Ar-Ge

Ar-Ge

Son dakika Ar-Ge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ar-Ge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ar-Ge haber sayfamızda...

Ar-Ge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.352 ar ge haberi bulunmuştur.
‘Türkiye, yerli üretimle büyüyecek’
‘Türkiye, yerli üretimle büyüyecek’Toprakların korunması, çiftçinin de üretime özendirilmesi gerektiğini belirten Erkunt Traktör CEO’su Tolga Saylan: Sektörel sorunlar çözülmeli, ülke yerli üretimle büyüyecek
30.07.2021Ege
Murat Güllü: Baklavada biz bir denge arıyoruz
Murat Güllü: Baklavada biz bir denge arıyoruzBaklava günümüzde Doğu Akdeniz ve Balkan coğrafyasında en sevilen tatlılardan biri olma özelliğine sahip. Farklı tarifleri bulunsa da aslında mesele biraz da tüm bileşenleriyle denge kurmakta saklı. Bu tanım Türkiye'de altı kuşaktır baklava üretimi yapan Karaköy Güllüoğlu'nun yeni jenerasyon yöneticisi Murat Güllü'ye ait. Siyaset Bilimi ve Gıda İşletmeciliği eğitimlerinin ardından çocukluğundan bu yana her kademesinde yer aldığı işletmenin başına geçen Murat Güllü, ömrünü gastronomi özellikle de baklava tarihi üzerine vakfetmiş bir insan. Bu lezzetli tatlının farklı coğrafyalarda ve farklı zamanlardaki yolculuğunun izlerini süren Murat Güllü ile baklavanın tarihi, gasto-diplomasideki yeri ve Karaköy Güllüoğlu'nun hikâyesini konuştuk.
17.07.2021Tatil
CUPRA Leon, Euro NCAP’den 5 yıldız aldı
CUPRA Leon, Euro NCAP’den 5 yıldız aldıCUPRA Leon, güvenlik testlerinde markanın beş yıldızla derecelendirilen ikinci modeli oldu. Yılın başlarında markanın ilk modeli olan CUPRA Formentor’a beş yıldız veren Euro NCAP, hem içten yanmalı, hem de hibrit versiyonları için CUPRA Leon'u da aynı dereceyle değerlendirdi.
14.07.2021Otomobil
ASELSAN, sanayileşme etkinliğinde firmalarla buluştu
ASELSAN, sanayileşme etkinliğinde firmalarla buluştuAnkara'da ASELSAN, SAHA İstanbul üye firmaları ile Sanayileşme Etkinliği'nde bir araya geldi. ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, "SAHA İstanbul'a üye olan ilk vakıf şirketlerinden biri olarak, iş birliğine devam ediyoruz ve bu çerçevede yoğun bir sinerji oluşturduğumuza inanıyoruz. Hali hazırda SAHA üyesi olan 250'yi aşkın firma ile aktif olarak çalışıyoruz; hatta 50 stratejik ortağımızın 17'si SAHA üyesi firmalardan oluşuyor" dedi.
8.07.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Gençlerle buluşan Erdoğan'dan dikkat çeken 'Kanal İstanbul' açıklaması
Son dakika haberi: Gençlerle buluşan Erdoğan'dan dikkat çeken 'Kanal İstanbul' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet Kütüphanesi'nde doktora öğrencileri ile bir araya geldi, soruları yanıtladı. Bir Öğrencinin Kanal İstanbul projesiyle ilgili sorusuna yanıt veren Erdoğan, "11 yıllık bir proje. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde attığım adım. Kanal İstanbul ile ilgili bir adım atmamız şart. İstanbul doğası çevre katliamı için tehdit." dedi. Ayrıca Erdoğan, ileride yaşanacak deprem riskini de Kanal İstanbul'un her iki tarafına güvenilir yatay mimarın olacağı, yeni yerleşim yerleri kurarak, Avcılar gibi riskli bölgelerde yaşayanları güvenli bölgelere taşınmasının önemini anlattı. Erdoğan yerli aşı TURKOVAC ile ilgili müjdeli tarihi de açıkladı. İşte detaylar...
2.07.2021Siyaset
Yeni dünyanın yükselen meslekleri
Yeni dünyanın yükselen meslekleriBugün yapılan üniversiteye giriş sınavında ter döken 2.5 milyonu aşkın adayın aklındaki soruyu uzmanlara sorduk
27.06.2021Pazar
‘Yaşama değer katıyoruz’
‘Yaşama değer katıyoruz’BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni 2018’de imzaladıklarını vurgulayan Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Bitlis, “Yaşama değer katmak, bunu her canlı için sürdürülebilir kılmak ve geleceğe önemli değerler bırakmak için çalışıyoruz” dedi.
