Antibiyotik

Antibiyotik

Son dakika Antibiyotik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Antibiyotik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Antibiyotik haber sayfamızda...

Antibiyotik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.461 antibiyotik haberi bulunmuştur.
Tatillerini bile buna göre düzenliyor! 'Ekmeğimi sokak hayvanlarıyla bölüşüyorum'
Tatillerini bile buna göre düzenliyor! 'Ekmeğimi sokak hayvanlarıyla bölüşüyorum'Kırıkkale'de yaşayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Şimşek, evinin kapısını yardıma muhtaç sokak hayvanlarına açarak onların her türlü bakımlarını yapıyor ve evinde misafir ediyor. Hayatını çiftliğindeki hayvanlara göre planlayan Prof. Dr. Şimşek, tatillerini bile hayvanlarını düşünerek ayarlıyor. Zamanının bir kısmını kadın doğum uzmanı olarak insanlara, diğer kısmını da yardıma muhtaç sokak hayvanlarına ayıran Prof. Dr. Yavuz Şimşek, "Gelecekte hayvan dostlarımız daha güzel günler görecek" diyor.
23.10.2021Gündem
Diş ağrısı neden gece başlar?
Diş ağrısı neden gece başlar? Diş ağrısı birçok kişinin yakındığı ağrılardan biridir. Özellikle gece başlayan diş ağrısı uykusuzluk yaptığı gibi kişinin günlük yaşamını da etkiliyor. Peki diş ağrısı neden gece başlar? Dr. Dt. Beril Karagenç Batal konu hakkında önemli bilgiler verdi.
22.10.2021Genel Sağlık
Uzmanı uyardı: Dikkat! Çocuklarda koronavirüs sonrası görülebilir
Uzmanı uyardı: Dikkat! Çocuklarda koronavirüs sonrası görülebilirCerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Romatoloji Uzmanı Doç. Dr. Kenan Barut, koronavirüse maruz kalan çocuklarda virüsün bağışıklık sistemini tetiklemesine bağlı olarak 'multisistem inflamatuar sendrom (MIS-C) görülebildiğini söyledi. MIS-C hastalığı da çocuklarda ateş, döküntü ve organ yetmezliği belirtileri ile kendini gösteriyor.
19.10.2021Gündem
Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz yanması neden olur, nasıl geçer?
Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz yanması neden olur, nasıl geçer?Kış ayları ve mevsim geçişlerinde sıkça karşılaşılan boğaz ağrısı, yutkunmada zorluk çekme, kaşınma, kuruluk ve yanma şeklinde kendini gösteren sağlık problemidir. Çevresel faktörler ve virüslerin neden olduğu boğaz ağrısını geçirmek için ilaçsız metotlara başvurulabilir. İnsanın yaşam standardını olumsuz etkileyen boğaz ağrısı evde yapılan bitkisel yöntemlerle giderilebilir. Peki boğaz ağrısına ne iyi gelir?
18.10.2021Sağlık
Eski ABD Başkanı Clinton taburcu edildi
Eski ABD Başkanı Clinton taburcu edildiEski ABD Başkanı Bill Clinton, kanında tespit edilen enfeksiyon nedeniyle yatırıldığı hastanedeki tetkik ve tedaviden sonra taburcu edildi.
17.10.2021Dünya
Tüp bebek tedavisinde hangi besinler tüketilir, hangi besinler tüketilmez?
Tüp bebek tedavisinde hangi besinler tüketilir, hangi besinler tüketilmez?Özellikle kısırlıkla ilgili tedavilerin başında gelen bir yöntem olan tüp bebek tedavisi bebeği olmayan çiftlere bir umut oluyor. Tüp bebek tedavisinde de diğer her tedavide olduğu gibi beslenme düzeni büyük önem taşıyor. Peki, tüp bebek tedavisinde nasıl beslenilmeli? Tüp bebek tedavisinde hangi besinler tüketilmez? Tüm bu soruların cevaplarını Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Yücel Karaman sizler için yanıtladı.
Biden hastaneye kaldırılan Clinton ile görüştü
Biden hastaneye kaldırılan Clinton ile görüştüABD Başkanı Joe Biden, salı gününden bu yana hastanede enfeksiyon tedavisi gören eski ABD Başkanı Bill Clinton ile telefonda görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.
