Aralık

Aralık

Son dakika Aralık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aralık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aralık haber sayfamızda...

Aralık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 87.506 aralik haberi bulunmuştur.
Türk boksu için Paris hedefi!
Türk boksu için Paris hedefi!Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nı en iyi şekilde düzenlemeyi hedeflediklerini belirterek, Türk boksunun çok daha iyi noktalara geleceğine inancının tam olduğunu söyledi.
22.10.2021Diğer
Milli Eğitim Şurası'na fikri katılım için paydaşlara ek süre verildi
Milli Eğitim Şurası'na fikri katılım için paydaşlara ek süre verildiMilli Eğitim Bakanlığı'nın 'en yüksek danışma kurulu' olarak tanımlanan ve 1-3 Aralık'ta toplanacak Milli Eğitim Şurası'nın gündem konularıyla ilgili görüşleri almak için talep üzerine eğitim paydaşlarına ek süre verildi.
22.10.2021Siyaset
Gözler MSB'de! Askerlik yerleri ne zaman saat kaçta açıklanacak? e-Devlet Kasım celp dönemi askerlik yerleri sorgula
Gözler MSB'de! Askerlik yerleri ne zaman saat kaçta açıklanacak? e-Devlet Kasım celp dönemi askerlik yerleri sorgulaAskerlik yerleri için meraklı bekleyiş bugün sona erecek. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü üzerinden yapılan açıklamada Kasım Celp döneminde silahaltına alınacak olan yükümlülerin askerlik hizmetini yerine getirecekleri kışla ve birlikler belli olacak. Adaylar sınıflandırma sonuçlarını e-Devlet üzerinden sorgulayabilecek.
22.10.2021Gündem
Gaz ve elektrik piyasalarının incelenmesi istendi
Gaz ve elektrik piyasalarının incelenmesi istendiAvrupa Birliği (AB) üyesi ülke liderleri, artan enerji fiyatları nedeniyle AB Komisyonu'nun doğal gaz ve elektrik piyasalarının işleyişini incelemesini talep etti.
22.10.2021Uzmanpara
Ankara Anlaşması’nın yüzüncü yılına özel sergi
Ankara Anlaşması’nın yüzüncü yılına özel sergiInstitut français Türkiye, Ankara Anlaşması’nın yüzüncü yılı vesilesi ile “Ankara Anlaşması: Bağlam, Müzakere ve Sonuçlar” başlıklı bir kolokyum ve “Ankara Anlaşması (1921-2021)” başlıklı bir sergi düzenliyor.
22.10.2021Kültür Sanat
‘Başkaları düşünür biz yaparız’
‘Başkaları düşünür biz yaparız’Projenin ilçeye değer katacağına dikkat çeken Başkan Ömer Günel “Yatırımlarla marka değerimiz artıyor, esnafımız kazanıyor” dedi
22.10.2021Ege
Üniversiteliye 2 bin 400 lira
Üniversiteliye 2 bin 400 liraMuğla Büyükşehir Belediyesi, üniversite eğitimi gören öğrenciler için eğitim desteği başlattı.
22.10.2021Ege
Kısa bir yürüyüş
Kısa bir yürüyüşBradley Cooper, önceki gün New York’ta görüntülendi...
22.10.2021Cadde
En yenisi ‘Özledim’
En yenisi ‘Özledim’Gülay’ın, aralık ayında yayınlanacak ‘Sarı Şarkılar’ albümünden son teklisi ‘Özledim’, bugün çıktı.
22.10.2021Cadde
Sarıçoban’dan ‘Black Star’
Sarıçoban’dan ‘Black Star’Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Can Sarıçoban’ın büyük boyutta yedi ayrı eserinin yer aldığı ‘Black Star’ adlı solo sergisi, Beyoğlu Gama Art Gallery’de açıldı.
22.10.2021Cadde
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Persona non grata' mesajı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Persona non grata' mesajı!ABD ve Almanya dahil 10 ülke büyükelçisinin Osman Kavala’nın serbest bırakılması çağrısına sert tepki gösteren Erdoğan, “Türkiye’ye böyle bir ders vermek haddinize mi sizin?” dedi ve ‘istenmeyen adam’ (Persona non grata) ilan edileceklerine dair mesaj verdi.
22.10.2021Siyaset
AB liderleri gaz ve elektrik piyasalarının incelenmesini istedi