6.06.2021Ege
Kurşun Kalemi Kim İcat Etti? İlk Olarak Nasıl Bulundu?
Kurşun Kalemi Kim İcat Etti? İlk Olarak Nasıl Bulundu?Kurşun kalem günlük yaşantımızda sıklıkla kullandığımız kırtasiye gereçlerinden bir tanesidir. Bu küçük ama insanlık için oldukça faydalı olan gerecin kim tarafından icat edildiği de merak edilmektedir. Kurşun kalemi kim icat etti? İlk olarak nasıl bulundu? İşte, merak edilen tüm detaylar.
28.04.2021Eğitim
Ege’nin ruhunu yansıtan MODA MARKASI
Ege’nin ruhunu yansıtan MODA MARKASIJimmy Key Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk “Doğaya çevreye ve insana saygılı bir moda anlayışı sürdürdüğümüz yeni Jimmy Key, ‘Key For Life’ projesi kapsamında çevre dostu yeşil ürünlerin yer aldığı koleksiyonlar tasarlayarak geleceğe ve gezegenimize katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi
19.04.2021Ege
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul'u yapacağız' mesajı
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul'u yapacağız' mesajıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul'u yapacaklarını, buna şimdi her zamankinden daha çok inandıklarını kaydetti.
4.04.2021Siyaset
Okan Bayülgen: Yeni şöhretli bir insanımız yok
Okan Bayülgen: Yeni şöhretli bir insanımız yokOkan Bayülgen, geçtiğimiz günlerde "Göz Açıp Kapayıncaya Kadar" adını taşıyan belgeseliyle izleyiciyi kahvenin tarihine doğru merak ve lezzet dolu bir yolculuğa çıkardı. Türk kahvesinin izini süren projesiyle bir ilke imza atan Selin Atasoy ve Okan Bayülgen docu-drama türündeki yapıtlarında bu lezzetli içeceğin hikâyesini farklı perspektiflerle ele alıyor. Arçelik'in de katkılarıyla hazırlanan belgeselde Vedat Ozan, Osman Serim, Emrah Safa Gürkan, Sahrap Soysal, Tuncer Tunceli ve Ahmet Ümit gibi kendi alanlarında tanınan isimler de yer alıyor. Kendisi de bir kahve tutkunu olan Okan Bayülgen ile sosyal medyada büyük ilgi gören belgeseli ve kahveyle ilişkisi üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.
26.03.2021Kültür Sanat
MHP’nin yeni A Takımı bugün belli oluyor
MHP’nin yeni A Takımı bugün belli oluyorMHP’nin yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) bugün Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında toplanarak, Başkanlık Divanı seçimini yapacak. Partinin geçen hafta yapılan 13. Olağan Büyük Kurultayı’nda MYK listesinde yüzde 50 değişime gidilmişti. Ekonomik ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ile Parti İçi Eğitim Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, MYK dışı kalmıştı.
26.03.2021Siyaset
Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ aslen nereli, kaç yaşında? İşte, biyografisi
Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ aslen nereli, kaç yaşında? İşte, biyografisiHamza Dağ kim sorusu yoğun olarak aratılıyor. Dağ, AK Parti MYK'da Tanıtım ve Medya Başkanı olarak yer aldı. Vatandaşlar ise 'Hamza Dağ kaç yaşında, nereli?' sorularını aramaya başladı. İşte, Hamza Dağ'ın biyografisi...
24.03.2021Gündem
MHP’de gözler Başkanlık Divanı’nda
MHP’de gözler Başkanlık Divanı’ndaKurultayın ardından Bahçeli’nin A Takımı’nı oluşturması bekleniyor. Başkanlık Divanı’nın yeni üyeleri için İsmail Özdemir, Nevin Taşlıçay ve Filiz Kılıç’ın adı geçiyor
20.03.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Devlet Bahçeli: Memnuniyetim tarifsizdir
Son dakika... MHP lideri Devlet Bahçeli: Memnuniyetim tarifsizdirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'İnsanlığın Huzuru adına yapılan muazzam çalışmanın hazırlık aşamasında hakikaten çok saygın ve alanlarında parmakla gösterilen ilim ve gönül insanlarımız zamanlarından fedakârlıkta bulunarak destek vermişler, eserin ortaya çıkmasını temin etmişlerdir. Memnuniyetim tarifsizdir' dedi.
26.02.2021Siyaset
Türk kimyagerden büyük başarı! Sahte ilaç pazarına 400 milyar dolarlık darbe vuracak
Türk kimyagerden büyük başarı! Sahte ilaç pazarına 400 milyar dolarlık darbe vuracakGelen son dakika haberine göre; Türk Kimyager Dr. Derya Cebeci, kızıl ötesi ışıkla 20 saniyede sahte ilaç tespitini yapabilen sistemi geliştirdi. Öte yandan Cebeci, bu yıl içinde kullanıma girecek yapay zeka destekli ve bulut tabanlı sistem sayesinde, dünyada yılda 400 milyar doları bulan hacmi ile narkotik suçlarla yarışan sahte ilaç pazarına darbe vuracak.
