Ar-Ge

Ar-Ge

Son dakika Ar-Ge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ar-Ge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ar-Ge haber sayfamızda...

Ar-Ge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.397 ar-ge haberi bulunmuştur.
33 dönüme ekim yapıldı: Jet yakıtı üretilecek
33 dönüme ekim yapıldı: Jet yakıtı üretilecekAnadolu'da 400 yıllık bir geçmişe sahip olan bitkiden jet yakıtı üretilmesi için başlatılan projede Ankara ve Eskişehir’in de aralarında bulunduğu 5 şehirde binlerce dönümlük alana ekim yapıldı.
5.08.2022Haberler
33 dönüme ekim yapıldı: Jet yakıtı üretilecek
33 dönüme ekim yapıldı: Jet yakıtı üretilecekAnadolu'da 400 yıllık bir geçmişe sahip olan bitkiden jet yakıtı üretilmesi için başlatılan projede Ankara ve Eskişehir’in de aralarında bulunduğu 5 şehirde binlerce dönümlük alana ekim yapıldı.
5.08.2022Ekonomi
Plastik pazarına sürdürülebilir çözüm
Plastik pazarına sürdürülebilir çözümWastespresso kahve atıklarından doğada çözünebilir tek kullanımlık plastikler ve pek çok sektöre sürdürülebilir hammaddeler üretiyor.
26.07.2022Ekonomi
Muğdat Çelik'ten şaşırtan karar! Nereden nereye
Muğdat Çelik'ten şaşırtan karar! Nereden nereyeGeçen ay yönetime futbolu bırakma kararı aldığını bildirerek alacaklarını da bırakıp Denizlispor'dan ayrılan Muğdat Çelik'in yeni takımı belli oldu.
19.07.20221.Lig
TAB bir teneke balın bin 800 Türk lirasına satılmasını talep etti
 TAB bir teneke balın bin 800 Türk lirasına satılmasını talep ettiTürkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) Genel Başkanı Ziya Şahin, Türkiye’de bir teneke balın bin 800 Türk lirasına satılmasını talep ederek, “300 kovan arısı olan bir vatandaşımızın bir teneke bal üretirse bir kovandan bin 402 Türk lirası maliyeti var. 200 kovan arısı varsa bu bin 860 Türk lirasına tekamül ediyor. TAB olarak şunu söylüyoruz; arkadaşlar, üreticiler, birlik başkanlarına salık veriyoruz. Bizim bin 402 Türk lirasına mal ettiğimiz bir malın artık Türkiye’de bin 700-bin 800 Türk lirasına satılmasını özellikle talep ediyoruz” dedi.
30.06.2022Ekonomi
TÜBİTAK 612 personel alacak
TÜBİTAK 612 personel alacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre TÜBİTAK 612 personel alacak.
27.05.2022Ekonomi
22 ülkeye ihracat yapıyorlar
22 ülkeye ihracat yapıyorlar1993’te kurulan Plastek PVC ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti. farklı ülkelere yaptığı dışsatımla dikkat çekiyor. Araştırma ve geliştirme çalışmalarına önem verdiklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı İ. Metin Ersoy, “29 yıllık birikimimizle 22 ülkeye ihracatımız var” dedi.
25.04.2022Ege
Bakan Dönmez: Karadeniz gazını 2023’e yetiştirmek için çalışıyoruz
Bakan Dönmez: Karadeniz gazını 2023’e yetiştirmek için çalışıyoruzEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazını 2023’e yetiştirmek için ekiplerin büyük bir gayretle sahada çalıştıklarını belirterek, “Yavuz’un göreve başlamasıyla böylece 3 gemimiz de aynı anda Karadeniz’de çalışmaya başladı" dedi.
22.04.2022Ekonomi
Bakan Varank: TOGG yeşil dönüşümün öncüsü olacak
Bakan Varank: TOGG yeşil dönüşümün öncüsü olacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Doğuştan yüzde yüz elektrikli TOGG, trafiğe çıktığında ekonomimizdeki yeşil dönüşümün öncüsü olacak. Projede her şey planlandığı gibi ilerliyor. İnşallah bu yıl sonunda ilk araçları seri üretim bandından indiriyoruz" dedi.
14.04.2022Ekonomi
Bakan Varank: “Türkiye’yi teknolojide süper lige taşıyacak”
Bakan Varank: “Türkiye’yi teknolojide süper lige taşıyacak”Kocaeli'de bulunan Bilişim Vadisi'nin yeni üssü, İzmir'de hayata geçecek. Yıl sonunda tamamlanması planlanan proje ile Türkiye'nin iki büyük sanayi şehri, 'Mega Teknoloji Koridoru' ile birbirine entegre olacak. Temel atma törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bilişim Vadisi Kocaeli ve İzmir'in diğer yenilik ekosistemi bileşenleri ile birlikte Türkiye’yi teknolojide süper lige taşıyacağını, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ise yetişmiş genç beyinlerin kaynak olduğu Türkiye’nin önünde altın bir fırsat olduğunu söyledi.
