suyun altında neler olduğunu gösterebilmek için ‘Deniz Kızı ve Delfi’yi kaleme aldım” diyor.
20.09.2020Pazar
Ed Sheeran baba oldu
Ed Sheeran baba olduİngiliz şarkıcı Ed Sheeran ve eşi Cherry Seaborn'un bebekleri dünyaya geldi. Çift, kızlarına Lyra Antartika ismini verdi.
1.09.2020Cadde
P Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi P Olan Hayvanlar
P Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi P Olan HayvanlarPanda ve penguenler, baş harfi P olan hayvanlarda akla ilk gelen isimlerdir. Her ikisinin de nesli tükenme tehlikesi bulunuyor. Yaşam alanlarının yok edilmesi ve küresel ısınma gibi faktörler bunda büyük etkendir. Evlerde beslenen ve insan seslerini taklit etme yeteneğine sahip olan papağanlar da bu grupta yer alır. Sizin için P harfi ile başlayan hayvan isimlerinden bir liste hazırladık.
14.09.2020Eğitim
T Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi T Olan Hayvanlar
T Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi T Olan HayvanlarDoğada birçok havyan çeşidi bulunmaktadır. Bütün hayvanların kendilerine ait özellikleri ve türleri de bulunur. Bazı hayvanlar çok bilinen hayvanlar olurken bazıları ismi hiç duyulmamış ve görülmemiş hayvanlardır. T harfi ile başlayan hayvanlar ise doğada pek çok şekilde bulunur. Peki T harfi ile başlayan hayvan isimleri nelerdir? Baş harfi T olan hayvanları sizler için derledik.
22.07.2020Eğitim
Ş Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi Ş Olan Hayvanlar
Ş Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi Ş Olan HayvanlarŞahin ve şempanze baş harfi Ş olan hayvanlar listesinde en çok bilinen canlıların başında geliyor. Maymunların tamamına yakını Afrika kıtasında yer alırken şahin Antartika dışında tüm kıtalarda görülen bir kuş türüdür. Bunun dışında şarkıcı balık ve şeker kuşu gibi egzotik hayvanlar da bu grupta yer alıyor. Sizin için Ş harfi ile başlayan hayvan isimlerini derledik.
22.07.2020Eğitim
Antartika Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Antartika Ülkeleri
Antartika Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Antartika ÜlkeleriDünya üzerinde 7 tane kıta bulunmaktadır. Bulunan bu kıtaların üzerinde birçok ülke yer almaktadır. 7 kıtadan birisi ise Antarktika’dır. Antarktika kıtasının nerede olduğu ve üzerinde hangi ülkelerin yer aldığı pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki, Antarktika kıtası ülkeleri hangileridir? Başkent isimleri ile birlikte Antarktika ülkeleri nelerdir? Sizlere Antarktika kıtası ve ülkeleri hakkında bilgileri derledik.
16.07.2020Eğitim
Kutup İklimi Nedir, Nerelerde Görülür? Kutup İkliminin Özellikleri Nelerdir?
Kutup İklimi Nedir, Nerelerde Görülür? Kutup İkliminin Özellikleri Nelerdir?Kutup iklimi Dünya'nın iklim türlerinden biridir. Dünya'nın kutup bölgelerinde kutup ikliminden bahsedilmektedir. Kutup iklimi elverişsiz iklim tiplerinden biri olarak biliniyor. Kutup iklimini ilk kez duyan kişiler ise iklim hakkında araştırma yapmaktadırlar. Özellikle son aylarda ise kutup iklimi hakkında yoğun bir araştırma yapılmaktadır. Peki, kutup iklimi nedir? Kutup iklimi nerelerde görülür? Kutup ikliminin özellikleri nelerdir? İşte kutup iklimine dair detayları derledik.
14.07.2020Eğitim
Airbus, OneSat Uydusu için Optus ile anlaşma imzaladı
Airbus, OneSat Uydusu için Optus ile anlaşma imzaladıAvustralya'nın önde gelen operatörü Optus'tan ilk uydu anlaşmasıAirbus’ın yeni ve tamamen yeniden yapılandırılabilir uydusu OneSat’ın diğer önemli başarısı da dört sipariş alması oldu.
6.07.2020Teknoloji
Ay tutulması saat kaçta? Parçalı ay tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi?
Ay tutulması saat kaçta? Parçalı ay tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi?Doğa olaylarına meraklı olan vatandaşlar bu gece yarısında gerçekleşecek olan ay tutulması konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Ay tutulmasını izleme planı olan vatandaşlar Parçalı ay tutulması saat kaçta, Türkiye'den izlenebilecek mi sorularına yanıt aramaya devam ediyor. Peki Parçalı Ay tutulması saat kaçta başlayacak? Türkiye'den çıplak gözle izlenebilecek mi? İşte merak edilen o soruların detayları...
5.07.2020Gündem
Mars Nasıl Bir Gezegendir? Mars'ın Özellikleri Hakkında Bilgiler
Mars Nasıl Bir Gezegendir? Mars'ın Özellikleri Hakkında BilgilerMars pek çok açıdan dünya için büyük bir öneme sahip. Aynı zamanda keşif amaçlı ziyaret edilen ve edilmek istenen en önemli gezegenlerden biridir. Peki, Mars nasıl bir gezegendir? Mars'ın özellikleri hakkında bilgiler.
18.06.2020Eğitim
Okyanusların isimleri ve özellikleri
Okyanusların isimleri ve özellikleriHiç okyanus gördün mü? Görmemiş olman çok normal. Malum, ülkemizin 3 tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen okyanusumuz yok. Eğer uzak bir ülkeye yolculuk yaptıysan görmüş olabilirsin tabii…
20.05.2020Doğa
Mikro yosunda ilaç umudu
Mikro yosunda ilaç umuduAntarktika’dan getirilen mikro yosunların inceleneceğini belirten Dr. Haznedaroğlu, ilaç, gıda ve yakıt gibi yeni nesil biyoteknolojik ürünlerin geliştirilmesi için kullanılacağını söyledi
6.05.2020Gündem
Kuzey Işıkları Nasıl Oluşur? Kısaca Kuzey Işıklarının Nerede Ve Nasıl Oluşumu
Kuzey Işıkları Nasıl Oluşur? Kısaca Kuzey Işıklarının Nerede Ve Nasıl OluşumuHer sene pek çok insan kuzey ışıklarını görebilmek için kilometrelerce yol kat ediyor. Özellikle popülaritesi artmış olan İzlanda kuzey ışıklarının en net görülebildiği alanlardan biridir. Birçok kişi ise kuzey ışıkları hakkında bilgi sahibi olmayı arzu ediyor. Peki, kuzey ışıkları nasıl oluşur? Kısaca kuzey ışıklarının nerede ve nasıl oluşumu hakkında bilgiler derledik.
21.04.2020Tatil

Benzer Haber Etiketleri

Antartikaay tutulmasıA68isimleryay burcu

Antartika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.