Arda Ermut

Arda Ermut

Son dakika Arda Ermut haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Arda Ermut gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Arda Ermut haber sayfamızda...

Arda Ermut

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 117 arda ermut haberi bulunmuştur.
Türkiye Varlık Fonu’nda yeni dönem
Türkiye Varlık Fonu’nda yeni dönemTürkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Salim Arda Ermut oldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Zafer Sönmez görevinden alınarak, yerine Salim Arda Ermut atandı.
10.03.2021Ekonomi
Selim Arda Ermut kimdir, kaç yaşında, nereli? Selim Arda Ermut'un özgeçmişi (CV) - biyografisi
Selim Arda Ermut kimdir, kaç yaşında, nereli? Selim Arda Ermut'un özgeçmişi (CV) - biyografisiTürkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Genel Müdürü Zafer Sönmez'in yerine Salim Arda Ermut getirildi. Vatandaşlar tarafından ise Selim Arda Ermut kimdir, kaç yaşında, nereli? soruları araştırılmaya başladı. İşte Selim Arda Ermut'un özgeçmişi (CV) - biyografisi...
9.03.2021Gündem
Türkiye Varlık Fonu'na atama
Türkiye Varlık Fonu'na atamaTürkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Genel Müdürü Zafer Sönmez'in yerine Salim Arda Ermut getirildi.
9.03.2021Uzmanpara
Varlık Fonu Genel Müdürlüğü'ne Selim Arda Ermut atandı
Varlık Fonu Genel Müdürlüğü'ne Selim Arda Ermut atandıTürkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Genel Müdürü Zafer Sönmez'in yerine Salim Arda Ermut getirildi.
9.03.2021Ekonomi
Varlık Fonu Yönetim Kurulu toplandı
Varlık Fonu Yönetim Kurulu toplandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Türkiye Varlık Fonu A.Ş Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı.
28.11.2020Ekonomi
Son dakika! İletişim Başkanlığı'ndan 'Varlık Fonu Yönetim Kurulu' açıklaması
Son dakika! İletişim Başkanlığı'ndan 'Varlık Fonu Yönetim Kurulu' açıklamasıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinde değişikliğe gidildiğini bildirdi.
27.11.2020Gündem
Varlık Fonu  toplantısına başkanlık yaptı
Varlık Fonu toplantısına başkanlık yaptıTürkiye Varlık Fonu A.Ş Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı.
23.10.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan TVF toplantısına başkanlık yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan TVF toplantısına başkanlık yaptıTürkiye Varlık Fonu A.Ş Yönetim Kurulu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı.
22.10.2020Ekonomi
Yatırım Ofisi’nde başkanlık  ataması: Burak Dağlıoğlu
Yatırım Ofisi’nde başkanlık ataması: Burak DağlıoğluCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı görevine Burak Dağlıoğlu atandı. Ofis bünyesinde 2010’dan bu yana görev alan Dağlıoğlu, son olarak başkan yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.
8.02.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu oldu
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu olduCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı görevine Burak Dağlıoğlu atandı. Ofis bünyesinde 2010 yılından bu yana görev alan Burak Dağlıoğlu, son olarak Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.
7.02.2020Ekonomi
Turizm yatırımında  Türkiye harekâtı!
Turizm yatırımında Türkiye harekâtı!Turist sayısı ve turizm gelirinde kendi rekorlarını kıran Türkiye, gelecek dönemlerde de yükselişini sürdürecek. Türkiye ve İstanbul özelinde küresel turizm yatırımları da artacak
29.01.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut'tan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut'tan önemli açıklamalarCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, "Geçen yıl dünyada doğrudan yatırımlar yüzde 13 azalışla 1,3 trilyon dolar seviyesine gerilemişken, Türkiye'ye gelen doğrudan yatırımlar yüzde 13,1 artarak yaklaşık 13 milyar dolara çıktı." dedi.
28.01.2020Ekonomi
İtalyan şirketleri Türkiye'de yatırım yapmaktan memnun
İtalyan şirketleri Türkiye'de yatırım yapmaktan memnunCumhurbaşkanlığı Yatırım Destek Ajansı Başkanı Arda Ermut, Türkiye'de yatırımları bulunan İtalyan şirketleri arasında yapılan bir ankette yüksek düzeyde memnuniyet oranının yakalanmış olmasını "önemli ve çok başarılı" olarak değerlendirdi.
20.01.2020Ekonomi
Arda Ermut: Türkiye'ye gelen yatırımlar yüzde 12,6 artış gösterdi
Arda Ermut: Türkiye'ye gelen yatırımlar yüzde 12,6 artış gösterdiCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, "Dünyada her yıl ortalama 1,5 trilyon doların üzerinde uluslararası doğrudan yatırım gerçekleşmektedir. Maalesef İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyelerinin toplamının bu pastadan aldığı pay sadece yüzde 8 civarında." dedi.
8.12.2019Gündem
‘Karnemiz iyi, ayrışıyoruz’