29.03.2022Ekonomi
Begüm Yazgan & Kerem Yazgan: “İyi proje yapmak esas fikrimiz ve onu bilgi bazlı yapabilmenin peşindeyiz.”
Begüm Yazgan & Kerem Yazgan: “İyi proje yapmak esas fikrimiz ve onu bilgi bazlı yapabilmenin peşindeyiz.”Yaratıcılığın parçanın kendisini değil, parçaları bir arada tutan ilişkileri tasarlamak olduğuna inanan Yazgan Tasarım Mimarlık kurucuları Begüm ve Kerem Yazgan ile akademide uzun yıllar yaptıkları araştırmalarla elde ettikleri teorik altyapıyı mesleki pratikle birleştirerek geliştirdikleri “esnek tasarım sistemini” ve bu anlayışla biçimlendirdikleri projelerini konuştuk.
28.03.2022Vitrin
Başarı, ödülsüz kalmadı
Başarı, ödülsüz kalmadıEge Mobilya Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, 2021 yılındaki 790 milyon dolarlık dışsatıma önemli katkı sağlayan 20 üyesine 23 ödül verdi
16.03.2022Ege
Bakan Varank:Milli Muharip Uçak Projesi Antalya’dan irtifa kazanacak
Bakan Varank:Milli Muharip Uçak Projesi Antalya’dan irtifa kazanacakAkdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent Ar-Ge 5 Binası Ofisi ve Tusaş Milli Muharip Uçak Ar-Ge Ofisi’nin açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Milli Muharip Uçak Projesi Antalya’dan irtifa kazanacak" dedi.
12.03.2022Ekonomi
Hastalık farkındalığını ve tedavi desteğini artırmak istiyoruz
Hastalık farkındalığını ve tedavi desteğini artırmak istiyoruzGeleceğe yön veren tedavilerle insan hayatını iyileştirmeyi amaçlayan Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem, nadir hastalıklara verilen stratejik önem doğrultusunda “Biyofarma İş Birimi”nin adının “Nadir Hastalıklar İş Birimi” olarak değiştirildiğini açıkladı.
28.02.2022Advertorial
Son dakika: Bakan Kurum'dan TOKİ konutlarına indirim müjdesi
Son dakika: Bakan Kurum'dan TOKİ konutlarına indirim müjdesiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Mart 2022'de TOKİ konutlarına ilişkin yeni bir indirim kampanyası düzenleyeceklerini açıkladı.
5.02.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den 'bor' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'bor' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dünya bor pazarında lider olan Türkiye’nin 2021 yılında bor üretiminde ve ihracat satışında rekor kırdıklarını belirterek, “Toplamda 2,6 milyon tonluk bor ürünleri satışı yaptık. Buradan da 1 milyar doların üzerinde bir satış rakamı elde ederek rekor kırdık. 2022, bor madeninin yılı olacak. Sıvı bor atıklarından ürettiği lityum bunun en güzel örneği” dedi.
28.12.2021Ekonomi
Bakan Koca: 'Hıfzıssıhha kaldığı yerden, yeniden insanlığın hizmetine sunulmak üzere aşı üretecek'
Bakan Koca: 'Hıfzıssıhha kaldığı yerden, yeniden insanlığın hizmetine sunulmak üzere aşı üretecek'Yerli Covid-19 aşısı Turcovac’ın Acil Kullanım Onayı alması sonrasında üretim tesislerinde açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 50 bin metrekare kapalı alanda inşa edilecek Hıfzıssıhha Türkiye Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma ve Üretim Merkezi projesi hakkında konuştu. Bakan Koca, “Hıfzıssıhha kaldığı yerden, yeniden insanlığın hizmetine sunulmak üzere aşı üretecek” dedi.
23.12.2021Haberler
Bakan Koca: 'Hıfzıssıhha kaldığı yerden, yeniden insanlığın hizmetine sunulmak üzere aşı üretecek'
Bakan Koca: 'Hıfzıssıhha kaldığı yerden, yeniden insanlığın hizmetine sunulmak üzere aşı üretecek'Yerli Covid-19 aşısı Turcovac’ın Acil Kullanım Onayı alması sonrasında üretim tesislerinde açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 50 bin metrekare kapalı alanda inşa edilecek Hıfzıssıhha Türkiye Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma ve Üretim Merkezi projesi hakkında konuştu. Bakan Koca, “Hıfzıssıhha kaldığı yerden, yeniden insanlığın hizmetine sunulmak üzere aşı üretecek” dedi.