15.10.2021Dünya
Son dakika: Eski ABD Başkanı Clinton hastaneye kaldırıldı
Son dakika: Eski ABD Başkanı Clinton hastaneye kaldırıldıEski ABD Başkanı Bill Clinton'ın, yakalandığı enfeksiyon nedeniyle hastanede tedavi olduğu bildirildi. Öte yandan Amerikan basınına konuşan bazı kaynaklar, Clinton'ın sepsis nedeniyle hastaneye kaldırıldığını ve önlem amaçlı yoğun bakımda tutulduğunu kaydetti.
15.10.2021Dünya
Gıdada doğru kabul edilen hurafeler: Yumurta, bal, tavuk bildiğimiz gibi değilmiş!
Gıdada doğru kabul edilen hurafeler: Yumurta, bal, tavuk bildiğimiz gibi değilmiş!Hangi besinlerin daha sağlıklı ve organik olduğuna dair yüzlerce iddia var. En tehlikeli olanı da birçok kişinin gıda alanında uzman olmayan kişilerden, çevresinden duyduğu bu iddiaları doğru olarak kabul ederek uygulamaya çalışması. Hatta öyle ki bazen doğru bildiğimiz yanlışlar yüzünden vücudumuza gereksiz kısıtlamalar getirip dengeli beslenmeyi iyice zorlaştırıyoruz. Dondurulmuş gıdalar besin değerini kaybeder mi? Tavuklara antibiyotik veriliyor mu? Yumurta sarısı tazeliği hakkında bilgi verir mi? Meyve suları çürük meyvelerden mi üretilir? Gıda Mühendisi Ebru Akdağ, gıda alanında doğru bilinen yanlışların ardındaki gerçekleri milliyet.com.tr okurları için anlattı.
13.10.2021Genel Sağlık
Kovid sanıldı, kalbinin yarısı büyüklüğünde tümör çıktı
Kovid sanıldı, kalbinin yarısı büyüklüğünde tümör çıktıGiresun'da yaşayan 64 yaşındaki Tevhide Özkaya'nın geçtiğimiz yıl başlayan halsizlik şikayeti önce Kovid şüphesiyle araştırıldı. Aylarca süren şikayetlerinin nedeni bulunamadı. Daha sonra kanser ihtimali ile tetkikler yapıldı. Kızı ve damadı da doktor olan Özkaya'nın, Giresun'da nedeni bulunamayan hastalığının teşhisi, yaklaşık bir yıl sonra Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kondu. Kalbinde, kalbinin yarısı büyüklüğünde nadir görülen bir tümör vardı. Ancak bu sefer de ameliyat öncesi yapılan Kovid PCR testi pozitif çıktı. Onu da atlatan Özkaya'nın ameliyatını 1 hafta sonra acilen gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Koray Ak, "Bu büyüklükteki bir tümörle bu kadar uzun süre hayatta kalabilmesi mucize" dedi.
11.10.2021Haberler
Kovid sanıldı, kalbinin yarısı büyüklüğünde tümör çıktı
Kovid sanıldı, kalbinin yarısı büyüklüğünde tümör çıktıGiresun'da yaşayan 64 yaşındaki Tevhide Özkaya'nın geçtiğimiz yıl başlayan halsizlik şikayeti önce Kovid şüphesiyle araştırıldı. Aylarca süren şikayetlerinin nedeni bulunamadı. Daha sonra kanser ihtimali ile tetkikler yapıldı. Kızı ve damadı da doktor olan Özkaya'nın, Giresun'da nedeni bulunamayan hastalığının teşhisi, yaklaşık bir yıl sonra Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kondu. Kalbinde, kalbinin yarısı büyüklüğünde nadir görülen bir tümör vardı. Ancak bu sefer de ameliyat öncesi yapılan Kovid PCR testi pozitif çıktı. Onu da atlatan Özkaya'nın ameliyatını 1 hafta sonra acilen gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Koray Ak, "Bu büyüklükteki bir tümörle bu kadar uzun süre hayatta kalabilmesi mucize" dedi.
11.10.2021Gündem
Son dakika... Kovid sanıldı, kalbinin yarısı büyüklüğünde tümör çıktı!
Son dakika... Kovid sanıldı, kalbinin yarısı büyüklüğünde tümör çıktı!Giresun’da yaşayan 64 yaşındaki Tevhide Özkaya'nın geçtiğimiz yıl başlayan halsizlik şikayeti önce Kovid şüphesiyle araştırıldı. Aylarca süren şikayetlerinin nedeni bulunamadı. Daha sonra kanser ihtimali ile tetkikler yapıldı. Kızı ve damadı da doktor olan Özkaya'nın, Giresun'da nedeni bulunamayan hastalığının teşhisi, yaklaşık bir yıl sonra Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kondu. Kalbinde, kalbinin yarısı büyüklüğünde nadir görülen bir tümör vardı. Ancak bu sefer de ameliyat öncesi yapılan Kovid PCR testi pozitif çıktı. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Koray Ak, "Bu büyüklükteki bir tümörle bu kadar uzun süre hayatta kalabilmesi mucize" dedi.