‘Karnemiz iyi, ayrışıyoruz’Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, yabancı yatırımların dünyada azaldığını Türkiye’de ise arttığını belirterek, “Dünyada herkes yatırım açısından Türkiye kadar iyi karneye sahip değil. Türkiye yatırım fırsatları açısından kendini ayrıştırıyor” dedi.
6.12.2019Ekonomi
'Türkiye'ye yabancı yatırımı artıyor'
'Türkiye'ye yabancı yatırımı artıyor'Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, yabancı yatırımların dünyada azaldığını Türkiye'de ise arttığını belirterek, "Dünyada herkes yatırım açısından Türkiye kadar iyi karneye sahip değil. Türkiye yatırım fırsatları açısından kendini ayrıştırıyor." dedi.
5.12.2019Ekonomi
‘Teknolojide yol açmaya talibiz’
‘Teknolojide yol açmaya talibiz’Türkiye’nin ‘milli ve yerli üretim’ ilkesiyle büyük bir atılım gerçekleştirdiğini söyleyen MÜSİAD Vizyoner İcra Kurulu Başkanı Özeken, “Teknolojide yol açan bir ülke olmaya talibiz” dedi
21.11.2019Ekonomi
İslam İşbirliği Teşkilatı ülkeleri yatırım için İstanbul’a geliyor
İslam İşbirliği Teşkilatı ülkeleri yatırım için İstanbul’a geliyorCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin ev sahipliğinde, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve İslam Kalkınma Bankası işbirliğiyle düzenlenen “İİT Üst Düzey Kamu ve Özel Sektör Yatırım Konferansı”, 8-9 Aralık 2019 tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşecek.
20.11.2019Ekonomi
Hyperloop CEO’su ses hızında seyahati anlatacak
Hyperloop CEO’su ses hızında seyahati anlatacakMüstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından iki yılda bir düzenlenen ‘VİZYONER Zirvesi’ ‘Dijital Gelecek’ temasıyla 27 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde üçüncü kez kapılarını açacak.
14.11.2019Ekonomi
VİZYONER19 27 Kasım’da kapılarını açıyor
VİZYONER19 27 Kasım’da kapılarını açıyorTürkiye’nin en büyük ve küresel ölçekte en yaygın sermaye platformu MÜSİAD tarafından iki yılda bir düzenlenen “VİZYONER Zirvesi” “Dijital Gelecek” temasıyla 27 Kasım 2019 tarihinde 3.kez kapılarını aralıyor. Türkiye ve dünyadan önde gelen uzman, akademisyen ve iş insanlarının katılımlarıyla gerçekleştirilecek zirvede, güncel teknolojik gelişmeler ve teknolojinin iş ve sosyal hayatımızda gerçekleştirdiği dönüşümler kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Zirvede, Geopolitical Futures’un Kurucu Başkanı ve Siyaset Bilimci George Friedman ve Hyperloop şirketinin Kurucu Ortağı Dirk Ahlborn da konuşmacı olarak yerini alacak.
14.11.2019Ekonomi
Türkiye-İngiltere ilişkilerinde Brexit sonrası için "iyimser" hava
Türkiye-İngiltere ilişkilerinde Brexit sonrası için "iyimser" havaCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, Türkiye ile İngiltere'nin güçlü ekonomik ilişkilere sahip olduğunu belirterek, "Brexit sonrası ilişkilerimizin güçlenerek devam edeceğine inanıyorum. Türkiye nihai karara göre ekonomik ve ticari ilişkilerin daha da güçlendiği bir senaryo çerçevesinde hareket etmektedir." dedi.
10.09.2019Ekonomi
Bakanlıklara yatırımcı dostu ofisler geliyor
Bakanlıklara yatırımcı dostu ofisler geliyorCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, “Yatırımcıların muhatap olduğu tüm bakanlıklarda, yatırımlara ilişkin izin, lisans, ruhsat gibi işlemlere dair başvuruları alacak ve bu süreçleri koordine edecek, Yatırım Ofisi ile temas sağlayacak ‘yatırım koordinasyon birimleri’ oluşturulacak” dedi.
26.08.2019Ekonomi
Bakanlıklara yatırımcı dostu birimler geliyor
Bakanlıklara yatırımcı dostu birimler geliyorCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, "Yatırımcıların muhatap olduğu tüm bakanlıklarda, yatırımlara ilişkin izin, lisans, ruhsat gibi işlemlere dair başvuruları alacak ve bu süreçleri koordine edecek, Yatırım Ofisi ile temas sağlayacak 'yatırım koordinasyon birimleri' oluşturulacak." dedi.
25.08.2019Ekonomi
Bakan Varank'tan 'uçak fabrikası' müjdesi
Bakan Varank'tan 'uçak fabrikası' müjdesiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk yatırımcılara ait Aquila Havacılık şirketinin Türkiye'de de uçak fabrikası kurmayı planladığını belirterek, "Türk girişimcilerimizin dünyanın her yerinde yatırımlar yapması ve buradan elde ettikleri katma değeri Türkiye'de de uygulayarak üretebilmeleri sanayimiz açısından önemli." dedi.
21.08.2019Ekonomi
Balıkesir, yatırım radarına girdi
Balıkesir, yatırım radarına girdiBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir milletvekilleri, belediye ve oda başkanlarıyla; Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut ile bir araya geldi.
21.07.2019Ege

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeekonomiarda ermutYatırımTürkiye Varlık Fonu

Arda Ermut ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.