23.12.2021Gündem
Bakan Nebati ekonomideki gelişmeleri ve alınan tarihi kararların detaylarını tek tek açıkladı
Bakan Nebati ekonomideki gelişmeleri ve alınan tarihi kararların detaylarını tek tek açıkladıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Türk Lirası’na teşvik paketinin ayrıntılarını, Türkiye’nin sıcak ekonomik gündemini canlı yayında değerlendirdi. Bakan Nebati açıklamalarında, “Büyüme hedefimizde çift haneye doğru gidiyoruz, hatta hedeflerimizin de ötesine gidiyoruz." ifadelerini kullandı. TÜSİAD'a tepki gösteren Nebati, "Sevgili TÜSİAD, sakın sakın muhalefetin gazına gelmeyin. Siz bize tavır takınırsanız, millet size tavır takınır. Bizim sizinle bir alıp veremediğimiz yok." sözlerine yer verdi. Nebati, sosyal medya üzerindeki asılsız paylaşımlara dair, "Bu Türk lirasına yapılmış hain bir saldırıdır. Bu tür ihanetlere asla izin vermeyeceğiz." açıklamasında bulundu.
22.12.2021Haberler
Bakan Nebati'den flaş döviz kuru açıklaması! Köpük gitti, gerçek fiyata doğru gidiyoruz
Bakan Nebati'den flaş döviz kuru açıklaması! Köpük gitti, gerçek fiyata doğru gidiyoruz'Ekonomide Türkiye Modeli'nin temelinde yüksek büyüme ve düşük cari açık olduğunu söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "Kurda köpüklerin gittiği, gerçek fiyatlamanın oluştuğu bir noktaya doğru gidiyoruz. Kur iyi bir yerlerde dengeye gelecektir" dedi.
22.12.2021Ekonomi
Dünyada ilk kez Ankara'da geliştirildi! Kıtalar ötesinden talep alıyor
Dünyada ilk kez Ankara'da geliştirildi! Kıtalar ötesinden talep alıyorTürk mühendislerin yerli imkanlarla ODTÜ Teknokent'te geliştirdiği ve hastaneye gitmeye gerek kalmadan evde solunum fonksiyon testi yapma imkanı sağlayan cihaz (spirometre), 55'e yakın ülkeden yoğun talep alıyor. "Dünyanın ilk ultrasonik ev tipi spirometresi", astım, KOAH, kistik fibrozis hatta koronavirüsü atlatanlar gibi kronik akciğer hastalıklarında, hastane ile aynı standartta evde test yapma imkanı tanıyor.
21.12.2021Teknoloji
Son dakika: TOGG'un logosu belli oldu!
Son dakika: TOGG'un logosu belli oldu!Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) sosyal medya hesabından '14.30'da buluşalım' tweeti atılmıştı. TOGG beklenen paylaşımı yaptı, yerli otomobilin logosu belli oldu.
18.12.2021Ekonomi
‘Manipülatif etkileri tarihe gömeceğiz’
‘Manipülatif etkileri tarihe gömeceğiz’Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, dün TBMM Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşların 2022 yılı bütçelerini sundu.
15.12.2021Siyaset
Metro İstanbul Genel Müdürü'nden X-Ray açıklaması!
Metro İstanbul Genel Müdürü'nden X-Ray açıklaması!Metrodaki bıçaklı saldırı girişiminin ardından tartışma konusu olan güvenlik önlemleriyle ilgili Metro İstanbul Genel Müdürü Özgür Soy açıklamalarda bulundu. Soy, "Bu metal dedektörlerinin belli bir hassasiyet ayarı seviyesi var. Bu kontrol özellikle bomba gibi, silah gibi şeylere duyarlı. Terör riskine karşı konmuş bir önlem bu, vandalizme karşı engelleyici bir unsur değil. Algıda bir karışıklıktan, insanlar orada metal dedektörlerini gördükleri için havaalanları ve uçak standartlarıyla karıştırıyorlar. Avrupa'nın hiçbir ülkesinde hiçbir kentinde girişte güvenlik kontrolü yapılmaz" dedi.
27.11.2021Ekonomi
Detaylar ilk kez ortaya çıktı! Doğruluk oranı yüzde 98
Detaylar ilk kez ortaya çıktı! Doğruluk oranı yüzde 98Sağlık Bakanlığı'na bağlı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) bünyesinde geliştirilen yeni Kovid PCR tanı kitinin piyasaya çıkması için gün sayılıyor. Yeni varyantlardan etkilenmeyecek şekilde dizayn edilen ve doğruluk oranı yüzde 98'i bulan yeni PCR tanı kitinde sonuç alma süresi de yarı yarıya düşecek. Çok düşük virüs yüklerinde de doğru sonuç verebilen tanı kiti sayesinde hastalığın en erken evrede tespiti de mümkün olacak. TÜSEB Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Rabia Çakır Koç, yerli imkanlarla geliştirilen yeni PCR tanı kitine dair detayları ilk kez Demirören Haber Ajansı ile paylaştı.
22.11.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Ar-Ge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.