11.10.2021Gündem
Anne sütü alan bebeklerin kalbi daha sağlıklı
Anne sütü alan bebeklerin kalbi daha sağlıklıABD'de yapılan yeni bir araştırmada anne sütü ile beslenen emen bebeklerin ileri yaşlarda kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve felç riskinin anne sütü almayan bebeklere oranla daha az olduğu tespit edildi. Anne sütünün faydalarının saymakla bitmeyeceğine dikkat çeken Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Yenidoğan Uzmanı Prof. Dr. Filiz Bakar, özellikle doğumdan hemen sonra salgılanmaya başlayan ve dört - beş gün süren “kolostrum” adı verilen anne sütünün çok faydalı, her anlamda zengin ve koruyucu mucizevi bir besin kaynağı olduğunu söyledi.
Soğuk algınlığı ve Kovid ayrımında PCR testi şart
Soğuk algınlığı ve Kovid ayrımında PCR testi şartMevsimsel değişiklik ile soğuk algınlığı, sinüzit, alerjik rinit gibi hastalıklarda doğal olarak bir artış yaşanıyor. Soğuk algınlığı ile Kovid-19un ayrımı noktasında açıklamalarda bulunan Mikrobiyolog Dr. İpek Ada Alver, Mevsimsel soğuk algınlığı belirtileri yaşayan pek çok hasta, PCR testi yapılmasına gerek duyulmadan eve gönderiliyor ve bu şekilde hastalığı çevresine bulaştırıyor dedi. Alver, soğuk algınlığı ve Kovid enfeksiyonun ayrımı için PCR testinin şart olduğunu söyledi.
6.10.2021Gündem
Herkesi zehirleyen hata! Çöpe atılan ilaçlar soframıza kadar geliyor
Herkesi zehirleyen hata! Çöpe atılan ilaçlar soframıza kadar geliyorİlaç israfı, Türkiye’de özellikle son yıllarda ciddi boyutlara ulaştı. Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı araştırmalar da bu gerçeği gözler önüne seriyor. En korkutucu olan tablo, çöpe attığımız ilaçların yediğimize, içtiğimize karışarak sağlığımızı tehdit etmesi! Sadece sağlık sektörünü değil, hayatımızdaki pek çok alanı etkileyen ilaç israfının altında yatan bilinçsiz ilaç kullanıma karşı uzmanların önemli tavsiyeleri var...
16.10.2021Gündem
Çocuklarda burun kanaması neden olur?
Çocuklarda burun kanaması neden olur?Söz konusu çocukları olduğunda çok daha dikkatli ve özverili olan ebeveynler, bir anda ortaya çıkan burun kanamaları karşısında endişe ve stres yaşayabilirler. Özellikle de herhangi bir hastalıktan farklı olarak yaşanan kanamalar, ailelerin paniğe kapılmasına yol açar. Burun kanamasının çocuklarda sıklıkla gözlemlenen bir durum olduğunu ifade eden Kulak Burun Boğaz hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Koray Cengiz, konuyla ilgili bilgi verdi.
Akciğerindeki kabak çekirdeği operasyonla alındı
Akciğerindeki kabak çekirdeği operasyonla alındıKarabük'te, geçmeyen nefes darlığı ve öksürük şikayeti ile hastaneye giden 57 yaşındaki Hatice U.nun akciğerinde tespit edilen kabak çekirdeği yapılan operasyonla çıkarıldı.
30.09.2021Haberler
Doktorlar gözlerine inanamadı! Akciğerinden çıktı
Doktorlar gözlerine inanamadı! Akciğerinden çıktıKarabük'te, geçmeyen nefes darlığı ve öksürük şikayeti ile hastaneye giden 57 yaşındaki Hatice U.nun akciğerinde tespit edilen kabak çekirdeği yapılan operasyonla çıkarıldı.
30.09.2021Gündem
Kovid-19'u yenen 7 aylık hamile Nuray, aşı olmadığına pişman
Kovid-19'u yenen 7 aylık hamile Nuray, aşı olmadığına pişmanAmasya’da, 7 aylık hamile Nuray Dülger (42), koronavirüs geçirdikten sonra aşı olmadığına pişman olduğunu söyledi. Dülger, "Virüs ciğerlerime kadar indiği için tedavi gördüm. Çok zor atlattım. Herkese aşı olmalarını tavsiye ediyorum" dedi.