AB liderleri gaz ve elektrik piyasalarının incelenmesini istediAvrupa Birliği (AB) üyesi ülke liderleri, artan enerji fiyatları nedeniyle AB Komisyonunun doğal gaz ve elektrik piyasalarının işleyişini incelemesini talep etti.
22.10.2021Ekonomi
Son dakika: Kooperatiflere ilişkin kanun teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: Kooperatiflere ilişkin kanun teklifi Meclis'ten geçtiSon dakika haberine göre; Kooperatiflere düzenlemeler getiren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
21.10.2021Gündem
Son dakika: Türkiye'den Mali Eylem Görev Gücü'ne 'gri liste' tepkisi
Son dakika: Türkiye'den Mali Eylem Görev Gücü'ne 'gri liste' tepkisiSon dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı, Mali Eylem Görev Gücünün (FATF) "gri liste"de yaptığı güncellemeye ilişkin, "Yapılan uyumluluk çalışmalarına rağmen ülkemizin gri listeye alınması hak edilmeyen bir sonuç ortaya çıkarmıştır. Bundan sonraki süreçte, FATF ve ilgili tüm kurumlarla iş birliği içinde gerekli adımlar atılmaya devam edilecek ve ülkemizin hak etmediği bu listeden en kısa sürede çıkması sağlanacaktır." ifadelerini kullandı.
21.10.2021Ekonomi
Askerlik yerleri belli oldu mu? Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? e - Devlet sorgulama sayfası
Askerlik yerleri belli oldu mu? Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? e - Devlet sorgulama sayfasıAskerlik yerleri için heyecan dorukta. Ekim ayının son günlerinde Kasım 2021 Sınıflandırma sonuçları merak konusu oldu. Askere gidebilmek için gerekli işlemleri tamamlayan vatandaşlar, nerede askerlik yapacağını bilmek istiyor. Peki askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte MSB'den Kasım 2021 sınıflandırma dönemine ilişkin duyuru ve e - Devlet sorgulama sayfası...
21.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özdemir Bayraktar'ın vefatı, erken seçim tartışmaları, büyükelçilerin Osman Kavala açıklaması, siyasi cinayetler iddiası, Birleşmiş Milletler, Yunanistan'ın Fransa ve ABD ile anlaşması konularıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
21.10.2021Siyaset
9. Sınıf Matematik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Matematik Dersi Müfredatı 2021-2022
9. Sınıf Matematik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Matematik Dersi Müfredatı 2021-2022Matematik her öğrencinin karşılaştığı derslerden bir tanesidir. İlkokuldan üniversiteye kadar öğrenciler matematik eğitimi alırlar. Özellikle liseye geçiş ve üniversiteye geçiş sınavlarında öğrencilerin sürekli karşılaştıkları derslerdendir. Pek çok öğrenci zor olması nedeniyle matematik dersinde zorlanır. 1. sınıftan başlayan matematik dersleri üniversiteye kadar gider. Matematik konuları ise sınıf derecesine göre farklıdır. 9. sınıf matematik konuları 1. dönem ve 2. dönem olmak üzere lise öğrencileri için bu yıl toplamda 15 tanedir. 2021-2022 yılında 1. dönem ve 2. dönem 9. sınıf matematik dersi müfredatı için “9. Sınıf Matematik Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.10.2021Eğitim
İzlenmesi Gereken Diziler 2021: Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler Listesi
İzlenmesi Gereken Diziler 2021: Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler ListesiTelevizyon kanallarında gösterime girdiği andan bu yana izlenme rekorları kıran pek çok yerli ve yabancı diziler yer alıyor. Konuları, oyunculukları ile seyircileri ekran başına kilitleyen bu dizilerden bazıları eski olsa da günümüzde hala izlememiş olanlar da. Gelmiş geçmiş en diziler arasında yer alan bu içeriklerin bazıları Netflix’te de izlenebilir. İzlenmesi gereken diziler için "Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler Listesi 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
21.10.2021Kültür Sanat