9.02.2021Gündem
Ar-Ge Nedir, Nasıl Yapılır? Ar-Ge Sistematiği Hakkında Bilgiler
Ar-Ge Nedir, Nasıl Yapılır? Ar-Ge Sistematiği Hakkında BilgilerAçılım olarak araştırma ve geliştirme olarak adlandırılmakta olan ve belli bir sistematik gelişmeye sahip olan gelişim planıdır. AR-Ge içinde yer alan araştırma kısmı, insan ve toplumun gelişiminde bilinmeyenlerin araştırılması ile daha büyük gelişmeler sağlanmasıdır. AR-GE için gelişim aşamasında bilgi toplama, uygulamalı gelişim ve deneysel gelişim aşamaları bulunmaktadır. AR-GE sistematiği nasıl gerçekleşir? İşte, tüm detaylar.
2.02.2021Eğitim
İstanbul Havalimanı'nda kış hazırlıkları tamamlandı
İstanbul Havalimanı'nda kış hazırlıkları tamamlandıİstanbul Havalimanı'nda kış hazırlıkları tamamlandı. Başta kar yağışı olmak üzere olumsuz hava koşullarında uçuş trafiğinin aksamaması, yolcuların güvenli seyahat edebilmelerini sağlamak için gerekli tüm önlemler alındı. 300 personel ile 130 adet kar temizleme aracı ve ekipman devamlı hazır tutuluyor.
25.12.2020Ekonomi
Dokuz Eylül’den yerli malzeme...
Dokuz Eylül’den yerli malzeme...Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü, maden analizleri için yerli referans malzeme (CRM) üretimi için çalışma başlattı. DEÜ, ürünü kendi markasıyla pazarlayacak
19.12.2020Ege
ABD’de satış hakkı kazandı
ABD’de satış hakkı kazandıTürkiye’nin bentonit sanayisinde tamamen yerli sermaye ile üretim yapan Ünye Madencilik Grup ve Alya Mineral Sağlık, AR-GE’ye verdikleri önem sayesinde FDA onayı alarak ABD’de satış hakkı kazandı.
14.12.2020Cadde
Dokuz Eylül Vestel el ele
Dokuz Eylül Vestel el eleDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), öğretim ve araştırma faaliyetlerini güçlendirecek, Ege Bölgesi’nin teknoloji ve ar-ge altyapısını geliştirecek işbirliği protokolünü, Vestel’le imzaladı.
11.12.2020Ege
Çöpe gitmiyor kolonya oluyor
Çöpe gitmiyor kolonya oluyorBurhaniye’de yaklaşık 150 çeşit tıbbi ve aromatik bitki üretimi yapan Balıkesir Çifti Eğitim Merkezi (BAÇEM), hasat sırasında pazar değeri olmadığı için çöpe giden mandalinaları kolonya yaparak ekonomiye kazandırıyor. Tıbbı ve aromatik bitkilerin işlendiği tesislerde uçucu yağı çıkarılan mandalina atıklarından hazırlanan mandalina kolonyası yoğun ilgi görüyor.
8.12.2020Ege
AB zirvesine kadar provokasyona dikkat
AB zirvesine kadar provokasyona dikkat10 Aralık tarihinde Avrupa Birliği’ne (AB) üye ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarını biraraya getirecek olan liderler zirvesi AB-Türkiye ilişkileri açısından son derece önemli olacak...
29.11.2020Dünya
AR-GE’YE YATIRIMLA BÜYÜDÜ
AR-GE’YE YATIRIMLA BÜYÜDÜTürkiye’nin sağlıkta dışa bağımlı olmasına karşı olduklarını belirten Cemil Has, “Her yıl milyarlarca dolarlık kayıp var. Halbuki nitelikli insan gücü ve üretim kabiliyetine sahibiz. Biz sadece bunları bir araya getirdik ve Ortadoğu ile Balkanlar’a ihracat yapar hale geldik” dedi
16.11.2020Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savunma sanayiye büyük övgü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savunma sanayiye büyük övgü!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin, küresel tedarikçilerin çıkardığı tüm zorluklara ve uyguladığı ambargolara rağmen, sınırları içinde terörle mücadele operasyonlarını rahatça yapabilmesi ve sınırları dışında barış harekatları yürütebilmesini, savunma sanayisinde elde ettiği ilerlemeye borçlu olduğunu belirtti.
6.11.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirgazeteröportajİhsan Dindar

Ar-Ge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.