22.09.2021Haberler
Covid-19'u yenen 7 aylık hamile Nuray, aşı olmadığına pişman
Covid-19'u yenen 7 aylık hamile Nuray, aşı olmadığına pişmanAmasya’da, 7 aylık hamile Nuray Dülger (42), koronavirüs geçirdikten sonra aşı olmadığına pişman olduğunu söyledi. Dülger, "Virüs ciğerlerime kadar indiği için tedavi gördüm. Çok zor atlattım. Herkese aşı olmalarını tavsiye ediyorum" dedi.
22.09.2021Gündem
Mide yanmasına iyi gelecek doğal çözümler
Mide yanmasına iyi gelecek doğal çözümlerÜst karın veya göğsün alt kısmında rahatsızlık, şişkinlik, gaz, yanma, yemek yerken erken doyma hissi ve mide bulantısı gibi rahatsızlık veren durumların farklı sebepleri olabilir. Midede yanma hissinin kronikleşmiş sağlık sorunları dışında sebepleri arasında ilaçların yan etkileri, stres, sigara, obezite, aşırı antibiyotik kullanımı ve kötü beslenme yer alır. İşte mide yanmasını hafifletecek 4 doğal çözüm... -MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL
20.09.2021Genel Sağlık
Tomografinin Zararları Nelerdir? Tomografide Alınan Radyasyon Vücuttan Ne Kadar Zamanda Atılır?
Tomografinin Zararları Nelerdir? Tomografide Alınan Radyasyon Vücuttan Ne Kadar Zamanda Atılır?Tıp sektöründe kullanılan cihazlar, teknolojinin gelişmesiyle daha kolay kullanılır bir duruma getirildi. Bu cihazların radyasyon yaydığı birçok insan tarafından bilinen bir durumdur. Tomografinin zararları insanlar tarafından merak edilen bir konudur. Tomografinin zararları nelerdir? Tomografide alınan radyasyon vücuttan ne kadar zamanda atılır? Merak edilen tüm detayları derledik.
17.09.2021Sağlık
Norovirüse karşı bu belirtilere dikkat! 'Koronavirüsten bile güçlü, hızla yayılıyor'
Norovirüse karşı bu belirtilere dikkat! 'Koronavirüsten bile güçlü, hızla yayılıyor'Okulların açılmasıyla birlikte 'koronavirüs'ün üzerine bir de 'norovirüs' endişesi eklendi! Özellikle son 10-15 gündür kusma ve ishal şikayetiyle hastanelere başvuran çocukların sayısındaki artış endişe yaratıyor. Uzmanlar, eğer gerekli önlemler alınmazsa, "koronavirüsten bile daha güçlü olduğunu" söyledikleri bu virüsün salgın yaratabileceği konusunda uyarıyor. Dış ortamda bile kolay kolay ölmeyen bu virüse karşı neler yapılabilir, hangi önlemler alınabilir? İşte detaylar...
16.10.2021Gündem
Bebeklerde Ve Çocuklarda Geniz Eti Tedavisi Yapılır? Geniz Eti Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?
Bebeklerde Ve Çocuklarda Geniz Eti Tedavisi Yapılır? Geniz Eti Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?Geniz eti bebeklerde ve çocuklarda çok sıkıntılı bir rahatsızlıktır. Geniz eti son derece rahatsız edici bir durumdur. Bu rahatsızlık bebeklerde ve çocuklarda görülürse hasta daha da hassaslaşır. Peki bu geniz eti nedir? Bebeklerde ve çocuklarda geniz eti tedavisi nasıl yapılır? Geniz eti ameliyatı nasıl olur? İşte tüm bu sorularınıza cevap olabilecek yararlı bilgileri sizler için derledik.
15.09.2021Sağlık
Diş Yüzünden Yanak Şişmesi Nasıl Geçer? Dişten Kaynaklanan Yanak Şişmesi Nasıl İner?
Diş Yüzünden Yanak Şişmesi Nasıl Geçer? Dişten Kaynaklanan Yanak Şişmesi Nasıl İner?Dişte oluşan çürümenin beraberinde diş etinde meydana gelen apse ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Diş ağrısı ve diş eti ağrısıyla karşı karşıya kalan kişiler için diş apseleri son derece ciddi bir sorun olmaktadır. Sizin için diş yüzünden yanak şişmesi nasıl geçer, dişten kaynaklanan yanak şişmesi nasıl iner sorularının yanıtlarını derledik.
15.09.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsPlussağlıkabdkalp

Antibiyotik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.