Türkiye Nüfusu 2021: İllere Göre Türkiye’nin Nüfus Sıralaması
Türkiye Nüfusu 2021: İllere Göre Türkiye’nin Nüfus SıralamasıNüfus belirli bir bölge veya ülkede yaşayan insanların oluşturduğu sayıyı ifade etmektedir. Türkiye nüfusu her yıl giderek artış göstermektedir. İllere göre Türkiye nüfusu farklıdır. Ancak kırsal alandan şehre başlayan göçlerle kentleşme oranı giderek artmıştır. Ülkemizin nüfusunun en önemli özelliklerinden birisi de gençlerin fazla olmasıdır. Türkiye’nin en kalabalık şehri 2021 yılında yüzde 18,49 oranla İstanbul olurken ikinci sırada yüzde 6,7 oranla ise Ankara yer almıştır. İllere göre Türkiye’nin nüfus sıralaması için “Türkiye Nüfusu 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.10.2021Ekonomi
MHK için flaş iddia! Cüneyt Çakır - Fırat Aydınus modeli
MHK için flaş iddia! Cüneyt Çakır - Fırat Aydınus modeliMerkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Serdar Tatlı görevinden istifa etti. Kulislerde dolaşan haberlere göre; MHK'nin yeni yapısı için şu an aktif hakem olan Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus'nun yönetimi devralma ihtimali bulunuyor.
21.10.2021Futbol
1. Meşrutiyet Dönemi Nedir? 1. Meşrutiyet'in İlanı Ne Zaman, Özellikleri Nelerdir?
1. Meşrutiyet Dönemi Nedir? 1. Meşrutiyet'in İlanı Ne Zaman, Özellikleri Nelerdir?Osmanlı döneminde ortaya çıkan halkın iradesinin gerekliliğini savunan bir kısım kişilere yönelik yapılan bir gelişme olarak bilinen 1. Meşrutiyet dönemi olarak bilinmektedir. 1.Meşrutiyet ikinci Abdülhamit tarafından ilan edilen anayasal monarşi olarak bilinmektedir. 1.Meşrutiyet dönemi nedir? 1.Meşrutiyet ilanı ne zaman ve özellikleri nelerdir sorularının yanıtları hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
21.10.2021Eğitim
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022Eğitim öğretim hayatında öğrencilerin en çok karşısına çıkan derslerden birisi de matematiktir. İlkokul döneminde başlayan matematik dersleri üniversite dönemine kadar sürmektedir. Özellikle LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur sınavları gibi KPSS'de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu alanlardan bir tanesidir. Matematik ders konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 9. sınıf matematik ders kitabında öğrencilerin kendisini geliştirmesi için çeşitli örnekler ve etkinlikler yer almaktadır. 2021-2022 yılında 9. sınıf matematik ders kitabı cevapları MEB yayınlarını öğrenmek istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.10.2021Eğitim
İş Sanat 22. Sezon programını açıkladı
İş Sanat 22. Sezon programını açıkladıİş Sanat, orkestra şefi Rengim Gökmen yönetimindeki İstanbul Ensemble ve çellist István Várdai ile 12 Kasım’da Maximum Uniq Hall’da sezon açılışını yapacak. Yeni sezonun biletleri, 22 Ekim’den itibaren Biletix’te satışta olacak.
21.10.2021Kültür Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özdemir Bayraktar'ın vefatı, erken seçim tartışmaları, büyükelçilerin Osman Kavala açıklaması, siyasi cinayetler iddiası, Birleşmiş Milletler, Yunanistan'ın Fransa ve ABD ile anlaşması konularıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
21.10.2021Haberler
Felipe Melo'nun menajeri Florya'da! Sürpriz gelişme
Felipe Melo'nun menajeri Florya'da! Sürpriz gelişmeBir dönem Galatasaray forması giyen ve şu sıralarda Brezilya'da futbol oynayan Felipe Melo'nun sarı kırmızılı ekiple anlaştığı iddia edildi. Melo'nun menajerinin Florya'dan paylaşım yapması ise dikkat çekti...
21.10.2021Galatasaray

Benzer Haber Etiketleri

caddemagazin2021Askerlik yerlerie-Devlet

Aralık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.